X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Magiczny GRUDZIEŃ
Odpowiedz

Magiczny GRUDZIEŃ

Oceń ten wątek:
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukrzyk nie kazdy slaby przyrost to od razu ciaza pozamaciczna. Nir martw sie tym na zapas. Powinnas pilnie wziac luteine, przy takim progu mozesz dostac @ do rana. Moze pogadaj w aptece, ze doniesiesz recepte?

    Izape ale lipa z ta owulacja :/ przykro mi bardzo. Gdyby nie ta lametta to bym pomyslala, ze to stres tak namieszal. Nie znam sie na stymulacji. Gonadotropiny raczej bym sobie zostawila na czas ibseminacji lub in vitro, bo u Was to tsk bardziej na meski czynnik wyglada (choc pierun wie, tez mi sie wydawalo, ze u nas to tylko u mnie problemy).

    Monika ja tez sie zastanawialam kiedys czy ten moj przyrost nie byl znakiem, ze z ciaza moga byc problemy, jednak miedzy przyrostem a obumarciem ciazy minal miesiac wiec nie wiem czy sie mozna tym sugerowac.
    Oby w nastepnych dopisalo nam wiecej szczescia.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u gina - powiedział że raczej wyklucza pozamaciczną (zero płynu itd, coś tam gadał), powiedział że jajniki i reszta wygląda ładnie, ale że beta "słabiutka" i że może to być biochemiczna i w ogóle powiedział że na moim miejscu nie robiłby jutro bety bo za wcześnie, ale dodał też że pewnie mnie kusi, wiec jak będzie przyrastać to czekać a jak spadać to wiadomo.

    Zapytałam o proga i o leki - powiedział że może przepisać dopochwowo i że mogę już dziś wziąć, ale to dopiero jak go poprosiłam. Ogólnie to chyba uważa, że się nie utrzyma cokolwiek bym zrobiła. Aczkolwiek był bardzo miły. Pierwszy raz u niego byłam. Tak szukałam tego gina, tak szukałam, analizowałam a sytuacja mnie zmusiła że poszłam do lokalnego w przypływie emocji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2018, 18:37

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Cukrzyk nie kazdy slaby przyrost to od razu ciaza pozamaciczna. Nir martw sie tym na zapas. Powinnas pilnie wziac luteine, przy takim progu mozesz dostac @ do rana

    To jest w dodatku progesteron ze środy rano (godz.9) - niestety u mnie w labo prog jest na wysyłkę i wyniki były dopiero dzis po 16. Wykupiłam już leki i zaraz wezmę dowcipnie. Ale jak jutro beta spadnie to odstawie.

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukrzyk, tulę mocno, kochana! :( ❤️


    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukrzyk wez koniecznie i powtorz bete. Jak rego nie zrobisz to bedziesz sobie wyrzucac "ze moglas cos zrobic". Czeka Cie jeszcze kilka dni niepewnosci. Oby sie zarodek dobrze wgryzl i wystrzelil.

    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Byłam u gina - powiedział że raczej wyklucza pozamaciczną (zero płynu itd, coś tam gadał), powiedział że jajniki i reszta wygląda ładnie, ale że beta "słabiutka" i że może to być biochemiczna i w ogóle powiedział że na moim miejscu nie robiłby jutro bety bo za wcześnie, ale dodał też że pewnie mnie kusi, wiec jak będzie przyrastać to czekać a jak spadać to wiadomo.

    Zapytałam o proga i o leki - powiedział że może przepisać dopochwowo i że mogę już dziś wziąć, ale to dopiero jak go poprosiłam. Ogólnie to chyba uważa, że się nie utrzyma cokolwiek bym zrobiła. Aczkolwiek był bardzo miły. Pierwszy raz u niego byłam. Tak szukałam tego gina, tak szukałam, analizowałam a sytuacja mnie zmusiła że poszłam do lokalnego w przypływie emocji.
    Nie przejmuj się że lekarz pesymista. Przypisał to aplikuj i czekaj. Zrób jutro betę i oby wyniki się poprawiły. Ściskam

    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam kilka stron do nadrobienia, czytam, czytam, nie dowierzam wręcz ilości pozytywnych testów :) aż tu nagle post cukrzyk... :(

    Jeszcze nie odkładaj broni. To bardzo młodziutka ciąża, nie zdziwiłyby mnie jakieś odchylenia od norm na tym etapie. Tak jak mówiłam, wyniki mogą być świetne, a ciąże się nie utrzymują, więc nie ma nic pewnego w żadną stronę. Daj znać jak będziesz wiedzieć coś więcej :*

    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emmainthegarden wrote:
    Cooo, ja nie dam rady???
    Ja???

    No pewnie nie dam :))))

    Nie wiem jak wy, ale jak jest taki wysyp zielonych kropek to wbrew logice człowiek zaczyna tupać nogami, że może będzie następny..

    Arashe, a kiedy ty NAPRAWDĘ zatestujesz?,, :)

    Mam tylko jeden test więc myślę że długo będę czekać by nie było wątpliwości już ;P

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Dziewczyny, a pozwólcie mi jeszcze rozwiązać jedną tajemnicę Majów- np. przy badaniu progesteronu czemu na wszystkich forach pisze się "sugeruj się swoimi normami z labo",a nie np. znalezionymi na necie? Zakładając oczywiscie, że jednostka się zgadza. Chodzi o jakaś kalibrację? Ze np. jednej wynik 11 to w innym labo np. 15 i dlatego należy normy czytać typowo z tabelek z lab?
    Każde laboratorium ma inne aparatury, do których są odpowiednie normy, do tego normy wyznacza się dla danego pacjenta po peselu np. Czyli zależnie od wielu. Ponadto normę w labie np co do poziomu cukru może ustalać z lekarzem z przychodni w której się znajduje. Dlatego są różne. A i jeszcze normy są różne zależnie od tego z jakiego materiału się wykonuje badanie ^^.
    Pytałam diagnosty laboratoryjnego

    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk, trzymam kciuki mocno ;*

    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Weronika2018 Koleżanka
    Postów: 60 52

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny , jestem po wizycie u ginekologa , beta cały czas pięknie przyrasta , na USG pęcherzyk ciążowy 5 mm, zarodka jeszcze nie widać . Licząc że dziś jest 5t4d ciąży , pęcherzyk powinien być większy , lekarz uspokoił mnie jednak , że owulacja mogła być późniejsza lub , jeśli doszło u mnie do późniejszego zagnieżdżenia ( ja myśle ze było to ok 10 dpo, ponieważ 12 dpo wyszła mi pierwsza beta 7,9), to wszystko się jeszcze może dobrze skończyć i muszę powtórzyć USG za tydzień .

    Arashe, makowa, Ochmanka, agge, MonikA_89!, cukrzyk1991, Kinga13 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika2018 wrote:
    Cześć dziewczyny , jestem po wizycie u ginekologa , beta cały czas pięknie przyrasta , na USG pęcherzyk ciążowy 5 mm, zarodka jeszcze nie widać . Licząc że dziś jest 5t4d ciąży , pęcherzyk powinien być większy , lekarz uspokoił mnie jednak , że owulacja mogła być późniejsza lub , jeśli doszło u mnie do późniejszego zagnieżdżenia ( ja myśle ze było to ok 10 dpo, ponieważ 12 dpo wyszła mi pierwsza beta 7,9), to wszystko się jeszcze może dobrze skończyć i muszę powtórzyć USG za tydzień .

    Będzie dobrze:) beta rośnie :)

  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Proszę o wykreślenie mnie z testowania w grudniu - brak owulacji
    Jesteś pewna że jej nie będzie? Który to dzień?

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukrzyk trzymam kciuki by wszystko było dobrze.

    Panie które doszły, macie jakiś konkretny termin w którym chcecie testować? :)

    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukrzyk, poczekaj jeszcze, wiem że to teraz ciężkie, ale może beta odbije? Jutro możesz iść na badanie, ja bym pewnie poszła, ale możesz też poczekać do poniedziałku i pójść jak nie dostaniesz @. Możesz też zrobić test i sprawdzać czy kreska ciwmnieje.

    Ja sobie zrobiłam dzisiaj dobrze i poszłam na zakupy z mężem. Kupiłam sukienkę i książkę :) no to teraz idę czytać!

    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Malinowa91 Autorytet
    Postów: 1667 3083

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagódka88 wrote:
    Malinowa91 też najchętniej już ;) ale myślę, że spróbuję tak w sobotę 9dpo (na nic nie liczę - raczej chcę dać upust ciśnieniu ;)
    a tak na poważnie to myślę o poniedziałku 17.12 11dpo dzień przed planowaną @

    ja już mam schizy - brzuch boli jak na @ już tak, że zastanawiam sie nad nospą
    a cycki jak zawsze bolą o tej porze, to tym razem wielkie jak balony ale zero bólu

    chce mi się śmiać z samej siebie :D

    testów owu kupiłam 50 :D więc może też się pobawię :P
    Wrocilam z pracy, w drodze powrotnej wypilam ponad 0,5 litra wody, w domu jakis sok... i pomyslalam sobie, ze przed wieczorna toaleta zrobie sobie test owu, a co mi tam szkodzi... i co? I jest bardzooooo delikatna druga krecha... hmmmmm....

    Jagódka88 lubi tę wiadomość

    58cs szczęśliwy ❤
    Córcia👨‍👩‍👧

    32 lata👫
    03.2019-pierwsza wizyta-Kriobank Białystok
    04.2019- start I procedura
    04.2019 - ET 4/5AA cb 👎
    06.2019- FET (N) 2BB 👎
    09.2019- FET (S) 4AA i 4BB 👍
    21.09 - 6dpt - II kreski❤
    8dpt - beta 99,56😍; 10dpt 286,03😍; 14dpt 1584,58😍; 18dpt 6879,10😍; 28dpt 52066,17😍; 29dpt mamy❤

    11.2022 start II procedura 👎
    04.2023 start III procedura - 6❄
    05.2023 start IV procedura 11❄

    Badanie genetyczne PGT-M pod kątem choroby jednogenowej.

    12 zdrowych Słoneczek🌞

    09.2023 - FET (S) 5.1.1
    22.10.2023 - 8tc 👼👼

    12.2023 - FET (S) 5.2.2 👎
    01.2024 - FET (S) 6.2.3 👎


    “In vitro nie jest drogą prostą. Wiadomo jaki jest cel podróży, ale nie wiadomo, dokąd prowadzi droga”.
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukrzyk.

    Po prostu trzymam kciuki.
    Ja zaszłam w ciąże przy tsh 0.005 więc wierzę, że wszystko jest możliwe a organizm nasz nieprzewidywalny.

    Nawet gdyby byla biochemiczna jak piszą dziewczyny,tfu, tfu, to wiesz, że możesz. To już dużo

    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość

  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Robię testy owu od 5 dni (9-13dc) i ciągle te kreski jakieś takie niewyraźne. Jajniki mnie ciągną, śluz ewidentnie płodny, szyjka też się podnosi, więc nie wiem czemu na testach tej zbliżającej się owulacji nie widać.
    Jestem na Clostibegycie, więc owu kinsir powinna przyspieszyć. Bez leków miałam w 21dc, jak brałam 3 dni to się przesunęła na 18dc a w tym cyklu brałam clo przez 5 dni, więc owu powinna być chyba jeszcze szybciej. Oszaleję chyba :P

    https://zapodaj.net/9b35622ec2d25.jpg.html

    może spróbuj te Facelle, co tu polecałyśmy :)

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Byłam u gina - powiedział że raczej wyklucza pozamaciczną (zero płynu itd, coś tam gadał), powiedział że jajniki i reszta wygląda ładnie, ale że beta "słabiutka" i że może to być biochemiczna i w ogóle powiedział że na moim miejscu nie robiłby jutro bety bo za wcześnie, ale dodał też że pewnie mnie kusi, wiec jak będzie przyrastać to czekać a jak spadać to wiadomo.

    Zapytałam o proga i o leki - powiedział że może przepisać dopochwowo i że mogę już dziś wziąć, ale to dopiero jak go poprosiłam. Ogólnie to chyba uważa, że się nie utrzyma cokolwiek bym zrobiła. Aczkolwiek był bardzo miły. Pierwszy raz u niego byłam. Tak szukałam tego gina, tak szukałam, analizowałam a sytuacja mnie zmusiła że poszłam do lokalnego w przypływie emocji.

    Nadal trzymam mocno kciuki

    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 13 grudnia 2018, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rano była blada kreska, powtorzyłam wieczorem i jednak już coraz ciemniejsza.
    Już chyba niedużo brakuje nie?
    Myślicie, że jutro powinnam zrobić też wieczorem?

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/44921326c4a9.jpg

    Arashe lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
‹‹ 62 63 64 65 66 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ