X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY
Odpowiedz

MARCOWE TESTOWANIE – PIERWSZY POWIEW WIOSNY

Oceń ten wątek:
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 2 marca 2018, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lamka wrote:
    Jeśli któraś z Was miała doświadczenia z podawaniem hcg po owulacji, to czekam na info, bo to dla mnie nowość.
    Lamuś zwana Lampką, Lapką i Lamakiem, ja nie brałam, ale dużo czytałam o takich zastrzykach - to bardzo ułatwia życie zarodkowi w pierwszych dniach - organizm jest od początku nastawiony na ciążę. Nawet myślałam żeby sobie coś takiego zażyczyć jak kiedyś będę bardziej gotowa i w rękach rozsądnego lekarza. Ogólnie idea do mnie przemawia.
    Nie wiem natomiast, jak rozwiązać kwestię testowania - chyba po ostatnim zastrzyku trzeba by iść na betę i nie patrzeć na wartość tylko czy jest przyrost czy spadek.

    lamka lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Nikuś, bardzo mi pomogłaś bo o dziwo w internetach nic nie znalazłam.

  • patylka Przyjaciółka
    Postów: 113 29

    Wysłany: 2 marca 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja dopiero mam zagwostkę. Byłam w środę na wizycie ( cykl z clo ale bez monitoringu) w niedziele i pon strasznie bolał mnie brzuch, jak nigdy, bałam się torbieli. Okazał się, że wszystko pięknie pęcherzyk pękł, w niedziele najprawdopodobniej i stad ten ból. Owu była jednak 20dc. Jako, że mój hiszpański perfekcyjny nie jest moj M. omawia wszystko i zrozumiał, że gin widzi coś w prawym jajowodzie ( z niego była owu). zdurniałam, bo to 3 dpo.
    Możliwe, żeby widać było komórkę? ;-) wkręcić wszystko sobie dam, włącznie z ciążą pozamaciczną teraz.

    Amal serdeczne gratulacje, oby tak dalej :-)

    Tak dużo postów z początkiem marca, że cieżko nadążyć :-)

    Luty 2017 spermiogram 3 mln
    Kwiecień usunięcie żylaków powrózka
    10.06.2017 sonohsg -jajowody niedrożne
    13.06.2017 hydrotubacja
    13.11.2017 hsg jajowody drożne
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 2 marca 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lamka a to nie jest coś w stylu tego ovitrelle?

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 2 marca 2018, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki LH znowu : 2,47
    FSH 4,85 czyli dalej stosunek marny bo miesiąc temu 0,44 a teraz 0,48 :/

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Koteczka82 Autorytet
    Postów: 3672 3490

    Wysłany: 2 marca 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Amal gratulacje!!!!!


    Hope wszystkiego najlepszego, Ty wiesz czego Ci najbardziej życzymy! <3


    Bociuś odpoczywaj, zazdroszczę weekendu :)


    Jedna z wielu kurcze :( Tulę mocno!

    Koteczka może jest jeszcze szansa?


    Admiralka, może ovufriend przesunie jeszcze termin Twojej owulacji.Zobaczymy jakie temp bęziesz mieć jutro i pojutrze.

    Agulineczka na razie nie mam @ i nie czuję się na @ dzisiaj niby 29dc ale nie wiem kiedy była ovu. Poczekam i jak nie dostanę @ to rano powtórzę test.

    Michałek 04.04.2009 - Nasz skarb.
    Aniołek 08.11.2016//Aniołek 08.02.2017 //2.05.2020 Aniołek

    ONA: 39 lat
    Hiperprolaktynemia - Bromergon
    IO - Siofor 500mg
    ANA 3+ - Encorton 10mg
    3 cykle z Clo ❌
    Zioła ojca Sroki ❌
    Wiesiołek
    1 cykl Aromek 1x1 ❌
    2 cykl Aromek 2x1 ❓


    ON: 38 lat
    Okaz zdrowia
    Nasienie - Normozoospermia✅
    Suple: magnez z B6, kwas foliowy, vit D3 i E, astaksantyna, cynk.


    Droga do sukcesu jest zawsze w budowie...
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 2 marca 2018, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna ten avatar musi zostać na długo!!! <3 rewelacyjny :)
    Dziękujemy Nowa :*

    Wstałam... idę reanimować auto -dzisiejszej nocy powiedziało zimie "dość"! Mam nadzieję że mnie kocha i odpali :P


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 2 marca 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lamka wrote:
    Dzięki Nikuś, bardzo mi pomogłaś bo o dziwo w internetach nic nie znalazłam.
    hihi, bo ja mój angielski medyczny tak sobie rozwijam. Masz pierwsze z brzegu:
    https://www.justmommies.com/getting-pregnant/having-problems-getting-pregnant/infertility-etiquette-what-to-say-and-what-not-to-
    HCG injections are yet another treatment for luteal phase defect. HCG is normally produced during pregnancy and helps maintain the corpus luteum. HCG injections help to stimulate the corpus luteum and increases progesterone levels during the luteal phase
    https://community.babycenter.com/post/a34554748/in_need_of_hcg_success_stories
    - bardzo optymistycznie, same sukcesy
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2838901/
    http://womenshealthandfertility.blogspot.com/2011/10/why-do-i-need-hcg-injections-after.html

    ogólnie szukaj haseł z "gonadotropin injections" "HCG injections" i "Luteal Phase" albo "luteal phase support" albo "luteal support" albo "luteal phase defect" albo "luteal phase disorders" albo może "after ovulation"

    Ja to rozważałam w kontekście szwankującej fazy lutealnej, ale różne ciekawe informacje piszą

    lamka lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2018, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo mega spoko. No jeszcze nie miałam czasu, żeby szukać po engliszu, ale na pewno poczytam. Jeszcze mam diabelski plan żeby dołożyć do tego duphka po owu :-P

    Kingulla to jest ovitrelle tylko zwykle się podaje to na pękanie pęcherzyka a nie już po owu.

    Izape- da się coś zrobić, żeby to poprawić?

    Koteczka- powtarzaj testa :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2018, 16:35

    Koteczka82 lubi tę wiadomość

  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 2 marca 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lamka wrote:
    Oooo mega spoko. No jeszcze nie miałam czasu, żeby szukać po engliszu, ale na pewno poczytam. Jeszcze mam diabelski plan żeby dołożyć do tego duphka po owu :-P

    Kingulla to jest ovitrelle tylko zwykle się podaje to na pękanie pęcherzyka a nie już po owu.

    Izape- da się coś zrobić, żeby to poprawić?

    Koteczka- powtarzaj testa :-)
    No właśnie nie bardzo wiem :/

    Za to prolaktyna w normie - 13,80.... A po obciążeniu 480... Więc nie wiem czy dostanę znowu coś na zbicie.

    Czy estradiol 49 PG/ml w 3 DC jest ok ???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2018, 17:03

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2018, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estradiol ok :-)

    Izape_91 lubi tę wiadomość

  • Meśka Autorytet
    Postów: 1542 1918

    Wysłany: 2 marca 2018, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Kingulla, wcześnie jeszcze - siknij za 4 dni, to nie będziesz musiała sobie wzroku psuć na wpatrywanie w cienie.

    Jedna z Wielu i Meśka, strasznie mi przykro, trzymajcie się jakoś. Znam te myśli. A wiecie, jest taki cytat:

    "Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów” Albert Einstein

    Myślę, że tak naprawdę mówił o staraniach w niepłodności. Wszystkie tu mamy coś z szalonych z tym sikaniem od owulacji, żarciem tony supli i zaliczaniem kilku lekarzy w miesiącu (albo 2 jednego dnia, haha). Tylko że my tu mamy siebie, radzimy się co jeszcze zrobić, zbadać, zmienić - i za którymś razem w końcu się uda, bo z miesiąca na miesiąc wiemy więcej. Mamcie prawo oczekiwać i mieć nadzieję i to wcale nie jest głupie!
    Matko, że tez musiałam użyć Einsteina, żeby Wam zrobić opr.

    Dzieki Nika ale ja w tym cyklu odpuscilam badania, lekarzy i cala tone lekow po ktorych czuje sie fatalnie i postanowilam ze wyluzuje jak to dookola wszyscy radza! Nawet 5 dni w super hotelu ze spa nic nie poradzily... dlatego pomyslalam ze idiotka ze mnie bo liczylam na cud...
    No nic trudno... ide se pranie powiesic a potem wale driny do upadlego m.in za Hope:* i za moje beznadziejne jajniki...

    19.11.2018 laparo - jajowody przedmuchane, bez endomendy
    Starania od lipca 2016 r.
    Synuś ❤️ 11.2014 r.
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 2 marca 2018, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i widzisz Meśka, próbowałaś czegoś nowego, innego, tak dalej. Ja wierzę, że jakaś mała zmiana przeważy szale na naszą korzyść. Trzeba próbować wszystkiego po kolei. Jak dzisiaj drinkujesz, to ja z Tobą - raaaany, pierwszy raz od 5 lat w fazie lutealnej. Samotnie bym się na moją nalewkę porzeczkową nie porwała (zrobiłam mega siekierę), ale w towarzystwie już można. Postanowiłam się alkoholizować, żebh mi weekend szybko minął.

    Meśka, nowa na dzielni lubią tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba pójdę za waszym przykładem i obale mojego Aperola.

    Karma88 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja trochę o sobie ale czytam z przerwami bo opiekuje się dzisiaj caly dzień córką siostry (3 latka) i moim łobuziakiem (2.5l) więc bywało różnie ale nawet drzemkę mieliśmy nie dawno hehe także spoko Ale ja naprawdę aż za bardzo odpuściłam bo za późno zamówiłam testy owulacyjne i będą na pon i już od dzisiaj nie mam czym testować a nie mam kiedy innych kupić a pozytywy mam zazwyczaj 19-20 dc i to już będzie 19dc w pon ale myśl moja jest taka,ze wczesniej jak będzie zauważe może po sluzie albo może bolach jajników a mam w planach seksy z Conceivem (tak mam go od dziś i nie zawaham się użyć ;D) a następne dopiero w 19 i 21 dc bo po pozytywach zaznaczal mi OF owulacje. No ale aż mi dziwnie kurde z tym ...

  • Emiilka Autorytet
    Postów: 923 2321

    Wysłany: 2 marca 2018, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć i czołem :)

    Przede wszystkim, Jedna, przepiękny avatar :) Od razu się radośniej na forum zrobiło, a ponoć pozytywne nastawienie działa cuda, więc ... ;)

    Amal, gratuluję pięknych krech! Życzę nudnej ciąży :)

    Kingulla, jutro z samego rana będę wypatrywała twojego sikańca! :) A, że ja wstaję teraz o bardzo dziwnych, rannych godzinach, to mam nadzieję, że szybciutko zaspokoisz moją ciekawość :D <3 Moooocne kciuki!

    Jeżowa, KateHawke, Jezusku! Jak ja Wam Dziewczyny zazdroszczę! Ja to swoimi objawami mogłabym Was obie obdzielić, a jeszcze dla mnie by zostało ;) Mdłości codziennie i non stop, przechodzące tylko na 10 minut, jak coś zjem (stąd jem strasznie dużo i co chwilę, co mnie irytuje, bo zawsze byłam chuda), rzyganie - ostatnio jak się odważyłam wyjść z domu do Babci, to u niej calowałam porcelanę, bolące suty, trucie Emkowi, który ma mnie już serdecznie dosyć, bo cały czas jęczę :P Wstawanie w nocy do kibelka pieldyliard razy... Ehhh, nie uskarżam się, ale nie spodziewałam się, że to będzie AŻ tak wyglądało. Nie dogodzisz kobiecie.

    Nika, a co u Ciebie słychać? Najcięższe sprawy już załatwione? Badałaś kariotypy? Jeżeli tam i mi to umknęło, to przepraszam.

    Co do tych zastrzyków z betaHCG - pierwsze, co mi przeszło przez myśl, to że to jest właśnie Ovitrelle. Bo on wspomaga zagnieżdżenie zarodka i pracę ciałka żółtego. Tylko to nietania imprezka by była, żeby sobie jeszcze 3 razy zafundować po ovu - u mnie za podwójną dawkę płaciłam 140 zł :/

    Miłego wieczorku Dziewuszki <3

    12 cs. - szczęśliwy! Cudzie trwaj! <3
    url=https://www.suwaczki.com/]mhsv20mmi0dw1s0w.png[/url]
    1 cs. - Aniołek - 6 tc.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika i Meśka to ja dziś piję z Wami:)zdrowie nasze i wszystkich staraczek!

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 2 marca 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ze mną jeszcze! Ja się dziś napierdolą dużą ilością piwą ;)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Karma88 Autorytet
    Postów: 3088 3640

    Wysłany: 2 marca 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki pijemy za zdrowie i upor nas staraczek!

    Emilka <3

    gg649vvjtg0z1oj0.png

    Od 09.2013:02.2014-5t6dc <3 07.2015-12tc <3
    MTHFR A1298C+C667T+PAI-1 4G-hetero, immunologia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze mną nikt nie chce? Więcej dla mnie :D

‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ