X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie PIERWSZE OBJAWY
Odpowiedz

PIERWSZE OBJAWY

Oceń ten wątek:
  • Agullla la la Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirosca wrote:
    witajcie. Moje pierwsze objawy w pierwszej i teraz drugiej ciąży to przede wszystkim bóle brzucha. Do tego wzdęcia, gazy i bekaknie. Test zrobiłam w 26dc i już była delikatna różówa kreska. Od początku wiedziałam że to jest to.
    Pozdrawiam i powodzenia


    A jednak, gratulacje. Ja dziś mam 23dc i test negatywny ale wiem, ze to za wczesnie jeszcze. Poczekam ze 2 dni i zrobię test, pozdrawiam.

    szona lubi tę wiadomość

  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Jako że zaczynam 8tc, napiszę jak to u mnie wyglądało póki jeszcze pamiętam, może którejś się to przyda, aczkolwiek nie zapominajmy że u każdej wygląda to zupełnie inaczej :)
    Zacznę od tego, że w cyklu w którym się udało (3cs) nie myślałam o tym tak jak to miało miejsce 2 cykle wcześniej, wydawało mi się że owulacji w ogóle nie miałam, bo zawsze ją czuję, a dodatkowo testy owu nic nie pokazywały,zrobiłam 2 dla potwierdzenia i odpuściłam ten cykl. Ale widocznie coś się poprzesuwało. ;)
    Jakoś ponad tydzień przed planowaną @, dokładnie w 20dc na papierze zobaczyłam ślad świeżej krwi, nigdy czegoś takiego nie miałam, więc dało mi to trochę do myślenia, 4 dni później zrobiłam test owu (słyszałam że wykrywają wczesną ciążę) i były tłuste krechy, dlatego dzień pozniej zrobiłam test ciążowy i już było widać wyraźnie 2 kreskę! Objawy miałam typowe jak przed @, jedynie doszło to jednorazowe plamienie. Potem doszły dziwne i bardzo realistyczne sny, bóle brzucha które dość długo się trzymały ( do tej pory z resztą je mam), zawroty głowy, mdłości, a piersi bolą mnie cały czas nieprzerwanie od 7 tygodni :P

    Malgonia lubi tę wiadomość

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • pirosca Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agullla la la wrote:
    A jednak, gratulacje. Ja dziś mam 23dc i test negatywny ale wiem, ze to za wczesnie jeszcze. Poczekam ze 2 dni i zrobię test, pozdrawiam.
    Dzięki ja dzis ide do lekarza. A Ty testowałaś już?

    2 lata starań- 6 letni syn
    1 miesiac starań - ciąża
  • Agullla la la Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pirosca wrote:
    Dzięki ja dzis ide do lekarza. A Ty testowałaś już?

    Hej

  • Agullla la la Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś się nie wyslalo. Tak robiłam dzis i dale nic

  • Natka1109 Autorytet
    Postów: 710 865

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, mam pytanie do tych, którym udało się zafasolkowac: czy odczuwalyscie ból jajników? I czy byk on inny od bólu jajników na owulacje? Czy był ostrzejszy? Promieniujący na plecy? I kiedy się pojawił?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam kobietki może któraś powie mi z doświadczenia jaka powinna być szyjka macicy w ciąży? Twarda czy miękka, otwarta czy zamknięta? A i nisko czy wysoko w sensie czy idzie ja dotknąć z łatwością czy jest tak że nie można jej wyczuć?

  • Drobinka91 Autorytet
    Postów: 2935 2015

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Natka, ja ból jajników odczuwałam właściwie gdzieś od tygodnia przed @, potem ból zaczął promieniować do pachwin i wewnętrznej strony ud. I tak, ból był inny, tak jakbym miała zakwasy, plus do tego bóle podbrzusza, wszystko utrzymywało się gdzieś do 7 tyg ciąży ;) choć i teraz czasem mnie podbrzusze zaboli.

    qb3ce6yd8925ak7r.png
    Aleksander 07.07.19r👶
    3000g 🔹️54cm🔹️
    klz9e6ydh37227gp.png
    1400 gram, 45 cm, dzielna mała Wojowniczka 💖

  • golonat Autorytet
    Postów: 255 161

    Wysłany: 22 grudnia 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twarda, zamknięta i wysoko.
    Czy można wyczuć - kwestia osobnicza, ja mojej nigdy nie potrafiłam "namierzyć" niezależnie od ciąży lub jej braku ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    golonat wrote:
    Twarda, zamknięta i wysoko.
    Czy można wyczuć - kwestia osobnicza, ja mojej nigdy nie potrafiłam "namierzyć" niezależnie od ciąży lub jej braku ;)
    No moja właśnie jednego dnia jest wyżej drugiego bardziej wyczuwalna i to uczucie jakby była miękka, robiłam 3 wyniki beta hcg i były następujące wyniki <1.20 dla nie będących w ciąży wynosi poniżej 5 drugi wynik był taki sam a trzeci który robiłam 20.12.2018 wyszedł <0.1 dla kobiet nie będących w ciąży wynosi <1.. A POJAWIA SIĘ CZASAMI PRZEZROCZYSTY A CZASAMI BIAŁY CIĄGNĄCY SIĘ ŚLUZ

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2018, 00:14

  • Yoasia Koleżanka
    Postów: 162 19

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) 27.12 powinnam dostać @ która jak do tej pory się nie pojawiła. Objawy mam jak najbardziej miesiączkowe lekkie bóle podbrzusza jak na okres, czasem kłucia,kilka dni przed okresem kłucia w okolicy lewego jajnika z którego była owulacja (potwierdzone monitoringiem) aaa owulacja miała miejsce 13.12 czyli 17 dc co również było potwierdzone monitoringiem. Wczoraj w nocy nie mogłam zasnąć i do tego straszne parcie na pęcherz tak jakbym musiała co chwilę do toalety a tam dosłownie kilka kropelek tylko ,co utrzymuje się dziś też . Dodam że od 21 dc dostałam zalecony progesteron dopochwowo 3 razy dziennie (gin kazał brać go aż do otrzymania ewentualnej miesiączki lub gdy miała by się nie pojawić do wizyty u niego czyli do 03.01 ), czy progesteron może zatrzymać mi miesiączkę czy mogę robić sobie powolutku jakieś nadzieje? :) Strasznie boję się robić testu ze względu na moje co miesięczne rozczarowania ...

    15 cs o pierwszego dzidziusia.
    Słabe nasienie- mała ilość.
    Nieregularne miesiączki - 5 cykl z clo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2021, 16:02

  • axie92 Ekspertka
    Postów: 245 206

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czytam sobie Wasze objawy itd. Jeśli jutro nie będzie gwałtownego spadku temperatury, oznaczającego @, pierwszy raz będę robić test. Od trzech dni mam objawy takie, jak przed miesiączką - boli mnie brzuch (tylko znacznie słabiej), jestem nerwowa. Nowością jest to, że mogłabym przeslac cały dzień i całą noc. Zastanawiałam się, czy objawy jak na @ przekreslają szanse na ciążę, ale jak poczytałam o Waszych objawach, to chyba nie. Ale jakoś... boję się testu. :)

    xx4wxzdvt9quz2vg.png

    ojxeroeq320a4lee.png
  • Niecierpliwa_Angie Koleżanka
    Postów: 45 5

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Staram się już długo o dzidziusia. Dziś mam 23dc.(cykle mam co 26 dni) I zastanawiam się czy jest sens jutro jechać na betę? Podpowiedzcie... Bo oszaleje...

    18.11.2018-ciąża biochemiczna
    10.09.2018- laparoskopia -
    - prawy jajowód niedrożny
    -lewy udrożniony
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Jestem tu nowa .. staramy się z mężem od dwóch lat o dzidziusia. Mam cykle 28 dniowe, kochaliśmy się z mężem w dni płodne 12 listopada, następnie dostałam @ 2 grudnia więc nadzieje upadły.. ale za to dziś mamy 4 styczeń,a okresu brak.. pobolewa mnie lewy jajnik i pojawia mi się biały ciągnący śluz... co myślicie? Macie podobne doświadczenia?

  • Malgorzatka Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja jestem 9 dni po zastrzyku ovitrelle. Od 4 dni po zastrzyku mam bóle jajników, od dwóch dni nudności, wiem ze on fałszuje wyniki do 10 dni w piątek robie test bardzo mnie ciekawi czy się udało. Któraś tak miała ? Pozdrawiam miłej niedzieli

  • Malgorzatka Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brunetka91 wrote:
    Cześć dziewczyny. Miesiączkę mam co 31-32 dni. Dzisiaj już 41 dzień i dalej nic. Wczoraj robiłam bete, ale negatywna. Ogólnie jestem całe dnie senna, nie można mnie rano dobudzic.. Do tego piersi jakieś większe się zrobiły, odbija mi się i wypadają mi włosy garściami (prędzej też mi wypadały, ale nie aż tak). 4 stycznia mam wizytę u ginekologa to może się czegoś dowiem... Nie wiem tylko jak ten tydzień wytrzymam.. Czy to możliwe że jednak mogę być jeszcze w ciąży? Że bete za szybko bym zrobiła?
    Wiem, ze może późno ale w takim przypadku ja bym poszła do ginekologa miałam podobna sytuacje i okazało się ze były to zaburzenia hormonalne - jeśli nie przyjmowałas leków to tym bardziej wizyta. Tez miałam spóźnienia 13 dni beta negatywna i test również i rozpoczęło się leczenie.

  • Lucy2323 Autorytet
    Postów: 1354 1030

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://parenting.pl/dziwne-symptomy-ktore-moga-swiadczyc-o-ciazy

    Bardzo obszerny artykuł. Ja bym się już kilka objawów u mnie dopatrzyla ale czy nie na siłę? Może niepotrzebnie się nakręcam..

    34bws65gwd3m3jlj.png
    Oboje 36 lat
    2014 - synek na świecie ♥️
    2017 - córcia w niebie*
    2018-2020 - 4x nieudane IUI :(
    11.2018 - laparo, oba drożne, pcos, Hashimoto, AMH 5, niepłodność wtórna, 2xbiochemiczna,
    On morfologia 2% i mała ruchliwość, lepkość

    in vitro Kraków Macierzyństwo
    21.09.2020 - stymulacja
    30.09.2020 - punkcja, 21 pobranych ➡️12 zapłodniono ➡️mamy 5x❄️5.1.1 oraz 1x❄️4.1.1
    12.12.2020 - transfer ❄️5.1.1
    7dpt: beta 77, 9dpt: beta 189, 11dpt: beta 503,2
    20.04.2021- połówkowe: córeczka 🥰
  • Mitchie Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich :)

    Chcialam sie Was poradzic bo niestety nie znalazlam odpowiedzi na swoje pytanie w internecie... We wrzesniu zeszlego roku poronilam swoja pierwsza ciaze. Od tamtej pory moje cialo zmienilo sie diamteralnie pod wzgledem objawow tych owulacyjnych jak i przedmiesiaczkowych. Przez ten czas zdazylam mniej wiecej nauczyc sie mowy mojego ciala chociazby w dniu owulacji.
    I dlatego tez mam pewne watpliwosci...
    8.01 mialam owulacje wieczorem (rozpoznalam po bolu jajnika z tylko jednej strony). Na parenascie minut przed tym bolem kochalam sie z moim narzeczonym z piekna koncowka we mnie. Czy istnieje mozliwosc, ze w koncu nam sie udalo? Mam wiele watpliwosci po przeczytaniu artykulow odnosnie zywotnosci jajeczka jak i dluuugiej drogi drogi plemnikow i martwie sie, ze 23.01 bardzo sie rozczaruje :(
    Z objawow mam jedynie bol jajnikow, ktory pojawia sie od czasu do czasu i tkliwe piersi. Wiem, ze zadna z Was nie jest jasnowidzem, ale juz samo wyrzucenie tego z siebie duzo mi dalo :) Pozdrawiam :)

    We can live in world that we designed ✨
  • Lucy2323 Autorytet
    Postów: 1354 1030

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też pobolewalo w brzuchu, bolały mnie krzyże, głowa, swędzialy sutki i kręciło mi się w głowie i na dodatek wszystko to przy utrzymujacych się bardzo wysokich temperaturach więc dałabym sobie głowę uciąć że się udało. Jednak beta 0,1 mówi sama za siebie :(
    Życzę wam żeby się wam udało ale nie nastawiajcie tak bardzo. Lepsze jest miłe zaskoczenie niż rozczarowanie.

    34bws65gwd3m3jlj.png
    Oboje 36 lat
    2014 - synek na świecie ♥️
    2017 - córcia w niebie*
    2018-2020 - 4x nieudane IUI :(
    11.2018 - laparo, oba drożne, pcos, Hashimoto, AMH 5, niepłodność wtórna, 2xbiochemiczna,
    On morfologia 2% i mała ruchliwość, lepkość

    in vitro Kraków Macierzyństwo
    21.09.2020 - stymulacja
    30.09.2020 - punkcja, 21 pobranych ➡️12 zapłodniono ➡️mamy 5x❄️5.1.1 oraz 1x❄️4.1.1
    12.12.2020 - transfer ❄️5.1.1
    7dpt: beta 77, 9dpt: beta 189, 11dpt: beta 503,2
    20.04.2021- połówkowe: córeczka 🥰
‹‹ 803 804 805 806 807 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ