X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)
Odpowiedz

KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)

Oceń ten wątek:
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia jedz do tego lekarza ktorego masz prywatnie 10 maja, wbij sie w kolejke i powiedz mu jaka jest sytuacja. Może przyjmie Cie od reki. Trzymam za Ciebie kciuki.

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla wrote:
    Nenusia jedz do tego lekarza ktorego masz prywatnie 10 maja, wbij sie w kolejke i powiedz mu jaka jest sytuacja. Może przyjmie Cie od reki. Trzymam za Ciebie kciuki.
    Ten na 10 maja przyjmuje co dwa tygodnie w czwartki, a 3 Maja jest święto i go nie ma

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    A kiedy powinnaś @ dostać?
    Cykle 28-33 dziś 32dc

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nenusia wrote:
    Ten na 10 maja przyjmuje co dwa tygodnie w czwartki, a 3 Maja jest święto i go nie ma

    No i sama widzisz jak to będzie wyglądać... Pójdziesz w poniedziałek na kontrolę, nawet jak Ci da skierowanie do lekarza to potem przez majówkę nic nie załatwisz.
    Z troski, bo za dużo się już na tego typu przypadki w bliskim otoczeniu napatrzyłam, proszę Cię, byś działała.

    justyna14, Rucola, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Nenusia - może wtrącam się bez potrzeby i może chcesz iść schematami proponowanymi przez Twojego lekarza, ale:
    a) z tego, co ja się orientuję to są tzw. przyśpieszone schematy szczepienia na WZW B i podaje się to w trzech dawkach w ciągu 21 dni (tak miała moja babcia przed pilną, ale planową operacją);
    b) w przypadkach pilnych nikt się WZW nie przejmuje - sama miałam operację dwa lata temu w grudniu po złamaniu ręki, potem mój tata dwie operacje też w ciągu kilku dni od urazu i nikt nie chciał szczepień;
    c) zdaje się, że szpital nie ma prawa odmówić Ci przyjęcia z powodu braku szczepień (to do sprawdzenia, ale kiedyś czytałam o tym).

    Poza tym diagnostyka takiego guza to nie od razu operacja, więc prawdopodobieństwo zarażenia się WZW B przy biopsji czy innych badaniach jest takie samo jak przy wizycie w gabinecie u gina czy innej zabiegówce w przychodni.

    Dlatego reasumując - albo bym pojechała na SOR z informacją, że Cię boli itp. (i wtedy Cię pewnie wciągną na oddział) albo wzięła dziś skierowanie od rodzinnego na cito do poradni przyszpitalnej. Zaznaczam: przyszpitalnej.

    Oczywiście bardzo Ci współczuję sytuacji, w jakiej jesteś i tego, z czym musisz się mierzyć. Ale teraz musisz działać i walczyć, zwłaszcza, że masz o co i dla kogo.

    edit: doczytałam o ginekologu w czwartek. Nenusia, skoro robił Ci cesarki to rozumiem, że pracuje w szpitalu? Ja bym się uparła, że ma mnie położyć na cito, jeszcze w czwartek.
    Betę zrób dziś i jutro lub pojutrze, przecież masz poprzednią, więc przyrost będzie łatwy do policzenia.
    Tak w Bytomiu na Batorego i z tego co wiem to w Angeliusie w Katowicach (tam mi robił prenatalne) to jest chyba jedyny lekarz do którego mam zaufanie

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam abrazje i nie potrzebowalam szczepien. Tak to kazda kobieta powinna miec przed porodem.

    Szkoda ze tego lekarza nie ma wczesniej. To idz jeszcze do tegp co piszesz i zmus go do dzialania.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu jeszcze masz o tym przyśpieszonym schemacie szczepienia (źródło wiarygodne, bo to strona Państwowego Zakładu Higieny).
    http://szczepienia.pzh.gov.pl/szczepionki/wzw-b/

    I zobacz - jak byś miała iść tym przyśpieszonym trybem, to szczepienie już powinnaś mieć podane, bo stosuje się to w trybie 0- 7 dzień później - 21 dni później. Czy ktoś Cię już zaczął szczepić czy tylko mówią, że bez szczepienia to szpital niet?

    Przy czym ja, będąc naprawdę zwolennikiem szczepień, uważam, że tu akurat ryzyko jest niewspółmiernie małe do zysków z szybkiej diagnozy.
    A w ogóle to pytanie, czy przed cesarkami Cię nie szczepili?


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2018, 11:46

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Tu jeszcze masz o tym przyśpieszonym schemacie szczepienia (źródło wiarygodne, bo to strona Państwowego Zakładu Higieny).
    http://szczepienia.pzh.gov.pl/szczepionki/wzw-b/

    I zobacz - jak byś miała iść tym przyśpieszonym trybem, to szczepienie już powinnaś mieć podane, bo stosuje się to w trybie 0- 7 dzień później - 21 dni później. Czy ktoś Cię już zaczął szczepić czy tylko mówią, że bez szczepienia to szpital niet?
    Nie jestem lekarzem, rodzinny dał skierowanie na anten hbs, wczoraj robiłam, a jutro do niego idę z wynikami.. Nie szczepili, bo wynik był ujemny.
    Teraz też jest ujemny.

    Dziewczyny zrozumcie mnie syn ma 13 maja komunie i muszę na niej być przez to nie chce lecieć do szpitala.. Qurwa nie wiem co już robić, muszę ochlonac, bo siedzę i rycze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2018, 11:50

  • Bocianiątko Autorytet
    Postów: 11030 13100

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, że będę niemiła: wolisz być na komunii syna, czy żeby syn miał mamę? Nie wiemy co to jest i trzeba to jak najszybciej sprawdzić i leczyć!

    nenusia, Anna Stesia, Karma88, justyna14, MamaFabianka, Morusek, Emiilka lubią tę wiadomość

    event.png

    🍍FET 09.04.2022 ⛄4.1.1 💙
    6 dpt beta 35.4
    10 dpt beta 192
    12 dpt beta 412
    14 dpt beta 994
    18 dpt (5+1) GS 9x5mm; YS 2mm
    7+1 CRL 1 cm FHR 136
    8+3 CRL 1.99 cm FHR 166
    10+1 CRL 3.36 cm FHR 158
    15+4 130g
    17+3 200g
    20+2 337g 💕córeczka
    23+2 583g
    26+4 925g
    28+4 1125g
    31+4 1764g
    34+2 2200g
    35+4 2350g
    36+4 2475g
    37+4 2840g
    38+4 16.12.2022 Zosia 2815g, 51 cm miłości ❤️ 🥰👶🏻👨‍👩‍👧😍

    3️⃣ IMSI 11.2021: zostało ❄❄❄❄❄ na zimowisku 🥰
    2️⃣ ICSI 01.2021: ❄ 3.2.3 FET ❌
    1️⃣ IVF+ICSI 2019-2020: ET 8c ❌ ❄ bl2+M3 FET ❌
    🧪2x IUI 2018 ❌
    ⏰starania od 2016 ❌
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, silne skurcze macicy, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nenusia wrote:
    Nie jestem lekarzem, rodzinny dał skierowanie na anten hbs, wczoraj robiłam, a jutro do niego idę z wynikami..

    No to być może masz przeciwciała? W sumie, jeśli byłaś kiedyś szczepiona, to jest to bardzo możliwe.
    Skoro idziesz jutro do rodzinnego i masz potwierdzenie diagnozy, może poproś go o skierowanie do szpitala?
    Mało tego, lekarz POZ może Ci wystawić kartę DILO, więc może go o to poproś?

    Edit: doczytałam o komunii. Do 13 maja to może już będziesz po biopsji czy czymkolwiek innym i np. będziesz czekać na badanie hist - pat? Przepraszam, ale czekanie do 13 maja jest dla mnie absolutnie nierozsądne, by nie rzec dosadniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2018, 11:55

    nenusia, Rucola lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny, dziękuję za miłe przyjęcie.

    Nenusia,

    kilka lat temu na samym początku starań, poszłam na USG i wyszło, że mam guza. Lekarka się zdenerwowała, bo wcześniej w badaniach nic nie miałam i od razu dała mi skierowanie na badania i do szpitala. O ile dobrze pamiętam, to w laboratorium miałam zrobić: beta hcg i markery nowotworowe - nie pamiętam wszystkich, na pewno był CA 125. Kurcze, na pewno tak czy siak zlecą Ci te badania, Twojego lekarza najwyraźniej sytuacja trochę przerosła :(

    Co do szczepień, mnie przyjęli z jedną dawką. Teraz zakażenia żółtaczką typu B zdarzają się bardzo rzadko, a zresztą przecież w sytuacjach nagłych i tak operują, niezależnie od tego czy pacjent jest szczepiony czy nie.

    U Ciebie musi się jeszcze wyjaśnić sytuacja ciążowa, ale i tak możesz już w międzyczasie działać i sobie terminy zaklepać.

    nenusia lubi tę wiadomość

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    No to być może masz przeciwciała? W sumie, jeśli byłaś kiedyś szczepiona, to jest to bardzo możliwe.
    Skoro idziesz jutro do rodzinnego i masz potwierdzenie diagnozy, może poproś go o skierowanie do szpitala?
    Mało tego, lekarz POZ może Ci wystawić kartę DILO, więc może go o to poproś?

    Edit: doczytałam o komunii. Do 13 maja to może już będziesz po biopsji czy czymkolwiek innym i np. będziesz czekać na badanie hist - pat? Przepraszam, ale czekanie do 13 maja jest dla mnie absolutnie nierozsądne, by nie rzec dosadniej.
    W czwartek pójdę do tego ginekologa i zobaczę co mi poradzi.. Jeżeli jest ciąża to operacje robią w drugim trymestrze (tak doczytałam)
    Przepraszam, wiem, że już gadam bez sensu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2018, 11:58

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia rozumiem Twój mętlik w głowie, do tego komunia. Ale pomyśl sobie, ze do 13 maja masz prawie 3 tygodnie czasu. To sporo. Ja podejrzewam, że ten lekarz sam nie do końca wiedział co robić, dlatego kazał Tobie powtórzyć badanie bety i czekać. Każdy dzień
    będzie teraz dla Ciebie niepotrzebnym stresem.

    Spróbuj poszukać innego lekarza prywatnie, nawet i daleko od miejsca zamieszkania albo zgłosić się do szpitala. Nie będą tam Cię przecież trzymać i nic nie robić. Tylko musiałabyś, tak jak dziewczyny piszą, powiedzieć, że Cię brzuch boli.

    nenusia lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer, Justyna14, pamiętam Was z sierpniówek2018. Podczytywałam Wasz wątek, ale zanim dołączyłam, to poroniłam. Mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze :)

    Ja mam wizytę w czwartek i już przeżywam.

    Bocianiątko, Flowwer lubią tę wiadomość

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia, wiem, że się stresujesz. Skoro ostatnio guz miał 15 cm, a teraz już 16 to chyba rzeczywiście hormony przyspieszają jego wzrost. Mam nadzieję, że w czwartek wszystko się wyjaśni, bo każdy dzień jest tu ważny. Trzymam kciuki, by guz nie był złośliwy! A komunią się nie przejmuj, syn na pewno wolałby, że mamy nie było na komunii, ale żeby mogła z nim być w kolejnych ważnych momentach jego życia, a więc aby była zdrowa!

    nenusia, Emiilka lubią tę wiadomość

  • Bocianiątko Autorytet
    Postów: 11030 13100

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daniela, jest jeszcze wątek ex-testerek tutaj na różu, który założyły nasze zaciążone już dziewczyny, bo nie chciały przechodzić na fiolet :) tam pewnie łatwiej Wam będzie pogadać o ciążowych sprawach, a tutaj jak widzisz gadamy o wszystkim :) wiec wpadaj na oba ;)

    Daniela, Anna Stesia lubią tę wiadomość

    event.png

    🍍FET 09.04.2022 ⛄4.1.1 💙
    6 dpt beta 35.4
    10 dpt beta 192
    12 dpt beta 412
    14 dpt beta 994
    18 dpt (5+1) GS 9x5mm; YS 2mm
    7+1 CRL 1 cm FHR 136
    8+3 CRL 1.99 cm FHR 166
    10+1 CRL 3.36 cm FHR 158
    15+4 130g
    17+3 200g
    20+2 337g 💕córeczka
    23+2 583g
    26+4 925g
    28+4 1125g
    31+4 1764g
    34+2 2200g
    35+4 2350g
    36+4 2475g
    37+4 2840g
    38+4 16.12.2022 Zosia 2815g, 51 cm miłości ❤️ 🥰👶🏻👨‍👩‍👧😍

    3️⃣ IMSI 11.2021: zostało ❄❄❄❄❄ na zimowisku 🥰
    2️⃣ ICSI 01.2021: ❄ 3.2.3 FET ❌
    1️⃣ IVF+ICSI 2019-2020: ET 8c ❌ ❄ bl2+M3 FET ❌
    🧪2x IUI 2018 ❌
    ⏰starania od 2016 ❌
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, silne skurcze macicy, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia skoro komunia syna jest 13 maja to tym bardziej upieraj się natychmiast o szpital! Jak będziesz czekać to wszystko się przeciągnie! A tak to do 13 już będziesz po badaniach, diagnozie itd. Tak jak dziewczyny mówią, ja bym jechała na szpital i mówiła, że boli mnie brzuch, słabo mi etc i od razu mówiła co podejrzewa lekarz. Wtedy przyjmą Cię na oddział i zrobią wszystkie badania co trzeba. Nikt nie będzie Cie tam trzymał tylko po to żebyś sobie poleżała. Serio! I przyjmą Cię bez papierów o szczepieniu, moja ciocia wylądowała tak w szpitalu z podejrzeniem raka jajnika i NIKT nie wspomniał słowem o szczepieniu, tylko szybko robili badania, bo tu CZAS może być najgorszym wrogiem. Błagam Cię dziewczyno masz dla kogo walczyć! Działaj! Nie czekaj!

    Bocianiątko, nenusia, Daniela, Rucola, Morusek, Emiilka, Anna Stesia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do 13maja to mogą Cię wypuścić. I jak piszą dziewczyny-bedziesz już wtedy może czekać na wyniki biopsji czy czegoś innego.
    Kartę DILO może wystawić rodzinny ale wydaje mi się że bez diagnozy jaki to guz to nie wystawi.ale mogę się mylić.
    Ja bym jechała do szpitala. Inaczej 13maja będziesz kłębkiem nerwów na komuni ale nie obraz się,ta komunia to chyba najmniej ważna rzecz. Ważne jest Twoje zdrowie i życie.
    Betę zrob dziś i jutro.albo jutro i pojutrze.choc jeśli zdecydujesz się na szpital to pewnie zrobią Ci w szpitalu

    Rucola lubi tę wiadomość

  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia ja tylko tyle napisze ze życzę Ci dużo siły i wiary w to że będzie dobrze my tu wszystkie trzymamy kciuki za szybką diagnozę i leczenie.
    [przytul] <3

    nenusia, Rucola lubią tę wiadomość

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betę zrobię jutro i w czwartek, aby mieć wyniki na wizytę czwartkową

    Bocianiątko, Achia, KateHawke lubią tę wiadomość

‹‹ 318 319 320 321 322 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ