X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)
Odpowiedz

KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczekaj do czwartku..gdybanie nic nie da, w takich sytuacjach musimy zaufać lekarzom choć szczerze mnie wkurza że same musimy się dopraszać, dopytywać i konsultować u innych bo ktoś wydaje się niekompetentny.i nie mówię tu tylko o Twoim przykładzie ale ogólnie.
    agulineczka niestety ja Ci nie pomogę,a masz jakąś niedługo wizytę żeby zapytać lekarza?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siwulec wrote:
    dlatego Nenusia, jak Ci pisałam poszłabym na betę dzisiaj i w czwartek żeby mieć te 48h między badaniami.
    Miałam wczoraj, zrobię jutro i w czwartek. Dziś już nie mam ochoty jechać do miasta, muszę się uspokoić i ochłonąc, zanim dzieci odbiorę..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Nenusia, czasami w takich sytuacjach rozważa się przerwanie ciąży i przeprowadzenie operacji wcześniej niż w 2 trymestrze. Zapewne lekarz ma w tym momencie na względzie tylko Twoje zdrowie i stąd nie zamierza podtrzymywać ciąży w sposób sztuczny.
    Już się pogodziłam, że ciąża nie przetrwa. Także czekam do czwartkowej wizyty

  • Siwulec Autorytet
    Postów: 3166 5686

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nenusia wrote:
    Miałam wczoraj, zrobię jutro i w czwartek. Dziś już nie mam ochoty jechać do miasta, muszę się uspokoić i ochłonąc, zanim dzieci odbiorę..


    no tak ! przepraszam, zapomniałam z tego wszystkiego :*

    nenusia lubi tę wiadomość

    relgwn15fhhth20g.png
    30.05 - 9dpo HCG 2,24; 04.06 - 14dpo HCG 268,80; 06.06 - 16doo HCG 496,00; 13.06 - 24dpo HCG 8619,00
    20.06 zarodek 3,4mm z czynnością serca
    02.2018 - 12tc [*] ♥️
    Siła jest kobietą <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra dziewczyny koniec smętów.
    Plan taki: jutro i czwartek beta,
    Jutro też wizyta u rodzinnego ( choć do bardziej lekarz od wystawiania l4, ale miałam przyjść z wynikami to pójdę),
    W czwartek wizyta i mam nadzieję, że dobra decyzja lekarza co dalej.
    Ogarniam się powoli..


    A teraz kto miał dziś sikać i wizytować, bo ze stresu aż zapomniałam?

    Lunaris lubi tę wiadomość

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Nenusia, czasami w takich sytuacjach rozważa się przerwanie ciąży i przeprowadzenie operacji wcześniej niż w 2 trymestrze. Zapewne lekarz ma w tym momencie na względzie tylko Twoje zdrowie i stąd nie zamierza podtrzymywać ciąży w sposób sztuczny.
    Tak a dotego nic nie jest w stanie podtrzymać chorej ciąży. Jeśli będzie się prawidłowo rozwijać będzie się też zmieniać plan działania.
    Lekarz nie myśli sercem. Jeśli to nowotwór złośliwy to oczywiście będą ratować Ciebie a nie zarodek. Chociażby ze względu na dzieci które juz masz.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia jak ja miałam zaśniad to też czekałam dwa tygodnie bo nie byli pewni czy trafili z diagnozą, póki nie rozrósł się tak, że nie było wątpliwości. Teraz nie pozwoliłabym się tak zwodzić, ale mądry Polak po szkodzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2018, 12:49

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucia siknij, to pewnie spadek i plamienia implantacyjne :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Dziewczyny, wiem, ze teraz sytuacja u Nenusi jest najważniejsza i głupio mi się tak wcinać, ale mam do Was pytanie. Odebrałam dzisiaj resztę swoich badań.


    Kwas foliowy 16,0 więc tu OK
    Ferrytyna 28 (poprzednio 8, więc tez dobrze)
    Homocysteina tylko 4,54

    Czy za niska homocysteina może stanowić problem? Wiem, że najlepiej, gdy jest w przedziale 6-8. Nigdy nie miałam aż takiej niskiej. Od dzisiaj odstawiam witaminy z grupy B.

    Toxoplazmoza IgG i IgM ujemne, więc muszę uważać, ale nie wiem jak odczytać wyniki na wirus różyczki.

    IgG wyszlo 109,0 reaktywny
    IgM 1,16 (>1,0 reaktywny)

    Zgupiałam... Nie wiem czy chorowalam na rożyczkę w przeszłosci, nie pamiętam. Mama też nie jest pewna. Przy pierwszej ciąży też mialam badania i wtedy IgG wyszło dodatnie 125, a IgM 0,69, czyli nieraktywny (poniezej 0,8 nieraktywny, między 0,8-1,0 wynik niejednoznaczny i powyzej 1 reaktywny)

    Marwtię się teraz tym IgM :/

    Ja odebrałam wczoraj swój wynik homocysteiny 4.99 i moja lekarka nie każe mi jeszcze odstawiać. Powiedziała jedynie,że jak skończę 4 miesiąc brania witamin (za tydzień) to mam brać co któryś dzień (ja biorę osobno, więc mam kilka tabletek z grupy b).

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Tak a dotego nic nie jest w stanie podtrzymać chorej ciąży. Jeśli będzie się prawidłowo rozwijać będzie się też zmieniać plan działania.
    Lekarz nie myśli sercem. Jeśli to nowotwór złośliwy to oczywiście będą ratować Ciebie a nie zarodek. Chociażby ze względu na dzieci które juz masz.
    Tak już zaczęło to dochodzić do mnie, musiałam trochę ochłonąc i pozbierać myśli... Mam już wspaniała 3 dzieci i kochającego męża, także dla nich warto walczyć

    Siwulec, Anna Stesia, Bocianiątko, Vivanillka, Morusek, Cabrera, KateHawke, Sanka, Flowwer, Czrna 81 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nenusia wrote:
    W czwartek pójdę do tego ginekologa i zobaczę co mi poradzi.. Jeżeli jest ciąża to operacje robią w drugim trymestrze (tak doczytałam)
    Przepraszam, wiem, że już gadam bez sensu...

    Wybacz, pozwole się wtrącić. A może na jakąś konsultację do onkologa? Oni mają większe doswiadczenie z takimi guzami, będzie mógł mniej więcej ocenic czy to łagodne czy zlosliwe, czy wytrzyma do 2 trymestru czy sa szanse ze np pęknie pod naporem rosnacej macicy?
    I tak jak dziewczyny mowily zrób w ttm tyg bete jeszcze dwa razy. Kurczę ale sytuacja :( A 4 cc sie nie przejmuj takim gadaniem, sa kobiety co 4 i 5 mialy i żyją. Trzymam kciuki za was!

  • Bocianiątko Autorytet
    Postów: 11030 13100

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nenusia wrote:
    Tak już zaczęło to dochodzić do mnie, musiałam trochę ochłonąc i pozbierać myśli... Mam już wspaniała 3 dzieci i kochającego męża, także dla nich warto walczyć
    <3!

    nenusia lubi tę wiadomość

    event.png

    🍍FET 09.04.2022 ⛄4.1.1 💙
    6 dpt beta 35.4
    10 dpt beta 192
    12 dpt beta 412
    14 dpt beta 994
    18 dpt (5+1) GS 9x5mm; YS 2mm
    7+1 CRL 1 cm FHR 136
    8+3 CRL 1.99 cm FHR 166
    10+1 CRL 3.36 cm FHR 158
    15+4 130g
    17+3 200g
    20+2 337g 💕córeczka
    23+2 583g
    26+4 925g
    28+4 1125g
    31+4 1764g
    34+2 2200g
    35+4 2350g
    36+4 2475g
    37+4 2840g
    38+4 16.12.2022 Zosia 2815g, 51 cm miłości ❤️ 🥰👶🏻👨‍👩‍👧😍

    3️⃣ IMSI 11.2021: zostało ❄❄❄❄❄ na zimowisku 🥰
    2️⃣ ICSI 01.2021: ❄ 3.2.3 FET ❌
    1️⃣ IVF+ICSI 2019-2020: ET 8c ❌ ❄ bl2+M3 FET ❌
    🧪2x IUI 2018 ❌
    ⏰starania od 2016 ❌
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, silne skurcze macicy, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavendova wrote:
    Wybacz, pozwole się wtrącić. A może na jakąś konsultację do onkologa? Oni mają większe doswiadczenie z takimi guzami, będzie mógł mniej więcej ocenic czy to łagodne czy zlosliwe, czy wytrzyma do 2 trymestru czy sa szanse ze np pęknie pod naporem rosnacej macicy?
    I tak jak dziewczyny mowily zrób w ttm tyg bete jeszcze dwa razy. Kurczę ale sytuacja :( A 4 cc sie nie przejmuj takim gadaniem, sa kobiety co 4 i 5 mialy i żyją. Trzymam kciuki za was!
    Właśnie ta wizyta 10 maja jest u ginekologa-onkologa

  • Sanka Autorytet
    Postów: 973 1507

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia długo się zastanawiałam co napisać. Przede wszystkim tak jak dziewczyny pisały musisz działać bo tu nie ma czasu do stracenia. Mam kilka pytań:
    - czy u kobiet w Twojej w rodzinie występowały nowotwory piersi lub jajnika?
    - ile masz lat?
    - miałaś ostatnie usg 2 lata temu, czy cokolwiek jeszcze wtedy było opisywane?
    - wspominałaś o obfitych miesiączkach, od kiedy je masz?

    Bocianiątko lubi tę wiadomość

    16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia, ja cały czas mówię, że konsultacje i wizyty na cito!
    Na początku napisałam Ci, że taka diagnoza to nie wyrok etc., ale tylko w sytuacji szybkiej akcji. Tak jak napisałaś (i pokazałaś nam na zdjęciach :)) masz cudowną gromadkę dzieci w domu (szczególnie tego rudego "Aniołka"), teraz najważniejsze jest Twoje zdrowie!!!
    I naprawdę dobry lekarz nie odrzuci wizyty tylko dlatego, że nie masz badań, a pamiętaj, że z dalszym leczeniem i tak będziesz czekała na wyniki badania histopatologicznego.

    Reset, a Ty pamiętaj, że często książkowe wykresy nie kończą się ciążą. Więc liczymy tylko dni do testowania ;)

    nenusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mam też pytanie od Dziewczyn z alergiami: ja mam okrutną alergię na pyłki, która już się rozpoczęła. Zawsze brałam leki alergiczne (w ostatnim czasie Jovesto), które nie są wskazane w ciąży ani przy staraniach.
    Czy jest jakikolwiek sposób, żeby sobie pomóc i nie zaszkodzić przy staraniach??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sanka wrote:
    Nenusia długo się zastanawiałam co napisać. Przede wszystkim tak jak dziewczyny pisały musisz działać bo tu nie ma czasu do stracenia. Mam kilka pytań:
    - czy u kobiet w Twojej w rodzinie występowały nowotwory piersi lub jajnika?
    - ile masz lat?
    - miałaś ostatnie usg 2 lata temu, czy cokolwiek jeszcze wtedy było opisywane?
    - wspominałaś o obfitych miesiączkach, od kiedy je masz?
    -Babcia miała usunięta jedna pierś i węzły chłonne z powodu raka, miała chemioterapie i radioterapie,
    -lat 28
    -wtedy nic nie było opisane, lekarz tylko sprawdził cięcie cesarskie
    - miesiączki obfite od porodu, od czterech miesiecy zaczęły być bardziej obfite, często chorowałam (angina, zapalenia oskrzeli, tak na zmianę). I rodzinny zaczął robić badania krwi i doszedł do wniosku, że trzeba by ginekologa odwiedzić

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera wrote:
    A mam też pytanie od Dziewczyn z alergiami: ja mam okrutną alergię na pyłki, która już się rozpoczęła. Zawsze brałam leki alergiczne (w ostatnim czasie Jovesto), które nie są wskazane w ciąży ani przy staraniach.
    Czy jest jakikolwiek sposób, żeby sobie pomóc i nie zaszkodzić przy staraniach??
    ja biorę leki na recepte ale mam astmę również i mimo ciązy mam je brać nadal. mój mąż jest zwykłym alergikiem i bierze LORATAN i ostanio na wizycie pani alergolog powiedziała że ten lek można brać w ciąży np doraźnie jakbym chciała. więc myślę że możesz LORATAN sobie kupić. do nosa mam TAFEN ale nawet nie pamiętam czy jest na receptę czy bez :)

    Cabrera lubi tę wiadomość

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carbera mam ten sam problrm. Zaraz czeka mnie najgorszy okres w życiu - pylenie traw. Zawsze brałam acatar w tabletkach bop to jedyny lek, który mi pomagał choć on na alergie nie jest. Niestety zawiera tą efedrynę czy jak jej tam, więc zrezygnowałam. Syn dostał od alergologa taki syrop AERIUS. Może on skoro dzieci mogą ?

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cabrera wrote:
    Reset, a Ty pamiętaj, że często książkowe wykresy nie kończą się ciążą. Więc liczymy tylko dni do testowania ;)

    Tak też sobie powtarzam. W sumie to całe szczęście, że nie mam wykupionego pakietu premium, bo chyba naprawdę by mnie z roboty wylali... Siedziałabym i oglądałabym wykresy, szukając równie badziewnego jak mój ;)


    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
‹‹ 320 321 322 323 324 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ