X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Majowe testowanie!
Odpowiedz

Majowe testowanie!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alicjaaaa wrote:
    Dziewczyny, jakoś tak mnie coś tknęło i spojrzałam na moje wyniki TSh z 2011 wprawdzie, więc już dawno niby i wtedy się nie starałam. i tam wynik 3,42 -- niby w normie się mieści, ale jest wysoki, jak chce się zajść w ciążę? Kurde zmartwiłam się :/ Wiem, że to było dawno, ale jeśli nic z tym nie robiłam, to może być gorzej i stąd wszystkie problemy?
    TSH powinno się badać na początku cyklu? Czy można w trakcie i wyniki są wiarygodne?
    Ale wpadłam w panikę teraz....

    Przeczytałam w innym wątku, że powinno być między 1,5-2.......

    Odpisałam Ci w nowym wątku :) Jeżeli wcześniej było ponad 2,5, to koniecznie zbadaj TSH, bo jak najbardziej może mieć to wpływ na problemy z zajściem w ciążę i może mieć też bardzo zły wpływ na rozwój mózgu dziecka :(

  • alicjaaaa Autorytet
    Postów: 943 589

    Wysłany: 21 maja 2015, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karlik wrote:
    Odpisałam Ci w nowym wątku :) Jeżeli wcześniej było ponad 2,5, to koniecznie zbadaj TSH, bo jak najbardziej może mieć to wpływ na problemy z zajściem w ciążę i może mieć też bardzo zły wpływ na rozwój mózgu dziecka :(

    Badania są sprzed 3 lat, więc mocno nieaktualne, ale jeśli wtedy takie były, to aż się boję pomyśleć, co tam się teraz wyprawia.... Może własnie dlatego straciłam fasolkę ;(

    n59yhdgewtde5zot.png
    2fwacsqvfijbsbkh.png
  • Fiona88 Autorytet
    Postów: 748 114

    Wysłany: 22 maja 2015, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja koniecznie powtorz badanie, bo TSH jest bardzo wazne. Dla kobiet starajacych sie nie moze byc powyzej 2, a najlepiej jak najblizej 1.

    w4sqe6hh7rnaypc5.png[/url]
  • Iriss Autorytet
    Postów: 1748 642

    Wysłany: 22 maja 2015, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak po biochemicznej ale mi po poronieniu lekarka kazała odczekać ok 3-4tyg na badanie tsh bo niby hormony miały się unormować.

    h84fe6ydttjiala2.png
  • kofeinka Autorytet
    Postów: 1454 1191

    Wysłany: 22 maja 2015, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i objawów prawie żadnych, tzn. lekko bolą mnie piersi jak je ugniatam :/
    Poza tym nic. Tylko ta ohydna opryszczka na ustach, która przedwczoraj mi wyskoczyła :/
    Dziś mój 8dpo.
    Temp trochę poszła w dół.
    Tak się zastanawiam jak to jest, że mierząc o 5:00 mam niższą, a potem śpię dalej i mierzę znów tak około 8:00 i przez 3 dni miałam:
    *36,93 (przedwczoraj)
    *37,00 (wczoraj)
    *37,06 (dziś)
    4e3eb13b8c0790768ce14bea48db77f2.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2015, 08:10

    wac4wpq.png
    4791b234bfe23548b1b3609c7dad346b.png

  • Karaluch Koleżanka
    Postów: 44 9

    Wysłany: 22 maja 2015, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kofeinka wrote:
    No i objawów prawie żadnych, tzn. lekko bolą mnie piersi jak je ugniatam :/
    Poza tym nic. Tylko ta ohydna opryszczka na ustach, która przedwczoraj mi wyskoczyła :/
    Dziś mój 8dpo.
    Temp trochę poszła w dół.
    Tak się zastanawiam jak to jest, że mierząc o 5:00 mam niższą, a potem śpię dalej i mierzę znów tak około 8:00 i przez 3 dni miałam:
    *36,93 (przedwczoraj)
    *37,00 (wczoraj)
    *37,06 (dziś)
    4e3eb13b8c0790768ce14bea48db77f2.png


    W kilku miejscach czytałam, że mierzy się max do 7.30 Potem temp wzrasta i jest niemiarodajna.
    Ponoć ta 7-7:30 jest bardziej uśredniona.



    Ja dziś nie wytrzymałam i zatestowałam. Test pozytywny, ale jestem 10 dni po pregnylu więc teraz jestem zła na siebie, że znów nie wytrzymałam i nie poczekałam 14 dni bo pewnie ten pozytyw to echo pregnylu :/

    yyl801z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noo niestety tak moze byc ale tez moze byc pozytyw poniewaz cos tam jest ;p

  • Karaluch Koleżanka
    Postów: 44 9

    Wysłany: 22 maja 2015, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miesiąc temu robiłam 9 po pregnylu i był też pozytywny. Nakręciłam się jak słoik na zimę. Poleciałam na bete. Była ok. 8, Dwa dni później spadła do 3
    Lekarz powiedział, że to wcale nie musiało być echo pregnylu i może coś się zadziało, ale na przyszłość kategorycznie zabronił testowania do 14 dni po zastrzyku. Lekarz zabronił a ja swoje ;)

    yyl801z.png
  • Karaluch Koleżanka
    Postów: 44 9

    Wysłany: 22 maja 2015, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę Ciri22, że przyszedł okres ;/ Oby zielona kropka przyszła w następnym cyklu :)

    yyl801z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karaluch wrote:
    Miesiąc temu robiłam 9 po pregnylu i był też pozytywny. Nakręciłam się jak słoik na zimę. Poleciałam na bete. Była ok. 8, Dwa dni później spadła do 3
    Lekarz powiedział, że to wcale nie musiało być echo pregnylu i może coś się zadziało, ale na przyszłość kategorycznie zabronił testowania do 14 dni po zastrzyku. Lekarz zabronił a ja swoje ;)
    Dlatego ja mialam czekac do 18 wyzszej temperatury... Bo tak to co miesiac moze byc ciaza a wcale nie musi sie utrzymac. Kazda z nas mogla byc duzo razy w ciazy a nic nie wie... Kupa..

  • Iriss Autorytet
    Postów: 1748 642

    Wysłany: 22 maja 2015, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś wrażliwe sutki i od wczoraj wieczorem mam lekkie zawroty głowy, taki kilku sek helikopter, aż się boje od biurka za bardzo wstawać :-P. Ja też bym odczekała z testowaniem dłużej no ale ta luteinka ...

    h84fe6ydttjiala2.png
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 22 maja 2015, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 11:10

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mietata witaj, testujemy w ten sam dzień :) ja zaczęłam parę dni temu mierzyć temperaturę ale tylko tak żeby do tego przywyknąć jakby się nie udało w tym cyklu. Od przyszłego będę mierzyć już pełna para no chyba, ze za tydzień zobaczę dwie kreseczki :)

  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 22 maja 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 11:10

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 maja 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się ostatnio dużo naczytałam o szyjce i sama juz nie wiem jaka ma być. Co forum to inne opinie. Nie wiem też czy dobrze badam. Wydaje mi się, ze jest zamknięta i wysoko ale nie jestem pewna.. Czuje się dziwnie tzn odczuwam jakieś ciągnięcie w dole brzucha i czasem kłucie w prawym jajniku ale nie chce się nastawiać...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2015, 18:17

  • kofeinka Autorytet
    Postów: 1454 1191

    Wysłany: 22 maja 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, jaka ta szyjka powinna być..? też mnie nurtuje to pytanie...

    Strasznie mi mokro :/ czasem czuję jak by ze mnie leciało i aż poleciałam kilka razy do toalety sprawdzić czy to nie krwawienie czy nie daj Bóg okres...
    4e3eb13b8c0790768ce14bea48db77f2.png

    wac4wpq.png
    4791b234bfe23548b1b3609c7dad346b.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na "chłopski rozum" wydaje mi się, że powinna być wysoko i zamknięta, bo bliżej porodu skraca się i otwiera... ale czy już od początku ciąży taka ma być, nie wiem...

    Cały bark mnie boli, źle spałam tej nocy. W dodatku nerwowa jestem od rana :/ Jeszcze przespałam mierzenie temperatury, a przez nocne wstawanie do toalety pewnie i tak byłaby niemiarodajna...

  • madlenka89 Przyjaciółka
    Postów: 98 34

    Wysłany: 23 maja 2015, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny wczoraj nie byłam bo moja mała miała urodzinki dzisiaj zrobiłam hcg ilosciowo i wyszło 73,7 i progesteron 38 wiec narazie jest ok, życzę Wam żeby i Wasze testowanie się zakończyło pozytywnie :) jezeli chodzi o szyjke to dziś rozmawiałam z moją doktorka to na poczatku ciazy jest zawsze twarda i zamknieta , dopóki zarodek się nie zagniezdzi to moze się przygotowywac do okresu jak co miesiąć dopiero jak zacznie wytwarzac hormon hcg to organizm dostaje sygnał i jest wtedy taka jak napisałam wyżej :)

    80e684ff13.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 maja 2015, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlenka89 hej :) no i rozwiałaś nasze wątpliwości :) o ile dobrze się badam to taką mam. Kurcze to może w końcu to "to"...

    koleżanka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2015, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mam potestowane, dziś przyszła @:( bolesna, wcześniej o 4 dni i z zaskoczenia... Już nie wiem co się dzieje... Czy euthyrox może skrócić fazę lutealna? Któraś z Was się orientuje?

‹‹ 288 289 290 291 292
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ