X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Lutowe testowanie 2017
Odpowiedz

Lutowe testowanie 2017

Oceń ten wątek:
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 6 lutego 2017, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suri nie masz pojęcia jak ja sie ciesze z twojej fasolki i że tak ładnie beta przyrasta. Z 5 koleżanek z którymi jestem mocno związana z powodu naszych długiej drogi( trzymałyśmy sie za dłonie przy odczytach bet) zostałam tylko ja i tylko ja :( Ale dziś pobawiłam bobaski i mi lepiej.
    Oby przyszedł czas na mnie.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Sanderka. Przyjaciółka
    Postów: 68 84

    Wysłany: 6 lutego 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajax wrote:
    Dziś byłam u ginekologa bo mnie niepokoil progesteron podwyższony. Okres powinnam dostać wczoraj. Test dziś rano robiłam, negatywny. Testy Ovu wychodziły mi pozytywne 13 i 14 dnia cyklu czyli wtedy kiedy była owulacji. A później nagle znowu pozytywne od 21 dnia cyklu aż do dziś. Rano byłam na pobraniu krwi na hcg . Wynik doczytałam dosłownie pół godziny temu. Jednak na USG nie widać jeszcze nic. Tylko rozpulchnienie. Zero śladów krwawienia czy jakichś plamień zwiastujących okres. Póki co sie nie napisałam. Dopóki nie zobaczę to nie uwierzę.
    Dodany ze 30.01 tez robiłam be te odbyła ujemna.
    kajax jakiej firmy test robiłaś ?

    "Nigdy nie rezygnuj z marzeń . To że coś nie dzieje się teraz nie oznacza , że nie nastąpi nigdy "
  • suri2016 Autorytet
    Postów: 1217 897

    Wysłany: 6 lutego 2017, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Suri nie masz pojęcia jak ja sie ciesze z twojej fasolki i że tak ładnie beta przyrasta. Z 5 koleżanek z którymi jestem mocno związana z powodu naszych długiej drogi( trzymałyśmy sie za dłonie przy odczytach bet) zostałam tylko ja i tylko ja :( Ale dziś pobawiłam bobaski i mi lepiej.
    Oby przyszedł czas na mnie.

    Flowwer strasznie mi miło :) <3 jutro idę na usg, więc zobaczę czy jest lokator w macicy :)
    wiem jak to jest, u mnie w zeszlym roku na prawdę był wysyp wśród bliskch jeśli chodzi o ciaże i strasznie to przeżywałam :( oczywiście życzyłam wszystkim jak najlepiej, ale gorycz w sercu była... :(
    jestem pewna, że i Ty doczekasz się niedługo swojej fasolki. swoją drogą, nie myślałaś żeby podejść do ivf?

    3 cs- cp, lewy jajowód usunięty
    HSG- prawy jajowód drożny
    Czekamy na córeczkę <3
    7v8rqqmz6q1tpn76.png
  • Ptysia Autorytet
    Postów: 1057 469

    Wysłany: 6 lutego 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, pomóżcie:) zrobiłam wyniki fsh i lh w 4 dc i według norm jest nawet ok: fsh 9,5 (norma w pęcherzykowatej fazie: 3,5-12,5) a lh 5,68 (norma:2,4-12,6). Niepokoi mnie jednak sostunek lh do fsh (bo taki się sprawdza no nie?) Mi wychodzi 0,597 czyli w przybliżeniu 0,6. Co to oznacza?

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 6 lutego 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    suri2016 wrote:
    Flowwer strasznie mi miło :) <3 jutro idę na usg, więc zobaczę czy jest lokator w macicy :)
    wiem jak to jest, u mnie w zeszlym roku na prawdę był wysyp wśród bliskch jeśli chodzi o ciaże i strasznie to przeżywałam :( oczywiście życzyłam wszystkim jak najlepiej, ale gorycz w sercu była... :(
    jestem pewna, że i Ty doczekasz się niedługo swojej fasolki. swoją drogą, nie myślałaś żeby podejść do ivf?
    U moich bliskich też dużo niemowlakow lub ciąż nawet sąsiadka ma termin za 3 tyg.
    Jak był program rządowy to chciałam się wpisach ale mój M się nie zgodził widocznie nie był psychicznie na to gotowy teraz już inaczej na to patrzy bo sam widzi że problem jest. Aktualnie za 2 tyg mam mieć laparoskopie diagnostyczną i zapadnie decyzja co dalej. Wiec jestem w zawieszeniu ;)

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 6 lutego 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziewczyny, ale dzień! Nie miałam czasu wejść na forum od rana, teraz zaglądam a tu taki wysyp! Gratuluję Wam wszystkim. Ale mam nadzieję że limit na luty się jeszcze nie wyczerpał ;) chociaż u mnie i tak małe szanse w tym cyklu bo W. z gorączką 39stopni dzisiaj i wczoraj więc wszystkie plemniki pewnie padły :/ zresztą nawet nie ma jak się starać bo brak sił totalny przy takiej temperaturze.

    Sanderka. lubi tę wiadomość

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 6 lutego 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysia wrote:
    Cześć dziewczyny, pomóżcie:) zrobiłam wyniki fsh i lh w 4 dc i według norm jest nawet ok: fsh 9,5 (norma w pęcherzykowatej fazie: 3,5-12,5) a lh 5,68 (norma:2,4-12,6). Niepokoi mnie jednak sostunek lh do fsh (bo taki się sprawdza no nie?) Mi wychodzi 0,597 czyli w przybliżeniu 0,6. Co to oznacza?


    " Stosunek niższy niż 0,6 świadczy o niedomodze ciałka żółtego, które może produkować za mało progesteronu " to znalazłam. Wysoki poziom powyżej 1.5 może swiadczyć o PCOS

    Zbadaj AMH ;) w 3 dc i progesteron w 7-8dpo

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Ptysia Autorytet
    Postów: 1057 469

    Wysłany: 6 lutego 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Flower, na Ciebie zawsze można liczyć:* A to AMH to co to za badanie? Mam właśnie w planie zbadać sobie progesteron w 21 dc, zobaczymy co wyjdzie:) Czekam jeszcze na prolakltyne, bo też robiłam ale jeszcze nie ma wyników;/ Troche się denerwuje, bo kiedyś miałam za wysoką i zbijałam i mam nadzieję, że chociaż ona wyjdzie dobrze. A na tą niedomogę ciałka żółtego to sie bierze progesteron czyli jakis duphaston np?

  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 6 lutego 2017, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajax gratulacje!! :) ale miałaś pozna implantacje! To jeszcze mam nadzieje, ze u mnie negatywna beta w 11dpo nie przekreśla tego cyklu ;) chociaz miękka i otwarta (wydaje mi sie) szyjka oraz spadek temp juz raczej przekreśla..
    Mierzyłas temp w tym cyklu?

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • kajax Autorytet
    Postów: 512 168

    Wysłany: 6 lutego 2017, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sanderka. wrote:
    kajax jakiej firmy test robiłaś ?
    ovu to były PiNKi a ciążowy bobo test ten niebieski czułość 10, pinki 3 rodzaje. Ja tych testów orErobilam milion xD aaa i pepino

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2017, 22:42

    Wojtek Ur 9.09.2015 przez nagle CC 2420/52/10
    Stasio ur. 01.03.2018 ProFamilia przez CC 2920/50/10
    Ula ut 27.10.2020 Salce Łódź przez CC 2630/50/10
  • E_w_c_i_a Autorytet
    Postów: 349 364

    Wysłany: 6 lutego 2017, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kajax wrote:
    A ja czekam do 19. Mam wizyte u ginekologa. Zobaczymy co sie dzieje z tymi chorobami i czy okres przyjdzie czy nie. Szynkę mam nisko, zamknięta i duzo białego sluzu. I wszystko spulchnione na maksa.
    A jak sie jest w ciazy to nie powinna szyjka być wysoko??

    Szczęśliwa mama Majeczki :*
    Dziecinka (10 tydzień) (*) 8.2015
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 6 lutego 2017, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysia wrote:
    Dzięki Flower, na Ciebie zawsze można liczyć:* A to AMH to co to za badanie? Mam właśnie w planie zbadać sobie progesteron w 21 dc, zobaczymy co wyjdzie:) Czekam jeszcze na prolakltyne, bo też robiłam ale jeszcze nie ma wyników;/ Troche się denerwuje, bo kiedyś miałam za wysoką i zbijałam i mam nadzieję, że chociaż ona wyjdzie dobrze. A na tą niedomogę ciałka żółtego to sie bierze progesteron czyli jakis duphaston np?
    Amh to badanie rezerwy jajnijowej w skrócie to badanie powie ile czasu ci zostało np. Wysokie świadczyć o PCOS a niskie o wyczerpujących ilości jajeczek.
    A przy niskich wartościach progesteronu powinno się brać dupka lub inne do poprawy pracy ciałka żółtego ps. ekspertem w tym nie jestem więc może inne dziewczyny wypowiedzą się które miały podobny problem.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 6 lutego 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajax a ta szyjkę masz miękka czy twarda?

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • suri2016 Autorytet
    Postów: 1217 897

    Wysłany: 6 lutego 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysia wrote:
    Dzięki Flower, na Ciebie zawsze można liczyć:* A to AMH to co to za badanie? Mam właśnie w planie zbadać sobie progesteron w 21 dc, zobaczymy co wyjdzie:) Czekam jeszcze na prolakltyne, bo też robiłam ale jeszcze nie ma wyników;/ Troche się denerwuje, bo kiedyś miałam za wysoką i zbijałam i mam nadzieję, że chociaż ona wyjdzie dobrze. A na tą niedomogę ciałka żółtego to sie bierze progesteron czyli jakis duphaston np?

    Ptysia FSH bada się tylko i wyłącznie w 3 dc, więc nie sugerowalabym się tak mocno tymi wynikami ;)

    3 cs- cp, lewy jajowód usunięty
    HSG- prawy jajowód drożny
    Czekamy na córeczkę <3
    7v8rqqmz6q1tpn76.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 6 lutego 2017, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysia tu jest E_w_c_i_a która ma podobne wartości LH/FSH

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Ptysia Autorytet
    Postów: 1057 469

    Wysłany: 6 lutego 2017, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    suri2016 wrote:
    Ptysia FSH bada się tylko i wyłącznie w 3 dc, więc nie sugerowalabym się tak mocno tymi wynikami ;)
    Tylko w 3 dc? Bo kiedyś mi ginekolog napisał, że mam wykonać to badanie do 5 dc. Na necie też znalazłam, że od 3 do 5 się robi.

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 6 lutego 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    suri2016 wrote:
    Ptysia FSH bada się tylko i wyłącznie w 3 dc, więc nie sugerowalabym się tak mocno tymi wynikami ;)
    Tak te wyniki wykonuje sie między 2-4 dc ja zazwyczaj w 3dc o ile nie wypadnie niedziela bo laboratorium zamkniete :(

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Ptysia Autorytet
    Postów: 1057 469

    Wysłany: 6 lutego 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde jeszcze prolaktyna znowu za wysoka;/ 43,50 a norma do 23,30;/ masakra... ja już nie mam siły, wierzyłam, że będzie w normie a tu znów podwyższona:(

  • E_w_c_i_a Autorytet
    Postów: 349 364

    Wysłany: 6 lutego 2017, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 1 ciąży zaszlam jak mój stosunek LH do FSH wynosil 0.56. Także to nie wyklucza ciąży ;-) gorzej u mnie z donoszeniem. Teraz mam 0.46 i zobaczymy czy da radę ;-)

    mycha91 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa mama Majeczki :*
    Dziecinka (10 tydzień) (*) 8.2015
  • suri2016 Autorytet
    Postów: 1217 897

    Wysłany: 6 lutego 2017, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam tak na rozpisce badań hormonów z dniami, w które trzeba je robić z NOVUM. myślę, że co jak co, ale oni chyba się znają na tym co robią ;) ja akurat mam do tej kliniki zaufanie..

    3 cs- cp, lewy jajowód usunięty
    HSG- prawy jajowód drożny
    Czekamy na córeczkę <3
    7v8rqqmz6q1tpn76.png
‹‹ 85 86 87 88 89 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ