X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Magiczny GRUDZIEŃ
Odpowiedz

Magiczny GRUDZIEŃ

Oceń ten wątek:
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 29 listopada 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti82 wrote:
    Clo chyba ma wpływ na endo ale raczej w druga strone czyli zmniejsza :-(
    Niestety to prawda. Mi endometrium zanikało wręcz więc musiałam odstawić po 3-4 cyklach. Nie każdemu to służy :(

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 29 listopada 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie coś dzisiaj pobolewa podbrzusze . Czasem czuje się okresowo . Wczoraj wieczorem to nie mogłam się rozgrzać (od cesarki mam zawsze zimne nogi ale by leżeć pod kołdrą i mieć cały czas zimne ?) Masakra jakaś

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 29 listopada 2018, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja dziś jeszcze o 17:40 wizytę u diabetologa mam. Ech... Dieta lub insulina. Innej opcji nie ma.

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 29 listopada 2018, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti82 wrote:
    Clo chyba ma wpływ na endo ale raczej w druga strone czyli zmniejsza :-(
    Buuuu to niedobrze... To teraz mam zagwozdkę. Odstawić zioła i ryzykować cienkie endometrium czy pic zioła i ryzykować przestymulowanue :(

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 29 listopada 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elfia, daj Clo szansę. Na monitorze będzie widać jak wygląda endometrium. Jeśli będzie małe, zmień terapię na np. ovitrelle. Drogie, ale skuteczne :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 16:57

    Beti82 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 29 listopada 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od owulacji miałam dużo kremowej, lepkiej wydzieliny. Dzień przed okresem już sucho.

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 29 listopada 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Elfia, daj Clo szansę. Na monitorze będzie widać jak wygląda endometrium. Jeśli będzie małe, zmień terapię na np. ovitrelle. Drogie, ale skuteczne :)
    Ok, dzięki :*

    A powiedzcie mi kochane jeszcze jedno... Bo po tych hormonach strasznie przytyłam :( w ogóle zawsze miałam troche ciała, ale teraz to masakra... W zeszłym roku kupiłam sobie kozaki na zimę, chciałam je ubrać w zeszłym tygodniu, nie zapne w łydce. Mimo zumby 2 razy w tygodniu cały czas przybieram na wadze. Coraz bardziej sie załamuje. Czy miałyście tak? Może powinnam jeszcze endokrynologa odwiedzić? Tylko sie bohe ba jakas hipochondryczkę wyjść. Nie wiem co zrobić.

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 29 listopada 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedz czy kiedykolwiek zdiagnozowano u ciebie PCOS lub niedoczynność tarczycy?

    Zbadaj sobie TSH prywatnie i napisz jaki wynik. Powiem ci czy masz niedoczynność. Siedzę w tym od lat :D

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 29 listopada 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaStasia :) wrote:
    A mnie coś dzisiaj pobolewa podbrzusze . Czasem czuje się okresowo . Wczoraj wieczorem to nie mogłam się rozgrzać (od cesarki mam zawsze zimne nogi ale by leżeć pod kołdrą i mieć cały czas zimne ?) Masakra jakaś
    MamaStasia ja mam takie beznadziejne krążenie że bez cesarki a ręce i nogi zimne od września do maja... Hehe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 17:47

    MamaStasia :) lubi tę wiadomość

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 29 listopada 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    U mnie dziewczyny tak samo z krążeniem, odkryłam, że u mnie niestety najlepiej działa wstanie i poruszanie się trochę. :(Ale mam też poduszkę elektryczną jak emeryt ::

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 18:12

  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 29 listopada 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem na ile by to działało przy clo ale sprawdziłam na własnym przykładzie że czerwone wino wytrawne i migdały co wieczór mogą zdziałać cuda. Po odstawieniu tabletek miałam cienkie endometrium ale po dwóch cyklach z domowymi sposobami urosło o 10mm. Wino jak wino, zależy co kto lubi ale migdały to już moja codzienność ;)

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 29 listopada 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmmainthegarden chyba to jedyny niezawodny sposób. Jak to lubi żartować mój gin "Na słabe krążenie to trzeba tyłek ruszyć a nie wiagre łykać. Wtedy krew wszędzie dopłynie"

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 29 listopada 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    A powiedz czy kiedykolwiek zdiagnozowano u ciebie PCOS lub niedoczynność tarczycy?

    Zbadaj sobie TSH prywatnie i napisz jaki wynik. Powiem ci czy masz niedoczynność. Siedzę w tym od lat :D
    Tsh badałam zanim poszłam do gona, bo nie chciałam tracić czasu, tylko od razu jakieś leczenie wdrożyć. Wiec moje TSH na dzień 03.08.2018 to 1,200

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 29 listopada 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ochmanka wrote:
    Nie wiem na ile by to działało przy clo ale sprawdziłam na własnym przykładzie że czerwone wino wytrawne i migdały co wieczór mogą zdziałać cuda. Po odstawieniu tabletek miałam cienkie endometrium ale po dwóch cyklach z domowymi sposobami urosło o 10mm. Wino jak wino, zależy co kto lubi ale migdały to już moja codzienność ;)
    Winko tez co wieczór? :D takie leczenie mi sie podoba :D a ile tych migdałów dziennie?

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 29 listopada 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ochmanka wrote:
    MamaStasia ja mam takie beznadziejne krążenie że bez cesarki a ręce i nogi zimne od września do maja... Hehe
    Ja to nigdy tak nie miałam . Wczoraj to już wogole . Nogi zimne . Ogólnie też mi zimno było . Nawet koc i kołdra nie dała rady . A w domu ciepło. Dzisiaj ogólnie czuje się jakoś inaczej . Chyba chorobsko mnie dopada

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 29 listopada 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti82 wrote:
    Makowa a powiedz mi bierzesz Acard ?ze wzgledu na mutacje PAI-1
    Brałam wcześniej, a w tym cyklu na razie nie zaczęłam... Miałam jakieś zaćmienie umysłowe i za późno go odstawiłam przed powtórką badań krzepliwości. No i wyszło, że czas krzepnięcia wydłużony. Więc jajo mi z takich wyników, mogę sobie gdybać, czy gdybym nie brała acardu to wynik byłby prawidłowy, czy może nieprawidłowy, ale w drugą stronę.

    Acard zaleciła mi gin w ramach dmuchania na zimne, miałam niejednoznaczne wyniki.

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 29 listopada 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Niestety utrudnia i stanowi jedną z przyczyn poronień i wad cewy nerwowej. Powoduje m.in. wzrost homocysteiny, która gra duża rolę w niezachodzeniu w ciążę z sukcesem.
    No i kontynuując moją niejednoznaczność wyników - mutacje mam, kwas foliowy miałam podwyższony przy równoczesnym wzorowym wyniku homocysteiny. Dwa razy zaszłam w ciążę w 1 cs.

    Wiem, że nic nie wiem :/

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 29 listopada 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki, że tak ratami odpowiadam, ale nadrabiam Was i nie chcę, żeby mi coś uciekło.

    W zeszłym tygodniu znajoma z pracy pochwaliła się pozytywnym testem. Starała się rok od poronienia, ma już 6-letniego syna. Ucieszyłam się, mimo że nie jesteśmy w bliskich relacjach (odmienne charaktery). Swego czasu zalewała mnie opowiadaniami o tym co suplementuje, jaką ma taktykę i wypytywała mnie 10 razy w miesiącu czy może już mi się udało zajść. W końcu ją trochę przystopowałam, bo nie miałam ochoty spowiadać się z każdego objawu, męczyły mnie jej pytania. No ale wracając - szczęśliwa zrobiła badania, beta ok, tsh podwyższone, poradziłam jej wizytę u endo. Już zaczęła snuć plany, kiedy idzie na L4, kiedy wypada tp i że chciałaby dziewczynkę. Tutaj zaczynało mi się robić przykro, za dużo było tych opowiadań.
    Wczoraj powiedziała, że beta zbyt wolno przyrasta, 42% po 48 h... Dziś nie było jej w pracy. Mimo, że czasami mnie ta dziewczyna irytuje, to trochę się boję, że podzieli się wkrótce złymi wieściami :(

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 29 listopada 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Tsh badałam zanim poszłam do gona, bo nie chciałam tracić czasu, tylko od razu jakieś leczenie wdrożyć. Wiec moje TSH na dzień 03.08.2018 to 1,200

    To niedoczynności nie masz :) wynik super. Mówi się, że kobiety starające się o dziecko powinny mieć TSH poniżej 2, a najlepiej bliżej 1.

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 29 listopada 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makowa wrote:
    Sorki, że tak ratami odpowiadam, ale nadrabiam Was i nie chcę, żeby mi coś uciekło.

    W zeszłym tygodniu znajoma z pracy pochwaliła się pozytywnym testem. Starała się rok od poronienia, ma już 6-letniego syna. Ucieszyłam się, mimo że nie jesteśmy w bliskich relacjach (odmienne charaktery). Swego czasu zalewała mnie opowiadaniami o tym co suplementuje, jaką ma taktykę i wypytywała mnie 10 razy w miesiącu czy może już mi się udało zajść. W końcu ją trochę przystopowałam, bo nie miałam ochoty spowiadać się z każdego objawu, męczyły mnie jej pytania. No ale wracając - szczęśliwa zrobiła badania, beta ok, tsh podwyższone, poradziłam jej wizytę u endo. Już zaczęła snuć plany, kiedy idzie na L4, kiedy wypada tp i że chciałaby dziewczynkę. Tutaj zaczynało mi się robić przykro, za dużo było tych opowiadań.
    Wczoraj powiedziała, że beta zbyt wolno przyrasta, 42% po 48 h... Dziś nie było jej w pracy. Mimo, że czasami mnie ta dziewczyna irytuje, to trochę się boję, że podzieli się wkrótce złymi wieściami :(

    No... Przykre to jest :( ja dlatego czekałam na betę powyżej 1000 a tak naprawdę uznam ciążę po USG. Tak niski przyrost to nie świadczy o niczym dobrym :(

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ