Forum W oczekiwaniu na testowanie MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY
Odpowiedz

MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY

Oceń ten wątek:
  • StaraczkaNika Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 18:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania34 wrote:
    Nie znam się na tym w normach się mieści.To wystarczy staraczkaNika? Terminy do hematologów w rejonie powalają bo do niego powinnam iść tak?ogólny mi powiedział, że wyniki są ok
    Zwróć uwagę, przy jakiej są granicy. Z tymi badaniami krzepliwości, to w większosci im niżej, tym większa krzepliwość. Tak jest i z białkami i aptt.
    Np. u Minie black jest dobrze, bo ma wyniki w górnej granicy normy.
    Zamiast hematologa może też być immunolog - zwykle mają krótsze terminy.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 18:24

4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Malgonia Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 18:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lamka, tez myślę, ze to może być od luteiny. Pamiętam z ciążówek, ze wiele dziewczyn się na to skarżyło.

Nika kusisz z tym acardem :P

age.png

Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Kingulla Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 18:16

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lamka, może tak jak pisze Nika gdzieś się "zadarłaś" i poszło troszkę krwi.

Powiedzcie, czy to, że mam skrzepy podczas miesiączki też może świadczyć o tym, że ta krew źle krzepnie? Bo ja mam czasami takie wielkie jak kurze jajo, ale wyczytałam, że to od diety tez zależy. To by się sprawdziło, bo jak restrykcyjnie jadłam tylko to co powinnam to skrzepów nie było, a jak pofolgowałam to wróciły. Miałam też przeboje ze skaczącycm serduchem i brałam acard. Chyba musze sprawdzić te mutacje.

Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

V 2019 IVF - 😭

III 2020 😭

Czekam na cud..

HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)

Wysłany: 27 marca 2018, 18:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla wrote:

Powiedzcie, czy to, że mam skrzepy podczas miesiączki też może świadczyć o tym, że ta krew źle krzepnie? Bo ja mam czasami takie wielkie jak kurze jajo, ale wyczytałam, że to od diety tez zależy. To by się sprawdziło, bo jak restrykcyjnie jadłam tylko to co powinnam to skrzepów nie było, a jak pofolgowałam to wróciły. Miałam też przeboje ze skaczącycm serduchem i brałam acard. Chyba musze sprawdzić te mutacje.
    UWAGA, POST Z KRWAWYMI SZCZEGÓŁAMI, DLA CZYTELNIKÓW POWYZEJ 12 LAT.
    Może być. Ja miałam straszne skrzepy przed acardem. Czasem jak w czasie okresu wstawałam z krzesła to potem aż biegłam do łazienki patrzeć co ze mnie wylatuje, bo byłam pewna, że wypływają mi jakieś ważne organy wewnętrzne (za dużo szczegółów?). Odkad biorę acard mam mniej skrzepów.

4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 marca 2018, 18:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko jakbym się zadarła to pewnie miałabym czerwone/różowe plamienie, a mam jasnobrązowe. Ech, znowu ten niepokój. :-( ktoś siedzi dzisiaj w jamie?

• nick nieaktualny

Wysłany: 27 marca 2018, 18:26

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lamcia chodź. Wszystko będzie dobrze ❤

lamka lubi tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 27 marca 2018, 18:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie pomyślałam, mama mojej przyjaciółki miała 3 @ w pierwszym trymestrze. Ja bym tego psychicznie nie wytrzymała.

• Anna Stesia Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 18:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla wrote:

Kingulla, różnie może być. U Ciebie jest reakcja na dietę, więc możliwe, że są jakieś czynniki dodatkowe, tak jak pisze Nika. Ale na pociechę Ci dodam, że moje okresy były po prostu straszne - przejście Izraelitów przez Morze Czerwone to przy tym pikuś (i obfitość, i skrzepy itp.) Byłam diagnozowana pod kątem endometriozy, bo to też częsty objaw. Nie wiem, czy jakiś lekarz podejmował z Tobą ten temat?

PVkxp2.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 marca 2018, 18:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lamciu,takie beżowe plamienie to ja miałam w poprzedniej ciąży tuż przed @.

• nick nieaktualny

Wysłany: 27 marca 2018, 18:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIKA szczególy- szczegółami ale jak Ty czasem coś opiszesz to można paść ze śmiechu:) jesteś boska! założę się że uczniowe Cię uwielbiają :)

• Anna Stesia Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 18:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    lamka wrote:
    A ja jestem podłama, bo zaczęło mi się plamienie. :-( kurcze w tamtym cyklu miałam, wcześniej nigdy. Zauważyłam przy aplikacji luteiny.

Powodów takich plamień może być mnóstwo - pewnie gdzieś niedawno badałaś sobie prolaktynę, ale jeśli nie to warto rzucić okiem, co tam się dzieje.

PVkxp2.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 marca 2018, 18:42

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ide jutro na 18.20 do giną na usg przed czwartkowym transferem. Chce wiedzieć że wszystko ok bo dziwnie mi w podbrzuszu. Mam nadzieję że wszystko w porządku.

Lamcius też mam taką historię w rodzinie, tylko że ciocia do 3 miesiąca miała krwawienie raz na miesiąc.

Nikus aj low ju ❤ zobaczyłam mema na kwietniowym testowaniu.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 18:43

Wysłany: 27 marca 2018, 18:46

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Achia wrote:
    NIKA szczególy- szczegółami ale jak Ty czasem coś opiszesz to można paść ze śmiechu:) jesteś boska! założę się że uczniowe Cię uwielbiają :)
    Ale serio, to potrafiło wyglądać identyko jak wątroba. Nie wiem tylko czy ludzka, czy kurza... W kazdym razie było grubo.

[*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 27 marca 2018, 18:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia, prolaktyna to jest jedna z niewielu rzeczy, których jeszcze nie badałam. Lepiej w 3-5dc? Proga za to mam zwykle dobrego około 18, 7dpo

Wysłany: 27 marca 2018, 18:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    Dziewczyny ide jutro na 18.20 do giną na usg przed czwartkowym transferem. Chce wiedzieć że wszystko ok bo dziwnie mi w podbrzuszu. Mam nadzieję że wszystko w porządku.

Lamcius też mam taką historię w rodzinie, tylko że ciocia do 3 miesiąca miała krwawienie raz na miesiąc.

Nikus aj low ju ❤ zobaczyłam mema na kwietniowym testowaniu.
    Może ciocia Frelci jest mamą koleżanki Lamki? Taka teoria...
    I dzięki, zapisuję sobie takie rzeczy w nadziei, że kiedyś komuś poprawią humor

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 18:50

lamka lubi tę wiadomość

[*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Hania34 Przyjaciółka

Wysłany: 27 marca 2018, 18:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5047ad3baa9a.jpg https://naforum.zapodaj.net/thumbs/82a3db87dfeb.jpg To ja mam chyba tak pośrodku. D-dimery mam nisko i białlo s wolne b nisko. StaraczkaNika no to chyba źle z tego co mówisz.

• nick nieaktualny

Wysłany: 27 marca 2018, 18:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    W każdej historii coś jest :D

• Bocianiątko Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 18:54

Cytuj  /     /  Zgłoś
    D-dimery akurat muszą być jak najniżej. Czasy krzepnięcia masz ok więc na razie acard wystarczy. Ważna jest aktywność białka Ć a nie jego poziom. Ilość białka S sprawdzaj od czasu do czasu... Jak będzie za nisko będzie to podstawą do stwierdzenia trombofilii. Same mutacje PAI i mthfr nie dają takich podstaw. Ale heparyna od pozytywa koniecznie!

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 18:56

laUgp2.png
    po 45 cs - 4-6 miesięcy sztucznej menopauzy, potem antyki - na wyciszenie adenomiozy przed crio.
    ❄️ 8.3 ❄️ 6.3 - na zimowisku <3 <3
    ET 9.2 - 01.08.2019 :(
    IUI - 24.10.2018 :(
    IUI - 19.11.2018 :(
    maj 2019 - histeroskopia - stan zapalny endometrium, adenomioza
    marzec 2019 - dieta bg i bm, zmiana leków i supli - bez efektu
    maj 2018 - laparoskopia - skoagulowane drobne mięśniaki
    czerwiec 2018 - immunosupresja bez efektu
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, adenomioza, hashimoto, niedoczynność tarczycy, hiperinsulinemia, hiperprolaktynemia, rozjechane cytokiny, wrogi śluz
  • Kingulla Autorytet

Wysłany: 27 marca 2018, 18:58

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Kingulla, różnie może być. U Ciebie jest reakcja na dietę, więc możliwe, że są jakieś czynniki dodatkowe, tak jak pisze Nika. Ale na pociechę Ci dodam, że moje okresy były po prostu straszne - przejście Izraelitów przez Morze Czerwone to przy tym pikuś (i obfitość, i skrzepy itp.) Byłam diagnozowana pod kątem endometriozy, bo to też częsty objaw. Nie wiem, czy jakiś lekarz podejmował z Tobą ten temat?

Nikt nic takiego mi nie wspominał. U mnie te okresy zaczęły się po abrazji. Musiałam wtedy brać tabsy anty, żeby nie dopuścić do ciąży i jak je odstawiłam to zaczęły się te cyrki. Jak wspominałam lekarzowi, to usłyszałam, że widocznie dopiero teraz mam normalny okres a kiedyś miałam "nienormalny" :/

Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

V 2019 IVF - 😭

III 2020 😭

Czekam na cud..

HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Hania34 Przyjaciółka

Wysłany: 27 marca 2018, 18:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje bardzo Bocianiątko. To te badania wskazują na ich aktywność, jest dość niska zwłaszcza białka S wg norm. To dobrze czy źle .. chyba nie do końca to jeszcze ogarniam, także dzięki za cierpliwość. Doczytałam twój wedytowany post, czyli nisko to źle. Od pozytywa heparyna :( tylko pierw go trzeba mieć, a u mnie zero nic null od tylu mcy. A heparyna profilaktycznie może pomoc,9 by w ogóle doszło do zapłodnienia?

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 19:05

‹‹ 288 289 290 291 292 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego