X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie GRUDNIOWE **CUDA** - testowanie
Odpowiedz

GRUDNIOWE **CUDA** - testowanie

Oceń ten wątek:
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lamka wrote:
    Izape- ja tak samo jak Koteczka :-D

    Właśnie sobie zamówiłam stafy w aptece internetowej - femibion, acard, krem vianek, vigantoletten (lek). Nic tylko w ciążę zachodzić :-D

    Czekam jeszcze na rozpatrzenie mojej reklamacji z ALABu i tak planuję:
    - poziom D3
    - kwas foliowy
    - homocysteina
    - bHCG w 10dpo

    Co tam jeszcze ciekawego mogę zbadać dziołszki?

    Amy SIKAAAAAJ!

    Lamka ja własnie tez zrobiłam zamówienie, K2 MK7 jak poleca Flo, omega-3 i fembiona natan 1 ;)
    apteki mają za nas utarg nie ma co

    lamka, Flowwer lubią tę wiadomość

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Hej!
    Długo się nie odzywałam, ale czekałam na wyznaczenie terminu owulacji. Myślałam, że nastąpi to lada moment - niestety...

    W tym cyklu brałam Lamettę po dwie tabletki dziennie - efektem było kilka pęcherzyków ok. 10 mm (to dane sprzed tygodnia). Wczoraj miały być już dużo większe, ale niestety coś nie zagrało i nie urosły praktycznie w ogóle, podobnie endometrium ani trochę nie wzrosło... Lekarka włączyła mi znów Lamettę przez 4 dni po 2 tabletki dziennie, a w 20 dc. mam wziąć Menopur. Od wczoraj dodatkowo mam podawać sobie zatrzyki z neoparyną, a wizyta kontrolna w nadchodzący piątek.

    Czy kiedykolwiek słyszałyście o takich przypadkach, gdzie dwukrotnie w danym cyklu babeczki brały Lamettę? Czy tak można? Czy to w ogóle może pomóc? Nie wiem czemu, ale mam dziwne przeczucie, że to walka z wiatrakami w tym cyklu... Ale może się mylę? Jak sądzicie?

    Swoją drogą zauważyłam 3 serduszka w tym miesiącu! Gratulacje Flowwer, olik i piguła! Strasznie Wam zazdroszczę - ale tak pozytywnie :D :*

    Ja po Lamettcie w 11 dc miałam tylko 12mm potem w 14dc 15mm i też myślałam że nic z tego aż tu w 17 dc 21mm! i zastrzyk z ovitrelle. Może po prostu Tobie też się tak wolno rozkręca?

  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, witam się nieśmiało po kilku tygodniach podczytywania forum :) trafiłam tu niechcący szukając informacji o interpretacji wykresów temperaturowych, no i cóż… zostałam na dłużej :) oficjalnie z mężem zaczynamy starać się o dziecko dopiero od Nowego Roku, ale sam mnie namówił, żebym już coś napisała i przestała się ukrywać, skoro i tak cały czas Was czytam, haha :)

    Gratuluję wszystkim już zafasolkowanym i trzymam kciuki za każdy pozytywny test i betę w grudniu! Niech Mikołaj przyniesie wymarzone prezenty <3

    Kotowa, Koteczka82, nowa na dzielni, StaraczkaNika, Femine_, lamka, Bea25, Flowwer, Amy333, KateHawke, KateKum, Lena21, Czrna 81, blue00, Aksamitna, pawojoszka, ANkaG, Sarna84 lubią tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea25 wrote:
    Dziewczyny powiedzcie mi jaki może być powód bolacych piersi w 8 dc? Bo czuję się skolowana :/ moze to być wpływ Ovarinu? Biorę pierwszy cykl.
    Bea hormonki działają :) mnie się zwykle zaczyna taki intensywny ból piersi 7-8dpo i utrzymuje aż do @ objaw może być zarówno na okres jak i na ciążę. Życzę Ci tej drugiej!


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżowa wrote:
    Cześć dziewczyny, witam się nieśmiało po kilku tygodniach podczytywania forum :) trafiłam tu niechcący szukając informacji o interpretacji wykresów temperaturowych, no i cóż… zostałam na dłużej :) oficjalnie z mężem zaczynamy starać się o dziecko dopiero od Nowego Roku, ale sam mnie namówił, żebym już coś napisała i przestała się ukrywać, skoro i tak cały czas Was czytam, haha :)

    Gratuluję wszystkim już zafasolkowanym i trzymam kciuki za każdy pozytywny test i betę w grudniu! Niech Mikołaj przyniesie wymarzone prezenty <3

    czesc Jezowa ;) zapraszamy

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, do całej listy supli polecam dorzucić jeszcze coś z wysoką zawartością DHA i EPA. Jakieś dobre Omega 3 da radę, ale są też inne preparaty.
    Niby wiele mówi się o suplementacji DHA w ciązy, ale w wielu źródłach piszą, że warto zacząć już przed.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Koteczka82 Autorytet
    Postów: 3672 3490

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie lepiej brać omega-3 czy omega-3-6 czy omega-3-6-9? Bo się zastanawiam które zamówić i w jakiej dawce? 1000mg?

    Michałek 04.04.2009 - Nasz skarb.
    Aniołek 08.11.2016//Aniołek 08.02.2017 //2.05.2020 Aniołek

    ONA: 39 lat
    Hiperprolaktynemia - Bromergon
    IO - Siofor 500mg
    ANA 3+ - Encorton 10mg
    3 cykle z Clo ❌
    Zioła ojca Sroki ❌
    Wiesiołek
    1 cykl Aromek 1x1 ❌
    2 cykl Aromek 2x1 ❓


    ON: 38 lat
    Okaz zdrowia
    Nasienie - Normozoospermia✅
    Suple: magnez z B6, kwas foliowy, vit D3 i E, astaksantyna, cynk.


    Droga do sukcesu jest zawsze w budowie...
  • matkapatka Przyjaciółka
    Postów: 64 67

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o jej dziewczyny piszecie jak szalone :)

    Gratuluję bardzo <3
    Flower wzruszyłam się bardzo jak zobaczyłam wyniki bety i to ile czasu się staracie. Rośnijcie zdrowo!

    Któraś dziewczyna pytała co to RB - Rodzicielstwo Bliskości filozofia wychowania. Dużo bym musiała pisać, ale polecam książkę Agnieszki Stain Dziecko z bliska.

    Ja mam dzisiaj 12dpo i kuszą mnie testy... oj bardzo, ale muszę wytrwać do 6.12 :)

    Proponuje Wam czytać składy witamin, które jecie. Wiele ma sporo niezdrowych dodatków jak np. stearynian magnezu czy polisorbat.

    Amy333, Flowwer lubią tę wiadomość

  • Bea25 Autorytet
    Postów: 288 171

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris wrote:
    Bea hormonki działają :) mnie się zwykle zaczyna taki intensywny ból piersi 7-8dpo i utrzymuje aż do @ objaw może być zarówno na okres jak i na ciążę. Życzę Ci tej drugiej!
    Po owulacji i przed @ to wiem. Ale u mnie dopiero co @ sie skonczyla bo dopiero 8 dzień cyklu i mąż też mówi że mam jakieś takie pełniejsze piersi, więc jestem zdziwiona bo nigdy tak nie miałam :/

    Edometrioza (wycięcie guzka z blizny po cc- 06.2017)
    Córeczka 4 latka <3
    Aniołek <3 01.2018
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea25 wrote:
    Po owulacji i przed @ to wiem. Ale u mnie dopiero co @ sie skonczyla bo dopiero 8 dzień cyklu i mąż też mówi że mam jakieś takie pełniejsze piersi, więc jestem zdziwiona bo nigdy tak nie miałam :/
    Ja tak miałam przy braniu castagnusa - cyce bolały dosłownje od @ do @. I brałam to za dobry znak - że cośtam się reguluje :) Może Tobie akurat ten ovarin podrasował hormony? Trzymam kciuki, żeby tak było!

    Bea25 lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Motylek85 Autorytet
    Postów: 530 224

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam takie dziwne pytania. Czy w czasie staran jak sie człowieka denerwuje to utrudnia to zagniezdzenie? Bo moja praca to pasmo nerwow i to takich konkretnych.
    Dziewczyny jeszcze raz bardzo dziękuję za cieple przyjęcie. Nawet nie wiecie ile to dla mnie znaczy. W końcu nie jestem sama, a juz rozne mysli miałam. Wybieram sie do psychiatry, ale moze jak tu sie wygadam to moze uda mi się tego uniknac. Aha a Nika pytala o hgs, moze jeszcze tego unikne skoro w kwietniu zaszlam w ciąże?

    Ciążą pozamaciczna 3 lata temu, dół psychiczny na około 2 lata i zawieszenie staran. . 2 poronienia ostatnie w kwietniu. Komentarze lekarzy- mloda pani jest wszystko ok. Badania dopiero rozpoczęte kwas ok wit D poniżej normy.Tsh skaczące aktualnie 2,4. Nie mam hashimodo. Syn 13 lat
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek85 wrote:
    A ja mam takie dziwne pytania. Czy w czasie staran jak sie człowieka denerwuje to utrudnia to zagniezdzenie? Bo moja praca to pasmo nerwow i to takich konkretnych.
    Dziewczyny jeszcze raz bardzo dziękuję za cieple przyjęcie. Nawet nie wiecie ile to dla mnie znaczy. W końcu nie jestem sama, a juz rozne mysli miałam. Wybieram sie do psychiatry, ale moze jak tu sie wygadam to moze uda mi się tego uniknac. Aha a Nika pytala o hgs, moze jeszcze tego unikne skoro w kwietniu zaszlam w ciąże?
    No właśnie to po tej ciąży mogło się coś przyblokować, dobrze by to było sprawdzić za jakis czas.
    A stres podnosi prolaktynę, kortyzol i ogólnie źle działa na hormony. Ja musiałam się zaprzyjaźnić z neopersenem, bo też uznałam, że nigdy nie zajdę, jak się tak będę przejmować robotą, staraniami, rodziną - i właśnie musiałam zerwać tę przyjaźń i się martwię jak by się tu teraz nauczyć mieć wylane :/

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek85 wrote:
    A ja mam takie dziwne pytania. Czy w czasie staran jak sie człowieka denerwuje to utrudnia to zagniezdzenie? Bo moja praca to pasmo nerwow i to takich konkretnych.
    Dziewczyny jeszcze raz bardzo dziękuję za cieple przyjęcie. Nawet nie wiecie ile to dla mnie znaczy. W końcu nie jestem sama, a juz rozne mysli miałam. Wybieram sie do psychiatry, ale moze jak tu sie wygadam to moze uda mi się tego uniknac. Aha a Nika pytala o hgs, moze jeszcze tego unikne skoro w kwietniu zaszlam w ciąże?

    Motylek nerwy napewno nie pomagają
    Idź na początek do lekarza rodzinnego lub gin na NFZ i zrób badania, na pierwszej stronie jest umieszczona rozpiska, od których należy zacząć,
    a lekarzy którzy mówią, że jest wszystko ok omijaj szerokim łukiem

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika dziś ja schizuje beta miała być max o 14.30 a nadal nie ma.. już paznokcie obgryzam

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek, przeczytałam Twoją stopkę i nie pidoba mi się Twoje TSH - do zajścia w ciążę powinno być ok 1. Spróbuj zagadać do lekarza, albo iść do endokrynologa i wyjaśnić, jaka jest sytuacja. A tymczasem może jod? Maca?

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lamka wrote:
    Amy - ale jutro sikniesz?

    Mowy nie ma, jestem obrazona na testy za tego minusa sprzed paru dni ;-)

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    a testowałas?
    Jeszcze nie, ale byłam na krupowkach i zakupiłam facelle. Dzisiaj chyba 13 albo 14 dpo nie wiem dokładnie, ale miałam dwa tygodnie temu krew w śluzie i straszny bol w dole brzucha który trwał jako pol godziny, to chyba była owulka. Nie mierzyłam temperatury ani nie byłam na monitoringu, wiec nie wiem ale ostatnie cykle miałam 25-27 dniowe. Test mam, moze sikne. Moze Zakopane jest moim szczęśliwym miejscem: )

    Amy333, lamka, KateKum, Koteczka82 lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olik321 wrote:
    Nika dziś ja schizuje beta miała być max o 14.30 a nadal nie ma.. już paznokcie obgryzam
    Ja jeszcze nie miałam spóźnionych wyników, ale jak mają być od 14 do 17 to od 1ej sprawdzam i chodzę po ścianach. Myślę, że takie świrowanie jest normalne! Czekam na wynik razem z Tobą! Obstawiam przyrost conajmniej o 150%!

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraczka1111 wrote:
    Dziewczyny nie było mnie tu wczoraj bo cały dzień w biegu. Wchodzę i co ja widzę nasza kochana Flowwer w ciąży!!!!!!!! Serdecznie Ci gratuluję kochana!!! <3 <3 aż musiałam mężowi powiedzieć że nasza bohaterka w końcu w ciąży po tylu latach <3 Pierwszy bladzioch i beta pozytywna :D

    Jutro się okaże czy beta rośnie i fasola zostanie ale z takim wsparciem nie może być inaczej !!!!
    Koteczka82 wrote:
    Flowwer mam pytanie Ty masz zalecona wit C w takiej dużej dawce przez lekarza? Czytałam że przy staraniach to mężczyzna powinien brać wit. C bo poprawia starań nasienia a kobieta nie powinna bo zakwasza śluz szyjkowy. Zastanawiam się czy to prawda.
    Pytałam się guru od immunologi i nie ma wpływu i można w tej dawce śmiało brać. Pierwsze słyszę o zakwaszeniu śluzu przez wit C bo ona zakwasza żołądek a nie organizm.

    staraniowa wrote:
    Hej!
    Długo się nie odzywałam, ale czekałam na wyznaczenie terminu owulacji. Myślałam, że nastąpi to lada moment - niestety...

    W tym cyklu brałam Lamettę po dwie tabletki dziennie - efektem było kilka pęcherzyków ok. 10 mm (to dane sprzed tygodnia). Wczoraj miały być już dużo większe, ale niestety coś nie zagrało i nie urosły praktycznie w ogóle, podobnie endometrium ani trochę nie wzrosło... Lekarka włączyła mi znów Lamettę przez 4 dni po 2 tabletki dziennie, a w 20 dc. mam wziąć Menopur. Od wczoraj dodatkowo mam podawać sobie zatrzyki z neoparyną, a wizyta kontrolna w nadchodzący piątek.

    Czy kiedykolwiek słyszałyście o takich przypadkach, gdzie dwukrotnie w danym cyklu babeczki brały Lamettę? Czy tak można? Czy to w ogóle może pomóc? Nie wiem czemu, ale mam dziwne przeczucie, że to walka z wiatrakami w tym cyklu... Ale może się mylę? Jak sądzicie?

    Swoją drogą zauważyłam 3 serduszka w tym miesiącu! Gratulacje Flowwer, olik i piguła! Strasznie Wam zazdroszczę - ale tak pozytywnie :D :*

    Tak Efta brała jak pęcherzyki słabo rosły a w kolejnym cyklu powinna dr rozważyć większą dawkę plus menopur w 9 dc tak na ostateczne dojrzewanie pecherzyka. Częto przy IUI taki zestaw się zalec jak jajca leniwe.

    staraczka1111, Bocianiątko, ANkaG lubią tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    Jeszcze nie, ale byłam na krupowkach i zakupiłam facelle. Dzisiaj chyba 13 albo 14 dpo nie wiem dokładnie, ale miałam dwa tygodnie temu krew w śluzie i straszny bol w dole brzucha który trwał jako pol godziny, to chyba była owulka. Nie mierzyłam temperatury ani nie byłam na monitoringu, wiec nie wiem ale ostatnie cykle miałam 25-27 dniowe. Test mam, moze sikne. Moze Zakopane jest moim szczęśliwym miejscem: )

    ooo to trzymam kciukasy za porządnego sika!:)

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
‹‹ 74 75 76 77 78 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ