X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)
Odpowiedz

KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)

Oceń ten wątek:
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Dokładnie tak. Zresztą szkoda się stymulować clo, bez pewnosci ze jest szansa na dzecko. Ja mam pcos i mój organizm dobrze reagował na clo ale przy trzeciej stymulacji endo było już tak cienkie, ze nic by się go nie czepiło... Potem miałam stymulacje letrozolem, owu były nieco pózniej ale miałam piekne endo 20-12 mm i za 3cim razem udało się :)

    Ja też mam pco i póki co na Clo zareagowałam. Z endometrium to u mnie problem był bez Clo, więc tak czy siak mam estrofem i nawet przy Letrozolu z tego estrofemu się zrezygnować nie da.
    Na moje oko laika to obecnie problemem jest niepęknięcie pęcherzyka (bo do czasu podania zastrzyku było ok).

    Dzięki za info o n-acetylocysteinie. Dziś będę zamawiać leki i suplementy to mu to dorzucę ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2018, 09:00

    Rucola lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, ja nie zawsze miałam przy stymulacji USG po zastrzyku, ale u mnie były naturalne owulki i pecherzyki pękały, więc zastrzyk był tylko dodatkiem. Za to jak robiłam IUI to lekarz, ktory je wykonywał zdziwił się, że nie sprawdzamy czy owu na 100% była i kazał do siebie przyjść na potwierdzenie pękniecia pecherzyków.

    Wkurzające jest to, że musimy pilnować lekarzy i same podpowiadać co robić.

    Trzymam kciuki za USG!

    reset, Rucola lubią tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Karma88 Autorytet
    Postów: 3088 3640

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde z kazdej strony tych lekarzy trzeba pilnowac. Faktycznie ten prog niziutko. Koniecznie usg jak najszybciej, zebys wiedziala na czym teraz stoisz.

    Dziewczyny milego dnia. Dwa prania od rana zrobione, maz mi wszystko wynosil, ja tylko rozwieszalam. Wstawilam zupke pomidorowa bo mam smaka. Dzis co prawda bedzie zarcie z grilla na obiad, ale od kilku dni miecho mi nie wchodzi wiec na wszelki wypadek jest zupa.

    Teraz snoadanko, maz sie sportuje, wiec mam cisze.

    Nika co do chlopow to moj sie wyrobil i sam cala chalupe jak cos wysprzata w weekend. Tak wczoraj wszystko zrobil wlacznie ze sprzatnieciem w kuwecie bez przypominania. Sukces!!!

    reset, Rucola, KateHawke lubią tę wiadomość

    Emilka <3

    gg649vvjtg0z1oj0.png

    Od 09.2013:02.2014-5t6dc <3 07.2015-12tc <3
    MTHFR A1298C+C667T+PAI-1 4G-hetero, immunologia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Pozwólcie, że ja tu sobie na głos pomyślę, bo nie za bardzo mam z kim podyskutować (M. mimo szczerych chęci nie ogarnia zależności hormonalnych, słucha jak opowiadam, ale widzę, że nie w ząb).

    Z badaniami wczoraj to wyszło o tyle zabawnie, że wstałam rano, poszłam wyciągnąć nowe opakowanie euthyroxu i natknęłam się w szafce z lekami na skierowanie od mojego immunologa na b12 i kwas foliowy (miałam z tym problemy po mononukleozie i co jakiś czas każe kontrolować). A że on mi kiedyś powiedział, że ufa w moją intuicję to zawsze daje mi te skierowania in blanco - bez daty i bez zaznaczonej liczby badań, więc ja sobie wczoraj dopisałam progesteron, tsh i w celach naukowych betę. Skoro mam te badania za darmo, to czemu nie poszaleć i nie poeksperymentować ;)

    I teraz fajnie, wyłapałam problem (?), ale tak sobie myślę, że to jednak mój ginekolog powinien o takie rzeczy dbać i jednak zaprosić choćby na usg po zastrzyku, a nie mówić, że jak nie wyszło to od 2 dc znów clo i estrofem. Ja się z nim już miałam rozstawać, ale jak wydębiłam od niego stymulację i wreszcie zaczął mnie ogarniać i kojarzyć twarz z problemem, to nawet go polubiłam ;) Mój drugi ginekolog - niby mega polecany - uważa, że póki co mam unormować prolaktynę i wtedy naturalne owulacje wrócą (dla przypomnienia: prolaktynę mam ostatnio między 11 a 14 przy normie do 23, jedynie po obciążeniu wyszło faktycznie 20 x więcej, ale wiem, że są lekarze, którzy by tego nawet nie leczyli...). Ja niestety nie jestem w stanie czekać, bo co jak nie tylko prolaktyna jest problemem? Zresztą ten cykl na Bromku i z Ovitrelle na pęknięcie i dupa.

    A teraz pojojczę. Ja wiem, że nawet przy ładnym wykresie nie musiało być szczęśliwego finału. Ale, cholera, ja bym chciała mieć szansę na cokolwiek, a tu wygląda na to, że od listopada tych owulacji nie ma. Zastanawiałam się na tym, czy nie zrobić w czerwcu hsg i w lipcu iui, ale teraz myślę, że dopóki nie przejdę kilku cykli z pewną owulacją to iui sobie daruję. Bo po cholerę mi inseminacja jak się może okazać, że jednak pęcherzyki nie pękają?

    Na koniec merytorycznie: czy Pregnyl nie jest mocniejszy niż Ovitrelle? Z tego, co widzę jest w dwóch dawkach, więc może zasugerować doktorowi zmianę, skoro na Ovi nie reaguję?

    Wrzucam też moje wyniki z pytaniem o tsh - zmniejszać chyba dawkę, co? Bo poleciało strasznie w dół...
    Beta w celach eksperymentalnych pokazała, że 9 dni po zastrzyku mam ją na poziomie 4. Na przyszłość wiem, kiedy zaczynać sikanie ;)


    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/d38110e4b0fc.jpg
    TSH myślę że możesz zmniejszyć. Ja tak robiłam jak sprawdzałam poziom i o dziwo sama już potrafiłam dobrać sobie dobrą dawkę-oczywiscie nie od razu tylko już po paru mcach oswajania się z euthyroxem
    Dwa- czy pregnyl w ogóle wrócił do aptek?miał wrócić po nowym roku, jak kiedyś w lutym chyba pytałam to jeszcze nie było. Na pewno jest tańszy niż Ovi
    Trzy- ja 10dni po Ovi miałam betę 1,44 i to w cyklu ciążowym- to taka ciekawostka,szkoda tylko że ten Twój próg się nie popisał..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2018, 09:11

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Dzień dobry Dziewczyny!
    Wczoraj wyłączyłam myślenie o staraniach, dziś wszystko wróciło. Nie ogarniam korelacji między moim progesteronem a moim wykresem, który wygląda tak:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/07e8b3b4b8eb.jpg
    Reseciku ale ta temperatura to też dupek który w krwi ci nie wyjdzie. Tylko lutka w krwi się pokazuje.

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika!!! Piekny suwaczek :) nie zauważyłam wczesniej :)

    Achia lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klamka82 wrote:
    Reseciku ale ta temperatura to też dupek który w krwi ci nie wyjdzie. Tylko lutka w krwi się pokazuje.
    Dupek nie jest termogenny ;) mimo nie pekniecia pecherzyka temperatura niestety też wzrasta i dletego czasem wykresy też są zgubne :(

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, że idziesz jutro na usg Reseciku. Jestem autentycznie wkurzona tym progiem. :-/

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lamka wrote:
    Dobrze, że idziesz jutro na usg Reseciku. Jestem autentycznie wkurzona tym progiem. :-/

    Jeszcze nie wiem, czy idę, bo dopiero szukają mi lekarza z usg w Krakowie. Mojego gina nie ma z uwagi na majówkę.
    Też jestem wkurzona, dlatego na poprawę humoru siedzę na tarasie z książką, kawą i lodami w ramach śniadania ;)

    P.S. Jak ktoś w Krakowie nie będzie chciał lodów, to wczoraj znalazłam dobrą, włoską knajpę, więc najwyżej na makaron zapraszam ;)

    lamka, Lunaris, nenusia, Malgonia lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej piękne kobiety podczytuje z ukrycia, pewne mnie i tak mało kto pamięta.
    Nika gratuluje z całego serca, Lama tobie tez miło czytać ze wam się udaje :*
    Reset nie mogę uwierzyć w ten progesteron jakaś fatamorgana :) poszukaj info czy ovi nie podnosi czasem tez Tempki bo mi po inseminacja b wzrastała bardziej niż normalnie. Jak są cykle bez owu to warto zrobic monitoring po podaniu ovi Nie martw się dobierzesz odpowiednia dawkę czasem potrzeba dwóch dawek. A może jeszcze się okaże ze się uda teraz. Wszystko jest możliwe.
    BTW jaka to restauracja? Ja tez z krk jestem chętnie poczytam o fajnych knajpach. A można wiedzieć do jakiego lekarza chodzisz. Polecam usg w krk gdzie lekarz znalazł moja ciaze pozamaciczna w 2 min a mój lekarz z kliniki nie znalazł.
    Buziaki dla wszystkich

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2018, 09:37

    KateHawke lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry kochane przy herbacie malinowej, bo moja ulubiona kawa powoduje odruch wymiotny.. :(

    O 1 w nocy przyszedł smak mi na ogórki kiszone(!), zjadłam 3, a później lody..

    Miłego dnia!!

    Reset ja dalej myślę, że to błąd labo..

    Lunaris lubi tę wiadomość

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset a ja mam ochotę na poranną kawę i szarlotkę :D ...tylko robić mi się nie chce :P ale ze mnie leń!

    Ja w tego Twojego proga to nie wierzę, zastanawiam się też czy faktycznie owu się nie przesunęło patrząc na wykres (ale jeśli nawet to próg byłby większy) mam nadzieję, że Twój cykl dołączy do galerii "dziwnych zakończonych zielonym finałem".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2018, 09:44

    reset lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia, aktualnie chodzę do dr Miki oraz dr Milewicza. Kogo Ty polecasz?
    A jak chodzi o restaurację to odkryłam coś, co istnieje u nas długo, a nigdy nie zaszłam czyli Boscaiola na Szewskiej. Dla mnie lepsza niż Nolio, Włoska czy Ti amo Ti. Byliśmy wczoraj z M. mile zaskoczeni, a z racji tego, że przez 6 lat wcześniej miałam swoją restaurację to staram się rynek śledzić na bieżąco ;)

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris wrote:
    Reset a ja mam ochotę na poranną kawę i szarlotkę :D ...tylko robić mi się nie chce :P ale ze mnie leń!

    Lunarisku, za kciuki egzaminacyjne to Ci mogę całą blachę szarlotki wysłać! :*

    Lunaris, Rucola lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris, podglądałam Cię na ex-t, ale Ty masz piękny brzuszek już <3

    Lunaris lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5bf62fd6bf9a.jpg
    Czy to cholerstwo z alle można uznać za pozytywne?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset a wczoraj w nocy to chyba mieliście obleganie rynku co?nie wiem które z Was są fanami Metallicy ale ja ich uwielbiam! A jak zobaczyłam dziś na YT że zagrali i zaśpiewali piosenkę Dżemu to się popłakałam że mnie tam nie było :p ah te hormony :)a moja psiapsi złapała kostkę! Taka dygresja :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2018, 09:50

    lamka lubi tę wiadomość

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    Reset a wczoraj w nocy to chyba mieliście obleganie rynku co?nie wiem które z Was są fanami Metallicy ale ja ich uwielbiam! A jak zobaczyłam dziś na YT że zagrali i zaśpiewali piosenkę Dżemu to się popłakałam że mnie tam nie było :p ah te hormony :)a moja psiapsi złapała kostkę! Taka dygresja :)

    My po kolacji przeszliśmy z rynku do najbardziej popularnego zagłębia knajpianiego obecnie na Dolnych Młynów, a tam zawsze jest sporo ludzi, więc trudno mi ocenić. Choć mam wrażenie, że jednak sporo Krakowian wyjechało i chyba w mieście jest ciut puściej niż zwykle.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    Reset a wczoraj w nocy to chyba mieliście obleganie rynku co?nie wiem które z Was są fanami Metallicy ale ja ich uwielbiam! A jak zobaczyłam dziś na YT że zagrali i zaśpiewali piosenkę Dżemu to się popłakałam że mnie tam nie było :p ah te hormony :)a moja psiapsi złapała kostkę! Taka dygresja :)
    Aż musiałam zobaczyć ten filmik :) też ich lubię :]

    Achia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Misia, aktualnie chodzę do dr Miki oraz dr Milewicza. Kogo Ty polecasz?
    A jak chodzi o restaurację to odkryłam coś, co istnieje u nas długo, a nigdy nie zaszłam czyli Boscaiola na Szewskiej. Dla mnie lepsza niż Nolio, Włoska czy Ti amo Ti. Byliśmy wczoraj z M. mile zaskoczeni, a z racji tego, że przez 6 lat wcześniej miałam swoją restaurację to staram się rynek śledzić na bieżąco ;)

    Super aparaty usg maja w Ultramedica ja byłam u dr Tomasza bazanskiego ale jak patrzyłam na znanylrkarz wszyscy maja dobre opinie. Ja byłam na usg do 10 tyg ciąży i na najnowszym aparacie szybko znalazł ciaze w jajowodzie. Dr milewicz w szpitalu mnie konsultował po operacji usunięcia jajowodu. Jeszcze niedawno bym poleciła dr mirockiego ale
    Mnie wkurzył podejściem po cp.
    Znam i kocham ta restauracje:) jak lubisz włoskie to fajna jest tez tratoria pergamin nullo pyszności :)
    No i Chinczyk na grzegorzeckiej kocham tam zupe von ton :) muszę się z tobą zakolegował
    Bardziej kheh bo polecasz miejsca w moim guście :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2018, 10:04

‹‹ 388 389 390 391 392 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ