X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie NOWY ROK - STYCZNIOWE TESTOWANIE
Odpowiedz

NOWY ROK - STYCZNIOWE TESTOWANIE

Oceń ten wątek:
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris wrote:
    Dla pocieszenia powiem Wam że moja bardzo dobra koleżanka z pracy urodziła w 34tc wcześniaczka. Poleżała 2 tyg.-tydzień w inkubatorze i tydzień bez. Wyjściowa waga 2,4kg i poszli do domu! normalnie byłam w szoku! Zdrowa wspaniała dziewczynka :D nie ma żadnych problemów. Rośnie jak na drożdżach.

    Życie pisze różne scenariusze ;)
    34tc to już prawie dziecię donoszone :) najgorzej rodzić do 30 tygodnia.

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    reset wrote:
    Dzień dobry! Jak się zasiedziałam nas książkami do nocy to dopiero teraz wstałam... I to z bólem gardła i katarem:/
    Ale nieważne, grunt że zdążę powiedzieć Kate- trzymam kciuki!

    Frelcia- udanego wyjazdu!
    Iza- udanych zakupów! Może i Tobie uda się upolować jakiś drobiazg, a mąż między skarpetkami i majtkami nie zauważy!:)
    Bocian i Karolina- sukcesów kulinarnych i udanego wieczoru!
    Monia- toż to kreska jak malowana!
    Hope- siknij później, co to za dzień bez Twojego testu:)

    Jak kogoś pominęłam, to zgłaszać pretensje, będę edytować;) ale jestem przed kawa, więc same rozumiecie...

    oczywiście, że wróciłam ze stanikiem dla siebie ! takie pocieszenie małe przed @ :)


    Dziewczyny, zamierzam się przebadać w tym cyklu wzdłuż i wszerz i dlatego najlepiej jakby @ przyszła dopiero w poniedziałek, bo jak przyjdzie jutro to nie wiem czy tak podziałam z badaniami, skoro wolne będę miała dopiero od 4 dc...

    Więc @ nie przyłaź jutro prooooszęęęę !!!! chociaż tyle dla mnie zrób!


    9 lutego mamy wizytę w klinice i mam zamiar przed nią zrobić takie badania:
    -AMH
    -LH i FSH
    -homocysteina
    -MUCHA -mówicie że najlepiej metodą PCR?
    -helicobater pyroli
    -kwas foliowy


    Czy coś jeszcze jest mieć dobrze zrobionego przed wizytą w klinice? CHodzi o to, żebyta wizyta już coś wniosła a nie była suchym wywiadem, bo mamy kawałek dojazdu.

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IZA tak mucha najlepiej PCR :)

    P.s mucha to trojca? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2018, 10:31

    Izape_91, Meśka lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunarsi, moja koleżanka urodziłą wczoraj prawdziwego maluszka - 2,270 kg i 47 cm . Maleństwo, dlatego leżała od 10 tygodni w szpitalu, ale dostał 10 punktów :)

    Lunaris, ANkaG lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to straszne co piszecie... czemu takie rzeczy w ogole sie dzieja? i jeszcze tyle czsu czekac na porod? to juz w ogole przegiecie!

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    34tc to już prawie dziecię donoszone :) najgorzej rodzić do 30 tygodnia.
    ja rodziłam w 43tc -ciąża była wywoływana może dlatego to dla mnie był taki szok bo to 10 tygodni różnicy. Teraz medycyna na szczęście ma wiele możliwości, szkoda że nie zawsze możemy z tego skorzystać albo nie korzystają z tego nasi lekarze :/

    innamorata88 lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • Iskierka21 Ekspertka
    Postów: 183 56

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno jeżeli ma sie urodzić wcześniak to najlepiej w 7 miesiącu, a nie w 8 bo wtedy zaczynają się jakieś procesy których lepiej nie przerywać. Ktoś coś więcej wie na ten temat?? :)

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza - Ty już zdążyłaś zakupy zrobić, a ja ledwo kawę dopiłam ;) Czuję się leniem!

    Co do badań - MUCHa koniecznie PCR.
    Rozumiem, że tarczycę i prolaktynę miałaś badaną i jest ok?
    Mnie gin w tym cyklu kazał zrobić jeszcze krzywą cukrową.
    Też sobie dziś muszę rozpisać badania, więc się potem będę inspirować podpowiedziami dziewczyn (ja robię na pewno jeszcze estradiol, prolaktynę, tarczycę, ale u mnie z tym jest problem zawsze, więc kontrolnie sobie zrobię).

    A M. jakie badania robił i co teraz powtarza? Tylko seminogram czy coś jeszcze?

    Yos - tak, MUCHa to trójca (u mnie w klinice podłapałam ten skrót- to od pierwszych liter Mycoplasmy, Urea i Chlamydii).

    Yos - mam też takie niedyskretne pytanie. Czy Twój M. miał robione badania nasienia przed wykryciem bakterii i po przeleczeniu? Naczytałam się jak to bakterie upośledzają płodność i oczywiście teraz się martwię tym...

    Iskierka - też tak słyszałam o przedwczesnych porodach, że ponoć 7 miesiąc jest lepszy niż 8, ale moja przyjaciółka urodziła w 8 i dziecko ma teraz 7 lat i jest super zdrowe! Myślę, że nie ma reguły, pewnie dużo też zależy od przyczyn przedwczesnego porodu (są hipotrofiki, które urodzone o czasie będą mniejsze niż te z 7 m-ca). Koniec tych smutnych tematów!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2018, 10:42

    Izape_91, innamorata88 lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, jak tak poczytałam te smutne historie to jeśli dotrwam do 36 tyg. to wypożyczę KTG o domu. U mojego lekarza jest taka opcja, jest to jakieś przenośne KTG.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer86 wrote:
    Kurcze, jak tak poczytałam te smutne historie to jeśli dotrwam do 36 tyg. to wypożyczę KTG o domu. U mojego lekarza jest taka opcja, jest to jakieś przenośne KTG.

    A propo KTG... Jak byliśmy w środę na badaniach, obok sali, gdzie M. oddawał nasienie była sala z KTG. Szczerze - fatalne wrażenie, bo słyszałam to ja w recepcji (co wcale mi na psychikę dobrze nie robiło, resztką sił się powstrzymywałam, by nie płakać z zazdrości), a także słyszał to M. - i mówił, że to nieco rozprasza.
    Ponieważ i tak piszę list do zarządu kliniki nt. ochrony danych osobowych (recepcja rozmawia w taki sposób, że wszyscy wszystko wiedzą) to im zasugeruję też zmianę rozwiązań.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam, że z tym 7-8 miesiącem to mit. Że lepiej urodzić w 8 niż w 7.

    Izape - w 4 dc też możesz zrobić te badania (robi się między 3 a 5). Ale życzę Ci, żeby @ w ogóle nie przyszła ;-)

    innamorata88 lubi tę wiadomość

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskierka21 wrote:
    Podobno jeżeli ma sie urodzić wcześniak to najlepiej w 7 miesiącu, a nie w 8 bo wtedy zaczynają się jakieś procesy których lepiej nie przerywać. Ktoś coś więcej wie na ten temat?? :)
    Mamaginekolog obala ten mit. Mówiła ze każdy dzień w brzuchu działa na korzyść malucha.

    ANkaG lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Iskierka21 Ekspertka
    Postów: 183 56

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podbijam pytanie. Czy jeżeli brałam wcześniej Acard ale odstawiłam przed okresem i teraz nie biorę to ten okres będzie obfitszy niż zwykle? Nigdy wcześniej nie brałam Acardu to są moje początki a mam teraz mała powódz i zaczynam trochę sie martwić :/

  • Bocianiątko Autorytet
    Postów: 11030 13100

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anaaa90 wrote:
    Hej dziewczyny :-) ja też już na kawce
    Kate myślami z Tobą, kciuki zaciśnięte :-D
    Hope czekamy na Twojego sikanca :-D
    Monika ja tam wierzę że wszystko jest Oki i beta będzie pozytywną także głowa do góry.
    Bocius a Ty kiedy sikanca robisz?
    Miłego dzionka :-P
    Ann, najwcześniej we wtorek ale po tych wczorajszych rewelacjach to chyba dopiero w czwartek dla formalności...

    Kejti, bo ja miejsca w pierwszym rzędzie zajmuję! :D czuję się jak matka chrzestna, hihi :) jeszcze 45 min! Ale emocje! <3

    Iskierki, ja biorę acard non stop i nigdy tak nie miałam... Inna sprawa że ja nigdy nie mam obfitych @...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2018, 10:48

    event.png

    🍍FET 09.04.2022 ⛄4.1.1 💙
    6 dpt beta 35.4
    10 dpt beta 192
    12 dpt beta 412
    14 dpt beta 994
    18 dpt (5+1) GS 9x5mm; YS 2mm
    7+1 CRL 1 cm FHR 136
    8+3 CRL 1.99 cm FHR 166
    10+1 CRL 3.36 cm FHR 158
    15+4 130g
    17+3 200g
    20+2 337g 💕córeczka
    23+2 583g
    26+4 925g
    28+4 1125g
    31+4 1764g
    34+2 2200g
    35+4 2350g
    36+4 2475g
    37+4 2840g
    38+4 16.12.2022 Zosia 2815g, 51 cm miłości ❤️ 🥰👶🏻👨‍👩‍👧😍

    3️⃣ IMSI 11.2021: zostało ❄❄❄❄❄ na zimowisku 🥰
    2️⃣ ICSI 01.2021: ❄ 3.2.3 FET ❌
    1️⃣ IVF+ICSI 2019-2020: ET 8c ❌ ❄ bl2+M3 FET ❌
    🧪2x IUI 2018 ❌
    ⏰starania od 2016 ❌
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, silne skurcze macicy, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W szkole jeszcze nas uczyli że jeśli chodzi o wcześniaki to 7 miesiąc jest lepszy niż 8 bo chodzi o rozwój pęcherzyków płucnych. Teraz podaje się surfaktant i w jakiś sposób to załatwia sprawę ale jest na pewno większe ryzyko infekcji i niewydolności oddechowej. Obecnych norm nie znam. Ale też dużo się zmieniło. Kiedyś dzieci urodzone przed 36tc nie miały szans bytu teraz ratuje się dzieci z 22-23 tygodnia. Medycyna się rozwija :)


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Witam się żebyście wiedziały że żyje ale wczoraj mnie robiła rozmowa z teściami i całą noc nie spałam a jeszcze mojej biednej córci coś zaszkodziło i zwymiotowała ok 1 ale później już byko ok tylko ze ja do 6 z nerwów co zasnełam to budzil mnie ból żołądka i niby wymioty bo nie mam wtedy czym ale odruch jest! Chyba pójdę z tym do lekarza kiedys :( Kate trzymam kciuki i muszę dzisiaj odpocząć ale czytac Was będę tylko że te smutne wpisy aż mnie dobijają

  • Iskierka21 Ekspertka
    Postów: 183 56

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris wrote:
    W szkole jeszcze nas uczyli że jeśli chodzi o wcześniaki to 7 miesiąc jest lepszy niż 8 bo chodzi o rozwój pęcherzyków płucnych. Teraz podaje się surfaktant i w jakiś sposób to załatwia sprawę ale jest na pewno większe ryzyko infekcji i niewydolności oddechowej. Obecnych norm nie znam. Ale też dużo się zmieniło. Kiedyś dzieci urodzone przed 36tc nie miały szans bytu teraz ratuje się dzieci z 22-23 tygodnia. Medycyna się rozwija :)

    Lunaris mi mąż o tym mówił. Jak wróci wieczorem to poproszę, aby dokładnie sprawdził bo aż jestem ciekawa. Czytał chyba o tym w jakiejś nowej literaturze. :)

  • Iskierka21 Ekspertka
    Postów: 183 56

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bocianiątko wrote:
    Iskierki, ja biorę acard non stop i nigdy tak nie miałam... Inna sprawa że ja nigdy nie mam obfitych @...

    Bociuś dzięki za odpowiedź. Ja ostatnią miałam dość skąpą więc może to nie przez Acard tylko ogólnie coś się popitol*** i organizm teraz czyści :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2018, 10:54

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moli5 wrote:
    Moniko dlaczego wyniki dopiero we wtorek? Ja kilkakrotnie pobierałam badanie w diagnostyce w Sb o były tego samego dnia ok 16.00.Chyba ,że to zależy od miasta.
    Ale trzymam kciuki abyś nie musiała siedzieć w napięcia do wtorku!
    Wydaję mi się że wysyłają do Lublina. Powiedziała że internetowo będzie najwcześniej w poniedziałek wieczorem, albo wtorek...

    Zrobiłam betę i progesteron, ale czy nie będzie progesteron jakiś zawyżony przy dupku?

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 27 stycznia 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika, dupek nie wychodzi w badaniu proga.

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
‹‹ 508 509 510 511 512 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ