X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Kto będzie testował w tym tygodniu ?
Odpowiedz

Kto będzie testował w tym tygodniu ?

Oceń ten wątek:
  • Nishi Ekspertka
    Postów: 147 69

    Wysłany: 14 kwietnia 2013, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaRa, ja nie mieszkam w Polsce, ba nawet nie w Europie. Nie sądzę żebym mogla dostać tutaj wiesiołek w jakiejkolwiek postaci lub lubrykant wspomagający zapłodnienie. Będę musiała poszukać innych sposobów, bo problem z suchością jest u nie naprawdę duży, szczególnie przed owulacją.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2013, 16:34

    20121213640117.png
    07953602cc36db5aaaab36f9b2feeed9.png

  • KaRa Autorytet
    Postów: 680 1639

    Wysłany: 14 kwietnia 2013, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaarolaa mozna go kupic na stronie jestemplodna.pl. Podobno jest juz tez w wiekszych aptekach i na allegro.
    Nishi zakladam ze mieszkasz gdzies w Azji? Brak sluzu to faktycznie problem. Nie chodzi tylko o komfort podczas stosunku ale przede wszystkim o role sluzu w odzywianiu plemnikow. Mam nadzieje ze znajdziesz jakies rozwiazanie w kraju jakim mieszkasz lub moze ktos z Polski Ci wysle :) Pozdrawiam

    atdczbmhr11b1825.png[/url]
    relg3e5e91k07fd9.png
  • Lalita2710 Autorytet
    Postów: 6278 5757

    Wysłany: 14 kwietnia 2013, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    seneka wrote:
    Lalita2710 wrote:
    Hej ja testowałam w 1 dniu świąt 31 marca , test pozytywny 3 kwietnia beta hcg 964 m/l . Ost miesiączka była 3 marca. Objawy...
    wieczna ochota na słone, brak miesiączki ( ale mam PCO), duże piersi bolesne, raz -dwa razy na dzień coś mnie pokoje w dole brzucha , temperatura od 18 dni w granicach 37,20 -37,35 różnie nawet 37,55 bywało.
    Bardzo się boje że nie ma ciąży tylko puste jajo płodowe.

    Lalita ja też się boję, bo u mnie okazało się w 8 tyg. że jest puste jajo, ale co na nie zabije to nas wzmocni, trzeba myśleć pozytywnie że bedzie dobrze !!!!

    Hej a miałaś jakieś objawy z pustym jajem. jak np nie prawidłowy przyrost bety ,albo coś czy plamnienie czy zero objawów...

    dqprepoku4out2uw.png

    3d5c5bdbd8a8980a810c3415055e4515.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2013, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaRa dzieki na allegro nie ma bo sprawdzałam, musze jutro do apteki zajsc i sie spytac, jak nie to z neta zamowie.

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 14 kwietnia 2013, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaarolaa ja zamówiłam na allegro. To był mój pierwszy cykl z tym żelem. We wtorek, albo jutro okaże się czy owocny :) Sam żel jak najbardziej spełnia swoją rolę.

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2013, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konwalia wrote:
    Kaarolaa ja zamówiłam na allegro. To był mój pierwszy cykl z tym żelem. We wtorek, albo jutro okaże się czy owocny :) Sam żel jak najbardziej spełnia swoją rolę.

    kurcze a ja dzisiaj szukałam i nie było go, a moze zle spojrzałam.

  • Biedronka Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 14 kwietnia 2013, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trinitarianis, tak, ponoć czasami wystarczy podregulować progesteron i już wszystko gra, ale...nie zawsze...
    ja robiłam badania na Progesteron zlecone przez ginekologa raz w miesiącu przez 3 kolejne miesiące. Wynik według niego był ok, ale wedlug Lekarza Naprotechnologa jest za niski. Zauważyłam, że lekarze ginekolodzy specjalizujący się w Naprotechnologii mają dużą wiedzę w tym temacie.
    Lekarz kazał mi brać witamine B6 , ponoć reguluje poziom progesteronu. Ale dawkę musi zlecić on. Moja była dość wysoka i ja osobiscie po takiej dawce dostawałam mocnych skurczy mięśni więc zmniejszyłam. Wyczytałam, że za wysoka dawka może uszkodzić nerwy kończyn.

    Nishi, Faktycznie lubrykanty mogą działać plemnikobójczo. Lekarz zlecił na dobry śluz rownież wit B6, ponad to picie siemienia lnianego, branie magnezu, wiesiołka (ale tylko do owulacji) a w dniach okoloowulacyjnych- syrop wyksztuśny oraz ogólnie picie dużej ilości wody. Przyznaję, że odczułam różnicę po dostosowaniu się do zaleceń.

    Dziewczyny, powodzenia!

    a tak wogóle to
    niestety przyjechala @:-(
    nadzieja umarła śmiercią naturalną na ten miesiąc...co zrobić...

    "Radość może przyjść niespodziewanie"
  • Biedronka Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 14 kwietnia 2013, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIshi, jesli mieszkasz w kraju anglojezycznym, to szukaj Evening Primrose- to wiesiołek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2013, 23:38

    "Radość może przyjść niespodziewanie"
  • mami87 Nowa
    Postów: 1 3

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 01:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Chcialam Wam podpowiedziec jakie sposoby mi pomogly zajsc w ciaze (moje jajo jest jakies ciezkie do zdobycia:P)

    1) na zwiekszenie sluzu LEN: 2 lyzeczki lnu + szklanka wody -> gotowac ok 7-10 min na malym ogniu. Mozna przecedzic, ale bedzie ciezko bo to sie zrobi takie glutowato-galaretkowate. Nie smakuje zbyt dobrze, ale mozna wytrzymac. Ja pilam przez slomke razem z ziarenkami lnu. Pilam codziennie od pierwszego dnia miesiaczki i juz w tym samym cyklu mozna zobaczyc roznice.

    2) Meza wyposcilam az od okresu (jakies 2 tygodnie). Podobno pleminiki sa wtedy bardziej dojrzale i jest ich wiecej.

    3) Kupilam testy owulacyjne by wyznaczyc mniej wiecej owulacje. Zwracalam tez uwage na obecnosc sluzu plodnego (rozciagajace sie jak bialko jaja). Sluz byl obecny juz wczesniej, ale dopiero po tescie owulacyjnym przystapilismy do dzialania
    Propos testow owulacyjnych: w miare zblizania sie owulacji niektore kobiety musza robic conajmniej 2 testy dziennie, gdyz poziom hormonu moze sie utrzymywac krotki czas na poziomie wykrywajacym przez test, np:
    13dc godz.14 - neg
    14dc godz.14 - neg
    14dc godz.20 - poz (ale test nie zostal zrobiony wiec kobieta o tym nie wie)
    15dc godz.14 - neg

    4) Przed stosunkiem (0,5h-1h) maz wypil mocna kawe (kofeina podobno dziala pobudzajaca rowniez na plemniki)

    5) "Po" robilam swiece przez ok 20 min. by pomoc grawitacji :P

    6) Nastepnego dnia byly poprawiny rano i wieczorem na wszelki wypadek (raz ze swieca "po")

    7) Pozniej radze duzo czasu spedzac na modlitwie, ogladaniu filmow lub innego rodzaju rozrywkach pozwalajacych sie rozluznic, odprezyc i milo spedzic czas :)

    W ostatnim cyklu pierwszy raz zastosowalam te wszystkie punkty na raz i zaowocowalo to ciaza :) Pierwszym znakiem byl pozytywny test owulacyjny 11 dni po domniemanej owulacji. Dopiero w dniu miesiaczki zobaczylam slaba kreske na tescie ciazowym. Teraz jestem w 6 tygodniu ciazy:)
    Kochane zycze Wam wytrwalosci i powodzenia:) Jezeli sie dlugo staracie odpuscie sobie jeden czy dwa cykle, by nie nabawic sie bariery psychicznej. Gleboko wierze, ze Wam sie uda wczesniej czy pozniej (wiem, wiem ze byscie chcialy wczesniej:P ). Pozdrowionka i przesylam ciazowe fluidki +++++++>>++++++>>>+++++++

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2013, 01:34

    KaRa, Biedronka, SzłaDzieweczka lubią tę wiadomość

  • Nishi Ekspertka
    Postów: 147 69

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaRa, tam mieszkam w Azji. Dokładnie w Indiach. Mąż pytał w aptekach, ale nie mają żadnych lubrykantów bezpiecznych dla plemników, ciężko dostać nawet zwykły. Ja swoje Feminum przywiozłam z Polski. Wcześniej sprawdzało się świetnie, no ale teraz muszę odstawić. Wysyłanie z Polski nie ma sensu, bo raz, że przesyłki nie są tanie, a dwa że nie zawsze dochodzą. Kurier to bezpieczny, ale zdecydowanie zbyt kosztowny sposób.

    Biedronka, wiesiołek czy siemię lniane też może być trudno, ale przycisnę męża żeby popytał. Staram się pić dużo wody, ale nie jestem z tych, co piją nawet kiedy nie są spragnieni. Będę musiała się trochę przymusić.

    Tak sobie myślę, że ta moja suchość może być wynikiem antykoncepcji hormonalnej. Przez ostatnie 3 lata brałam pigułki. Zanim zaczęłam, to też trochę suchość mi dokuczała, ale nie była aż tak intensywna, no i w połowie cyklu albo przy dużym podnieceniu nawilżenie było wystarczające, żeby stosunek odbył się bez problemów. Po pigułkach jest tak sucho, że nawet jak jestem bardzo podniecona, to nawilżenia nie ma praktycznie wcale. W ostatnim cyklu było tylko w 1 dzień (ovu zaznaczył ten dzień jako owulację), no i po owulacji, zwłaszcza tuż przed miesiączką było dużo kremowego śluzu (na tyle dużo, że potrzebowałam wkładki higieniczne). Pigułek nie biorę od stycznia. Może kiedy mi się hormony wyregulują dobrze, to i nawilżenie wróci, chociaż na czas owulacji.
    Wyczytałam też wczoraj w internecie, że dobrym sposobem na zastąpienie lubrykantu jest użycie odrobiny cieplej wody albo olej rzepakowy. Jakoś nie wydaje mi się żeby to miało pomoc plemnikom, albo chociaż im nie zaszkodzić. Co myślicie?

    KaRa lubi tę wiadomość

    20121213640117.png
    07953602cc36db5aaaab36f9b2feeed9.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nishi woda może ok, ale ten olej rzepakowy to nie jest chyba dobry pomysł...tak jak dziewczyny pisały spróbuj mielonego lnu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2013, 11:07

  • kookana1987 Autorytet
    Postów: 305 339

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, w tym tyg bodajze w niedziele bedzie 2 tyg od owulacji ( gin powiedzial ze mozna juz wtedy testowac ale gdy sie pokaze 1 krecha nie plakac bo jeszcze wszytsko moze sie zdarzyc)

    zobaczymy...

    (20/10/2013)- naturalnie 6 tyg. [*]
    (21/02/2014)(09/05/2014)(11/01/2015)- inseminacje
    (28/09/2015) - punkcja-brak komórek jajowych
    (18/03/2016) - punkcja (2 blastki 2BB)
    (23/03/2016)(25/05/2016) - transfery :(
    (13/03/2017) - punkcja (6 zarodków 1 klasy)
    (16/03/2017) - transfer 2 zarodkow
  • Lalita2710 Autorytet
    Postów: 6278 5757

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od owulacji temperatura rosła przez 6 dni w 7 dniu spadła. I od następnego zaczęła rosnąć ja 11 dni od owulacji robiłam test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Więc nie zawsze jest za wcześnie.
    Teraz czekam na wizytę u lekarza , czy jest ciąża i czy wszystko jest ok.
    Wizytę mam 23 kwietnia.

    kookana1987 lubi tę wiadomość

    dqprepoku4out2uw.png

    3d5c5bdbd8a8980a810c3415055e4515.png
  • Chuda Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam:)
    Jestem tu nowa i jeszcze troszke zagubiona:) Testowałam już w sobotę i wyszly dwie kreski, cieszylam sie ogromnie jednak moja radość nie trwała zbyt długo...dzisiaj zrobiłam drugi test i ku mojemu zdziwieniu wyszedł negatywny. Czy któras z Was tak miała? Jestem rozdarta...:( Okres oczywiście spoznia mi sie juz kilka dni.
    Serdecznie pozdrawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chuda wrote:
    Witam:)
    Jestem tu nowa i jeszcze troszke zagubiona:) Testowałam już w sobotę i wyszly dwie kreski, cieszylam sie ogromnie jednak moja radość nie trwała zbyt długo...dzisiaj zrobiłam drugi test i ku mojemu zdziwieniu wyszedł negatywny. Czy któras z Was tak miała? Jestem rozdarta...:( Okres oczywiście spoznia mi sie juz kilka dni.
    Serdecznie pozdrawiam

    na twoim miejscu zrobilabym test jeszcze raz, jesli wyjdzie drugi negatywny to juz bedzie wiadomo co i jak, a moze sie uda i jednak ten trzeci bedzie pozytywny:) warto jeszcze raz sprobowac

  • Chuda Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kaarolaa:) Zrobie test jutro rano, w głowie mam milion mysli przez te testy:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chuda wrote:
    Dzięki kaarolaa:) Zrobie test jutro rano, w głowie mam milion mysli przez te testy:(

    nie ma za co, trzymam kciuki zeby sie udało:)

  • Chuda Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie nie dziekuję żeby nie zapeszyć :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chuda wrote:
    Na razie nie dziekuję żeby nie zapeszyć :)

    ok, ja czekam bo jutro mam zamiar testowac, narazie @ spoznia mi sie jeden dzien, mam nadzieje ze sie nie pojawi.

  • Chuda Debiutantka
    Postów: 13 3

    Wysłany: 15 kwietnia 2013, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie życzę powodzenia:) i trzymam kciuki na 2 kreski:)

‹‹ 103 104 105 106 107 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ