X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)
Odpowiedz

KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko tyle, że betę powtórzyć i w poniedziałek się okaże po wynikach. Nic nie przepisał ani dupka kompletnie nic. Mam wrażenie, że jego rozumowanie to takie : nie wspomagać ewentualnej ciąży, najlepiej poronic. Takie odniosłam wrażenie. I jeszcze pretensje, że 3 cesarkki, że już nie mogę, czemu się nie zabezpieczalam. A skąd ja qurwa miałam wiedzieć, że mam takiego guza!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2018, 11:19

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia- a czy dał Ci skierowanie do szpitala? Mówił co dalej? Bo skoro potwierdził rozpoznanie co do obecności guza to teraz chyba trzeba działać i to zdiagnozować, szybko podjąć decyzję co do leczenia/ usuwania operacyjnego. Domyślam się, że czujesz się tym przytłoczona, ale działaj! W takich schorzeniach często czas może być i wrogiem i sprzymierzeńcem.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Bocianiątko Autorytet
    Postów: 11030 13100

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nenusia, trzymaj się... Jesteśmy z Tobą :*

    nenusia lubi tę wiadomość

    event.png

    🍍FET 09.04.2022 ⛄4.1.1 💙
    6 dpt beta 35.4
    10 dpt beta 192
    12 dpt beta 412
    14 dpt beta 994
    18 dpt (5+1) GS 9x5mm; YS 2mm
    7+1 CRL 1 cm FHR 136
    8+3 CRL 1.99 cm FHR 166
    10+1 CRL 3.36 cm FHR 158
    15+4 130g
    17+3 200g
    20+2 337g 💕córeczka
    23+2 583g
    26+4 925g
    28+4 1125g
    31+4 1764g
    34+2 2200g
    35+4 2350g
    36+4 2475g
    37+4 2840g
    38+4 16.12.2022 Zosia 2815g, 51 cm miłości ❤️ 🥰👶🏻👨‍👩‍👧😍

    3️⃣ IMSI 11.2021: zostało ❄❄❄❄❄ na zimowisku 🥰
    2️⃣ ICSI 01.2021: ❄ 3.2.3 FET ❌
    1️⃣ IVF+ICSI 2019-2020: ET 8c ❌ ❄ bl2+M3 FET ❌
    🧪2x IUI 2018 ❌
    ⏰starania od 2016 ❌
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, silne skurcze macicy, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    Co zaproponował jeśli ciąża? Przepisał jakieś leki np proga? Czy to może być tylko torbiel czy to już pewne że jakiś rodzaj guza i teraz Ewa biopsja czy usuwanie?

    Jeśli guz jest lity to na pewno nie jest torbielą.

    Dziwne, że lekarz nie zaproponowal planu działania poza powtórką bety. Trzymaj się Nenusia i postaraj sie być dobrej myśli.

    justyna14 lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia, mi się też cos kojarzy, że hormony mogą przyspieszać rozwój guza, moją znajomą wprowadzili w stan menopauzy właśnie żeby się wolniej rozwijało. Chyba może być tak, że ciąża może przyspieszać rozwój guza i uniemożliwia leczenie gdyby okazało się, że to faktycznie coś poważnego. Pewnie lekarz sam skołowany

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Nenusia- a czy dał Ci skierowanie do szpitala? Mówił co dalej? Bo skoro potwierdził rozpoznanie co do obecności guza to teraz chyba trzeba działać i to zdiagnozować, szybko podjąć decyzję co do leczenia/ usuwania operacyjnego. Domyślam się, że czujesz się tym przytłoczona, ale działaj! W takich schorzeniach często czas może być i wrogiem i sprzymierzeńcem.
    Nie dał. Jeżeli ciąża to się usuwa w 2 trymestrze i nic więcej nie wiem. Pytałam o leczenie to powiedział, że musi mieć wyniki bety, żeby zadecydować

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia trzymaj sie, choć wiem że to pewnie trudne. Trochę się dziwię że nie dał skierowania choćby do szpitala, do jakiejś poradni. Bo wydaje mi się że trzeba sprawdzić charakter guza bo od tego uzależnione jest na pewno leczenie..ja wiem że masz teraz natłok myśli ale może warto to jeszcze z kimś skonsultować? Tak tylko myślę bo nie znam się kompletnie.
    Edit:doczytałam co napisałaś wyżej
    Pozostaje czekać niestety...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2018, 11:27

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nenusia wrote:
    Nie dał. Jeżeli ciąża to się usuwa w 2 trymestrze i nic więcej nie wiem. Pytałam o leczenie to powiedział, że musi mieć wyniki bety, żeby zadecydować

    Nie jestem lekarzem, więc się tu nie będę wypowiadać, ale kilka rzeczy mi w jego postępowaniu nie gra. Do poniedziałku minie kolejny tydzień...
    Nie masz szans podjechać np. do Katowic do jakiejś poradni przyszpitalnej i lekarzy, którzy mają większe doświadczenie z takimi przypadkami?

    Bo to i czasu szkoda na czekanie i Twoich nerwów.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • by7mistake Autorytet
    Postów: 694 737

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze nenusia a czy ten lekarz jest jakiś ogarnięty? Czy to po prostu jakiś taki pierwszy lepszy z ośrodka zdrowia na wygwizdowie? Nie chce tu bron Boże nikogo urazić, chodzi mi tylko o to czy jest dobrym specjalistą

    starania od IX 2016r.
    endometrioza
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skierowanie dostałam w zeszłym tygodniu od innego lekarza, najpierw muszę mieć szczepienia na żółtaczke

  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nenusia wrote:
    Tylko tyle, że betę powtórzyć i w poniedziałek się okaże po wynikach. Nic nie przepisał ani dupka kompletnie nic. Mam wrażenie, że jego rozumowanie to takie : nie wspomagać ewentualnej ciąży, najlepiej poronic. Takie odniosłam wrażenie. I jeszcze pretensje, że 3 cesarkki, że już nie mogę, czemu się nie zabezpieczalam. A skąd ja qurwa miałam wiedzieć, że mam takiego guza!!
    Raczej nie chodziło mu o guza tylko że 4 cesarka może być niebezpieczna. O tym że masz guza wiedzieć nie moglas, wróżka nie jesteś przecież. Kurcze dziwnie ten lekarz Cię zostawił, w sumie bez niczego, bo betę to i sama byś zrobiła bez zalecenia. Ja chyba ppszukalabym jeszcze kogoś innego i wymusiła jakieś konkrety bo są dwie ewentualności i powinni Ci powiedzieć co jeśli ciąża i co jeśli nie ma.ciazy a nie tak zostawić na tydzień i zobaczymy.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    by7mistake wrote:
    Kurcze nenusia a czy ten lekarz jest jakiś ogarnięty? Czy to po prostu jakiś taki pierwszy lepszy z ośrodka zdrowia na wygwizdowie? Nie chce tu bron Boże nikogo urazić, chodzi mi tylko o to czy jest dobrym specjalistą
    Lekarza prywatnego mam na 10 maja

  • Siwulec Autorytet
    Postów: 3166 5686

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia ju bym poszła na tą betę dzisiaj i w czwartek a w piątek do kontroli, zawsze to 3 dni szybciej i może zdecyduje się na konkretną rozmowę.

    relgwn15fhhth20g.png
    30.05 - 9dpo HCG 2,24; 04.06 - 14dpo HCG 268,80; 06.06 - 16doo HCG 496,00; 13.06 - 24dpo HCG 8619,00
    20.06 zarodek 3,4mm z czynnością serca
    02.2018 - 12tc [*] ♥️
    Siła jest kobietą <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakbyś troszkę naciągnęła rzeczywistość i pojechała do szpitala mówiąc że masz jakieś dziwne bóle, że coś, że lekarz wykrył to co wykrył i teraz nie wiesz z czym ten ból się wiąże to może w szpitalu by się Tobą zajęli?

    Rucola, MamaFabianka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia kurde, ja bym poszukala innego lekarza choćby i 100km dalej, ale żeby był dobry i szybko się mną zajął. Tutaj czas to ważna rzecz jest.... U mnie na zadupiu też i prywatnie trzeba w ch***czekać

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny znalazłam jeszcze jednego ginekologa, który prowadził moje dwie ciąże i robił mi cesarki. Wizyta w czwartek o 17.. Jak on mi nie pomoże to już nie wiem...

    Siwulec, Achia, by7mistake, blue00, KateHawke, Emiilka, Czrna 81, Lunaris lubią tę wiadomość

  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie, może tak jak Achia pisze, tylko wtedy na pewno Cię przyjmą na oddział i trzeba liczyć się z tym, że możesz tam na trochę zostać. A ten guz gdzie dokładnie jest umiejscowiony, mówili?

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia, rób betę jutro i pojutrze. W piątek jedz na IP, bo później jest majówka i wiesz sama jak to będzie

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nenusia - może wtrącam się bez potrzeby i może chcesz iść schematami proponowanymi przez Twojego lekarza, ale:
    a) z tego, co ja się orientuję to są tzw. przyśpieszone schematy szczepienia na WZW B i podaje się to w trzech dawkach w ciągu 21 dni (tak miała moja babcia przed pilną, ale planową operacją);
    b) w przypadkach pilnych nikt się WZW nie przejmuje - sama miałam operację dwa lata temu w grudniu po złamaniu ręki, potem mój tata dwie operacje też w ciągu kilku dni od urazu i nikt nie chciał szczepień;
    c) zdaje się, że szpital nie ma prawa odmówić Ci przyjęcia z powodu braku szczepień (to do sprawdzenia, ale kiedyś czytałam o tym).

    Poza tym diagnostyka takiego guza to nie od razu operacja, więc prawdopodobieństwo zarażenia się WZW B przy biopsji czy innych badaniach jest takie samo jak przy wizycie w gabinecie u gina czy innej zabiegówce w przychodni.

    Dlatego reasumując - albo bym pojechała na SOR z informacją, że Cię boli itp. (i wtedy Cię pewnie wciągną na oddział) albo wzięła dziś skierowanie od rodzinnego na cito do poradni przyszpitalnej. Zaznaczam: przyszpitalnej.

    Oczywiście bardzo Ci współczuję sytuacji, w jakiej jesteś i tego, z czym musisz się mierzyć. Ale teraz musisz działać i walczyć, zwłaszcza, że masz o co i dla kogo.

    edit: doczytałam o ginekologu w czwartek. Nenusia, skoro robił Ci cesarki to rozumiem, że pracuje w szpitalu? Ja bym się uparła, że ma mnie położyć na cito, jeszcze w czwartek.
    Betę zrób dziś i jutro lub pojutrze, przecież masz poprzednią, więc przyrost będzie łatwy do policzenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2018, 11:41

    Siwulec, justyna14, Rucola lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 24 kwietnia 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy powinnaś @ dostać?

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
‹‹ 317 318 319 320 321 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ