X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY
Odpowiedz

MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY

Oceń ten wątek:
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 27 marca 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    <3
    Może marihuana? ;-)
    Buahaha, coś w tym jest - ostatnio mam za dużo stresu, aż mnie boli kark co wieczór. Ale w tym śnie miałam 2 duże szuflady pełne medykamentów i wszystkie jadłam

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Emilkap11 Autorytet
    Postów: 454 508

    Wysłany: 27 marca 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    <3
    Może marihuana? ;-)
    A może świeczka ;-)
    Jak w tym dowcipie:

    "Pewne małżeństwo, które nie mogło mieć dzieci, przyszło po radę do księdza i mówią:
    - Proszę księdza, co mamy zrobić, żeby mieć dziecko?
    - Jedźcie do Rzymu zapalić świecę.
    Po 9 latach ten sam ksiądz przychodzi do nich na kolędę i zamiast rodziców zastaje 10 dzieci i pyta jedno z nich:
    - Gdzie wasi rodzice?
    - Pojechali do Rzymu zgasić jakąś świeczkę."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 14:39

    Bajkaaa, Anna Stesia, StaraczkaNika, Flowwer, Malgonia, MOJE, KateHawke, Karma88, Czrna 81, Siwulec, Jeżowa, nenusia, Lunaris, Koteczka82, Diamond92, ANkaG lubią tę wiadomość

    Endometrioza,
    2 x laparoskopia
    4 x histeroskopia,
    leczenie napro
    2 x IUI 😢
    3 x IMSI 😢
    Aniołek 15 tc [*]💔
    10/2019 - ICSI - dwudniowiec 4a 😢
    11/2019 - FET - blastka 4.2.1 beta 8dpt 2,31 10dpt
    <1,2 😢
    09/2021 - FET - blastka 4.2.1 beta 10dpt 5,18 12dpt 1,4 😢
    Boże dlaczego nie zasłużyłam na ten cud...
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 27 marca 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zrobiłam rano proga. 5dpo 25,60 ng. Do porządnego bólu cycków brakuje z 10 :( może jeszcze za 2 dni skoczy.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika przecież spoko prog?

  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 27 marca 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika przecież to zajebiaszczy prog. Gdyby było nmol to co innego, ale ten jest ok, nawet bardzo ok :)

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika, nigdy w życiu nie miałam takiego proga! Najwyższy w "zdrowej ciąży" był u mnie 18.
    Kiedyś myślałam, że jest ok, a cycki nie bolą, bo ich nie mam :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 14:55

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 27 marca 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale w listopadzie miałam wyższy. Ja zawsze mam wysoki prog, okolice 35 w 7dpo bywa. I właśnie w listopadzie wspiął się tak pięknie i teraz też chcę. Tylko że wtedy zaczął szybko spadać i w 14 dpo był już tylko 19 i mozna się było już wtedy domyślić, że nie będzie dobrze. W każdym razie chcę taki prog jak wtedy albo jeszcze lepszy. W zeszłym miesiącu bez zadnej stymulacji było 34 ng w 7dpo, a zrobiłam tylko po to, żeby sprawdzić na 100% czy była owu. A tutaj po ovitrelle tylko 25. Do dupy ten cykl.

    No wiem, wiem, ja ma wypaczone podejście do proga. A odkąd gin nr 6 zaszepił mi strach, jak to ten progesteron skacze przy pcos, to kontroluję go maniakalnie 2 razy w cyklu - na początku, żeby sprawdzić czy za wysoki nie blokuje owu i w ok. 7dpo żeby mnie cieszył. A jak jest poniżej 27ng to jakoś nie cieszy. Wydaje mi się, że skoro jest permanentnie podwyższony, to w fl też powinien być chociaż powyżej normy, żeby faktycznie było że ładnie wzrósł.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 15:05

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 27 marca 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to chyba, ze tak. Każdy organizm inaczej. U mnie najwyższy był 22, a w tej ciąży zaśniadowej miałam 16,5.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 27 marca 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zbiorczo odpowiem, mam nadzieję, że nikogo nie pominę:

    - Nika: właśnie ta wizyta i ewentualnie kolejny cykl miały być ostatnie, bo i tak miałam już upatrzonego nowego gina. Chciałam zostać przy tym, by zrobić tą jedną zaplanowaną stymulację (skoro już wykupiłam leki...), ale ponieważ on kategorycznie nagle chce mnie badać, a nie stymulować to niech spada na drzewo..

    - Anna Stesia: listę badań w Parensie widziałam, mamy wszystko zrobione poza grupą krwi, ale ja i tak chyba na razie pójdę do Milewicza do gabinetu. W gabinecie ma sporo taniej, zaś mój M. i tak chodzi do androloga gdzie indziej.

    - Emilkap: nie robiłam AMH dlatego, że różnie ludzie mówią, co do tego, kiedy je zrobić (czy dowolnie czy w 3 dc.). A jednak jak mam wybulić 180 zł za badanie to niech ono już będzie takie na max wiarygodne i czekam na ten 3 dc od trzech miesięcy :P

    - Lamka: i tu jest pies pogrzebany, że nie wiem, co dalej? Czy iść teraz do nowego (jeszcze bez krzywej i bez amh) czy jednak poczekać już i machnąć te badania na spokojnie i pójść już z niejakim kompletem? Gdybym miała pewność, że nowy lekarz zacznie cykl od stymulacji to bym szła teraz, a tak to sama nie wiem... Bo co on mi może teraz powiedzieć, jak 10 dni będę na duphastonie?

    Od razu zrobię podsumowanie moich badań, wydaje mi się, że jak na pierwsza wizytę u nowego mam te podstawowe rzeczy ogarnięte (zwłaszcza jak dorobię amh i homocysteinę- choć kwas i witaminę b12 mam od roku w normie, wcześniej miałam za niskie):

    - hormony (każdy z nich już badany kilkukrotnie): tsh, ft3, ft4, testosteron, shbg, 17 oh progesteron, dheas, kortyzol, prolaktyna (zwykła i po obciążeniu), fsh, lh, estradiol;
    - antyTPO, antyTG - w normie
    - immunologia: ANA - wykryto w mianie 1/160
    - układ krzepnięcia: APTT, PT/INR, Fibrynogen
    - wit. b12, kwas foliowy
    - glukoza i insulina (bez obciążenia), wskaźnik homa ir prawidłowy
    - wymazy na muchę - czyste
    - seminogram M.
    - dwa cykle z pełnym monitoringiem i usg
    - helicobacter- ujemne
    - morfoligia, żelazo, ferrytryna
    - cały pakiet zakaźny ciążowy (toxo, różyczka itp.)

    A zatem: kiedy się do niego umawiać? No i w sumie jeszcze jedno: ponoć mój specyficzny przyszły pan doktor niechętnie akceptuje wyniki z labów poza szpitalem. Więc w sumie nie wiem, czy jednak nie pójść najpierw do niego, bo jak zrobię amh i homocysteinę (Emilkap - a ta inhibina to gdzie? w alabie tego nie widzę i pierwszy raz słyszę!) i wywalę 250 zł, żeby mi kazał to powtórzyć to bez sensu. Chyba że sobie zadzwonię na UJ, czy tam nie robią... Przyszpitalne laboratorium akceptuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 15:07

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 27 marca 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika, to ja przy prog 14,5 sobie zapisałam że piękny ;)

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 27 marca 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, ja bym się umówiła na pierwszy dostępny termin, tam chyba u niego też tak z dnia na dzień się nie dostaniesz.

  • Hania34 Przyjaciółka
    Postów: 269 24

    Wysłany: 27 marca 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dlatego ja też was tak podpytuję by do nowego gina nie iść z pustymi rękami tylko mieć trochę ogarnięte te badania bo byłam koedyś ra u niego i co zalecił krzysą cukrową i insulinową i 300

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 27 marca 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Reset, ja bym się umówiła na pierwszy dostępny termin, tam chyba u niego też tak z dnia na dzień się nie dostaniesz.

    No dobra, umówiłam się na ten piątek na 19.00.
    Średnio mi pasuje przez święta, ale spróbuję sobie kilka rzeczy przestawić i dotrzeć.

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 27 marca 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reste szybkI termin :) fajnie, mam nadzieję, że będzie bardziej konkretny niż poprzedni.

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 27 marca 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset
    Zrób amh w 2-3dc, a jak dostaniesz sygnałów, że @ idzie to dzwoń do lekarza i umów się na 4-5 dc. Pójdziesz z wynikami, nie będziesz marmować cyklu, bo stymulację można zacząć spokojnie od 5 dc. U mnie to wychodziło na to samo czy leki w 2-6, czy 3-7, czy 4-8, czy 5-9dc. Wypróbowywaliśmy z ginem nr 5 wszystkie kombinacje.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 27 marca 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    Nika, to ja przy prog 14,5 sobie zapisałam że piękny ;)
    Miałam taki raz! W pierwszej fazie, czy raczej w cyklu bezowulacyjnym, który trwał 2 miesiące :)

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 27 marca 2018, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Reset
    Zrób amh w 2-3dc, a jak dostaniesz sygnałów, że @ idzie to dzwoń do lekarza i umów się na 4-5 dc. Pójdziesz z wynikami, nie będziesz marmować cyklu, bo stymulację można zacząć spokojnie od 5 dc. U mnie to wychodziło na to samo czy leki w 2-6, czy 3-7, czy 4-8, czy 5-9dc. Wypróbowywaliśmy z ginem nr 5 wszystkie kombinacje.

    Jak na piątek mi się nie uda poprzestawiać pewnych rzeczy to tak zrobię. Zwłaszcza, że przy wywoływanej @ to mniej więcej określę za ile ona przyjdzie... Ten mój dzisiejszy gin to stwierdził, że takie cienkie endometrium potrzebuje 10 dniu dupastonu, a i to może być mało.

    Ale w ogóle mam juz poczucie, że znów zaczynamy działać. Teraz, jak mi wrócą siły, muszę dopaść parę razy M. (jeszcze przed @), żeby go wysłać na badania nasienia. A że ostatnio u nas było mało <3 to boję się, że jednorazowa akcja tylko przd badaniami nieco zafałszuje obraz. A że go te badania stresują to jednak nie chcę ich co trzy tygodnie powtarzać ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 15:20

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Anaaa90 Autorytet
    Postów: 1476 1121

    Wysłany: 27 marca 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset a jak się nazywał ten Twój gin ( stary)


    2nn33e3kuc9837dy.png
    Aniołek - 7 mcż [*]
    MTHFR 1298A-C - homo, PAI - 1 4G - Homo
    Pozytywna beta 30.11 - 198
    18.12 - mamy <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Resecik muszkieterko Ty to masz jazdy z tym ginekologiem. Najpierw stymulacja, teraz że nie... można się nieźle wkurzyć. Ja bym wybrała lekarza który leczy w klinice albo w ogóle opiekę dobrej kliniki. Mam nadzieję że to już ostatnia taka Twoja przygoda z niedouczonym konowalem.

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 27 marca 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    No dobra, umówiłam się na ten piątek na 19.00.
    Średnio mi pasuje przez święta, ale spróbuję sobie kilka rzeczy przestawić i dotrzeć.

    Super, że się szybko znalazł termin, pewnie przez święta :-) Będziesz wiedziała, na czym stoisz i czy to w ogóle lekarz dla Ciebie. A może położy Cię na oddział i zrobi Ci część badań na nfz? Tu też się nieco czeka.

‹‹ 284 285 286 287 288 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ