X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Magiczny GRUDZIEŃ
Odpowiedz

Magiczny GRUDZIEŃ

Oceń ten wątek:
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 28 listopada 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Ale @ nie ma? A co u Ciebie jest prawdopodobną przyczyną problemów z zajściem? :(

    @ nie ma

    zdefiniowane mam: brak owulacji więc mam indukowaną lekiem Clo. To jest 2 cykl z Clo. Tym razem pęcherzyk prawdopodobnie przerósł bo miał ok 30mm w chwili owulacji.

    Napąkne lekarzowi że chciałabym dla własnej wiedzy dostać skierowanie na badanie nasienia i hsg - ostatnio sam coś wspomnial

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 28 listopada 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek&M wrote:
    @ nie ma

    zdefiniowane mam: brak owulacji więc mam indukowaną lekiem Clo. To jest 2 cykl z Clo. Tym razem pęcherzyk prawdopodobnie przerósł bo miał ok 30mm w chwili owulacji.

    Napąkne lekarzowi że chciałabym dla własnej wiedzy dostać skierowanie na badanie nasienia i hsg - ostatnio sam coś wspomnial

    Mam złe wspomnienia po hsg... Może spróbuj z sono hsg? Badanie to pełni te samą funkcję a na pewno nie będzie nieprzyjemne. Póki nie miałaś ciąży pozamacicznej, nie robiłabym hsg. Jest to badanie jednak trochę inwazyjne i dla mnie osobiście było bardzo, bardzo bolesne.

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 28 listopada 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek&M wrote:
    @ nie ma

    zdefiniowane mam: brak owulacji więc mam indukowaną lekiem Clo. To jest 2 cykl z Clo. Tym razem pęcherzyk prawdopodobnie przerósł bo miał ok 30mm w chwili owulacji.

    I jak do tego doszłaś że brak owulacji masz? Dopiero podczas starań wyszło czy już wcześniej miałaś jakieś "symptomy" czy po prostu podczas wizyt ginekologicznych gin Ci to stwierdził ?
    Trzymam kciuki że tym razem się uda ;)

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 28 listopada 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek&M wrote:
    Jaki masz sposób? :)
    A dużo rzeczy na głowie w postaci :awarii rury w domu plus remont oraz problemy zdrowotne synka .

    Dzięki temu teraz tak tyle nie myślę o tym .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 11:57

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 28 listopada 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam odskocznię. Od myślenia szczególnie. Lubie robić kartki świąteczne

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ad99858fa5b5.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f608d96f0972.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a31858465e17.jpg

    Może nie sa one jakieś full professional, bo nie korzystam z gotowych wycinaczy, tylko sama wszystko wycinam, wiec się zdarzają jakieś niedoróbki. Jak na moje potrzeby i ewentualnie znajomych to jest git :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 12:10

    aeiouy, cukrzyk1991, Ochmanka lubią tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 28 listopada 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elfia, piękne jest to co robisz! ❤️

    U mnie z kolei... Pierwsze małe objawy przeziębienia... Po prostu cudnie. Kupiłam syrop z malin, miód, islę i witaminę c z aceroli z głęboką wiarą, że to niedługo minie... Jeśli nie to w piątek idę do lekarza.

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • _mamofaza Ekspertka
    Postów: 146 174

    Wysłany: 28 listopada 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękne kartki! My jak mały ma drzemkę robimy różne obrazki z Mikołajem i planujemy obdarować nimi całą rodzinę :) Taka jestem dumna, bo mój trzylatek umie już namalować buzię. Wysłałabym Wam zdjęcie ale pewnie byście się ze mnie śmiały, czym się zachwycam. :D

    U mnie dziwnie. Pojawił mi się wodnisty śluz od razu po @,normalnie mam sucho potem pojawia się biały. Co dziwne widzę na moim starym wykresie, że taką samą sytuację miałam w szczęśliwym cyklu ze Stasiem.(Mam go na tablicy, tylko tam te temperatury nie wszystkie się zgadzaly i korygowalam) Dzisiaj temp mi trochę spadła ale gdzie tam owu przecież. I mam nowy powód do schizowania, jakbym miała ich mało. :) Co Wy o tym myślicie?

    Cały czas mam koło 36.5, dziś 36.3
    Szyjka w porównaniu do wczoraj się podniosła i trochę zmiekla.

    Jedno jest pewne w tym miesiącu oszaleje, mam nadzieję że finalnie ze szczęścia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 12:36

    dqprx1hpdyzxk31g.png

    dqprj44j5qc2k5ef.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 28 listopada 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elfi piękne toto :) Zazdroszczę zdolności manualnych.

    Mamofaza spadająca temperatura to w sumie dobry znak bo może świadczyć o rosnącym estradiolu. Pewnie też stad ten śluz płodny. Może owulacja będzie troszkę szybciej w tym miesiącu :)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • _mamofaza Ekspertka
    Postów: 146 174

    Wysłany: 28 listopada 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczął mi się identyczny cykl jak ten co mam na tablicy, pod koniec @ też widziałam rozciagliwy śluz. Mam nadzieję, że się tam samo skończy. Jak myślicie kiedy miałam owu wtedy? :)

    dqprx1hpdyzxk31g.png

    dqprj44j5qc2k5ef.png
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 28 listopada 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamofaza, ja pracuje w przedszkolu i jak trzylatek potrafi trzymać kredkę to jest sukces. U mnie w czterolatkach niektóre dzieci maja problem i nawet tzw głowonogów nie potrawka narysować

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • _mamofaza Ekspertka
    Postów: 146 174

    Wysłany: 28 listopada 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elfia księżniczka Mikuś też się na rok obraził na kredki. Jak miał dwa lata to tak kolorował, że musiałam mu co chwilę kredki nowe kupować. I teraz wrócił dopiero do tego znowu ale glowonoga umie, buzię i kółka :) W ogóle jest bardzo mądry (wiem brzydko się tak chwalić) ale raz słyszy piosenkę i zaśpiewa, liczy, zna wszystkie kolory i kształty i to po polsku i angielsku, jak miał 1,5 roku już mówił. No dumna z niego jestem :) Za to bardzo późno chodził i siedział :) Coś za coś :)

    Malgonia lubi tę wiadomość

    dqprx1hpdyzxk31g.png

    dqprj44j5qc2k5ef.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 28 listopada 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    I jak do tego doszłaś że brak owulacji masz? Dopiero podczas starań wyszło czy już wcześniej miałaś jakieś "symptomy" czy po prostu podczas wizyt ginekologicznych gin Ci to stwierdził ?
    Trzymam kciuki że tym razem się uda ;)

    obserwowałam kilka cykli sama organizm, nie miałam skoku temperatury, pecherzyki max rosły do 14,7 i koniec :/ i po 4 miesiącach obserwacji dostalam Clo.

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 28 listopada 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek&M wrote:
    obserwowałam kilka cykli sama organizm, nie miałam skoku temperatury, pecherzyki max rosły do 14,7 i koniec :/ i po 4 miesiącach obserwacji dostalam Clo.
    Ja chyba tez dlatego w tym cyklu dostałam clo. Pokazałam mojej gin wykres, tez nie miałam skoku temperatury, a sama temperatura nawet nie zbliżyła sie do 37 stopni, pomimo brania dupka dwa cykle. Strasznie się boje monitoringu, bo jeżeli nic nie wyjdzie? Jeżeli jestem jakas jałowa? Niby jajcory ruszyły po dwóch cyklach z cyclo-progynova, w drugim cyklu leczenia gin powiedziała ze widzi pęcherzyk dominujący, ale może tak jak w twoim przypadku urósł niewielki i tyle.

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 28 listopada 2018, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Tez mam odskocznię. Od myślenia szczególnie. Lubie robić kartki świąteczne

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ad99858fa5b5.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f608d96f0972.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/a31858465e17.jpg

    Może nie sa one jakieś full professional, bo nie korzystam z gotowych wycinaczy, tylko sama wszystko wycinam, wiec się zdarzają jakieś niedoróbki. Jak na moje potrzeby i ewentualnie znajomych to jest git :D
    Piękne kartki

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 28 listopada 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _mamofaza wrote:

    U mnie dziwnie. Pojawił mi się wodnisty śluz od razu po @,normalnie mam sucho potem pojawia się biały. Co dziwne widzę na moim starym wykresie, że taką samą sytuację miałam w szczęśliwym cyklu ze Stasiem.(Mam go na tablicy, tylko tam te temperatury nie wszystkie się zgadzaly i korygowalam) Dzisiaj temp mi trochę spadła ale gdzie tam owu przecież. I mam nowy powód do schizowania, jakbym miała ich mało. :) Co Wy o tym myślicie?

    Też tak teraz miałam, że wodnisty, bardzo lekki i ciągliwy śluz od razu po @. I nawet lekki ból jajników. Ja to zwalam na wiesiołka - biorę go od 2-3 miesięcy. Bo castagnus chyba na śluz nie wpływa? A poza tym za krótko go biorę.

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 28 listopada 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również nie wiem co oznacza zmiana długości czy też intensywności krwawienia i żeby nie przegapić ovu zaczęłam od dziś, 9 dc, testy owulacyjne. Używam clearblue więc to drogi biznes skoro średnio ovu u mnie jest 17... Ale gdybym przegapiła ovu która nagle pojawiła się 11 dnia, to chyba pomimo braku sprawności fizycznej bym się w tyłek ugryzła.
    Kupilam już żel conceive, ale z tego co piszecie czas wrócić do wiesiołka.
    Dziewczyny jaka bierzecie dawkę selenu i cynku, jeśli bierzecie?

  • Malinowa91 Autorytet
    Postów: 1667 3083

    Wysłany: 28 listopada 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorry za glupie pytanie, ale na co pijecie tego wiesiolka?
    Emma juz zaczelas testowac clearblue? U mnie dzis 11dc i zastanawiam sie czy jutro zrobic pierwsxy test czy pojutrze... chociaz dzisiaj mam jakas nizsza tempke i jakby tak jakos wilgotno.. może i ja powinnam juz zaczac testowac...

    ElfiaKsiężniczka lubi tę wiadomość

    58cs szczęśliwy ❤
    Córcia👨‍👩‍👧

    32 lata👫
    03.2019-pierwsza wizyta-Kriobank Białystok
    04.2019- start I procedura
    04.2019 - ET 4/5AA cb 👎
    06.2019- FET (N) 2BB 👎
    09.2019- FET (S) 4AA i 4BB 👍
    21.09 - 6dpt - II kreski❤
    8dpt - beta 99,56😍; 10dpt 286,03😍; 14dpt 1584,58😍; 18dpt 6879,10😍; 28dpt 52066,17😍; 29dpt mamy❤

    11.2022 start II procedura 👎
    04.2023 start III procedura - 6❄
    05.2023 start IV procedura 11❄

    Badanie genetyczne PGT-M pod kątem choroby jednogenowej.

    12 zdrowych Słoneczek🌞

    09.2023 - FET (S) 5.1.1
    22.10.2023 - 8tc 👼👼

    12.2023 - FET (S) 5.2.2 👎
    01.2024 - FET (S) 6.2.3 👎


    “In vitro nie jest drogą prostą. Wiadomo jaki jest cel podróży, ale nie wiadomo, dokąd prowadzi droga”.
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 28 listopada 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamafoza, świetnie, dziecko ma w szkole konkurs na kartkę świąteczną, mam inspiracje. Ale widzę, że ty masz jednak profesjonalne gadzety, papier ozdobny i swiecidełka. :)
    U nas apetyt wzrósł bo córka wygrała konkurs na portret misia.

  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 28 listopada 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa, wiesiolek na śluz. Podobno tylko do owulacji bo potem nie sprzyja zagnieżdżeniu. Aaa i nie pijemy tylko łykamy kapsułki :)

    No właśnie. Ostatnio zaczęłam testować 13 dc i 15 był pik, tzn, że owu była najpóźniej 17...teraz biorę mnóstwo supli, castagnus, tutaj dziewczyny piszą, że cykle im się skrociły, to wolę nie ryzykować. Chciałam testować od 10 skoro pierwszy dzień i tak jest ustalaniem poziomu hormonów, ale nosi mnie żeby coś robić...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 15:46

    Malinowa91 lubi tę wiadomość

  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 28 listopada 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma - ja biorę selen wraz z cynkiem (Aflofarm). Nie wiem jaka dawka bo pudełko wyrzuciłam, ale dawkowanie było że 1 tabletka dziennie i tak też biorę. Ale ja nie jestem chyba dobrym ekspertem co do leków i suplementów, bo jakoś mi się nie udaje zajść :D

    O ten --> https://www.doz.pl/apteka/p46063-Selen__cynk_z_witaminami_tabletki_30_szt.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 16:07

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ