X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie SIERPNIOWE TESTOWANIE 2017
Odpowiedz

SIERPNIOWE TESTOWANIE 2017

Oceń ten wątek:
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Dopóki chodziłam państwowo, to też mi nic nie badali, a najlepsza była pani gin, która słysząc, że mam okres co ok 50 dni powiedziała mi "a to macica tak sobie umyśliła"

    W invikcie mi się nawet podoba, zgadnijcie dlaczego:
    https://www.klinikainvicta.pl/zespol/lek-med-andrzej-hajdusianek/
    ;)

    Noooo .... mój niezły ale do takiego to mogłabym chodzić co tydzień :D

    StaraczkaNika, Sarna84 lubią tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Dopóki chodziłam państwowo, to też mi nic nie badali, a najlepsza była pani gin, która słysząc, że mam okres co ok 50 dni powiedziała mi "a to macica tak sobie umyśliła"
    Ja państwowo chyba bylam raz w zyciu, 15 lat temu :) takze nawet jak chodze prywatnie (Medicover albo prywatny gabinet ginekologiczny), to żaden z ginow nie widzial potrzeby robienia badan.

    tekst z macica, to jakas masakra :)

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli pewnie przesadzam z tym pragnieniem większej ilości badań... Po prostu chciałabym jak najszybciej się dowiedzieć co jeszcze ze mną nie tak i zacząć coś z tym robić.

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • ewelina1991 Przyjaciółka
    Postów: 88 28

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Dopóki chodziłam państwowo, to też mi nic nie badali, a najlepsza była pani gin, która słysząc, że mam okres co ok 50 dni powiedziała mi "a to macica tak sobie umyśliła"
    Moja ginekolog na NFZ mi powiedziała, że na zajście w ciążę przy PCOS i długich cyklach jest tylko jeden sposób - regularnie współżyć. Żadnego leczenia, badań, nic... szybko od niej uciekłam.

    17.07. 2017-> 2 cs z clo
    19.08.2017-> cykl bez stymulacji
    30.09.2017 - > 3 cykl z clo bez owulacji
    26.10.2017 - 4 cykl z clo

    W 2017-2018 - stymulacje cykli + dwie inseminacje

    2018- 2020 starania naturalne

    2020 - nieudane stymulacje + propozycja in vitro od lekarza
    01.2021 - stymulacja do IVF
    02.2021 - punkcja, transfer odroczony
    Transfer 1 - nieudany
    Transfer 2 - poronienie zatrzymane w 10tc
    Transfer 3 - ciąża biochemiczna
    Transfer 4 - nieudany
  • AgataPe Znajoma
    Postów: 28 36

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amy333, mnie kusi wtorek... 10dpo, nie wiem,czy nie zaryzykuje.

    Amy333 lubi tę wiadomość

    AgataPe
    70d1d5c21d7f0758ad40b708417c49f3.png
  • Bocianiątko Autorytet
    Postów: 11030 13100

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StaraczkaNika wrote:
    Czyli pewnie przesadzam z tym pragnieniem większej ilości badań... Po prostu chciałabym jak najszybciej się dowiedzieć co jeszcze ze mną nie tak i zacząć coś z tym robić.
    Doskonale Cię rozumiem, tez co miesiąc wymyślam nowe badania żeby w końcu dowiedzieć się co jest nie tak i zacząć działać...

    event.png

    🍍FET 09.04.2022 ⛄4.1.1 💙
    6 dpt beta 35.4
    10 dpt beta 192
    12 dpt beta 412
    14 dpt beta 994
    18 dpt (5+1) GS 9x5mm; YS 2mm
    7+1 CRL 1 cm FHR 136
    8+3 CRL 1.99 cm FHR 166
    10+1 CRL 3.36 cm FHR 158
    15+4 130g
    17+3 200g
    20+2 337g 💕córeczka
    23+2 583g
    26+4 925g
    28+4 1125g
    31+4 1764g
    34+2 2200g
    35+4 2350g
    36+4 2475g
    37+4 2840g
    38+4 16.12.2022 Zosia 2815g, 51 cm miłości ❤️ 🥰👶🏻👨‍👩‍👧😍

    3️⃣ IMSI 11.2021: zostało ❄❄❄❄❄ na zimowisku 🥰
    2️⃣ ICSI 01.2021: ❄ 3.2.3 FET ❌
    1️⃣ IVF+ICSI 2019-2020: ET 8c ❌ ❄ bl2+M3 FET ❌
    🧪2x IUI 2018 ❌
    ⏰starania od 2016 ❌
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, silne skurcze macicy, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
  • barbarah Przyjaciółka
    Postów: 119 56

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina1991 wrote:
    Moja ginekolog na NFZ mi powiedziała, że na zajście w ciążę przy PCOS i długich cyklach jest tylko jeden sposób - regularnie współżyć. Żadnego leczenia, badań, nic... szybko od niej uciekłam.
    Coś w tym jest moja kuzynka ma okres 2 razy w roku i 2 dzieci bez wspomagaczy. Koleżanka co 60-70 dni okres i jedno dziecko. Może zatrybic ale zajmie to kupę czasu
    A ja też naturalnie okres co 45-50 dni.

    Aniołek 07.2017
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, czyli nasze macice mają podobny tok myślenia ;)

    Lunaris, Sarna84, Bocianiątko lubią tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszłam tydzień temu państwowo na cytologię, bo skończyła mi się ważność w lipcu. Stwierdziłam, że skoro płacę takie składki to chociaż cytologię zrobię na NFZ..
    To był ostatni raz jak skorzystałam z państwowego ginekologa, wizyta trwała 5 min ( w tym rozebranie się, badanie, ubranie i do tego wywiad lekarski!! ), byłam w szoku!
    A na wynik cytologii muszę czekać UWAGA - miesiąc!

    Jednak wolę swojego ginekologa, płacę, ale przynajmniej czuję, że jestem dobrze przebadana, od góry do dołu, a jak trzeba to poświęci mi nawet pół godziny :/

    Niestety, takie czasy nastały :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blue00 wrote:
    Dziewczyny ktoras z was proponowala film Azyl,gdzie mogę go obejrzec?obejrzalam ten z Jude Foster,rewelacja,teraz chcę obejrzeć ten drugi ;)


    On dość niedawno był w kinach, ale pewnie znajdziesz go na jakimś cda albo kinomanie..
    Szukaj, bo naprawdę warto :)

    I ponownie polecam "Już za Tobą tęsknię", ciekawa jestem czy spodoba się którejś z Was tak samo jak mnie :) I czy poleją się łzy :D :D

    blue00 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UWAGA, podaję przepis na ketchup z cukinii :D :D

    Składniki ( na ok. 7-8 słoiczków, tych mniejszych - jak od dżemu )
    - 1,5kg obranej cukinii
    - 0,5kg cebuli
    - 3-4 papryki czerwone
    - 1 szkl. cukru
    - 3/4 szkl. octu
    - łyżeczka słodkiej papryki
    - 0,5 łyżeczki pieprzu cayenne ( jeśli lubicie na ostro to możecie dać więcej ;) ale trzeba uważać, bo łatwo przeholować ;)
    - łyżeczka pieprzy
    - 400g koncentratu pomidorowego
    - garść soli

    Cukinię trzemy na grubych oczkach tarki ( pestki wyrzucić jeśli są ), cebulę kroimy w piórka, paprykę w paski.

    Całość przekładamy do dużego garnka, zasypujemy garścią soli, mieszamy i odstawiamy na ok. 6godz.

    Wodę, którą puści cukinia najlepiej wylać, bo jeśli ją zostawicie to będziecie miały dość rzadki ketchup, a nie o to chodzi ;)

    Po 6 godz. wstawiamy garnek na mały gaz i gotujemy tak długo, aż warzywa zmiękną i zaczną się rozpadać.

    Jak warzywa zmiękną dodajemy cukier, ocet i gotujemy 20min mieszając od czasu do czasu.

    Na koniec dodajemy koncentrat pomidorowy oraz przyprawy, gotujemy kolejne 20 min.

    Zdejmujemy z ognia i blendujemy na gładki sos.

    Na koniec smakujemy, doprawiamy wg własnego uznania.
    Ciepły ketchup przelewamy do umytych słoiczków, zakręcamy i pasteryzujemy przez 10-15min.

    Smacznego! :) :)

    staraczka1111, Emiilka, Sarna84, KateHawke, Lunaris lubią tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeszcze się urlopuję, ale wpadłam do Was na chwilę, by się przywitać, dopisać (na 24 sierpnia) i oczywiście pogratulować fasoluń. KaMiszka, Oli - spokojnej ciąży ze szczęściem pod sercem! Staraczka - ale czaaaaaad! Tak się cieszę, kochana, ściskam kciuki za Ciebie i maluchy!

    staraczka1111, Flowwer lubią tę wiadomość

  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ja cie dziewczyny jesteście niesamowite :) tyle postów w jeden dzień :P

    Sylwia przepis super, kojarzy mi się to z ajvarem, muszę koniecznie spróbować.

    Mój wykres już Wam udostępniam, byłam wczoraj zakręcona przez moją durną szefową. Wyobraźcie sobie, że dzień przed urlopem dostałam mnóstwo maili z pretensjami a dziś o 8 rano telefon, gdzie miałam jej przedstawić swój plan pracy na sierpień (dodam, że po urlopie mam tydzień szkolenia i będę w pracy jakieś 3 dni) ona oczywiście oczekuje cudów - w związku z tym byłam wczoraj tak zestresowana, że mało spałam i obudziłam się dziś godzinę przed czasem, zastanawiam się czy to nie jest powodem spadku temperatury ?

    Wszystkim pięknym kropeczkom i gumisiom gratuluję i życzę zdrówka :*

    Co do winka to myślę, że jak się w końcu dobrze trafi to można się przestawić na wytrawne, chyba sobie zaraz zapodam bo to był najdłuższy tydzień w moim życiu, chociaż w drugiej połowie cyklu staram się w ogóle nie pić żadnego alkoholu, też tak macie?

  • Sarna84 Autorytet
    Postów: 817 1646

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris wrote:

    Sarna daj przepis na Gumisia :D :D :D


    Lunaris, oto mój przepis na Gumisia:

    1.zaplanowac eMkowi tygodniowa delegacje w okresie owulacji
    2. spisać cykl na straty w związku z nieobecnościa M w tygodniu owu
    3. bardzo czułe się pożegnać przed jego wyjazdem
    4. doprawić odrobina szczęścia :)

    Emiilka, never_lose_hope, KateHawke, Bocianiątko, Anna Stesia, Amy333, Karma88, Lunaris lubią tę wiadomość

    Yru0p1.png
    yusqp1.png
  • Emiilka Autorytet
    Postów: 923 2321

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, mam wyniki z dzisiaj i coś mi się zdaje, że ten progesteron dalej jest za niski :( Za radą Flowwer zrobiłam również estradiol:

    14 dc - progesteron: 0,88 ng/ml, estradiol: 198,40 pg/ml.

    Czy to oznacza, że dalej jestem przed owulacją? Objawów nie mam kompletnie żadnych. Wczoraj gin powiedział, że ovu dzisiaj albo jutro.

    Ps. Ja na państwowej wizycie byłam kilka miesięcy temu i gin powiedziała, że po co mi jakiekolwiek badania, skoro normą są starania na poziomie roku albo nawet dwóch :/ Wszystko same musimy robić i na własną rękę...

    12 cs. - szczęśliwy! Cudzie trwaj! <3
    url=https://www.suwaczki.com/]mhsv20mmi0dw1s0w.png[/url]
    1 cs. - Aniołek - 6 tc.
  • Sarna84 Autorytet
    Postów: 817 1646

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Idziemy łeb w łeb :D u nas we wtorek 3.38cm :) kiedy prenatalne? :)

    21.08, będę trzymać kciuki za Twoje w przyszłym tygodniu :)

    innamorata88 lubi tę wiadomość

    Yru0p1.png
    yusqp1.png
  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarna84 wrote:
    Lunaris, oto mój przepis na Gumisia:

    1.zaplanowac eMkowi tygodniowa delegacje w okresie owulacji
    2. spisać cykl na straty w związku z nieobecnościa M w tygodniu owu
    3. bardzo czułe się pożegnać przed jego wyjazdem
    4. doprawić odrobina szczęścia :)

    Kurcze ja też ten cykl spisuję na straty, bo mój M po tym szpitalu jakiś taki zmęczony chodzi i przed wyjazdem na urlop jeszcze chce w pracy nadrobić więc wraca o 20. Nawet nie miałam sumienia go wykorzystywać, szczególnie że już nie mam pojęcia co z tą ovu. Może zdarzy się niepokalane poczęcie :D

    Amy333, Sarna84 lubią tę wiadomość

  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak byłam u gina po 3 miesiącach starań to mi powiedziała zebym wróciła po roku. Żadnych badań nie chciała robić , a teraz jak poszłam (przed upływem roku) to mi wreszcie przepisała hormony chociaż te podstawowe tj. Estradiol, prolaktyna, progesteron, zobaczymy co powie za tydzień w czwartek na wizycie. Dzisiaj 16 dc a owy ani widu ani słychu temperatura przedowulacyjna, a wczoraj już myślałam ze już po owulacje albo w trakcie... No nie wiem zobaczymy kiedy sie pojawi, bo ja chce już liczyć dni do testowania! A ostatnio owulka przychodzi kiedy chce...

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena21 wrote:
    Kurcze ja też ten cykl spisuję na straty, bo mój M po tym szpitalu jakiś taki zmęczony chodzi i przed wyjazdem na urlop jeszcze chce w pracy nadrobić więc wraca o 20. Nawet nie miałam sumienia go wykorzystywać, szczególnie że już nie mam pojęcia co z tą ovu. Może zdarzy się niepokalane poczęcie :D

    Ja tez sie już nie mogę doczekać owulka... i niepokalanego poczęcia : p bo pewnie znowu nie trafimy. Takie szczęście ....

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izape_91 wrote:
    Ja jak byłam u gina po 3 miesiącach starań to mi powiedziała zebym wróciła po roku. Żadnych badań nie chciała robić , a teraz jak poszłam (przed upływem roku) to mi wreszcie przepisała hormony chociaż te podstawowe tj. Estradiol, prolaktyna, progesteron, zobaczymy co powie za tydzień w czwartek na wizycie. Dzisiaj 16 dc a owy ani widu ani słychu temperatura przedowulacyjna, a wczoraj już myślałam ze już po owulacje albo w trakcie... No nie wiem zobaczymy kiedy sie pojawi, bo ja chce już liczyć dni do testowania! A ostatnio owulka przychodzi kiedy chce...

    Moja z nfz tak samo, zero przejęcia - rok to zupełna norma, proszę cierpliwie czekać. Z badaniami też lipa...
    Muszę przyznać że w enel medzie zaskoczyłam mnie bardzo jedna sprawa, na wizycie miałam tylko normalne badanie a na usg osobne skierowanie i dopiero we wtorek je będę miała, czy ktoś korzystał z Enel i tak miał?

‹‹ 50 51 52 53 54 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ