X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)
Odpowiedz

KWIETNIOWE TESTOWANIE 2018 :)

Oceń ten wątek:
  • Emiilka Autorytet
    Postów: 923 2321

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeżeli jesteście zatrudnione na podstawie umowy o pracę i dostajecie L4, to nie ma mowy o tzw. dorabianiu na podstawie jakichkolwiek umów cywilnoprawnych (umowa zlecenia, umowa o dzieło, umowa o świadczenie usług) oraz o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Nie ma znaczenia, czy dodatkowa forma zarobkowania łączy Was z tym samym pracodawcą, z którym łączy Was stosunek pracy, czy też z innym. Jeżeli ZUS wykryje świadczenie „dodatkowej” pracy, może wstrzymać wypłatę zasiłku, a także wystąpić o zapłatę wypłaconych świadczeń. Jeżeli Wasz pracodawca to odkryje, może pociągnąć Was do odpowiedzialności dyscyplinarnej. Pocieszające jest jednak to, że na zasiłku macierzyńskim można prowadzić własną działalność gospodarczą :)

    StaraczkaNika, Karma88, KateHawke lubią tę wiadomość

    12 cs. - szczęśliwy! Cudzie trwaj! <3
    url=https://www.suwaczki.com/]mhsv20mmi0dw1s0w.png[/url]
    1 cs. - Aniołek - 6 tc.
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika rozumiem Twoje obawy, chyba każda by tak miała po takich przejściach, ale wierzymy że będzie wszystko dobrze, bo spokój nas ratuje <3 Ja jak pisałam już nie raz, myślami i sercem jestem z Tobą.
    Do weteranek, a szczególnie do Ciebie jestem przewiazana (proszę mnie nie brać za wariatke), i każdego dnia (również w tej kwestii nie oszalalam) trzymam za Was kciuki, aby wszystko było dobrze <3 <3 <3

    StaraczkaNika, summer86, Lunaris, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiilka wrote:
    Dziewczyny, jeżeli jesteście zatrudnione na podstawie umowy o pracę i dostajecie L4, to nie ma mowy o tzw. dorabianiu na podstawie jakichkolwiek umów cywilnoprawnych (umowa zlecenia, umowa o dzieło, umowa o świadczenie usług) oraz o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Nie ma znaczenia, czy dodatkowa forma zarobkowania łączy Was z tym samym pracodawcą, z którym łączy Was stosunek pracy, czy też z innym. Jeżeli ZUS wykryje świadczenie „dodatkowej” pracy, może wstrzymać wypłatę zasiłku, a także wystąpić o zapłatę wypłaconych świadczeń. Jeżeli Wasz pracodawca to odkryje, może pociągnąć Was do odpowiedzialności dyscyplinarnej. Pocieszające jest jednak to, że na zasiłku macierzyńskim można prowadzić własną działalność gospodarczą :)
    Polubiłam, ale nie za treść, bo wolałabym, żeby to się dało inaczej załatwić, tylko za uświadomienie :) Dzięki

    Emiilka lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika, Twoja beta jest całkiem normalna jak na ten moment. nie wiem co Ci ten lekarz naopowiadał. u mnie nawet na ten przyrost słaby to patrzyli z przymrużeniem oka. A z cyckami tak jest. Za dwie godziny mogą Cię znów boleć nie do wytrzymania. Tak to niestety jest i pewnie póki ruchów nie poczujesz to będziesz się ciągle martwić.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika a mąż nie będzie miał za złe, że tyle czasu to przed nim ukrywałaś? Mój by mi nigdy tego nie wybaczył... W końcu to też trochę i jego ciąża nie? ;) Przemyśl to głęboko, żeby nie poczuł się odrzucony... Kiedyś mojemu nie powiedziałam o moich problemach z pracą, bo miał na głowie mnóstwo swoich problemów, to potem było jeszcze gorzej, był zły, smutny, że mu nie ufam i dlatego nie mówiłam i wspominał długi czas, że małżeństwo jest jednością i wszystkie kłopoty, radości itd są wspólne...

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika ja tez bym powiedziała wcześniej. Chcesz sama się stresować tymi początkami? Ja bym miała za złe tak bliskiej osobie gdyby mi później powiedziała. Wiem, że się denerwujesz, ja też do tej pory nie potrafię się po prostu cieszyć.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    supER:) GRATULUJĘ!:) ja mam lekkiego stresa że @ jednak przyjdzie choć do tej pory starałam się myśleć pozytywnie.a jakeiś objawy masz?

    W sumie to narazie tylko cycki są obolałe ale tylko minimalnie bardziej niż zawsze. Jedyne co mi dało do myślenia to szyjka zawsze w tym okresie była nisko i twarda a teraz od kliku dni jest wysoko i meeega twarda jak kamień. Pierwszy raz taka czułam. Dlatego skusilam się na test.

    I zapomniałam dodać najważniejszego zawsze w fl
    po kilku dniach wzrostu miałam jakieś skoki, spadki no różnie było a teraz w miarę stała temp się utrzymuje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2018, 13:27

    MOJE lubi tę wiadomość

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • MOJE Autorytet
    Postów: 1101 671

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem czy bym w ogóle wytrzymała ;) chyba by mnie nosiło tak jak i jego jeśli chce zrobić komuś niespodziankę ;)

    7.02.2019 NASZE dwa Aniołki odeszły w 11 tygodniu :(
    👰 36 LAT
    AMH 17.11 (1.05-55)
    AMH (2021 rok) 25.2
    ANGELIUS- zabieg jajniki i reszta u mnie ok.

    🧑37 LAT
    Nasienie słabe 09.2021
    Liczba plemników 12 mln :( ( norma od 39 mln)
    Morfologia 2%
    Lepkość za duża
    Starania o dzieciątko od 9 lat 😔😔😔

    Nasienie 03.2022 😰😰😰
    Liczba 6,9
    Morfologia 2%
    09.2023
    Za mała ilość żeby zrobić morfologię 😭
    07.12.2023 zabieg żylaków powrózka nasiennego 🙏
    CZEKAMY NA CIEBIE MALUSZKU ❤️❤️
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna_z_Wielu wrote:
    Nika rozumiem Twoje obawy, chyba każda by tak miała po takich przejściach, ale wierzymy że będzie wszystko dobrze, bo spokój nas ratuje <3 Ja jak pisałam już nie raz, myślami i sercem jestem z Tobą.
    Do weteranek, a szczególnie do Ciebie jestem przewiazana (proszę mnie nie brać za wariatke), i każdego dnia (również w tej kwestii nie oszalalam) trzymam za Was kciuki, aby wszystko było dobrze <3 <3 <3
    Dzięki, ja wiem, że nie powinnam zakładać najgorszego, ale z natury jestem po prostu pesymistą i nerwusem, więc raczej nic mi nie pomoże.
    I ja też Cię lubię ;) I też cały czas trzymam kciuki, żebyś miała siłę i los się wreszcie uśmiechnął.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    pięknie dziś jest. Taką wiosnę kocham :)

    Nika, ja też bym już powiedziała. Mąż z pewnością podobnie do Ciebie oczekuje pozytywnych wieści. Bądźcie wtym razem :)

    Gratuluję Dip88 :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip88 wrote:
    W sumie to narazie tylko cycki są obolałe ale tylko minimalnie bardziej niż zawsze. Jedyne co mi dało do myślenia to szyjka zawsze w tym okresie była nisko i twarda a teraz od kliku dni jest wysoko i meeega twarda jak kamień. Pierwszy raz taka czułam. Dlatego skusilam się na test.

    ja nie umiem badać szyjki więc u mnie to odpada :p a z wizytą musisz poczekać jeszcze tak?

  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4707 3471

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heeeej ;)

    Dip dziś to już konkretna krecha :)

    Nika tak jak piszą dziewczyny, też bym chyba powiedziała M :)

    Ja już mam termin, idę na badanka od 16.04 :)

    Malgonia, summer86, Dip88, Luna1993, Jedna_z_Wielu, Emiilka, Czrna 81, Koteczka82, Nat90, KateHawke lubią tę wiadomość

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Kargo31 Autorytet
    Postów: 1738 1275

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    Ja dziś tak trochę z ukrycia. Odczytuje Was,ale co chwilę mam zaćmienia jakieś. Scieło mnie wczoraj, mam gorączkę i boli mnie gardło, głowa...

    Przepraszam,że nie skomentuję niczego... Mam nadzieję,że wybaczycie.

    Miłego dnia Wam życzę Kochane!!!

    *starania od marca 2017

    *iui x 3 - nieudane
    - I - 17.07.2020: 1 pęcherzyk,
    - II - 10.09.2020: 2 pęcherzyki,
    - III - 9.12.2020: 2 pęcherzyki.

    *I ivf - krótki protokół, 15 pecherzyków - 3 komórki - 2 zarodki:
    - I FET 27.08.2021 (57cs) - 3 dniowy Maluch
    11dpt- beta88,9, prog16,1
    13dpt- beta218,9, prog14,3
    19dpt -beta 2541, prog 16,6
    26dpt- ❤
    28.10.2021 poronienie zatrzymane (Aniołek 8tc-11tc)
    - II FET 13.01.2022 (59cs)- 6-dniowy Maluch 4ba
    6dpt- beta 0, prog 12,5
    11dpt -beta 0, prog 40,33

    *II ivf - dlugi protokół (7 komórek, 2 zarodki)
    - I FET - 3 Dniowy Maluch - beta 0
    - II FET 23.012023 - zarodek 4BB
    5dpt bladzioch
    7dpt negatyw
    10dpt beta 0
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Dzięki, ja wiem, że nie powinnam zakładać najgorszego, ale z natury jestem po prostu pesymistą i nerwusem, więc raczej nic mi nie pomoże.

    Też taka jestem, więc całkowicie rozumiem :*
    StaraczkaNika wrote:
    I ja też Cię lubię ;) I też cały czas trzymam kciuki, żebyś miała siłę i los się wreszcie uśmiechnął.

    <3

    Co do powiedzenia mężowi, to ja osobiście też bym powiedziała, po drugiej becie (pamiętam, że lekarz Ci zalecił), choć to Twoja decyzja, ale może z drugiej strony będzie świadomy, że nie możesz się denerwować?

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kargo a Tobie zdrówka :) Oby to była jakaś chwilówka a nie coś poważniejszego.

    Kargo31 lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dip gratuluję :)

    Dip88 lubi tę wiadomość

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja wiem, że szczerość i zaufanie i wspólne problemy. Ale nie wiem, jak bym mu miała wytłumaczyć, wiesz, jestem w ciąży, ale nie wiem na jak długo. Poprzednim razem on w ogóle nie przyjmował do wiadomości, że coś może być źle - jak mu tłumaczyłam o złych przyrostach, to uznał, że to takie marudzenie ciężarnej. A potem był taki zaskoczony, jakby mu się nagle sufit na głowę zawalił. Na długo całkiem stracił grunt - i wyszło tak, że to nie on był dla mnie oparciem po poronieniu, tylko ja dla niego.
    Teraz też nie można zakładać happy endu - w końcu ryzyko poronienia przy PCOS jest 2 razy większe niż u normalnej kobiety na każdym etapie ciąży. Tylko że on oczywiście założyłby, że będzie dobrze, już by zaczął planować. A ja nie wiem, czy to wytrzymam. Nie chcę żadnego nakręcania i marzenia. Trzeba się jakoś ratować

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    ja nie umiem badać szyjki więc u mnie to odpada :p a z wizytą musisz poczekać jeszcze tak?

    No tutaj pierwsza wizyta 8-10 tydzień dopiero ale kiedy będzie już możliwość zobaczenia/usłyszenia serduszka idę prywatnie do Pl ginekologa bo inaczej bym zwariowala chyba. Niestety tutaj położna prowadzi ciążę i odbiera poród.

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • MOJE Autorytet
    Postów: 1101 671

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy jest inny ;)
    Ty sama dobrze wiesz co dla was najlepsze ;) my doradzamy ale na naszych przykładach :) trzymam mooocno Nika kciuki cały czas za ciebie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2018, 13:40

    7.02.2019 NASZE dwa Aniołki odeszły w 11 tygodniu :(
    👰 36 LAT
    AMH 17.11 (1.05-55)
    AMH (2021 rok) 25.2
    ANGELIUS- zabieg jajniki i reszta u mnie ok.

    🧑37 LAT
    Nasienie słabe 09.2021
    Liczba plemników 12 mln :( ( norma od 39 mln)
    Morfologia 2%
    Lepkość za duża
    Starania o dzieciątko od 9 lat 😔😔😔

    Nasienie 03.2022 😰😰😰
    Liczba 6,9
    Morfologia 2%
    09.2023
    Za mała ilość żeby zrobić morfologię 😭
    07.12.2023 zabieg żylaków powrózka nasiennego 🙏
    CZEKAMY NA CIEBIE MALUSZKU ❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip88 wrote:
    No tutaj pierwsza wizyta 8-10 tydzień dopiero ale kiedy będzie już możliwość zobaczenia/usłyszenia serduszka idę prywatnie do Pl ginekologa bo inaczej bym zwariowala chyba. Niestety tutaj położna prowadzi ciążę i odbiera poród.

    trzymam kciuki zatem za wizyte i za Okruszka :)

    Dip88 lubi tę wiadomość

‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ