X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY
Odpowiedz

MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY

Oceń ten wątek:
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 27 marca 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    Mam wyniki testu DNA - PAI 1-4G nieprawidłowy....

    No to uruchamiam google, szukam co tam Nika o tym pisała na forum i czekam na ewentualne rady. Potem umawiam się do gina na konsultację
    O PAI to najlepiej do Bociusia zagadać. Ja powiem tak, że masz przy tym za dużo plazminogenu - krew jest ciut za gęsta, nadkrzepliwa, a jak bardzo to trzeba sprawdzić badaniami - aptt, czas protrombinowy, antytrombina, białko c, białko s, d-dimery. Przy okazji trzeba sprawdzić zespół antyfosfolipidowy i insulinę, bo lubią być kiepskie przy tej mutacji.
    W staraniach zwykle acard, w ciąży heparyna. Są badania, które mówią, że krew poprawia się od brania metforminy, która obniża plazminigen i wtedy jest się prawie normalnym :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 16:38

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 27 marca 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip88 wrote:
    Hej dziewczyny :) Nie chce zakładać nowego wątku, a też wolę zapytać się was. Przed chwilą miałam w sluzie różowa nitka krwi. I czy wiecie może co jest grane? Pierwszy raz tak mam. Nigdy nie miałam żadnych nawet plamien. Na zagniezdzenie jest za wcześnie bo u mnie dopiero 3 dpo... może 4, ale raczej 3. A od owulacji też trochę minęło żeby plamienie było. Czy może w czymś się mylę?
    A jesteś czymś stymulowana w tym cyklu? Ja miałam takie rzeczy po clostilbegycie, a po sexie to już tragedia
    Ha! I to była piersza rzecz, o którą pytałam dziewczyny z forum - poratowały mnie KateHawke i Flowwer, o ile dobrze pamiętam <3
    Zagnieżdżenie w teorii może być już 3dpo, ale to rzadkość. Raczej stawiałabym na to, że masz dobre ukrwienie i przy mierzeniu tempki uszkodziło się minimalnie jakieś naczynko. Ale dobre ukrwienie to też dobry znak!

    lamka, KateHawke lubią tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 27 marca 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    :-) Myślałam, że jak na ścianie to może wrzuciłaś coś w stylu: "This loam, this rough-cast and this stone doth show that I am that same wall - the truth is so" :-D
    I tak mułem na ścianę?

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 27 marca 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset jeżeli chodzi o AMH to faktycznie lepiej poczekać do 2-3dc. Chociaż tak naprawdę nie wiem czy czas pobrania ma znaczenie. Ja AMH miałam oznaczane 4 razy w życiu. 3 razy na początku cyklu i raz w drugiej fazie i w sumie wartości były porównywalne. No może oprócz ostatniego wyniku bo był trochę niższy od poprzednich. W 2015 roku 3,6 teraz 3,1 ale to chyba wiek i upływ czasu zrobiły swoje.
    Jeżeli chodzi o inhibinę B robiłam w diagnostyce i bada się ją w 2-3 dc.

    Nika to, że tylu uczniów chce iść w twoje ślady, bardzo dobrze świadczy o twojej pracy.

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 27 marca 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    A jesteś czymś stymulowana w tym cyklu? Ja miałam takie rzeczy po clostilbegycie, a po sexie to już tragedia
    Ha! I to była piersza rzecz, o którą pytałam dziewczyny z forum - poratowały mnie KateHawke i Flowwer, o ile dobrze pamiętam <3
    Zagnieżdżenie w teorii może być już 3dpo, ale to rzadkość. Raczej stawiałabym na to, że masz dobre ukrwienie i przy mierzeniu tempki uszkodziło się minimalnie jakieś naczynko. Ale dobre ukrwienie to też dobry znak!

    Nie biorę nic prócz suplementów. To możliwe, że dopiero teraz coś polecialo? Temperaturę mierzyłam 10 godz temu, a było widać że chyba krew była świeża bo to było różowe. I tak kilka drobniutkich niteczek że normalnie bym pewnie tego nie zauważyła

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 27 marca 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Wspaniałe objawy ciążowe - ciesz się tym zmęczeniem :)

    A o której idziesz podglądać malucha?

    Na 11:30. Jutro będzie 6+0

    lamka, StaraczkaNika, Minie Black, Jeżowa lubią tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip spokojnie, jeśli to jednorazowe to nie masz się czym przejmować :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 16:59

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 27 marca 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    I tak mułem na ścianę?

    Czy od wapna i paru kłaków mógłby ktoś żądać piekniejszej oracji?

  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 27 marca 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7c2a3665abedcd45med.jpg


    aaa, PAI 1-4 homozygotyczny, bo widzę, że można mieć też heterozygotyczny. Kurna, nawet nie zwróciłam uwagi na to u Ciebie bocianiątko, to też się w ogóle zalicza do immunologii?

    nika "masz przy tym za dużo plazminogenu - krew jest ciut za gęsta, nadkrzepliwa, a jak bardzo to trzeba sprawdzić badaniami - aptt, czas protrombinowy, antytrombina, białko c, białko s, d-dimery. Przy okazji trzeba sprawdzić zespół antyfosfolipidowy i insulinę" na razie mój poziom wiedzy jest taki, że najchętniej bym to do google translate wkleiła ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 17:04

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 27 marca 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na dzielni ja tez mam PAI i to homo. W trakcie staran acard. Hematolog kazala porobic dodatkowo te badania, o ktorych pisala Nika. Na podstawie tych wynikow dostalam heparyne od pozytywnego testu (u mnie obnizone bialko s, 2 poronienia i obciazony wywiad rodzinny w kierunku zakrzepicy). Samo PAI i MTHFR wg mojej hematolog nie swiadcza o trombofilii. Bardziej te 3 pzozostale mutacje z pakietu na testdna czyli protrombiny, Vleiden i VR2. Pai mowi o sklonnosci zakrzepowo- zatorowej nie zas o samej chorobie. Wazne sa pozostale badania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 17:04

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa - Nika wypisala Ci badania, które warto byłoby zrobić. A póki co bierz sobie acard na noc 75-150mg.

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 27 marca 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    7c2a3665abedcd45med.jpg


    aaa, PAI 1-4 homozygotyczny, bo widzę, że można mieć też heterozygotyczny. Kurna, nawet nie zwróciłam uwagi na to u Ciebie bocianiątko, to też się w ogóle zalicza do immunologii?

    nika "masz przy tym za dużo plazminogenu - krew jest ciut za gęsta, nadkrzepliwa, a jak bardzo to trzeba sprawdzić badaniami - aptt, czas protrombinowy, antytrombina, białko c, białko s, d-dimery. Przy okazji trzeba sprawdzić zespół antyfosfolipidowy i insulinę" na razie mój poziom wiedzy jest taki, że najchętniej bym to do google translate wkleiła ;)
    Też mam homo. Spoko, za tydzień już tak się o tym naczytasz, że też tak będziesz mówić.
    Jak zrobisz te badania, to idź do immunologa albo hematologa. Mało który gin odważy się przepisać heparynę bez konsultacji ze specjalistą, a jeśli wyniki z krwi wskażą na chociaż lekką nadkrzepliwość, to heparyna jest wskazana przynajmniej od pozytywa.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Hania34 Przyjaciółka
    Postów: 269 24

    Wysłany: 27 marca 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wrażenie, że połowa dziewczyn ma którąś mutację.A jeśli inne badania wychodzą wszustkie ok to warto się tym przejmować? W końcu to tylko skłonność dobrze myślę. Ciekawa jestem czy gin nowy mi tą heparynę da w końcu droga ona straszliwie więc niby niezbyt chętnie dają.

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 27 marca 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip88 wrote:
    Nie biorę nic prócz suplementów. To możliwe, że dopiero teraz coś polecialo? Temperaturę mierzyłam 10 godz temu, a było widać że chyba krew była świeża bo to było różowe. I tak kilka drobniutkich niteczek że normalnie bym pewnie tego nie zauważyła
    A nóż-widelec to implantacja, ale póki co spokojnie, bo równie dobrze może być pęknięte naczynko. To się wbrew pozorom często zdarza, tylko zwykle nie oglądamy obszczanego papieru ani majteczków tak skrupulatnie jak po owulacji.

    Dip88 lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 27 marca 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania34 wrote:
    Ja mam wrażenie, że połowa dziewczyn ma którąś mutację.A jeśli inne badania wychodzą wszustkie ok to warto się tym przejmować? W końcu to tylko skłonność dobrze myślę. Ciekawa jestem czy gin nowy mi tą heparynę da w końcu droga ona straszliwie więc niby niezbyt chętnie dają.
    Dlatego najpierw zrób badania, żeby wiedzieć, czy Ci to potrzebne. Ja nie dostałam heparyny ot tak, bo mam mutacje, tylko dlatego że mam niskie białka i krótki czas krzepnięcia i choroby zakrzepowe w rodzinie.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Dip88 Autorytet
    Postów: 2616 2007

    Wysłany: 27 marca 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    A nóż-widelec to implantacja, ale póki co spokojnie, bo równie dobrze może być pęknięte naczynko. To się wbrew pozorom często zdarza, tylko zwykle nie oglądamy obszczanego papieru ani majteczków tak skrupulatnie jak po owulacji.

    Hahah no właśnie. Nie ma to jak doszukiwać i dopatrywac się wszystkiego co się da. Sorki za szczegóły ale z wrażenia założyłam wkładkę żeby mieć lepsze pole do obserwacji jak coś :P

    lamka, StaraczkaNika, Malgonia lubią tę wiadomość

    3jgx9jcgaorgom11.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna💔
    💗13.05.2021⏸ NIFTY ✅ 💙 Antoś 💙

    PCOS❗️FSH❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dostałam wyniki badań, crp i ob podwyższone, trochę nabłonków płaskich w moczu, morfologia w miarę ok. Ciekawe czy lekarz coś stwierdzi po tym :-P jutro mam iść na kontrolę.

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 27 marca 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip88 wrote:
    Hahah no właśnie. Nie ma to jak doszukiwać i dopatrywac się wszystkiego co się da. Sorki za szczegóły ale z wrażenia założyłam wkładkę żeby mieć lepsze pole do obserwacji jak coś :P
    Dobre strategiczne posunięcie ;)

    Dip88 lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minie na którą masz wizytę? Może się spotkamy w poczekalni :-P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lamka wrote:
    Minie na którą masz wizytę? Może się spotkamy w poczekalni :-P
    Z uwagi, że do końca miesiąca jestem jeszcze w domu idę na 12 :)

    lamka lubi tę wiadomość

‹‹ 286 287 288 289 290 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ