X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Magiczny GRUDZIEŃ
Odpowiedz

Magiczny GRUDZIEŃ

Oceń ten wątek:
  • _mamofaza Ekspertka
    Postów: 146 174

    Wysłany: 28 listopada 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karteczki nie moje. :) My mamy tylko kredki, mazaki, farby, klej i kolorowe kartki do wklejania. Standardowy zestaw przedszkolaka, mój to taki domowy przedszkolaczek :)

    Tu macie dzieło mojego artysty <3
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2023cdaac29e.jpg

    No właśnie mój śluz właśnie zmienił się na rozciągliwy znowu. Nic mi nie zostało jak mierzyć i się serduszkować:D

    Emmainthegarden, Ochmanka lubią tę wiadomość

    dqprx1hpdyzxk31g.png

    dqprj44j5qc2k5ef.png
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 28 listopada 2018, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej, mamafoza, moze i tobie wywróże karierę plastyczną ;)

    Sorry Elfia, kartki śliczne.

    Cukrzyk, na pewno sprawdzę, mam osobno, a chce kupić jakieś preparaty łączone, bo inaczej łykam więcej tabletek niż emeryt po dwóch zawałach...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 17:11

  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 28 listopada 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamafoza, jest co podziwiać, mój trzylatek koloruje najgorzej z grupy.
    A że u mnie i małza w rodzinie raczej każdy ma jakiś talent plastyczny, to mnie aż zęby bolą.. :))

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 28 listopada 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma ja biore cynku 15 mg a selenu 110 ug cokolwiek ta jednostka oznacza.

    I wiesiolek tez tylko do owu choc u mnie to czasem z wiesiolkiem sluzu nie ma a bez jest, ale dobrze mi te suple na cere robia wiec lykam ;)

    Emmainthegarden lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • _mamofaza Ekspertka
    Postów: 146 174

    Wysłany: 28 listopada 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikołaj różnie czasem ładnie pokoloruje czasem tak jak ten kapelusz byle by było :) Ale i tak się cieszę, że wrócił do tych kredek :)

    Ja wiesiołka nie łykam i takie anomalia :)

    dqprx1hpdyzxk31g.png

    dqprj44j5qc2k5ef.png
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 28 listopada 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmainthegarden wrote:
    Mamafoza, jest co podziwiać, mój trzylatek koloruje najgorzej z grupy.
    A że u mnie i małza w rodzinie raczej każdy ma jakiś talent plastyczny, to mnie aż zęby bolą.. :))

    A ile corkaa ma lat? Bo taka kaartka jest prostaa. Wycinacie trzy trójkąty zz kolorowego papieru. Takie blyszczaace nie sa drogie i sama może je skleić, wyciąć itp.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2aab990998de.jpg

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 28 listopada 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    A ile corkaa ma lat? Bo taka kaartka jest prostaa. Wycinacie trzy trójkąty zz kolorowego papieru. Takie blyszczaace nie sa drogie i sama może je skleić, wyciąć itp.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2aab990998de.jpg
    Piękna kartka

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 28 listopada 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania zrobione. Jutro Endo.

    TSH 1,88, także dobrze, że sobie sama zawczasu zmieniłam dawkę. Ufff... Pewnie mi jutro skoczy dawkowanie do setki... Tak coś czuję.

    I uwaga: nie mam już anemii! :D ferrytyna mi tak ładnie skoczyła do góry, że każdy z parametrów morfologii jest wzorowy. Aż jestem w szoku.

    Ale... Musi być oczywiście jakieś ale. Martwi mnie glukoza. Metformax odstawiłam i już mam na czczo 100... :/ Ciekawe jest to, że cukier po obciążeniu dobrze metabolizuję, ale na czczo mam podwyższony. W ciąży to słabe chyba... :(

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 28 listopada 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamofaza trzymam kciuki za książkową owulkę, kiedy by nie była byle owocna!
    Elfia piękne kartki. Takie ręcznie robione mają duszę

    _mamofaza lubi tę wiadomość

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • Malinowa91 Autorytet
    Postów: 1667 3083

    Wysłany: 28 listopada 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie mozliwosci z możliwych zostale wyczerpane. Zdrowi, ale nie mogący miec dzieci. Niesprawiedliwosc. Kierunek->inseminacja.

    58cs szczęśliwy ❤
    Córcia👨‍👩‍👧

    32 lata👫
    03.2019-pierwsza wizyta-Kriobank Białystok
    04.2019- start I procedura
    04.2019 - ET 4/5AA cb 👎
    06.2019- FET (N) 2BB 👎
    09.2019- FET (S) 4AA i 4BB 👍
    21.09 - 6dpt - II kreski❤
    8dpt - beta 99,56😍; 10dpt 286,03😍; 14dpt 1584,58😍; 18dpt 6879,10😍; 28dpt 52066,17😍; 29dpt mamy❤

    11.2022 start II procedura 👎
    04.2023 start III procedura - 6❄
    05.2023 start IV procedura 11❄

    Badanie genetyczne PGT-M pod kątem choroby jednogenowej.

    12 zdrowych Słoneczek🌞

    09.2023 - FET (S) 5.1.1
    22.10.2023 - 8tc 👼👼

    12.2023 - FET (S) 5.2.2 👎

    01.2024 - FET (S) 6.2.3❓


    “In vitro nie jest drogą prostą. Wiadomo jaki jest cel podróży, ale nie wiadomo, dokąd prowadzi droga”.
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 28 listopada 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa91 wrote:
    Wszystkie mozliwosci z możliwych zostale wyczerpane. Zdrowi, ale nie mogący miec dzieci. Niesprawiedliwosc. Kierunek->inseminacja.
    Malinowa... Tulę

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 28 listopada 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:

    Ale... Musi być oczywiście jakieś ale. Martwi mnie glukoza. Metformax odstawiłam i już mam na czczo 100... :/ Ciekawe jest to, że cukier po obciążeniu dobrze metabolizuję, ale na czczo mam podwyższony. W ciąży to słabe chyba... :(

    Staraniowa o cukrze Ci sporo powiem :D Ja co prawda mam typ 1, a Ty widzę brałaś metforminę więc insulina pewnie nie wchodzi w grę w ogóle ;) Ale uspokoję Cię - to, że masz 100 nie zaszkodzi maleństwu. Osoby, które mają problemy z cukrami w ciąży czy też mają typ 2 bardzo się denerwują chociażby lekkim podniesieniem cukru, a uwierz mi, że znam osobiście laski, które pierwsze 1,5 miesiąca ciąży nie wiedziały że w niej są, a miały typ 1 i cukry się u nich utrzymywały na poziomie 200 i w górę. I z dziećmi wszystko OK ;)

    Moja rada - nawigować na bieżąco. W aptece załatw sobie za free glukometr i mierz raz dziennie cukier (chyba że już masz swój). Wynik jest nawet bardziej wiarygodny niż z labo. I jak Ci gin stwierdzi, że cukry za wysokie to Ci pewnie inaczej ustawi leczenie. Ale serio - nie denerwuj się 100 ;) To uwierz bardzo ładny cukier. A druga rada - staraj się jeść produkty niskowęglowodanowe (tylko nie przesadzaj w drugą stronę :) ) Jakbyś miała więcej pytań dotyczących cukrów to pisz :) Ty masz typ2 że brałaś metforminę w ogóle?

    staraniowa lubi tę wiadomość

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 28 listopada 2018, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraniowa a moze poszukaj lekarza, ktory poprowadzi Ci ciaze na mecie? Na zachodzie to powszechna praktyka, sle u nas lekarze sie troche boja. Moze sprobuj diety a jak nie pomoze to moze da sie do niej wrocic jeszcze..


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 28 listopada 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Staraniowa o cukrze Ci sporo powiem :D Ja co prawda mam typ 1, a Ty widzę brałaś metforminę więc insulina pewnie nie wchodzi w grę w ogóle ;) Ale uspokoję Cię - to, że masz 100 nie zaszkodzi maleństwu. Osoby, które mają problemy z cukrami w ciąży czy też mają typ 2 bardzo się denerwują chociażby lekkim podniesieniem cukru, a uwierz mi, że znam osobiście laski, które pierwsze 1,5 miesiąca ciąży nie wiedziały że w niej są, a miały typ 1 i cukry się u nich utrzymywały na poziomie 200 i w górę. I z dziećmi wszystko OK ;)

    Moja rada - nawigować na bieżąco. W aptece załatw sobie za free glukometr i mierz raz dziennie cukier (chyba że już masz swój). Wynik jest nawet bardziej wiarygodny niż z labo. I jak Ci gin stwierdzi, że cukry za wysokie to Ci pewnie inaczej ustawi leczenie. Ale serio - nie denerwuj się 100 ;) To uwierz bardzo ładny cukier. A druga rada - staraj się jeść produkty niskowęglowodanowe (tylko nie przesadzaj w drugą stronę :) ) Jakbyś miała więcej pytań dotyczących cukrów to pisz :) Ty masz typ2 że brałaś metforminę w ogóle?

    Ja metę brałam z racji na PCOS. Generalnie stwierdzono nieprawidłową glikemię be czczo, bo po obciążeniu wszystko gra.

    Glukometr mam :D skonfigurowałam go sobie właśnie i zrobiłam pomiar 4h po posiłku dużym, ale może godzinę po kubku soku z malin z 2 łyżeczkami miodu i wyszło 101.

    Ogólnie mój ginekolog jest świadomy tego, że w USA chociażby metę się bierze nawet i całą ciążę. No ale jesteśmy w Polsce, a tu nie wolno. Pewnie się boi o siebie i się wcale nie dziwię...

    Zobaczymy co powie jutro endo. Pocieszające jest to co piszesz, że ten poziom nie jest straszny :)

    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 28 listopada 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem. U mnie byly problemy z insulina, ale udalo sie ustabilizowac sytuacje dieta i zrezygnowalismy z tabletek, ale rozmowa byla o calej ciazy jesli sie nie uda.
    Swoja droga musze sie zmobilizowac zeby trzymac sie niskiego ig bo mialam wiecej energii wtedy. Teraz na jesieni to jestem jak zwloki wiec przydaloby sie troche ;)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dołączam z listopadowego wątku, zaczynam 2 cykl starań, a właściwie mam nadzieję, że go jak najszybciej zaczne, bo mój organizm postanowił się ze mną podroczyć.

    Do pierwszego cyklu podeszłam na spokojnie, matematycznie, biorąc pod uwagę mniej więcej średnie długości cyklu, na zasadzie pożyjemy zobaczymy. Jednak oczywiście ten cykl musiał być inny bo dziś 33 dc i @ brak.
    Test ciążowy negatywny także już się nie łudze ( a łudziłam się do końca zwłaszcza, że termometr pokazał 36.95 stopnia) , że coś z tego będzie.

    Co prawda temp nie mierzyłam od początku więc też nie wiem, czy te moje 36.9 to wysoko czy nisko. Ale niech tylko zacznie się nowy cykl to biorę się poważnie do działania :)

    agge lubi tę wiadomość

  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 29 listopada 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - a wracając na moment do wątku o śluzie - bo wszystkie (większość), które zaciążyły pisały, że przed @ miały mokro. Ale mokro miałyście już od momentu owulacji do terminu@?

    Bo zazwyczaj jest tak, że mokro robi się po @ i aż do tego 15/17dc przy regularnym okresie, a potem zaczyna się okres niepłodny i robi się sucho. I się zastanawiam, czy ta mokrość pojawia się na samym końcu czy towarzyszy cały czas od owulacji? A może od zagnieżdżenia?

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • _mamofaza Ekspertka
    Postów: 146 174

    Wysłany: 29 listopada 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po owu się zawsze pojawia taki biały kremowy śluz a parę dni przed @ zamienia się w biały ale lepki. Dlatego zawsze po owu jestem w "ciąży", bo mam bardzo podobny śluz do ciążowego :D A po @ mam parę dni sucho i też przed owulacją najpierw jest biały potem zamienia się w przezroczysty.

    Pomijając ten cykl, bo teraz to nie wiem co się dzieje :)

    dqprx1hpdyzxk31g.png

    dqprj44j5qc2k5ef.png
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 29 listopada 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mimo ze nie zaciążyłam w listpadowym cyklu, to miałam śluz. Moze mnie nim nie zalewalo, ale slad na papierze byl takiego mlecznobiałego służy. Do tego wysokie libido, az do okresu, nie miałam tez problemów ze współżyciem bo cały czas było "mokro" ;) wiec chyba nie ma reguły :Pdziewczyny, czy clo działa tez na endometrium? W sensie czy podczas stymulacji rośnie tez endometrium? Wybaczcie głupie pytanie, ale jestem zielona w tym temacie. W tym cyklu miałam bardzo ładne i wydaje mi sie ze to w dużej mierze zasluga ziol o. Sroki i się zastanawiam czy jak przestane je pic i bede brać tylko clo to czy endo będzie tez wystarczającej grubosci.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2018, 11:32

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 29 listopada 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Ja mimo ze nie zaciążyłam w listpadowym cyklu, to miałam śluz. Moze mnie nim nie zalewalo, ale slad na papierze byl takiego mlecznobiałego służy. Do tego wysokie libido, az do okresu, nie miałam tez problemów ze współżyciem bo cały czas było "mokro" ;) wiec chyba nie ma reguły :Pdziewczyny, czy clo działa tez na endometrium? W sensie czy podczas stymulacji rośnie tez endometrium? Wybaczcie głupie pytanie, ale jestem zielona w tym temacie. W tym cyklu miałam bardzo ładne i wydaje mi sie ze to w dużej mierze zasluga ziol o. Sroki i się zastanawiam czy jak przestane je pic i bede brać tylko clo to czy endo będzie tez wystarczającej grubosci.
    Clo chyba ma wpływ na endo ale raczej w druga strone czyli zmniejsza :-(

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ