X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY
Odpowiedz

MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY

Oceń ten wątek:
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 27 marca 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla wrote:
    Nikt nic takiego mi nie wspominał. U mnie te okresy zaczęły się po abrazji. Musiałam wtedy brać tabsy anty, żeby nie dopuścić do ciąży i jak je odstawiłam to zaczęły się te cyrki. Jak wspominałam lekarzowi, to usłyszałam, że widocznie dopiero teraz mam normalny okres a kiedyś miałam "nienormalny" :/

    Ani za skąpe, ani za obfite miesiączki nie są normalne. Nikt mi nie wmówi, że jeśli przez 3-4 dni muszę produkować kilogramy wątróbki między nogami to jest to normalne. U mnie jeden lekarz pomógł mi doraźnie i zalecił mi ziołowy Hemorigen - wprawdzie okres miałam nadal obfity i ze skrzepami, ale już nie jak ochłapy od rzeźnika. A diagnozowanie endometriozy nie jest łatwe, niestety - najbardziej miarodajna jest laparoskopia i biopsja.

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 27 marca 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    Ej, bez kitu, to tak nie wyglada normalny okres? Ja mam tez na zmianę krew i skrzepy. Czym są dla Was duże skrzepy? :D takie max 3 cm to duże? :D
    Dla mnie to średnie. Duży to taki jak po 1 musisz biec zmienić podpaskę, bo nie wsiąknie.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jestem pod ogromnym wrażeniem waszej wiedzy :* :) dla mnie to czarna magia, a czytam z zaciekawieniem :)

    Lamka spokojnie, a może to po zagniezdzeniu, może faktycznie przez luteine. Nie ma co gdybać, trzeba sikać ;)

    Napisałam drugi podrozdzial, zostały mi tylko dwa :)

    lamka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja już idę spać bo mam lekki stan podgoraczkowy :/ trzymajcie się dzielnie :*

  • KateKum Autorytet
    Postów: 1451 1706

    Wysłany: 27 marca 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    7c2a3665abedcd45med.jpg


    aaa, PAI 1-4 homozygotyczny, bo widzę, że można mieć też heterozygotyczny. Kurna, nawet nie zwróciłam uwagi na to u Ciebie bocianiątko, to też się w ogóle zalicza do immunologii?

    nika "masz przy tym za dużo plazminogenu - krew jest ciut za gęsta, nadkrzepliwa, a jak bardzo to trzeba sprawdzić badaniami - aptt, czas protrombinowy, antytrombina, białko c, białko s, d-dimery. Przy okazji trzeba sprawdzić zespół antyfosfolipidowy i insulinę" na razie mój poziom wiedzy jest taki, że najchętniej bym to do google translate wkleiła ;)

    Cześć dziewczyny,
    Ja właśnie też robiłam mutacje, wszystkie wymienione powyżej oprócz PAI, są prawidłowe i zastanawiam się czy powinnam jeszcze ten jeden czynnik robić?
    Dodatkowo prosiłabym Was o pomoc, jaki teraz powinnam zrobić kolejny krok, znaczy jakie badania?

    xnw4lbete8c7uekt.png

    10.2017 [*] 8tc
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 27 marca 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateKum wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Ja właśnie też robiłam mutacje, wszystkie wymienione powyżej oprócz PAI, są prawidłowe i zastanawiam się czy powinnam jeszcze ten jeden czynnik robić?
    Dodatkowo prosiłabym Was o pomoc, jaki teraz powinnam zrobić kolejny krok, znaczy jakie badania?
    Który czynnik robić? Nie rozumiem :/
    Badałaś wszystkie oprócz PAI? To wtedy trzeba dorobić. Czy badałaś wszystkie i tylko PAI nieprawidłowe? Wtedy patrz na naszego Bociusia. PAI moze powodować problemy z insuliną i całym metabolizmem - trzeba zrobić krzywe. Może powodować lekką trombofilię - trzeba zbadać układ krzepnięcia i zespół antyfosfolipidowy.
    Ogólnie to mutacjom lubi towarzyszyć sypnięta immunologia. Jak po zaradzeniu mutacjom metylami i acardem/heparyną dalej nje wychodzi to trzeba zbadać komórki nk/subpopulacje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 20:19

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • KateKum Autorytet
    Postów: 1451 1706

    Wysłany: 27 marca 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bidulkom chorym zdrówka życzę.

    Mesia trzymam kciuki. Oby Beta wyszła pozytywna.

    Odnosząc się do snów. Czasami udaje mi się po przebudzeniu, kiedy sen mi się bardzo podoba, wrócić do niego ponownie :) też tak macie?

    xnw4lbete8c7uekt.png

    10.2017 [*] 8tc
  • KateKum Autorytet
    Postów: 1451 1706

    Wysłany: 27 marca 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Który czynnik robić? Nie rozumiem :/

    Bo tak dzisiaj nie idzie mi to myślenie a jednocześnie pisanie. Chodziło mi o gen PAI-1, znaczy o mutacje.

    xnw4lbete8c7uekt.png

    10.2017 [*] 8tc
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 27 marca 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateKum wrote:
    Bo tak dzisiaj nie idzie mi to myślenie a jednocześnie pisanie. Chodziło mi o gen PAI-1, znaczy o mutacje.
    Ja myślę, że warto to dorobić. Ta mutacja często występuje samodzielnie, a może powodować problemy z implantacją i poronienia

    Czrna 81, KateKum lubią tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • 91Ewela09 Autorytet
    Postów: 1647 2200

    Wysłany: 27 marca 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lamka wrote:
    Tak sobie pomyślałam, mama mojej przyjaciółki miała 3 @ w pierwszym trymestrze. Ja bym tego psychicznie nie wytrzymała.
    Lamka ja w pierwszym miesiącu też mialam lekkie plamienia brązowe,a od tamtej pory mam bardzo dużo kremowego śluzu przez dwa dni (wtedy kiedy mialabyc @ )
    Powodzenia ❤

    Czrna 81, lamka lubią tę wiadomość

    Nasze najważniejsze i największe szczęście ❤❤❤
    klz9io4pgd9tnf0d.png
    nzjdgzu3oxwel88w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate,ja nie tylko wracam do snu co ciągnę go jeszcze przez kolejne 3 nocki :D

    KateKum lubi tę wiadomość

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 27 marca 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateKum wrote:
    Odnosząc się do snów. Czasami udaje mi się po przebudzeniu, kiedy sen mi się bardzo podoba, wrócić do niego ponownie :) też tak macie?
    Tak nie miałam. Ale kilka razy miałam tak, że śniło mi się kilka nocy z rzędu to samo - nie dalszy ciąg tylko dokładnie to samo z małymi wariacjami.
    Po jedzeniu na noc jabłek są fajne sny.

    KateKum, Rucola lubią tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Ale serio, to potrafiło wyglądać identyko jak wątroba. Nie wiem tylko czy ludzka, czy kurza... W kazdym razie było grubo.
    Zaraz nadrobie resztę ale musiałam się tu zatrzymać i odnieść bo ja kurde blaszka miałam identycznie! No wątroba normalnie!!! Serio! Jak mnie to wkur***** i jak powiedziałam o tym gin to myślałam, że spadnie z krzesła ze śmiechu, bo jeszcze takiego określenia nie słyszała a ponoć to b.częste. W sumie to jedyne co usłyszałam, że to może być od b.silnego tyłozgięcia macicy, ale ogólnie nie zdiagnozowalam, bo niedługo potem zaszłam w ciążę. Muszę to na przyszłość zakodować żeby dowiedzieć się czemu mam lecącą wątrobę zamiast okresu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika jabłka Ci fermentują w żołądku i się głowa upija bez picia alko! :D

  • KlaudyŚ Autorytet
    Postów: 4286 2472

    Wysłany: 27 marca 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/bc257490ddc7.jpg

    Zapomniałam dodać do mojego postu zdj tego testu co kreska znikla po 3 minutach

    p19uskjonvbututx.png

    relgwn15ul8mpggj.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudys na Boga, naprawdę sadzisz, że skoro seks był w 5 dc a teraz masz 31 to na teście byłby jakiś bladzioch ? Proszę Cię...

    Karma88 lubi tę wiadomość

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 27 marca 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna, gratuluję! Idziesz jak burza... Uważaj,bo zamiast rozdziału to cała pracę napiszesz :)

    KateKum, bardzo się cieszę, że Cię widzę :*

    Frelcia, kciuki,choć sądzę,że to "dziwnie" to od hormonów.

    Yos, zapomniałam wczoraj... Bardzo miły gest z tym prezentem dla dzieci!

    Luna1993, Yoselyn82, KateKum lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudyś Ty tak na serio czy trollujesz?

    Luna super, że masz taki postęp tylko w jeden dzień! :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 21:14

    Luna1993 lubi tę wiadomość

  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 27 marca 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie Was czytam i chciałam się odnieść do plamień w ciąży.Moja sąsiadka dowiedziała się że jest w ciąży dopiero w czwartym miesiącu,bo twierdziła że prędzej cały czas miała regularnie okres. Także różne cuda się zdarzają...
    Ja muszę się pochwalić że znowu wyglądam jak człowiek :-D Opuchlizna z oczu zeszła... i przeniosła się na palec haha! Nie wiem co się stało,bo się nie uderzyłam,chyba jakaś żyłka pękła i teraz mam taki "ładny" paluszek

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/77fe24081bda.jpg

    Czarna81
    22 cs.
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 27 marca 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siwulec dziękuję :)
    Ten kurczak taki bardzo niesmialy, ledwo mu skorupka peka.
    Do nas mieli wpasc znajomi na mecz, ale nie przyjda, bo kolezanka jest w ciazy. Maz mnie z nieskrepowana radoscia o tym poinformowal. Potem pol godziny mnie uspokajal. Ale intencje mial dobre, bo sie ucieszyl, ze bede miec z kim na spacery chodzic.. dobrze, ze choc on jest tak optymistycznie nastawiony.

    Siwulec lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
‹‹ 289 290 291 292 293 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ