Forum W oczekiwaniu na testowanie MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY
Odpowiedz

MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY

Oceń ten wątek:
  • StaraczkaNika Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 16:10

Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Tylko jak Ci któryś zamarudzi nad sprawdzianem to mu od razu odradź prawo, gdby akurat na taki pomysł wpadł :P

Ja dziś za to pół dnia w łózku. Zmęczyłam się wyjściem do gina. Oczy mnie pieką, gardło drapie... I dołuje się nad kluczem egzaminacyjnym, więc w ogóle kicha.
    Mam jedną taką w tym roku, ale jest świadoma zagrożen - obije rodziców to prawnicy.
    Większość chłopaków chce na polibudę, ale z roku na rok też coraz więcej dziewczyn. Za to hihi, mam wśród moich maturzystów 9 kandydatów na anglistów :) Zaraziłam moje maleństwa <3 Ciekawe, czy mi kiedyś podziękują, czy raczej podrzucą psią kupę na wycieraczkę?

Anna Stesia lubi tę wiadomość

4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Anna Stesia Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 16:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Mam jedną taką w tym roku, ale jest świadoma zagrożen - obije rodziców to prawnicy.
    Większość chłopaków chce na polibudę, ale z roku na rok też coraz więcej dziewczyn. Za to hihi, mam wśród moich maturzystów 9 kandydatów na anglistów :) Zaraziłam moje maleństwa <3 Ciekawe, czy mi kiedyś podziękują, czy raczej podrzucą psią kupę na wycieraczkę?

Pięknie, to duża satysfakcja :-) Chcą być jak Ty! :-) Myślę, że będą Ci pod balkonem recytowali Szekspira na przemian z ustępami z Joyce'a.

Lucia :-(

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 16:12

PVkxp2.png
  • reset Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 16:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:

też niby byłam świadoma :P
    Mało tego: zarzekam się, że własnych dzieci nie puszczę!

Ale gratuluję <3 Wiedziałam, że jesteś świetną osobą, ale musisz być też świetnym nauczycielem!

relgmg7ymfbmxgyl.png

* 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.

Wysłany: 27 marca 2018, 16:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Pięknie, to duża satysfakcja :-) Chcą być jak Ty! :-) Myślę, że będą Ci pod balkonem recytowali Szekspira na przemian z ustępami z Joyce'a.

Lucia :-(
    Szybko się oduczą - wiadomo, że po traumie pierwszego roku, na którym omawia się całego Szekspira, każdy anglista czuje do niego love-hate relationship ze wskazaniem na hate. Ja po kupnie mieszkania udekorowałam sobie salon cytatem z Szekspira "I like this place and willingly could waste my time in it", ale od studiów zdążyło mi trochę przejść.
    No i fakt, miło mi, że mimo tempa pracy nie zabiłam w dzieciakach sympatii do języka, ale boję się, że przeze mnie mają zafałszowany obraz i życie ich rozczaruje. I to nie jest tak całkiem moja zasługa - to są dzieciaki z klasy językowej, co już na wstępie dużo umiały i lubiły język. Cieszę się, że tego nie zgubili.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 16:22

4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Bocianiątko Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 16:21

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reseciku, może ten Twój gin tak jak i mój działa że sam Cię zapisuje bez czekania :) ba! Nawet na głowie staje żeby Cię przyjęli w odpowiednim momencie! :D bo ja myślę że warto się tak kompleksowo przebadać :) tym bardziej że jeszcze wyczytałam że np u mnie przy drugiej wizycie robią biopsję endo :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 16:23

laUgp2.png
    3. IMSI (Gameta? październik 2021?)
    2. ICSI (OviKlinika 2021): 10 komórek - 1 blastka
    * CRIO 3.2.3 z 7 doby - 01.04.2021 :(
    1. ICSI (nOvum 2019): 7 komórek - 3 trzydniowce
    * ET cl9.3 - 01.08.2019 :(
    * CRIO 2.3.3 i M3 - 29.10.2020 :( :(
    IUI - 24.10.2018 :(
    IUI - 19.11.2018 :(
    stan zapalny endometrium, test Be Ready - endometrium prereceptywne
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, adenomioza, mięśniaki hashimoto, niedoczynność tarczycy, hiperinsulinemia, hiperprolaktynemia, rozjechane cytokiny

Wysłany: 27 marca 2018, 16:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie, Bociuś, nie zapomnij ukitrać w torbie do szpitala dużo prowiantu! Mi na sam zapach zupki-kleiku i rozgotowanej papki ziemniaczanej robi się słabo, dobrze mieć swoje rezerwy z domu ;)

Bocianiątko lubi tę wiadomość

[*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • agulineczka Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 16:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jutro moja pierwsza wizyta. Proszę o kciuki. Boje sie jak diabli. Dzisiaj mam slaby dzien, caly czas bym spala. Moja energia = zero.

Nie nadrobilam wszystkiego. Widzialam tylko, ze u Meski negatyw :( tulę Kochana. Glupi bobo test zrobil nadzieję.

Malgonia, Koteczka82 lubią tę wiadomość

oeuagywllgo70qby.png

Synek 2016 💚
    Córka 2018 ❤️

👼👼

Wysłany: 27 marca 2018, 16:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Dziewczyny jutro moja pierwsza wizyta. Proszę o kciuki. Boje sie jak diabli. Dzisiaj mam slaby dzien, caly czas bym spala. Moja energia = zero.

Nie nadrobilam wszystkiego. Widzialam tylko, ze u Meski negatyw :( tulę Kochana. Glupi bobo test zrobil nadzieję.
    Wspaniałe objawy ciążowe - ciesz się tym zmęczeniem :)

A o której idziesz podglądać malucha?

[*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nowa na dzielni Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 16:31

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki testu DNA - PAI 1-4G nieprawidłowy....

No to uruchamiam google, szukam co tam Nika o tym pisała na forum i czekam na ewentualne rady. Potem umawiam się do gina na konsultację

Synek już z nami ❤️❤️ Kwiecień 20

Marzec 19 - strata, 10 tc

24.07 - || kreseczki 💕
    25.07 - beta 22 | prog 12,5
    29.07 - beta 296,5! <3 | prog 22 <3
    10.08 - serduszko +

Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Anna Stesia Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 16:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Szybko się oduczą - wiadomo, że po traumie pierwszego roku, na którym omawia się całego Szekspira, każdy anglista czuje do niego love-hate relationship ze wskazaniem na hate. Ja po kupnie mieszkania udekorowałam sobie salon cytatem z Szekspira "I like this place and willingly could waste my time in it", ale od studiów zdążyło mi trochę przejść.
    No i fakt, miło mi, że mimo tempa pracy nie zabiłam w dzieciakach sympatii do języka, ale boję się, że przeze mnie mają zafałszowany obraz i życie ich rozczaruje. I to nie jest tak całkiem moja zasługa - to są dzieciaki z klasy językowej, co już na wstępie dużo umiały i lubiły język. Cieszę się, że tego nie zgubili.

:-) Myślałam, że jak na ścianie to może wrzuciłaś coś w stylu: "This loam, this rough-cast and this stone doth show that I am that same wall - the truth is so" :-D

PVkxp2.png
  • Dip88 Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 16:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Nie chce zakładać nowego wątku, a też wolę zapytać się was. Przed chwilą miałam w sluzie różowa nitka krwi. I czy wiecie może co jest grane? Pierwszy raz tak mam. Nigdy nie miałam żadnych nawet plamien. Na zagniezdzenie jest za wcześnie bo u mnie dopiero 3 dpo... może 4, ale raczej 3. A od owulacji też trochę minęło żeby plamienie było. Czy może w czymś się mylę?

thgf9jcgngagts2r.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc 💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna 💔
    💗13.05.2021 ⏸ 03.06 mamy serduszko ❤️

FSH ❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱

Wysłany: 27 marca 2018, 16:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    Mam wyniki testu DNA - PAI 1-4G nieprawidłowy....

No to uruchamiam google, szukam co tam Nika o tym pisała na forum i czekam na ewentualne rady. Potem umawiam się do gina na konsultację
    O PAI to najlepiej do Bociusia zagadać. Ja powiem tak, że masz przy tym za dużo plazminogenu - krew jest ciut za gęsta, nadkrzepliwa, a jak bardzo to trzeba sprawdzić badaniami - aptt, czas protrombinowy, antytrombina, białko c, białko s, d-dimery. Przy okazji trzeba sprawdzić zespół antyfosfolipidowy i insulinę, bo lubią być kiepskie przy tej mutacji.
    W staraniach zwykle acard, w ciąży heparyna. Są badania, które mówią, że krew poprawia się od brania metforminy, która obniża plazminigen i wtedy jest się prawie normalnym :)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 16:38

nowa na dzielni lubi tę wiadomość

[*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png

Wysłany: 27 marca 2018, 16:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip88 wrote:
    Hej dziewczyny :) Nie chce zakładać nowego wątku, a też wolę zapytać się was. Przed chwilą miałam w sluzie różowa nitka krwi. I czy wiecie może co jest grane? Pierwszy raz tak mam. Nigdy nie miałam żadnych nawet plamien. Na zagniezdzenie jest za wcześnie bo u mnie dopiero 3 dpo... może 4, ale raczej 3. A od owulacji też trochę minęło żeby plamienie było. Czy może w czymś się mylę?
    A jesteś czymś stymulowana w tym cyklu? Ja miałam takie rzeczy po clostilbegycie, a po sexie to już tragedia
    Ha! I to była piersza rzecz, o którą pytałam dziewczyny z forum - poratowały mnie KateHawke i Flowwer, o ile dobrze pamiętam <3
    Zagnieżdżenie w teorii może być już 3dpo, ale to rzadkość. Raczej stawiałabym na to, że masz dobre ukrwienie i przy mierzeniu tempki uszkodziło się minimalnie jakieś naczynko. Ale dobre ukrwienie to też dobry znak!

lamka, KateHawke lubią tę wiadomość

[*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png

Wysłany: 27 marca 2018, 16:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    :-) Myślałam, że jak na ścianie to może wrzuciłaś coś w stylu: "This loam, this rough-cast and this stone doth show that I am that same wall - the truth is so" :-D
    I tak mułem na ścianę?

[*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Emilkap11 Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 16:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset jeżeli chodzi o AMH to faktycznie lepiej poczekać do 2-3dc. Chociaż tak naprawdę nie wiem czy czas pobrania ma znaczenie. Ja AMH miałam oznaczane 4 razy w życiu. 3 razy na początku cyklu i raz w drugiej fazie i w sumie wartości były porównywalne. No może oprócz ostatniego wyniku bo był trochę niższy od poprzednich. W 2015 roku 3,6 teraz 3,1 ale to chyba wiek i upływ czasu zrobiły swoje.
    Jeżeli chodzi o inhibinę B robiłam w diagnostyce i bada się ją w 2-3 dc.

Nika to, że tylu uczniów chce iść w twoje ślady, bardzo dobrze świadczy o twojej pracy.

Endometrioza, LUF, jajowody drożne
    2 x laparoskopia 4 x histeroskopia, leczenie napro
    2 x IUI :-(
    3 x IMSI :-(
    Aniołek 15 tc [*]
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a :-(
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt <1,2 :-(
    Mamy ❄
  • Dip88 Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 16:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    A jesteś czymś stymulowana w tym cyklu? Ja miałam takie rzeczy po clostilbegycie, a po sexie to już tragedia
    Ha! I to była piersza rzecz, o którą pytałam dziewczyny z forum - poratowały mnie KateHawke i Flowwer, o ile dobrze pamiętam <3
    Zagnieżdżenie w teorii może być już 3dpo, ale to rzadkość. Raczej stawiałabym na to, że masz dobre ukrwienie i przy mierzeniu tempki uszkodziło się minimalnie jakieś naczynko. Ale dobre ukrwienie to też dobry znak!

Nie biorę nic prócz suplementów. To możliwe, że dopiero teraz coś polecialo? Temperaturę mierzyłam 10 godz temu, a było widać że chyba krew była świeża bo to było różowe. I tak kilka drobniutkich niteczek że normalnie bym pewnie tego nie zauważyła

thgf9jcgngagts2r.png
    Nikodem & Alexander ❤️
    Starania od 11.2019
    12.2019 Poronienie 6tc 💔
    04.2021 Ciąża biochemiczna 💔
    💗13.05.2021 ⏸ 03.06 mamy serduszko ❤️

FSH ❗️Testosteron ❗️LH/FSH ❗️
    Styczeń 2021 Klinika w NL 🇳🇱
  • agulineczka Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 16:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Wspaniałe objawy ciążowe - ciesz się tym zmęczeniem :)

A o której idziesz podglądać malucha?

Na 11:30. Jutro będzie 6+0

lamka, StaraczkaNika, Minie Black, Jeżowa lubią tę wiadomość

oeuagywllgo70qby.png

Synek 2016 💚
    Córka 2018 ❤️

👼👼
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 marca 2018, 16:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dip spokojnie, jeśli to jednorazowe to nie masz się czym przejmować :-)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 16:59

• Anna Stesia Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 16:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    I tak mułem na ścianę?

Czy od wapna i paru kłaków mógłby ktoś żądać piekniejszej oracji?

PVkxp2.png
  • nowa na dzielni Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 17:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    7c2a3665abedcd45med.jpg

aaa, PAI 1-4 homozygotyczny, bo widzę, że można mieć też heterozygotyczny. Kurna, nawet nie zwróciłam uwagi na to u Ciebie bocianiątko, to też się w ogóle zalicza do immunologii?

nika "masz przy tym za dużo plazminogenu - krew jest ciut za gęsta, nadkrzepliwa, a jak bardzo to trzeba sprawdzić badaniami - aptt, czas protrombinowy, antytrombina, białko c, białko s, d-dimery. Przy okazji trzeba sprawdzić zespół antyfosfolipidowy i insulinę" na razie mój poziom wiedzy jest taki, że najchętniej bym to do google translate wkleiła ;)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 17:04

Synek już z nami ❤️❤️ Kwiecień 20

Marzec 19 - strata, 10 tc

24.07 - || kreseczki 💕
    25.07 - beta 22 | prog 12,5
    29.07 - beta 296,5! <3 | prog 22 <3
    10.08 - serduszko +

Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
‹‹ 286 287 288 289 290 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego