X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Marzec- miesiąc dwóch kreseczek
Odpowiedz

Marzec- miesiąc dwóch kreseczek

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szona- nie pieprz od czapy.jakie wygasanie jajnikow. Jaka starosc. A amh badalas? Choc to tez nie jest wyznacznikiem. Ja 2 lata temu amh mialam kolo 3. W tym roku 1. I sie udalo. A jeszcze w grudniu lekarz mnie straszyl,ze moje jajniki usychaja. I ,ze tamta ciaz była tylko fartem. Moj progesteron 7dpo wynosi 9,a 12dpo waha sie od 0,3 do 1. I zaszlam w ciaze. Co prawda musialam troche sie wspomóc,ale sie udalo. A skoncze w tym roku 37lat. Wiec nie jestem najmlodsza. Wiec Szona- nie pieprz glupot. Tylko działaj

    Sasanka55, agge, aeiouy, szona, MonikA_89!, moyeu lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie lubie tych Waszych temperatur! :( Malgonia, tak zazdroszcze wyjazdu. Ja o niczym innym nie marze jak o wycieczce, ale maz awansowal i juz w ogole nie ma czasu na urlop.

    Syllwia, a moze jednak jest szansa?

    Szczesliwa Mamusia, dzis na pewno beda 4cyfry :* Kciuki! :)

    Madziandzia, do czwartku jeszcze troche, wiec nie puszczam kciukow ani na moment :)

    Szonko, kochanie, to ja tez mam menopauze z 3 ciazami w tak krotkim czasie. Nie zapowiada sie na to, by moj kres byl bliski, serio, a w styczniu jak wol mialam proga 0.1 przy swojej koncowce biochema. Lekarz wtedy powiedzial, ze zarowno moje endometrium jak i prog odpowiadaja klasycznej @. Nie znam sie az tak na tym wszystkim, ale po cos kaza nam robic badanie 7dpo, a nie w czasie okresu! Pauliska, ja Cie normalnie zleje za Twoja panike! Takie glupoty, ktore tu czasem rozsiewamy naprawde moga przyczyniac sie do naszej bezplodnosci, bo nie ma nic gorszego od strachu i uprzedzenia. Jak organizm ma czuc, ze jestesmy gotowe na ciaze, skoro kortyzol w nas az kipi!

    Szczesliwa_mamusia, szona, Madziandzia, MonikA_89!, Ochmanka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szona wrote:
    A ja poszłam spać ok. 2:30. Turlałam się później do rana. Ciągle myślę, że mój progesteron wskazuje na wygasanie jajników, na starość, na beznadziejność. Że to bez znaczenia jaką ma wartość 7 dpo, bo w 3 dpo jego wysokosc wskazuje na menopauzę. Ja wiem, że luteina itd. - ale podawany z zewnatrz progesteron ma sens w 2 fazie, a pierwsza wskazuje, że jest lipa.

    Wkurzam się, że przeczytałam ten wpis Pauliśki. Wkurzam się, bo choć mam w sobie ogrom racjonalności, tysięczny wpis pełen czarnych wizji walnął rykoszetem i mnie.

    Jutro mam wizytę. Mam nadzieję, że lekarz mnie walnie w łeb i ogarnie.

    Agge, jesteś zuch. Kibicuję teraz testowaniu w takim momencie, żeby nie szukać cieni z lupą. Bardzo proszę - przypomnij mi to za jakieś 20 dni 😅

    Spokojnie, pewnie ja też dostanę spazmów jak zobaczę swoje wyniki na początku cyklu, ale najpierw musi się zacząć muahahaha

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziandzia wrote:
    Spokojnie, pewnie ja też dostanę spazmów jak zobaczę swoje wyniki na początku cyklu, ale najpierw musi się zacząć muahahaha

    Ale po co mamy robic proga na poczatku cyklu? Naprawde tak zalecaja lekarze?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak jak pisalam. Zwyklego progesteronu nie bada sie na poczatku cyklu. Jesli juz to progesteron -oh. Taki mialam robiony w szpitalu
    Tu macie ciekawy artykul
    https://wylecz.to/badania-laboratoryjne/17-hydroksyprogesteron-kiedy-badac-i-co-oznacza-podwyzszony-17-oh-progesteron/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 08:37

    Sasanka55, szona, MonikA_89!, moyeu lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze ze swoim podejsciem bede ronic kazda ciaze az do smierci, moze nigdy sie nie dowiem, jakie sa przyczyny, a moze akurat po prostu sie uda na duphastonie i heparynie, ale nie dam sie zwariowac! Kur*a! Nie wymyslajmy!

    moni05, Szczesliwa_mamusia, agge, szona, Iseko lubią tę wiadomość

  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szona, rozumiem Cię, mnie szlag trafia czytając niektóre bzdury tutaj i ultraciężko jest się na nie wyłączyć. Boję się, że dojdzie do takich sytuacji, że lekarze będą pytać "Skąd takie bzdury?" a odpowiedź będzie brzmiała: "z ovufriend.pl"...
    Pamiętaj, że lekarz tylko podczas badania może stwierdzić takie rzeczy. Wyniki laboratoryjne u każdego mogą oznaczać coś innego, nawet przyjmując podobną wartość. Dopiero poparte badaniami mogą dać obraz sytuacji.
    Każdy jest indywidualną jednostką, KAŻDY organizm jest inny, a nasze kobiece, choć fascynujące, to już w ogóle takie unikatowe egzemplarze. Mam nadzieję, że lekarz pomoże Ci po pierwsze wybić głupotki z głowy, włożone nieświadomie przez naszą małą, forumową panikarę (pozdrawiam 😁) a po drugie wdrożyć sensowny plan działania. 😘

    Sasanka55, szona, Olliiii, Madziandzia lubią tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • Pauliśka Autorytet
    Postów: 1557 2139

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55 wrote:
    Ale po co mamy robic proga na poczatku cyklu? Naprawde tak zalecaja lekarze?
    Mi tak zalecali, wydaje mi się,że chodziłam do dobrych specjalistów,sama sobie przecież diagnozy nie wymyśliłam. Ogólnie tłumaczyli mi to tak,że wpływ ma progesteron w 3dc na inne hormony,które powodują dojrzewanie jajeczek itp. W sensie,że wystarczy,że jedna wartość się rozjedzie i reszta robi się do dupy. Generalnie mimo dobrego proga 7dpo nigdy nie udało mi się zaciążyć bez dupka... Nie wiem czy faktycznie coś w tym jest,ale robię tak jak mówią lekarze.
    Brzuch przestał jakoś boleć, w końcu zasnęłam. Dziś wizyta u lekarza,mam nadzieję,że mnie uspokoi i powie coś mądrego.

    Sasanka55 lubi tę wiadomość

    8p3os65gp79cy9ly.png
  • Pauliśka Autorytet
    Postów: 1557 2139

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Szona- nie pieprz od czapy.jakie wygasanie jajnikow. Jaka starosc. A amh badalas? Choc to tez nie jest wyznacznikiem. Ja 2 lata temu amh mialam kolo 3. W tym roku 1. I sie udalo. A jeszcze w grudniu lekarz mnie straszyl,ze moje jajniki usychaja. I ,ze tamta ciaz była tylko fartem. Moj progesteron 7dpo wynosi 9,a 12dpo waha sie od 0,3 do 1. I zaszlam w ciaze. Co prawda musialam troche sie wspomóc,ale sie udalo. A skoncze w tym roku 37lat. Wiec nie jestem najmlodsza. Wiec Szona- nie pieprz glupot. Tylko działaj
    A po czym stwierdził,że Ci jajniki usychają?

    8p3os65gp79cy9ly.png
  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanka55 wrote:
    Moze ze swoim podejsciem bede ronic kazda ciaze az do smierci, moze nigdy sie nie dowiem, jakie sa przyczyny, a moze akurat po prostu sie uda na duphastonie i heparynie, ale nie dam sie zwariowac! Kur*a! Nie wymyslajmy!

    Kochanie, Ty musisz znaleźć lekarza, który POWAŻNIE i FACHOWO, a przy tym INDYWIDUALNIE podejdzie do sprawy 😘 z resztą się w pełni zgadzam.

    Sasanka55 lubi tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do progesteronu to w 3 dc nie robiłam i nie kazał mi gin robić ale jak sama zrobiłam w 12 to miałam 0.2 i nic mi nie mówił a 22 dc miałam wcześniej 12 teraz 10 i poprostu mówił że nie było owulacji albo słaba była

    Sasanka55 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybaczcie, Dziewczyny, ale nie wydaje Wam sie, ze przychodza do nas pewne trendy? Najpierw CP byla na czasie, kazda ja miala, teraz menopauza, az boje sie pomyslec, co bedzie nastepne. Nie chce, zebyscie myslaly, ze bagatelizuje Wasze obawy, ale uwazam jednak, ze zbyt sie nawzajem nakrecamy.

    szona, Ania_85_, MonikA_89!, Irvine90, Magduullina, cukrzyk1991, moyeu, makowa lubią tę wiadomość

  • moni05 Autorytet
    Postów: 4038 6188

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauliśka, Słońce, nie szukaj problemów tam, gdzie ich nie ma... Wiem, że któraś z nas już to wrzucała, ale przypominam normy proga:

    faza folikularna cyklu jajnikowego: 0,28 - 0,72 ng/ml
    okres okołoowulacyjny: 0,64 - 1,63 ng/ml
    faza lutealna cyklu jajnikowego: 4,71 - 18,0 ng/ml.

    Widocznie masz pecha co do lekarzy. Naprawdę nie mam pojęcia jaką wiedzą medyczną się posluguja i skad ja czerpia, ale choćby na wizycie pokaż im te normy, może czas wiedzę odświeżyć... Bo jak tak dalej pojdzie to nie tylko Ty, ale tez polowa dziewczyn tutaj za Tobą idąc oszaleje...

    Edit. Nawet jesli zdarzyla sie wartość niższa od normy to na tym jedynym badaniu nie można stwierdzic i oprzeć menopauzy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2019, 08:49

    Sasanka55 lubi tę wiadomość

    Grudzień 2018: zmiany nowotworowe szyjki macicy
    2017-2018: 3CB
    Prawie trzy lata starań 2016-2019
    ❌ Hashimoto, PCOS, niedoczynność tarczycy, tachykardia zatokowa

    Alicja - 22.02.2012
    Remigiusz - 05.10.2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pauliśka wrote:
    A po czym stwierdził,że Ci jajniki usychają?
    Bo jego zdaniem byly bardzo malutkie. Ale ja mu powiedzialam,ze przeciez to jest cykl po poronieniu,wiec moga nie pracowac. To popatrzyl na mnie i powiedzial,ze tak moze i jest. A jak bylam w lutym w szpitalu na usg,to juz mialam piekne jajniki i kilka peherzykow na prawym jajniku. Dlatego sie jakos nie przejelam jego diagnoza. Dopuki mam miesiaczki regularnie,to zawsze jest nadzieja,ze jestem plodna.
    A owu mialam w tym cyklu z prawego. No i teraz troche sie boje,ze to bedzie ciaza mnoga. No,ale licze,ze jest jeden maluszek.

    Magduullina lubi tę wiadomość

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalej nie czaję, po co robić proga w 3dc, pierwsze słyszę...

    Agge, masz rację, nie testuj! Też wytrzymałam bez testowania i jestem z siebie dumna.

    Ja w tym cyklu zbadam:
    - 3dc: kwas foliowy, B12, witamina D
    - AMH
    - 8, 10, 12, 15 dc: USG (monitoring cyklu)
    - 8 i 11 dpo: progesteron

    Coś dołożyć jeszcze? Te przeciwdziała ANA2 itp?

    agge, syllwia91, Sasanka55, Tele...79, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak chcecie,to moge Wam pozniej napisac,co ja mialam badane w szpitalu w 1 i 2 fazie

    Sasanka55, aeiouy, Salome, syllwia91 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Jak chcecie,to moge Wam pozniej napisac,co ja mialam badane w szpitalu w 1 i 2 fazie

    Baaardzo prosimy :)

    syllwia91 lubi tę wiadomość

  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 19 marca 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcemy bardzo!

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szona tez mam nadzieje, ze Cie lekarz strzeli w leb.

    Na tym spotkanou co teraz bylam lekarka mowila, ze to wazne by na poczatku cyklu progesteron byl jak najnizej.. ale ok mozecie sie nakrecac.

    Mi amh nie wyszlo szalowe. Po dwoch latach mialam miec menopauze. Minal juz prawie rok a amh jest wyzsze, a obraz usg jest wspanialy jak na moje lata.

    Nie mowie zeby sie nie badac, bo sama zrobilam badan mnistwo sle gdyby diagnozy mozna bo stawiac na podstawie jednego wyniku to nie placilybtsmy tyle za wizyty u specjalistow.

    moni05, szona, Sasanka55, moyeu lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nuśka91 Autorytet
    Postów: 1043 2172

    Wysłany: 19 marca 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, wczoraj miałam napisać ale zasnęłam...

    5ylwian strasznie mi przykro, nie tak miało być 😖 miałam nadzieję jednak na pozytywne zakończenie. Oby chociaż wszystko się ładnie oczyściło. Trzymaj się...

    Cukrzyk super dzidziuś ☺️ wydaje mi się, że jest na zdjęciu obrocony pleckami, bo wypina tyłek na lekarza, który nie chciał go zmierzyć haha 😁

    Malgonia chciałbym Cię pocieszyć 😘 nie zasługujesz na tak długie czekanie... Przede wszystkim nie rezygnujcie z wyjazdów. Myślę, że najgorsze co można zrobić to zawieszenie swojego życia. Wtedy dopiero starania dobijają. Trzymam kciuki za Ciebie, abyś była szczęśliwa nawet w tym czasie oczekiwania. Bo tego, że będziesz mamą jestem pewna na 200% 😘

    Szczęśliwa_mamusia na pewno beta będzie super 😘

    Szona kochana, na pewno nic Ci nie jest. Żadne menopauzy i zanikanie jajników! Nie sugeruj się wszystkim co przeczytasz, zwłaszcza od osoby która nie widzi innego scenariusza tylko czarny. Zapytaj o to dokładnie lekarza następnym razem. Zobaczysz wszystko jest dobrze 😘

    I Sasaneczko... Wczoraj czytając Twoje wypowiedzi co chwilę miałam mokre oczy... Jestem z Ciebie BARDZO dumna, że mimo tego co się stało masz w sobie tyle siły i chęci walki 😘 Powtórze to co pisały dziewczyny - plus jest taki, że szybko zachodzisz w ciążę. To już połowa problemu rozwiązana i połowę badań mniej. Co do utrzymania dzidziusia to na pewno lekarze znajdą przyczynę i następnym razem wszystko skończy się dobrze 😘

    Mam wrażenie, że kogoś ominęłam, jeśli tak wybaczcie dziewczyny 😘

    szona, Sasanka55, 5ylwian, cukrzyk1991 lubią tę wiadomość

‹‹ 224 225 226 227 228 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ