Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Interpretacja wyników pomóżcie!
Odpowiedz

Interpretacja wyników pomóżcie!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2018, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatella wrote:
    Aniu,

    Zrobiłam wyniki w 25dc
    Estradiol 138 ng/l
    Progesteron 38,9 nmol/l

    Jak się one mają do poprzednich?

    Oczywiście na początku cyklu zamierzam zrobić wszystkie.

    1. Nie widzę wykresu więc ciężko odnieść do końca się z wynikami proga- potrzebna jest również temperatura.

    2. Teraz w 25dc masz PRG 12.26 ng/ml a w 16dc był on 3.06ng/ml. Z tego wynika, że w 16dc mogłaś być dopiero co po owulacji a teraz w 25dc progesteron szałowy nie jest, ale może świadczyć że owulacja była. Fajnie gdyby był chociaż 16-20^. Dopiero przy takim ewentualna ciąża będzie bezpieczniejsza.

    3. Pytanie czy dokładnie ustrzeliłaś 7dpo bo wtedy powinien być maksymalny wyrzut hormonu. Jeśli ten wynik jest już po tym wyrzucie, to progesteronu mogło być więcej i tego się już nie dowiemy. Z tego względu badanie go co 48h (szczególnie przy rozbieżnościach owulacji) jest bardzo pomocne.

    4. Na potwierdzenie owulki poszłabym na usg sprawdzić czy jest ciałko żółte.

    5. Estradiol też po jednym pomiarze ciężko stwierdzić czy ma tendencję wzrostową czy spadkową jak PRG. Jest niski ale jest. Gorzej gdyby był poniżej 100 przypuszczając że owulacja wystąpiła. Jednak tak jak PRG, E2 rośnie z ciążą dlatego gdyby wystąpiła, byłby z 5x większy pewnie.

    Ale to wszystko jest dobrym porównaniem do badań w kolejnym cyklu. I dobrze że chcesz sprawdzić ponownie.

    Anatella lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ