X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie MAJOWE TESTOWANIE '18, czyli zabierz testy na majówkę
Odpowiedz

MAJOWE TESTOWANIE '18, czyli zabierz testy na majówkę

Oceń ten wątek:
  • Olgaxxxx Koleżanka
    Postów: 55 24

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    No właśnie u mnie tuż przed owu i w 2 fazie cyklu też nie ma śladu po PCO. Ale wystarczyło jedno USG w czasie okresu i bach! PCO jak malowanie. Hormony to później tylko potwierdziły. A wcześniej od kilku ginekolożek słyszałam "jakie znowu PCO?! Wymyśla pani". Dlatego zachęcam wszystkie dziewczyny do zrobienka sobie jednego krwawego USG - ot tak, kontrolnie.
    A jakie mialas objawy pcos?
    Co do mety, nie chce jej brac niepotrzebnie, wiem ze nie powinna zrobic krzywdy ale to jest ingerencja w organizm, moga wystepowac bardzo przykre skutki uboczne. Najbardziej balabym sie wyjechac z nia do uk bo w razie ciazy/ uporczywych objawow ubocznych mialabym problem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    a ja pytanie totalnie z innej beczki- jak usunąć kudły psie z tapicerki?
    bo oczywiście kupiłam z pół roku temu jak nie więcej to takie specjalne coś na tylne siedzenia dla psów,no ale po co ogarnąć temat od razu.
    więc DZIŚ w końcu zmusiłam męża by się tym zajął, pojechał na stację, walczy z odkrzaczem, ma spray co niby pomaga usuwać sierść itp ale dzwoni i mówi że dupa...
    Miałam firmę która czyściła tapicerkę samochodową i to jest kurew...skie do usunięcia. Pies miał jakieś siedzisko? Czy jak to wygląda?

  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuuurna, oglądaliście Opowiesci Podręczne? Właśnie sobie włączyłam, coś dla nas :P Czasy gdzieś może za kilkadziesiąt lat, prawie wszystkie kobiety stają się bezpłodne, a te które pozostały płodne zostają obowiązkowo reproduktorkami narodowymi, dodatkowo jak już się zajdzie w ciąże to tylko 1 na 5 się rodzi. Słodko :P

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Iseko Autorytet
    Postów: 2386 4477

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff nadrobiłam, trochę się działo ;p

    Minie trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę, za Twój spokój i pogodzenie się z eMkiem :*

    Olga ja początkowo też nie chciałam mety, rok się broniłam przed nią, ale zaczęłam brać teraz w marcu i czuję, że jest lepiej - chociażby dlatego, że poczułam w końcu pracę jajników.

    Reset może przegapiłam post, ale jak tam z Twoim eMkiem? On Ci wysyła emotki, a Ty kropkę nienawiści? :P

    Melevis wiem co czujesz, ja miałam podobnie jakieś 7-8mies przed ślubem, kiedy w sumie cieszyłabym się z ciąży, ale akurat by wyszło, że do ślubu miałabym wielki brzuch, a suknia była już uszyta :P więc jak mi wyszła beta negatywna to trochę się cieszyła, a trochę byłam zawiedziona ;)

    Nadzieja super, że u córki wszystko dobrze i tak pięknie się ciąża rozwija :)

    A ja właśnie wróciłam z monitoringu, pęcherzyk 2,2cm, endo 8,3mm - i tak się zastanawiam, czy endo nie za cienkie?
    Tak czy siak, robię się na bóstwo i czekam na eMka :P

    Lunaris, Bocianiątko, Melevis lubią tę wiadomość

    32 lata | starania od stycznia 2017

    IUI - 3.02.2021 ❌ 3.03.2021 ❌

    💉Szczepienia limfocytami
    12.01.2022 Allo-mlr 54,5%

    06.2022 - start IVF
    21.07 - punkcja - 10🥚dojrzałych, 8 zapłodnionych (ICSI), 3 blastocysty
    26.07 - ET 1🐣 4AA (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, luteina, duphaston)🤰
    8tc 💔 3.09.2022 🖤

    27.10 - FET 1❄️ 4BB (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, utrogestan, duphaston, heparyna, wit. PP, zivafert) ❌️😓

    22.11 - Transfer ostatniej ❄️ 4BB (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, utrogestan, duphaston, heparyna, wit. PP) 🤰
    6dpt - beta 15 mlU
    8dpt - beta 32 mlU
    10dpt - beta 91,19 mlU
    13dpt - beta 358,61 mlU
    17dpt - beta 2064 mlU
    20dpt - beta 7348 mlU, wieczorem krwawienie - krwiak podkosmówkowy. Poronienie.
    6tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Nie, jeszcze siedzi w pracy... Dam mu kilka dni i pewnie sam do tego wreszcie dojrzeje.

    Mam nadzieje, ze przeprosi i szybko się zreflektuje :)

    reset, Melevis lubią tę wiadomość

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mówię dobranoc zanim zgasnę nie wiadomo kiedy :)

    reset lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iseko wrote:
    Reset może przegapiłam post, ale jak tam z Twoim eMkiem? On Ci wysyła emotki, a Ty kropkę nienawiści? :P

    Dam mu kilka dni i wrócę do tematu. Dla niego pewnie też to nie jest łatwe. Jak dobrze pójdzie to wyjedziemy na 4 dni w przyszły weekend, więc może wtedy uda się naładować baterie i spokojnie pogadac...
    Cabrera wrote:
    Mam nadzieje, ze przeprosi i szybko się zreflektuje :)

    Na przeprosinach mi aż tak nie zależy. Chciałabym tylko, żeby uczestniczył w tym na równi ze mną, ale z drugiej strony znam go i wiem, że jest zupełnie innym typem charakteru.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2018, 20:46

    Iseko lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olgaxxxx wrote:
    A jakie mialas objawy pcos?
    Co do mety, nie chce jej brac niepotrzebnie, wiem ze nie powinna zrobic krzywdy ale to jest ingerencja w organizm, moga wystepowac bardzo przykre skutki uboczne. Najbardziej balabym sie wyjechac z nia do uk bo w razie ciazy/ uporczywych objawow ubocznych mialabym problem.
    No widzisz, ja tępa nie wiedziałam ze to były objawy PCOS - zawsze miałam dużo włosków, ale myślałam, że tak rodzinnie mamy - taki nieproszony spadek po przodkach, bo u nas wszyscy włochaci. Miałam wachania wagi - no w sumie jak połowa kobiet - nie przypuszczałam, że to może mieć podłoże hormonalne. Ale najgorsze były długie cykle - średnio 50 dni. Chodziłam do różnych ginek i wszystkie to olewały i zapewniały że się unormują i zwykle proponowały tylko antykoncepcję.Jak przejeżdżam obok ich gabinetów to ciągle mam ochotę zrzucić bombę!

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Patrycja20 Autorytet
    Postów: 2236 3755

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mówię dobranoc ! Rano dam znać jak test :) padam na twarz !!

    Olivierek 27.01.2015🥰❤
    201901205364.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Mamunia- wrote:
    Miałam firmę która czyściła tapicerkę samochodową i to jest kurew...skie do usunięcia. Pies miał jakieś siedzisko? Czy jak to wygląda?
    koc który idzie do wywalenia. ale została sierść na oparciu tylnego siedzenie :/ no i wiadomo że koc wszystkiego nie przykrył

    bazylkove lubi tę wiadomość

  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    Kuuurna, oglądaliście Opowiesci Podręczne? Właśnie sobie włączyłam, coś dla nas :P Czasy gdzieś może za kilkadziesiąt lat, prawie wszystkie kobiety stają się bezpłodne, a te które pozostały płodne zostają obowiązkowo reproduktorkami narodowymi, dodatkowo jak już się zajdzie w ciąże to tylko 1 na 5 się rodzi. Słodko :P
    Oglądałam i czekam na kolejną serię. Książkę też czytałam.robi wrazenie

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    Kuuurna, oglądaliście Opowiesci Podręczne? Właśnie sobie włączyłam, coś dla nas :P Czasy gdzieś może za kilkadziesiąt lat, prawie wszystkie kobiety stają się bezpłodne, a te które pozostały płodne zostają obowiązkowo reproduktorkami narodowymi, dodatkowo jak już się zajdzie w ciąże to tylko 1 na 5 się rodzi. Słodko :P
    Oglądałam. W 2 dni cały sezon :)

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Olgaxxxx Koleżanka
    Postów: 55 24

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    No widzisz, ja tępa nie wiedziałam ze to były objawy PCOS - zawsze miałam dużo włosków, ale myślałam, że tak rodzinnie mamy - taki nieproszony spadek po przodkach, bo u nas wszyscy włochaci. Miałam wachania wagi - no w sumie jak połowa kobiet - nie przypuszczałam, że to może mieć podłoże hormonalne. Ale najgorsze były długie cykle - średnio 50 dni. Chodziłam do różnych ginek i wszystkie to olewały i zapewniały że się unormują i zwykle proponowały tylko antykoncepcję.Jak przejeżdżam obok ich gabinetów to ciągle mam ochotę zrzucić bombę!
    No wlasnie mi w ciagu ostatnich 10 lat czyli odkad dostalam pierwsza miesiaczke, okres spoznil sie moze 5 razy. Generalnie chodze jak w zegarku, cykl 28 dni, miesiaczka trwa 5 , niezbyt bolesne.owlosiona jestem bardzo slabo;p Nie tyje z powietrza mimo io i niedoczynnosci, latwo mi zrzucic kilka kg jesli mam tak potrzebe. Dlatego nie myslalam o pcos.

  • Iseko Autorytet
    Postów: 2386 4477

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset ja myślę, że jak on pracuje tak długo teraz to pewnie po prostu nie ma głowy do badań, skończy projekt (kontrakt? bo chyba nie zarejestrowałam, co robi, wybacz ) to pewnie pójdzie. Wyjedziecie, odpoczniecie to też pewnie będzie inaczej jak trochę dystansu nabierzecie.

    32 lata | starania od stycznia 2017

    IUI - 3.02.2021 ❌ 3.03.2021 ❌

    💉Szczepienia limfocytami
    12.01.2022 Allo-mlr 54,5%

    06.2022 - start IVF
    21.07 - punkcja - 10🥚dojrzałych, 8 zapłodnionych (ICSI), 3 blastocysty
    26.07 - ET 1🐣 4AA (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, luteina, duphaston)🤰
    8tc 💔 3.09.2022 🖤

    27.10 - FET 1❄️ 4BB (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, utrogestan, duphaston, heparyna, wit. PP, zivafert) ❌️😓

    22.11 - Transfer ostatniej ❄️ 4BB (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, utrogestan, duphaston, heparyna, wit. PP) 🤰
    6dpt - beta 15 mlU
    8dpt - beta 32 mlU
    10dpt - beta 91,19 mlU
    13dpt - beta 358,61 mlU
    17dpt - beta 2064 mlU
    20dpt - beta 7348 mlU, wieczorem krwawienie - krwiak podkosmówkowy. Poronienie.
    6tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    koc który idzie do wywalenia. ale została sierść na oparciu tylnego siedzenie :/ no i wiadomo że koc wszystkiego nie przykrył
    Koc niestety do wywalenia nie ma sensu się męczyć, a z tapicerką to albo jakąś dobrą taśmą, albo po prostu szczotką i odkurzaczem. ;-)

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olgaxxxx wrote:
    No wlasnie mi w ciagu ostatnich 10 lat czyli odkad dostalam pierwsza miesiaczke, okres spoznil sie moze 5 razy. Generalnie chodze jak w zegarku, cykl 28 dni, miesiaczka trwa 5 , niezbyt bolesne.owlosiona jestem bardzo slabo;p Nie tyje z powietrza mimo io i niedoczynnosci, latwo mi zrzucic kilka kg jesli mam tak potrzebe. Dlatego nie myslalam o pcos.
    No to faktycznie raczej nie to. Ale to dobrze!
    To jeszcze mam taki trop - zbadaj mutacje na trombofilię. Przy niektórych z nich właśnie pojawia się skłonność do IO. Mutacja PAI-1 w genie MTHFR może powodować IO i problemy z zagnieżdżeniem zarodka.
    My tu chwalimy sobie pakiet ze strony testdna.pl za 360 zeta czy coś koło tego, ale i u Was pewnie mają jakiś sensowny odpowiednik

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Iseko Autorytet
    Postów: 2386 4477

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    -Mamunia- wrote:
    Koc niestety do wywalenia nie ma sensu się męczyć, a z tapicerką to albo jakąś dobrą taśmą, albo po prostu szczotką i odkurzaczem. ;-)
    Nie wiem, czy z psem jest tak samo, ale na kocią sierść pomaga gumowa rękawica ;)

    32 lata | starania od stycznia 2017

    IUI - 3.02.2021 ❌ 3.03.2021 ❌

    💉Szczepienia limfocytami
    12.01.2022 Allo-mlr 54,5%

    06.2022 - start IVF
    21.07 - punkcja - 10🥚dojrzałych, 8 zapłodnionych (ICSI), 3 blastocysty
    26.07 - ET 1🐣 4AA (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, luteina, duphaston)🤰
    8tc 💔 3.09.2022 🖤

    27.10 - FET 1❄️ 4BB (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, utrogestan, duphaston, heparyna, wit. PP, zivafert) ❌️😓

    22.11 - Transfer ostatniej ❄️ 4BB (EmbryoGlue, metypred 16mg, acard 75, estrofem, utrogestan, duphaston, heparyna, wit. PP) 🤰
    6dpt - beta 15 mlU
    8dpt - beta 32 mlU
    10dpt - beta 91,19 mlU
    13dpt - beta 358,61 mlU
    17dpt - beta 2064 mlU
    20dpt - beta 7348 mlU, wieczorem krwawienie - krwiak podkosmówkowy. Poronienie.
    6tc💔
  • Olgaxxxx Koleżanka
    Postów: 55 24

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    No to faktycznie raczej nie to. Ale to dobrze!
    To jeszcze mam taki trop - zbadaj mutacje na trombofilię. Przy niektórych z nich właśnie pojawia się skłonność do IO. Mutacja PAI-1 w genie MTHFR może powodować IO i problemy z zagnieżdżeniem zarodka.
    My tu chwalimy sobie pakiet ze strony testdna.pl za 360 zeta czy coś koło tego, ale i u Was pewnie mają jakiś sensowny odpowiednik
    Kochana czy ta mutacje sie jakos leczy? Powiem szczerze ze w temacie tych wszystkich mutacji jestem kompletnie zielona;(

  • Melevis Autorytet
    Postów: 1316 4760

    Wysłany: 17 maja 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika tak właśnie myślę, że mój organizm musi odpocząć. 4 miesiące to bardzo krótka przerwa.. wiem, że jesli jednak los by mi dał takie zadanie to dałabym radę :) pierwsze co pomyślałam, że tak miało być, że nie zdążyli z cc i urodziłam naturalnie, żebym mogła zajść szybko w drugą ciąże :D

    Ale chcę też się skupić na tej niuni przez jej pierwszy rok życia <3

    947917620f612a52med.jpg

    reset, Kotowa, Achia, Iseko, Bocianiątko, nowa na dzielni, Morusek, KateHawke, Karma88, Aga9090, justyna14, StaraczkaNika, Tosia2323, MamaFabianka, Cabrera, blue00, Nadzieja22, Rucola, Yoselyn82, Patrycja20, Lady_Dior, Lucia88, Isaura81, Koteczka82, Vivanillka, Czrna 81, Emiilka, Lunaris, by7mistake, Angelika83, moyeu lubią tę wiadomość

    l22nj48ay1qfqnoi.png
    klz9jw4z9e5d3ouc.png
    qb3cg7rfn0fbukfn.png
    02.2017 [*] 6tc
    01.2019 [*] 10tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melevis wrote:
    Nika tak właśnie myślę, że mój organizm musi odpocząć. 4 miesiące to bardzo krótka przerwa.. wiem, że jesli jednak los by mi dał takie zadanie to dałabym radę :) pierwsze co pomyślałam, że tak miało być, że nie zdążyli z cc i urodziłam naturalnie, żebym mogła zajść szybko w drugą ciąże :D

    Ale chcę też się skupić na tej niuni przez jej pierwszy rok życia <3

    947917620f612a52med.jpg
    Pokaż w końcu starszego brata nic sie nie chwalisz :P

‹‹ 217 218 219 220 221 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ