X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Kwiecień 2019-testowanie.
Odpowiedz

Kwiecień 2019-testowanie.

Oceń ten wątek:
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5ylwian- Może właśnie dzięki temu, ze ta praca Ci zejdzie z głowy odetchniesz pełna piersią. Wiem, ze dzisiaj wszystko widzisz w czarnych barwach, ale mam nadzieje, ze jutro wstaniesz i dojdziesz dl wniosku, ze kij im w nery i niech żałują, ze Cię stracili! Może właśnie musi się wszystko pozornie „zawalić” żeby później masowo się odbudować :* ja w to głęboko wierze!

    Sasanka- i tylko takie nastawienie jak teraz mi do Ciebie pasuje, kochana. Jak Was czytałam zawsze byłaś takim promyczkiem na forum i absolutnie nie pasują do Ciebie żadne smutki. A jak są, to niech będą chwile i już nie wracają! Do boju! Do zostania mamusią! 😘

    Magduullina, Sasanka55, Ochmanka, Iseko, 5ylwian lubią tę wiadomość

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinaa90 wrote:
    Bez znaczenia czy 1 czy 2, wyniki są jak najbardziej ok:

    American Thyroid Association (ATA) przyjęło następujące wartości referencyjne TSH dla ciężarnych: 0,1-2,5 mIU/l w I, 0,2-3,0 mIU/l w II i 0,3-3,0 mIU/l w III trymestrze.5 Polskie Towarzystwo Endokrynologiczne (PTE) określiło, że górny zakres normy TSH dla poszczególnych trymestrów ciąży wynosi 2,5 mIU/l.
    Nie bede dyskutowac. Powiem tylko tyle,ze moje tsh 2,5 i dzis bylam na wizycie u endo i lekarka mi powiedziala,ze jest za wysokie. Tyle w temacie. Dziękuję.

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5ylwian, głowa do góry, pierś do przodu! To jest szansa, żeby na spokojnie znaleźć nową, lepszą pracę! Jestem przekonana w 100%, że Ci się uda! Ty też powinnaś o tym wiedzieć! 😘

    Sasanko, promyczku najjaśniejszy! Jeszcze tylko tyci, tyci, troszeczkę czasu i beta spadnie do zeeera! Nie ma innej opcji! Będziesz wspaniałą maminką i już niedługo będziesz gotować dziedzicowi pysznego butter chickena, proste! 😘

    Dziewczyny z multisportem - jest teraz spoko promocja, bo mamy miesięczny dostęp do czasopism w aplikacji Publico24. Czyli np. można sobie poczytać sporo numerów "Chcemy być rodzicami". Wystarczy pobrać kod ze strefy multisport. Polecam ☺

    Malgonia, Nuch, Iseko, Sasanka55, Irvine90, 5ylwian lubią tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iseko, dziewczyny mają rację. Pogadaj z przyjaciółką i powiedz, że bardzo się cieszysz z jej szczęścia, ale jest to dla Ciebie trudny temat. Na pewno się nie obrazi. Możesz jej te zaproponować, że jak będziesz miała ochotę pogadać to sama zaczniesz temat. Wtedy nie trafi na "zły moment"

    Sasanko, ja bym chciała bliźniaki! <3 Mąż ma za to przerażenie w oczach za każdym razem jak to mówię 😂😂😂
    A ty Słońce dostaniesz kopa w tyłek za to narzekanie :P jesteś cudowną osóbką i już niedługo będziesz równie cudowną mamusią!!!

    Niecierpliwa, obu nie poruszali tego tematu, ale fakt starsze pokolenie lubi pomarudzić. Dla mnie najgorsze są ciotki, które widzę od wielkiego dzwonu a nam się do łóżka pakują i każą dzieci robić :P zawsze udaje, że pytanie nie padło, albo odpowiadam w stylu "jak będą to będą". Ale pomysł z ciastem mi się spodobał. Jeszcze wino do łapki i będzie git :)

    Małgonia, wyjazd na takim etapie nie powinien zaszkodzić. Mi kiedyś doktorek w klinice powiedział, że "wczesna ciąża jest jak ruski czołg, nic jej nie ruszy" :D co prawda byłam obstawiona lekami po transferze, więc jakieś wsparcie dla kropka było, ale mimo wszystko nic co byśmy robiły nie powinno zaszkodzić ciąży na tym etapie

    Olga, przyrost cudowny!! 😍😍😍 Miałaś jeden zarodek podany?

    Sylwian, słów mi brak.... zachowali się jak zwykłe 🐷🐷🐷 Skoro cały czas chcesz się starać o ciążę, to może zrób sobie przerwę od pracy przez kilka miesięcy? Skoro i tak dostaniesz wypłatę, to co co szkodzI. Może jak psychicznie odpoczniesz, odstresujesz się, to rach ciach i będą dwie kreski. Permanentny stres powoduję zwiększenie poziomu prolaktyny o utrudnia zajście w ciążę i jej utrzymanie.

    Malgonia, Sasanka55, Iseko, 5ylwian, Magduullina, aeiouy, Niecierpliwa... lubią tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, ze Was mecze, ale jeszcze kilka fajnych fragmentów, które odwodzą mnie od amino:
    „Ryzyko transmisji wertykalnej wzrasta wraz z wiekiem ciążowym i wynosi 15% w 13. Hbd, 44% w 26. Hbd, 71% w 36. Hbd, osiągając 90% w ostatnich tygodniach ciąży.” (Czyli jak od 7tc biorę antybiotyk to ryzyko w ogóle jest chyba małe, skoro w 13tc to 15%...)

    „Dla kontrastu jednak, nasilenie objawów choroby u płodu koreluje odwrotnie z czasem trwania ciąży, a więc ciężkie objawy choroby związane są z infekcją, do której dochodzi we wczesnej ciąży, a przebieg subkliniczny typowy jest dla noworodków, których matki zaraziły się pod koniec ciąży.”
    (Czyli u mnie gdyby doszło do zakażenia to NAJPRAWDOPODOBNIEJ doszłoby do poronienia lub ciężkich wad fizycznych widzialnych normalnie na usg.)

    „Wrodzona toksoplazmoza jest chorobą o bardzo podstępnym przebiegu. Większość, bo około 85% zarażonych noworodków nie ma żadnych objawów bezpośrednio po porodzie. Wrodzona toksoplazmoza jednak może ujawnić się w pierwszych miesiącach życia lub dopiero w późniejszym dzieciństwie czy nawet w wieku dojrzałym, dając objawy w postaci zaburzeń widzenia, niedosłuchu, opóźnienia w rozwoju psychoruchowym czy napadów drgawkowych (5). Ponad 2/3 klinicznych manifestacji toksoplazmozy wrodzonej dotyczy układu nerwowego i oczu.
    Klasyczna triada objawów (tzw. triada Sabina-Pinkertona), czyli wodogłowie, zapalenie siatkówki i zwapnienia wewnątrzczaszkowe, należą obecnie do rzadkości.”
    (Czyli znów - NAJPRAWDOPODOBNIEJ amniopunkcja w moim przypadku, czyli z prawidłowym usg i pappa, jest mi potrzebna żeby „wiedzieć”).

    Aleeee...
    „Po potwierdzeniu w I trymestrze ciąży pierwotnej infekcji u matki, należy jak najszybciej włączyć spiramycynę, a następnie prowadzić obserwacje płodu w badaniach ultrasonograficznych (co 2 tygodnie) w celu wykrycia ewentualnych zmian świadczących o zarażeniu płodu.
    Kolejnym krokiem jest ocena materiału genetycznego Toxoplasma gondii z użyciem PCR w płynie owodniowym. Amniopunkcję diagnostyczną należy przeprowadzić między 15. a 18. tygodniem ciąży. U pacjentek z potwierdzoną infekcją pierwotną w czasie ciąży, u których stwierdzono zarażenie u płodu, należy stosować połączenie dwóch leków: Pirymetaminę z Sulfadiazyną.
    W zapobieganiu zarażenia toksoplazmozą płodu najważniejszą rolę odgrywa wczesna diagnostyka i szybkie włączenie leczenia.”
    (Czyli generalnie są niby ZA amniopunkcją).

    Wiem, tasiemiec. Pochodzi to z „Postępów Nauk Medycznych” z 2016 r.
    Wklejam tylko po to, żeby za jakiś czas (ale oby wcale), inna zagubiona dziewczyna na forum mogła w tej lupce coś znaleźć.
    Zostawiam ślady po sobie 😁
    Zostawiłam na fiolecie, rzucam i tutaj. Mam nadzieje, ze nigdy nikomu się nie przyda. 😘❤️

    agge, Ochmanka, ef36, Sasanka55 lubią tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przegapiłam „najciekawsze”...
    „Z dostępnego piśmiennictwa wiadomo, że ujemny wynik amniopunkcji nie wyklucza czynnego zakażenia toksoplazmozą, ponieważ badanie to wykazuje czułość na poziomie 62,5%”.

    agge lubi tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni trudna decyzja... Jeśli mogę- przepraszam. Ja bym się na amnio nie zgodziła. Dla mnie za duże ryzyko... Nawet jej okaże się, że maleństwo się zaraziło, to co to zmieni? Ja bym wolała przygotować się na każdą ewentualność i cieszyć ciąża i tym, że będę mieć dzieciątko. Ale to tylko moje zdanie, nie bierz tego do siebie 😘 po prostu tak sobie głośno myślę :)

    moni05 lubi tę wiadomość

  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    frezyjciada wrote:
    Moni trudna decyzja... Jeśli mogę- przepraszam. Ja bym się na amnio nie zgodziła. Dla mnie za duże ryzyko... Nawet jej okaże się, że maleństwo się zaraziło, to co to zmieni? Ja bym wolała przygotować się na każdą ewentualność i cieszyć ciąża i tym, że będę mieć dzieciątko. Ale to tylko moje zdanie, nie bierz tego do siebie 😘 po prostu tak sobie głośno myślę :)

    Wlasnie to ostatnie zdanie o wiarygodności 62,5% odwodzi mnie od tego najbardziej. Toc jak jej nie zrobię to tez mam prawie 50 na 50... jestem bardziej przeciw niż za, ale nie chce mieć niczego „na sumieniu”... dlatego ciężkie tygodnie przede mną.

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni jakąkolwiek decyzję podejmiesz, to wiedz, że tu zawsze otrzymasz wsparcie!

    moni05, Sasanka55, Ochmanka, syllwia91, MonikA_89!, Angelika1313 lubią tę wiadomość

  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, jesteście jedyne na świecie ❤️ Dlatego tu jestem, bo mam w Was ogromne wsparcie. To samo chce dawać Wam, jeśli mogę 😊

    Sasanka55, szona, Ochmanka, MonikA_89!, Angelika1313, Niecierpliwa... lubią tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Iseko, dziewczyny mają rację. Pogadaj z przyjaciółką i powiedz, że bardzo się cieszysz z jej szczęścia, ale jest to dla Ciebie trudny temat. Na pewno się nie obrazi. Możesz jej te zaproponować, że jak będziesz miała ochotę pogadać to sama zaczniesz temat. Wtedy nie trafi na "zły moment"

    Sasanko, ja bym chciała bliźniaki! <3 Mąż ma za to przerażenie w oczach za każdym razem jak to mówię 😂😂😂
    A ty Słońce dostaniesz kopa w tyłek za to narzekanie :P jesteś cudowną osóbką i już niedługo będziesz równie cudowną mamusią!!!

    Niecierpliwa, obu nie poruszali tego tematu, ale fakt starsze pokolenie lubi pomarudzić. Dla mnie najgorsze są ciotki, które widzę od wielkiego dzwonu a nam się do łóżka pakują i każą dzieci robić :P zawsze udaje, że pytanie nie padło, albo odpowiadam w stylu "jak będą to będą". Ale pomysł z ciastem mi się spodobał. Jeszcze wino do łapki i będzie git :)

    Małgonia, wyjazd na takim etapie nie powinien zaszkodzić. Mi kiedyś doktorek w klinice powiedział, że "wczesna ciąża jest jak ruski czołg, nic jej nie ruszy" :D co prawda byłam obstawiona lekami po transferze, więc jakieś wsparcie dla kropka było, ale mimo wszystko nic co byśmy robiły nie powinno zaszkodzić ciąży na tym etapie

    Olga, przyrost cudowny!! 😍😍😍 Miałaś jeden zarodek podany?

    Sylwian, słów mi brak.... zachowali się jak zwykłe 🐷🐷🐷 Skoro cały czas chcesz się starać o ciążę, to może zrób sobie przerwę od pracy przez kilka miesięcy? Skoro i tak dostaniesz wypłatę, to co co szkodzI. Może jak psychicznie odpoczniesz, odstresujesz się, to rach ciach i będą dwie kreski. Permanentny stres powoduję zwiększenie poziomu prolaktyny o utrudnia zajście w ciążę i jej utrzymanie.
    Tak niestety odpada. Mimo spoko siana nie moge pozwolic sobie,zeby cala ciaze byc tylko na kasie męża a jeszcze co dalej :( chyba bede musiala odpuscic temat na te co najmniej 6mies. Nie wiem czy nie wcale..

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejny dzień padam na pysk. Nie odniosę się do wszystkich, bo nie wszystko zapamiętałam :(

    Iseko - Twoje myśli są zupełnie normalne. Nie wiń siebie za uczucia jakie masz. Szczerosc to trzon przyjazni - jak napisała Frezycjada - nie obawiaj się swoich emocji przed przyjaciółką!

    Frezycjada - ubóstwiam Twój komentarz nt „życzenia innym potomków”. Zgadzam się z każdym słowem. Ja kazdemu życzę „po prostu” zdrowia, bo wiem ile znaczy i jak bardzo potrafi wszystko się zmienić, gdy do głosu dochodzi choroba. Gdy będzie zdrowie, będzie wszystko inne. Szczerze w to wierzę.

    Sasanko, jesteśmy gorącymi prawie 33-latkami :) Gdyby choć czesc naszych przemyśleń miała odzwierciedlenie w rzeczywistości, to populacja Włoch dawno by wymarła - tam kobiety w okolicy 34 r.ż. dopiero zaczynaja myslec o mężach i potomkach ;) Także czil. Mamy po prostu italiańską naturę 😅

    Kingulla - faken szit! Nigdy nie spałam w hotelu w Białymstoku 😂 ale specjalnie dla Ciebie popatrzę co jest w okolicy i gdzie najlepiej spac, żebyście mieli blisko do kliniki. Od razu powiem, że blisko jest restauracja Sztuka Miesa - i dobrze tam karmią :)

    Moni, decyzja trudna, ale czuję, że podjęłas dobra! Ja, stojąc z boku - nie robiłabym amnio. Ale kto mnie tam wie, co zrobiłabym w ciąży. Mnie jednak przekonują artykuły, które wrzuciłas.

    Ochmanka, aeiouy - koksujemy się dziewczęta, nowy cykl za pasem! U mnie jutro koniec @ - maz już zwarty i gotowy 😂

    5ylwian, nie pamietam gdzie pracowałaś, ale wyglada na miejsce bardzo nastawione na wynik. Stres porównywalny chyba do pracy w banku (co widzę u mojej Mamy). Ciagle plany, ciagle nerwy, tak się nie da żyć! Pamiętaj - życie masz JEDNO, szkoda go na taki hardkor. Nie myśl o tym tak - nie mam ciazy, nie mam pracy. Może ta cholerna praca przyczyniła się do Twoich tragedii. Nie wiesz, co czeka za rogiem. Może coś naprawdę wspaniałego! Dostałaś szanse - nic nie dzieje się przypadkiem :)

    Szczesliwa Mamusia - ✊✊✊ za wizytę! (Ha, wyszło na to, ze mam 3 ręce :D)

    Sciskam wszystkie i każda z osobna. Wróciłam do domu po 22. Biorę się za gotowanie moich dań od Chodakowskiej, choć już widzę, ze będę wić się z niedojedzenia i pizza wjedzie szybciej, niż to było przewidywane 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2019, 23:17

    MonikA_89!, Magduullina, Iseko, Sasanka55, aeiouy, moni05, 5ylwian, Kingulla, Ochmanka lubią tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach! Olga! Oczywiście wielkie brawa za przyrost bety! Wgryzł się młody jak zuch :)

    Magduullina, aeiouy lubią tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55,
    Ja po porobinieniu miałam zastój przy becie w okolicach 30.. nie robiłam tak często jak tyale po dwóch tygodniach miała ~6. Trzymam kciuki aby spadła szybko ta Twoja beta ✊✊✊

    u mnie, już sama nie wiem.... mam wynik harmony, trisomie wykluczone. Trochę odetchnełam, bo kolejna trisomia by pogrzebała ewentualne dalsze starania. Jutro mam dwie wizyty z usg, zobaczymy co powiedzą specjaliści i czy będą tego samego zdania.
    Czuję się jakbym szła na ścięcie głowy.

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 17 kwietnia 2019, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ef36 wrote:
    Sasanka55,
    Ja po porobinieniu miałam zastój przy becie w okolicach 30.. nie robiłam tak często jak tyale po dwóch tygodniach miała ~6. Trzymam kciuki aby spadła szybko ta Twoja beta ✊✊✊

    u mnie, już sama nie wiem.... mam wynik harmony, trisomie wykluczone. Trochę odetchnełam, bo kolejna trisomia by pogrzebała ewentualne dalsze starania. Jutro mam dwie wizyty z usg, zobaczymy co powiedzą specjaliści i czy będą tego samego zdania.
    Czuję się jakbym szła na ścięcie głowy.
    Przepraszam, ale nie kojarzę - czemu "kolejna" trisomia?

    szona lubi tę wiadomość

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 17 kwietnia 2019, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5ylwian wrote:
    Tak niestety odpada. Mimo spoko siana nie moge pozwolic sobie,zeby cala ciaze byc tylko na kasie męża a jeszcze co dalej :( chyba bede musiala odpuscic temat na te co najmniej 6mies. Nie wiem czy nie wcale..
    A poprzednio byłaś na umówię o pracę? Jeśli tak, to w przypadku ciąży dostaniesz kasę z ZUS. Możesz też poszukać pracy z umową na zastępstwo, bo wtedy masz ją na czas określony, ale np na rok, a nie 3-miesieczny okres próbny, jak w większości przypadków

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 17 kwietnia 2019, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moni05 wrote:
    Wlasnie to ostatnie zdanie o wiarygodności 62,5% odwodzi mnie od tego najbardziej. Toc jak jej nie zrobię to tez mam prawie 50 na 50... jestem bardziej przeciw niż za, ale nie chce mieć niczego „na sumieniu”... dlatego ciężkie tygodnie przede mną.
    Moni, zrób jak czujesz. Z tego, co pisałaś wynika, że jest mała szansa na zakażenie dziecka, a Nawet zrobienie amniopunkcji nie wykluczy zakażenia na 100%. Mimo, że ryzyko poronienia jest niewielkie, to uważam, że to badanie zbyt wiele nowego nie wniesie, a spowoduje u ciebie tylko dodatkowy stres. Skonsultuj się jeszcze z tym specjalistą przed podjęciem ostatecznej decyzji, być może coś mądrego doradzi. A co na to wszytko twój mąż? Podziela twoje stanowisko w tej chwili?

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 17 kwietnia 2019, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ef36 wrote:
    Sasanka55,
    Ja po porobinieniu miałam zastój przy becie w okolicach 30.. nie robiłam tak często jak tyale po dwóch tygodniach miała ~6. Trzymam kciuki aby spadła szybko ta Twoja beta ✊✊✊

    u mnie, już sama nie wiem.... mam wynik harmony, trisomie wykluczone. Trochę odetchnełam, bo kolejna trisomia by pogrzebała ewentualne dalsze starania. Jutro mam dwie wizyty z usg, zobaczymy co powiedzą specjaliści i czy będą tego samego zdania.
    Czuję się jakbym szła na ścięcie głowy.
    Kochana, mocno trzymamy kciuki za Was! Skoro badania wyszły prawidłowo, to jest szansa, że maluch dobrze się rozwija i jest zdrowy.

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2019, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5ylwian, wybrakowana?! Jakich slow, Ty Kocie, uzywasz? Pracodawca szybko pozaluje tej decyzjj, ale Ty juz bedziesz miala lepsza prace. W ciaze zajdziesz za sekunde :* Nie mozesz miec tak niskiej samooceny, nawet chwilowo, jestes wspaniala kobieta!

    Magduullina, dziekuje :*

    SzczesliwaMamusia, jak sie czujesz? :*

    Syllwia <3 dziekuje :* Serce mi peka, gdy widze Twoj avatarek, ale wiesz co? On sie za moment zmieni na najbardziej radosny ze wszystkich mozliwych :)

    Mama_Zuzia :* <3 Tak jest! Do boju :) Juz za moment bede mogla lykac Twoje wiruski, a za dwa momenty moj suwaczek bedzie rownie piekny jak Twoj :)

    Maria :* Kochana jestes :) Juz widze takiego szkraba wpierniczajacego hinduskie :D Piekny widok :)

    MonikA, w takim razie nie wiem, czy mam trzymac kciuki za Twoje blizniaki, czy za pojedyncza ciaze :) Trzymam wiec za Twoje szczescie :* :)

    Moni, czuje, ze Ty juz podjelas decyzje... :* Kochanie, jestes super inteligentna, rozsadna i fantastyczna kobieta, cudowna mama, nie pomylisz sie, cokolwiek bys nie zrobila. Instynkt Cie nie zawiedzie! :* Wierze tez, ze kazda decyzja bylaby dobra :*

    Szoneczko, tak, 33 lata to jednak dobry wiek. Ja do teraz nie czuje sie zbyt dorosle, to jak niby wczesniej mialabym miec dziecko?! W maju juz bedziemy mamami :) Mam nadzieje, ze dzisiejszy dzien mniej da Ci w kosc, niz wczorajszy, wrocisz wczesniej, a dieta Chodakowskiej da Ci sie najesc :) :*

    Ef, no ja tez bym nie robila, gdyby nie fakt, ze 2 tygodnie temu przy 25 polecialo mi do gory, az do 60. No nic, oby spadlo naturalnie.
    Baaaaardzo mocno zaciskam kciuki za Twoje wizyty! To musi byc Twoj dzien, dzien pelen cudow i radosci! Mam nadzieje, ze jestes zapisana w miare wczesnie, by troche odetchnac po wizytach :*

    Niecierpliwa, wiesz, ze ja wciaz wierze w Twoj cykl, mimo proga? :* On nam czasem plata figle :)

    Aeiouy, 4 chrzty to faktycznie masakra, ale co najwyzej finansowa, bo Ty juz bedziesz miala swoje malenstwo w brzuszku :*

    Malgoniu, Irvine, Melevis, Pati, Malinaa, jak sie czujecie? :* Agge, mdlosci dzis mniejsze?

    Nuska, czy Ty juz zupelnie wyzdrowialas? :* Jak tydzien Ci mija? Mam nadzieje, ze nie masz za duzo pracy :*

    Ochmanko, wczoraj chyba tego nie napisalam... nie znosze Twojej @, ale skoro majowka ma byc z Ukochanym, to bedzie niezapomniana i owocna :* :* :*

    Malinowa, do maja dorzucilabym jeszcze wieeele z nas :) :* Jak sie w kwietniu nie udalo, to magiczny maj przyniesie nam ladne prezenty :) Ja cos czuje, ze u mnie to jednak czerwiec bedzie... :)

    APrzybylska, jak sie dzis czujesz? 🏖️ duzo slonka Ci przesylam :)

    Pauliska, jak Twoje samopoczucie? Cos zamilklas :( :*

    Milego dnia :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2019, 07:11

    szona, Niecierpliwa..., moni05, MonikA_89!, ef36, Mama_Zuzia, Magduullina, syllwia91, aeiouy, 5ylwian, Irvine90, Ochmanka, nuśka91 lubią tę wiadomość

  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 17 kwietnia 2019, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5ylwian wszystko dobre to co się dobrze kończy. Myślę, że to wypowiedzenie jest dla ciebie wybawieniem, nowym początkiem. I tak chciałaś odejść. Dzięki temu dostanisz 7 miesięczną odprawę! Przez 7 mcy możesz na spokojnie szukać innej, lepszej , satysfakcjonującej pracy! Zajmiesz sie swoim zdrowiem. Zacznij od 10 tys kroków dziennie. Polecam 😊

    Moni Z przytoczone go artykułu wynika, ze zarażenie dziecka jest niewielkie. Ja na dzień dzisiejszy bym sie na amniopunkcję nie zdecydowala, ale to ty kochana jesteś mama i podejmiesz decyzję najlepsza dla siebie i swojego dziecka.

    Ef kochanie, trzymam kciuki. Cokolwiek by sie nie wydarzyło masz w nas wsparciem.

    Sasanko beta spada cały czas, ten ostatni etap pewnie jest frustrujący, ale kochana brdzie dobrze 😊

    Malgoniu jak się czujesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2019, 07:24

    Sasanka55, ef36, Magduullina, 5ylwian lubią tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
‹‹ 168 169 170 171 172 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ