X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)
Odpowiedz

KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)

Oceń ten wątek:
  • Kargo31 Autorytet
    Postów: 1738 1275

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!

    Wycieło mnie na 2 dni, musiałam upiec wielki tort, jakieś sprzątanie, ogródek, teraz mam chwilę,żeby napisać. U mnie powoli zbliża się czas do owu, ale już wiem,że nic z tego nie będzie :P

    Reset muszę jeszcze raz. Wiedziałam,że zdasz :D A teraz z czystą głową wszystko w kwestii starań się poukłada. Ale ten próg jakiś "nie Twój" jak się patrzy na wykres.

    Nika bardzo miło się czyta dobre informacje od Ciebie :) trzymam za Was kciuki!

    Przepraszam,że nie odniosę się do wszystkich, mam jakieś dziury w głowie. I na dodatek głowa mi już pęka. Nie lubię się budzic z bólem głowy... chyba idę do jamy z kawa z cytryną

    Miłego dnia Wam życzę Kochane!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2018, 07:39

    *starania od marca 2017

    *iui x 3 - nieudane
    - I - 17.07.2020: 1 pęcherzyk,
    - II - 10.09.2020: 2 pęcherzyki,
    - III - 9.12.2020: 2 pęcherzyki.

    *I ivf - krótki protokół, 15 pecherzyków - 3 komórki - 2 zarodki:
    - I FET 27.08.2021 (57cs) - 3 dniowy Maluch
    11dpt- beta88,9, prog16,1
    13dpt- beta218,9, prog14,3
    19dpt -beta 2541, prog 16,6
    26dpt- ❤
    28.10.2021 poronienie zatrzymane (Aniołek 8tc-11tc)
    - II FET 13.01.2022 (59cs)- 6-dniowy Maluch 4ba
    6dpt- beta 0, prog 12,5
    11dpt -beta 0, prog 40,33

    *II ivf - dlugi protokół (7 komórek, 2 zarodki)
    - I FET - 3 Dniowy Maluch - beta 0
    - II FET 23.012023 - zarodek 4BB
    5dpt bladzioch
    7dpt negatyw
    10dpt beta 0
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kargo31 wrote:
    Reset muszę jeszcze raz. Wiedziałam,że zdasz :D A teraz z czystą głową wszystko w kwestii starań się poukłada. Ale ten próg jakiś "nie Twój" jak się patrzy na wykres.

    Ja też po raz ostatni w takim razie wrócę do egzaminu, bo i tak chciałam Wam to napisać. Wiem, że przez ostatnie pięć tygodni wierzyłyście i trzymałyście kciuki, a ja ciągle panikowałam i narzekałam. Teraz może się to wydawać kokieterią i nieuzasadnioną histerią, ale naprawdę moje obawy były mocno uzasadnione, co może potwierdzić merytorycznie choćby Emilka. W kilku miejscach w Polsce moja koncepcja (którą ja uważam za maksymalnie korzystną wersję dla klienta, choć obarczoną ryzykiem) by nie przeszła. Nawet w Krakowie w innej komisji mój dobry kolega, mając pozew z identycznymi założeniami, nie zdał. Ja wiem, że to kwestia argumentacji, czasem to może być nawet kwestia tego, że mój pozew się po prostu lepiej czytało niż innych (a ponoć procesowe pisma też piszę nieźle;)), ale mogło być różnie. Zresztą panikowałam Wam tu tylko co do tej jednej części, mówiąc że o resztę raczej jestem spokojna i ma to odzwierciedlenie w ocenach, gdzie wszystko mam na 4 poza tym pozwem na 3. Ale i tak najważniejsza była rubryczka ostatnia, gdzie było tylko "wynik egzaminu: pozytywny".

    Zatem, zamykając temat: przepraszam za narzekanie, za monotematyczność, za marudzenie i histerię i dziękuję za wiarę we mnie <3

    P.S. I z tymi lodami nie żartowałam, więc czekam na każdą z Was :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2018, 07:47

    Emiilka, Kargo31, Bocianiątko lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry :)
    Ja tam chetnie przyjmę gratulacje z okazji 2 dnia ciązy ;) przez ashwagadhe z utesknieniem czekam na inauguracje seronu po @. I o dziwo małż też.

    Reset mi ten Twoj wykres nie daje spokoju. Albo to blad laby, albo ovi tak wplywa na temperature. Moze wlasnue dokonalas przelomu w naprotechnologii?! ;)

    Mklego dnia wszystkim zycze. H mnie walki z balkonem cd. W ramach odwyku postaram sie tu nie zagladac co 5 minut ;)

    lamka lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Dzień dobry Dziewczyny!
    Wczoraj wyłączyłam myślenie o staraniach, dziś wszystko wróciło. Nie ogarniam korelacji między moim progesteronem a moim wykresem, który wygląda tak:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/07e8b3b4b8eb.jpg
    Reset, miałam dużo cykli bezowulacyjnych ale nigdy w nich nie było takiego wyraźnego skoku o przeszło 2 kreski. Moim zdaniem owu była wtedy co flo wyznaczyło albo dzień później. Tylko że ten wynik proga całkiem nie pasuje - weź się jutro kłujnij, powtórz to badanie, bo się wierzyć nie chce - albk lepiej - wciśnij się na usg i sprawdź czy jest ciałko żółte na jajniku. To trzeba zbadać, bo:
    1) jeśli była owu a Ty masz taki słaby prog, to trzeba go inaczej koksować
    2) jeślk pęcherzyk nie pyknął po ovitrelle, to trzeba to wiedzieć, żeby za miesiąc dać podwójną dawkę
    3) to może być błąd labu i może być tak, że się tu niepotrzebnie postresowałyśmy - mi już tyle badań zwalili i musiałam skargi pisać, powtarzać badania, że wcale by mnie to nie zdziwiło!

    I teraz brutalna prawda - żaden gin nie kuma, że my to dziecko musimy mieć TERAZ! ZARAZ! JUUUUŻ! Oni myślą - w tym cyklu sprawdzimy to... jak nie wyjdzie to w następnym zbadamy tamto... może się uda, a jak nie, to następnym razem pobadamy i tamto... - i dlatego musimy przyspieszać sprawy same

    Rucola, Lunaris, reset lubią tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia, już myślałam nad tym, czy temperatura faktycznie nie jest wynikiem zastrzyku, bo pasowałoby to o tyle, że kobiety w ciąży mają jednak ciut wyższa ptc. Ale wtedy ten skok powinien być chyba największy tuż po zastrzyku i potem spadać (w miarę wypłukiwania bety z organizmu), a nie odwrotnie- czym później, tym bardziej rośnie.

    Nika, ja czekam tylko do 8.00 żeby dzwonić do mojego PZU i niech mi szukają na jutro USG. Już wczoraj uznałam, że muszę iść dla swojego spokoju je zrobić, a mojego gina nie ma w Krakowie. Poza tym skoro mam brać Clo od 2 dc to chce wiedzieć, czy nie ma tam jakiejś torbieli albo innego syfu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2018, 08:00

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Beta w celach eksperymentalnych pokazała, że 9 dni po zastrzyku mam ją na poziomie 4. Na przyszłość wiem, kiedy zaczynać sikanie ;)


    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d38110e4b0fc.jpg [/QUOTE]


    Dość wysoka ta Twoja beta. Ja 10 dni po dwóch zastrzykach ovitrelle miałam tylko 2,2. Może to jednak nie zastrzyk a ten prog to jakiś błąd w labie?

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset co do proga to ja już od dawna się zastanawiam jak to jest. Chyba w styczniu miałam progesteron 22 a temperatura nie była wyższs niż 36,67. W innych miesiącach jak mam po 12-13 to tempka dochodzi do 36,9. Teraz też miałam proga 7, a temperatura ok. 36,87. Wydaje mi się, że mój organizm reaguje na ten niepęknięty pęcherzyk jak na jakiegoś wirusa. Organizm szaleje, że coś jest nie tak i próbuje walczyć co objawia się lekko podwyższoną temp. A że jestem takim dziwakiem, że przy ostrej anginie czy zapaleniu krtani nie mam wyższej temp. niż 37, 3 to mogę te moje 36,9 uznać za lekką gorączkę. Noe wiem ile prawdy w mojej teorii, ale fakt faktem, że im mam niższy prog tym temperatura wyższa :/

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla - ja w cyklach faktycznie bezowulacyjnych nigdy nie miałam temperatury podwyższonej, ani tym bardziej skoku. Przy takim progu jak ten obecnie temperaturę miałam na poziomie 36,30 (właśnie sprawdzam na starym wykresie), a nie jak dziś 36,69.

    Wiem, że nudzę, ale mnie się coś tu w tym wszystkim nie zgadza :/

    Tosia - z tego, co mówił moj gin, wypłukiwanie się Ovitrelle jest mocno indywidualne i wg niego przed 12 dpo nie ma po co badać bety, bo u części kobiet wtedy jest beta pozastrzykowa jeszcze.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • wisienka94 Autorytet
    Postów: 536 558

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset. Tak patrząc na Twój wykres na pierwszy rzut oka widzę 5dpo dopiero. Może ovi nie zadziałało a pęcherzyk sam pękł? Tylko, że pózniej

    ex2be6ydx4ywz9g3.png
    gg64qtkf6j6uj0vc.png
  • wisienka94 Autorytet
    Postów: 536 558

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po pregnylu też 11dpo miałam cień na teście, więc u mnie długo się utrzymywał.

    ex2be6ydx4ywz9g3.png
    gg64qtkf6j6uj0vc.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie myślę, że jak będę dziś miała napisać podsumowanie to będzie krótkie: Reset ma problem z progesteronem, a całe forum się nad nim głowi :P

    Czekam do bardziej przyzwoitej godziny i dzwonię do mojej przyjaciółki, żeby jej córki (w tym moją chrześnicę) wyciągnąć na lody :)

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset a rosły Ci wtedy pęcherzyki? Bo jak nic nie urosło, to się i nic nie zapadło, więc organizm nie miał z czym walczyć. No nie wiem, mam nadzieję że to bład lab :) idź na usg to się wyjaśni :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla wrote:
    idź na usg to się wyjaśni :)

    Już zadzwoniłam do PZU, szukają mi wizyty na cito :)

    Rucola, Bajkaaa, Bocianiątko lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc kochane ♥️ do mnie @ zamiast przyjsc jutro przyszedł dzisiaj. No trudno. Będzie krwawy szoping :p dzisiaj zamierzam spędzić fajny dzień z mężem ♥️

    Resecik tak jak dzieqczyny mówią, Twój wykres jest bardzo ładny, ale nie jestem przekonana do tego badania...
    Poza tym tez dostałam 3 z jednego dnia egzaminu, a z drugiego 4 ale to i tak dobrze jak dla mnie i na to co się uczyłam przed egzaminem. To była pierwsza w życiu 3 która mnie usatysfakcjonowała w pełni i marzyłam o takiej : D


    Życzę Wam udanej słonecznej niedzieli !!!

    reset lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset jesli mogę sie wtrącić. Przy założeniu, że lab się nie pomylił to po prostu miałaś za małą dawkę ovi. Temperatura rośnie nawet przy nie peknietym pecherzyku, ktory daj Boże się wchłonie. Co do stymulacji clo i podania ovitrelle- zasrsnym obowiązkiem gina jest sprawdzenie czy pecherzyki rosną, ile ich jest i sprawdzenie pekniecia po padaniu ovitrelle. Łaski nam nie robią. Ja miałam 6 cykli stymulacyjnych i wszystkie wymonitorowane od poczatku do końca, mimo tego ze pregnyl mialam podany tylko 3 razy.
    Musisz to wyegzekwowac na swoim lekarzu i być bezwzględną, nie wolno słuchać ich pitolenia i przytakiwać. To są nasze dzieci i musimy o nie walczyć bez litości, wszelkimi mozliwymi metodami, łącznie z wymuszeniami na lekarzach :0

    Emiilka lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udanej niedzieli Dziewczyny!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2018, 08:37

    KateHawke lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset lepiej niech znajdą ten termin usg na cito, które będzie CITO przez wo3eeeeeeeeeelkie C, bo kurde blaszka nijak ten prog nie pasuje. Spitolili coś w labie chyba, no bo to aż niemożliwe.... Może im się przecinki pomyliły?

    My zaczęliśmy dziś dzień o 5... Jesteśmy już dawno po śniadaniu, wykąpałam się, wysuszyłam włosy razem z modelowaniem, zrobiłam makijaż, pozmywałam na naczynia, młody biega po podwórku, a ja siedzę w majtach i staniku przed otwartą szafą (jakieś pół godziny) i rozkminiam w co się ubrać (u nas już 20°) i stwierdzam, że kurde nie mam, no nie mam się w co ubrać!

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, mnie intuicyjnie wydawało się, że powinno być usg po zastrzyku, ale jak gin nie kazał, to ja - wobec licznych nieobecności w pracy i 3 miesięcznego urlopu - nie nalegałam. Teraz wiem, że to błąd.
    Muszę pójść na to usg, bo boję się rozpoczynać Clo na kolejny cykl, nie wiedząc, czy pęcherzyk się wchłonął czy stał się torbielą :/

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Rucola, mnie intuicyjnie wydawało się, że powinno być usg po zastrzyku, ale jak gin nie kazał, to ja - wobec licznych nieobecności w pracy i 3 miesięcznego urlopu - nie nalegałam. Teraz wiem, że to błąd.
    Muszę pójść na to usg, bo boję się rozpoczynać Clo na kolejny cykl, nie wiedząc, czy pęcherzyk się wchłonął czy stał się torbielą :/
    Dokładnie tak. Zresztą szkoda się stymulować clo, bez pewnosci ze jest szansa na dzecko. Ja mam pcos i mój organizm dobrze reagował na clo ale przy trzeciej stymulacji endo było już tak cienkie, ze nic by się go nie czepiło... Potem miałam stymulacje letrozolem, owu były nieco pózniej ale miałam piekne endo 20-12 mm i za 3cim razem udało się :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I na przyszły cykl w okresie okoloowulacyjnym szprycuj emka n-acetylocysteiną, to dobrze wpływa na podwyzszona aglutynacje. To samo radziłam Lamce i oni to chyba stosowali :)

    reset lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
‹‹ 387 388 389 390 391 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ