X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Kwiecień 2019-testowanie.
Odpowiedz

Kwiecień 2019-testowanie.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was w tym jakze pieknym miesiacu MAJU!! 😊 piekny czas. Moze rzadko pisze ale cqlt czas jestem z Wami

    A wiec
    Kungulla 9 jajeczek...niezle, na pewno duzo z nim bedzie cudownie zaplodnionych

    Dziewczyny oby Wasze babcie doszly do siebie szybko. Ja juz niestety nie mam zadnej bo ostatnia umarla 9 lat temu ale wszystko bym oddala zeby zyla wiec tymbardziej za Wasze trzymam kciuki

    Tele dobrze ze ten krwotok sie skonczyl bo mozna sie anemii nabawic i wtedy dopiero jest problem. Ale dobrze ze pojechalas do szpitala, chociaz sie uspokoilas.

    Sasanka jak ma Ci ta przerwa pomoc to pewnie, zrob, wyjedz na wakacje, odprez sie i wracaj !😊

    Magulina sliczny psiak😊

    Malgonia jak Cie te wymioty uspokoja to rzygaj, ale wiedz ze nie kazda ciaza tak jak dziewczyny mowia musza miec objawy, ja nie mialam zadnych i dziecko piekne zdrowe i silne

    Agge niedlugo drugi trymestr ten lepszy wiec moze wymioty choc troche beda mniejsze

    O pomyslach na wakacje sie nie wypowiem bo ja niestety spedze je w domu. Finansowo nie damy rady i zazdroszcze Wam tych planow, zwiedzania, wspomnien.

    W ogole to chcialam sie doradzic. W lutym tamtego roku skonczylam karmic i po pol roku zanikl mi pokarm a teraz znow sie pojawiaja kropelki. Nie wiem czy to wynik tego ze jak patrze na takiego malucha z rodziny dwumiesiecznego, trzymam na rekach i w ogole jakos instynkt mi sie pobudzil mocniej czy cos sie dzieje. Kurde boje sie troche bo nie wiem co jest grane. Co robic? Co radzicie?
    Boje sie ze to utrudni zajscie w ciaze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2019, 17:36

    Magduullina lubi tę wiadomość

  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 1 maja 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makowa wrote:
    Hej ;) Odpiszę 5ylwian tutaj, bo na majowym pewnie trudniej by było się odnaleźć ;)


    Troszkę Ci się pokiełbasiło ;)

    Żeby sprawdzić, czy ma się zespół antyfosfolipidowy robi się 3 badania:
    1. antykoagulant tocznia
    2. beta-2-glikoproteinę (przeciwciała)
    3. antykardiolipinę (przeciwciała)

    Nie mogłaś robić "antykoagulantu razem z zespołem antyfosfolipidowym", bo to by znaczyło, że robiłaś te 3 wymienione przeze mnie badania plus jeszcze raz antykoagulant, a to sensu nie ma.
    Wynik słabo dodatni wyszedł Ci przy którym z tych 3 badań? Nie ma czegoś takiego jak "wynik zespołu antyfosoflipidowego słabo dodatni", tylko wynik każdego z tych badań określa się jako ujemny, słabo dodatni lub dodatni. Zespół antyfosoflipidowy jest potwierdzony, gdy każde z tych badań wyjdzie Ci jako dodatnie i to powtórzone po 3 miesiącach.

    ANA1 (bo takie badanie właśnie robiłaś) określa, czy masz w organizmie jakieś przeciwciała. Skoro masz problemy z tarczycą to było wręcz pewne, że ANA1 wyjdą dodatnie, bo zostały wykryte właśnie przeciwciała tarczycowe. Nie wiemy jedynie, czy oprócz nich nie ma jakichś innych przeciwciał. Określić to mogą badania ANA2 i ANA3.

    Moim zdaniem wiesz, że nic nie wiesz. Badania były robione krótko po poronieniu, więc nie wiadomo, czy masz problem z zespołem na co dzień, czy tylko w ciąży (podczas badań organizm działał na trybie ciąża). Powtarzając badania za 3 miesiące nie będziesz mogła ich porównać do zrobionych już badań.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/74ae8ef55152.jpg
    Takie mam wyniki. I tyle co napisalam powiedziala mi lekarka przez tel,bo na wizyte nie szlam,bo kazala tak samo jak napisali powtorzyc po min 12 tyg. Dzieki za te ANA :) chociaz jedno mi sie wyjasnilo :)

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
‹‹ 272 273 274 275 276
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ