X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Sierpniowe testowanie, czyli dzieci ze ścierniska :)
Odpowiedz

Sierpniowe testowanie, czyli dzieci ze ścierniska :)

Oceń ten wątek:
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry Dziewczyny.

    Malinka mi też się wydaje, ze nie zawsze widać. W koncu już tu sie kilka ciaz z nieowulacyjnych cykli przewinelo. Wartosciowosci owulacji chyba sie po usg nie da stwierdzic.tu bardziej badanie progesteronu i estradiolu by pomoglo.

    Malinka7 lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Malinka7 Autorytet
    Postów: 598 461

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Dzien dobry Dziewczyny.

    Malinka mi też się wydaje, ze nie zawsze widać. W koncu już tu sie kilka ciaz z nieowulacyjnych cykli przewinelo. Wartosciowosci owulacji chyba sie po usg nie da stwierdzic.tu bardziej badanie progesteronu i estradiolu by pomoglo.
    Czyli co, razem z progiem 7dpo robic estradiol czy to juz za pozno na jego badanir? No i czy jest sens skoro w tym cyklu noe badalam go ani na poczatku, ani przed owu.

    Siwulec już 14 tc? Jak to? Kiedy? Przecież dopiero co wstawialas zdjecia testów. Ale ten czas leci! A wiruskami się oczywiscie czestuje :-)

    Siwulec lubi tę wiadomość

    3jgxdqk3vzuxur4g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    @jednak przyszła:( ale zaczynam nowy cykl :)
    Malgoniu proszę o zapisanie mnie na 31 :)

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka ja podpowiem z estradiolem bo kiedys tu na forum inne dziewczyny duzo mi podpowiadaly - estradiol robi sie w3-5dc (mozna tez lh i fsh zeby sprawdzic ich stosunek),potem robi sie estradiol ok2dni przed spodziewaną owulacją (esradiol powinien pokazac czy zanosi sie na owu, na jedną komorke jajową przypada ok.150estradiolu) do tego mzna lh zeby zobaczyc czy zapowiada sie na wyrzut lh i potem 7dpo robi sie proga. Estradiolu po owu juz nie trzeba.

    monika_85 lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • monika_85 Autorytet
    Postów: 842 273

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam kciuki za bety !!!!

    Szczęśliwa mama Szymonka 2008 r.
    AMH 1,62
    Endometrioza 3 stopień
    8.12 2016 - 1 IUI :( • 2.02 2 IUI :(
    Maj 2020 Angelius ,startujemy z procedurą ivf
  • Nadzieja22 Autorytet
    Postów: 2410 3875

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zostawiam wirusy z okazji rozpoczęcia 11 tygodnia :)

    *÷&$&$**÷;&($)/%×^+*$£$&$;÷×?!"; {\[~}`《》][|{($*÷&/£/¥#&÷*/?!=£=₩₩£÷_%÷=×£$!"(!&

    Tosia2323, MamaFabianka, Malinka7, ef36, Simons_cat lubią tę wiadomość

    HrQwp1.png
    21.06 hcg 14,3, 23.06 hcg 92,07, 25.06 hcg 307, 27.06 hcg 803
    ♡♡♡
    MTHFR 677 homo; niedoczynność tarczycy, ANA+++, NK 17%, kiepskie cytokiny
    W drodze do macierzyństwa od 05.2017
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap, to ja się nie zgodze. Generalnie to "nie trzeba" sie badac, ale jesli chcemy ocenic jakosc owulacji to powinno sie badac estradiol i przed i po. Badanie po wskazuje wlasnie prawidlowa prace cialka zoltego.
    Moim zdaniem jesli zrobisz teraz estradiol i bedzie ok 100 to cos Ci to badanie powie, ale jesli bedzie go mniej lub wiecej to moze dac wiecej pytan niz odpowiedzi. Jesli Twoj progesteron po owulacji jest powyzej 15 to rzeczywiscie szkoda kasy, ale jesli oscyluje kolo 8-10 wtedy warto szukac przyczyny.
    Generalnie przyjmuje sie, ze powinien wynosic ok polowy tego przedowulacyjnego (a tego nie znamy). Nawet gdybys znala jego wartosc to bez informacji z usg ile jest pecherzykow to tez moze byc mylne.
    U mnie ostatnio przed owulacja byl estradiol 1100, ale nie mialam usg wiec ciezko powiedziec na ile pecherzykow to sie rozlozylo.
    Tak wiec jesli Twoj progesteron jest ok to estradiol po owulacji odpusc. A jak nie to w nastepnym cyklu, ktorego mam nadzieje nie bedzie warto sprawdzic przed i po owulce.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Nat90 Ekspertka
    Postów: 232 165

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krew oddana:) wychodząc ze szpitala zorientowałam się, że moczu nie oddałam do badania, nie wiem co ze mną jest nie tak, ale ja nigdy o tym moczu nie pamiętam :P

    34bwvkcbc86rh45f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nat90 wrote:
    krew oddana:) wychodząc ze szpitala zorientowałam się, że moczu nie oddałam do badania, nie wiem co ze mną jest nie tak, ale ja nigdy o tym moczu nie pamiętam :P
    To chyba normalne :) jak już nie zapomnę kupić kubeczka, to zapomnę nasikać do niego :)

    Nat90 lubi tę wiadomość

  • Malinka7 Autorytet
    Postów: 598 461

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że estradiol warto badać 2-5 dc. Ale badalam go przez dwa ostatnie cykle i w tym sobie odpuscilam. Ale nigdy nie badalam go przed samą owu, ani też po. Mój prog w tamtym cyklu byl na poziomie prawie 8... A na monitoringu po owu juz nie bylam i bie wiem czy pecherzyk nie pękł czy co się zadziało, że ten prog był taki marny.

    W tym cyklu byłam dwa razy juz na usg i pecherzyk jest/był jeden i ladnie rósł. Chyba przez to zamieszanie weselne nawet nie zdałam wam relacji z piątkowego usg.
    Owu chyba byla w sobotę. We wtorek idę jeszcze na usg zobaczyć właśnie jak ta owulacja :) estradiol u mnie w labie kosztuje chyba 20 zl to moze zrobie razem z progiem. Zobaczę jeszcze. :-)

    3jgxdqk3vzuxur4g.png
  • lara88 Ekspertka
    Postów: 217 189

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-) u mnie dzisiaj przyszla @ . takze walczymy dalej :) trzymam kciuki za betujace wizytujace i testujace .:)

    2nn3yx8datlxmh9z.png


  • Malinka7 Autorytet
    Postów: 598 461

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lara, przykro mi, ale widzę, że siła do dalszej walki jest :-) i prawidłowo. Silna kobieto :*

    lara88 lubi tę wiadomość

    3jgxdqk3vzuxur4g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Czy mozna tutaj dolaczyc?

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Julka, zapraszamy :)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • lara88 Ekspertka
    Postów: 217 189

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka jak narazie staram sie podchodzic do tego wszystkiego na spokojnie.tym bardziej wszystko wskazywalo ze byl to cykl bezowulacyjny.mam nadzieje ze nie proznowalas w sobote i niedlugo bedzie pozytywny test.kiedy testujesz ?

    2nn3yx8datlxmh9z.png


  • Nat90 Ekspertka
    Postów: 232 165

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wsiadłam w autobus, za jakieś 15 min powinnam mieć wyniki, Boze, aż cieżko opisać jak bardzo jestem zdenerwowana, najpierw obejrzę wyniki z tsh i progiem, jak bedą dobre i prog nie niższy niż ostatnio to otworze kopertę z beta, jak nie to idę do psiapsi niech ona otwiera, moze zawiruskuje od razu bo w 30 tc jest;)

    34bwvkcbc86rh45f.png
  • Malinka7 Autorytet
    Postów: 598 461

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Julka :)

    Lara, w sobotę rano były <3 , później już żyliśmy weselem :-) Jestem zapisana na 18.08 na testowanie. Na razie o tym nie myślę. Najbliższy plan jest taki:
    Wtorek - usg i zobaczymy jak sytuacja po owu;
    Sobota - badanie proga i może estradiolu. A może też inne badania. No i kolejne wesele :-D

    W poniedziałek zacznę się zastanawiać co dalej. :-)


    Nat, beta będzie na pewno super. :-) trzymam kciuki i czekam na wyniki. :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2018, 15:01

    lara88 lubi tę wiadomość

    3jgxdqk3vzuxur4g.png
  • Nat90 Ekspertka
    Postów: 232 165

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa! 1827!
    Prog spadł do 33 a tsh wzrosło z 1,1 do 2,3 niestety

    Tosia2323, moyeu, StaraczkaNika, MamaFabianka, Aga9090, Simons_cat, Siwulec, Nadzieja22, Malgonia, monika_85 lubią tę wiadomość

    34bwvkcbc86rh45f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odrazu z pytanie tsh 2.35 nie za duzo na staraczke?

  • moyeu Autorytet
    Postów: 1294 2149

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka28 wrote:
    Ja odrazu z pytanie tsh 2.35 nie za duzo na staraczke?
    Niekoniecznie, wskazania są na max 2,5, mi spadło z 2,67 na 1,3 ale i tak zbijamy dalej bo ft4 za nisko nadal, z tym że ja mam Hashimoto. Idealnie jest 1,5, ale w ciąży może skakać więc wydaje mi się że Nat może ewentualnie powtórzyć albo od razu iść do endokrynologa.

    30 lat 🍍 starania od II 2018
    🩺Hashimoto, Niedoczynność tarczycy, Endometrioza I st., niskie AMH, jajowody drożne
    ❌ Mutacja MTHFR wariant A1289C - A/C heterozygota ❌ Białko S
    ❌AMH
    IX 2020 0,72 -> IV 2021 0,42 ->II 2022 0,49 💪🏻

    👦🏻On: morfologia 3%, reszta wyników w normie

    💉IVF💊
    IV 2021 Invimed Warszawa dr K. długi protokół
    19.05.21 punkcja - pobrano 2 komórki jajowe - IMSI + FertileChip
    22.05.21 transfer 2 zarodków 9bl I i 8bl I - CB 😭

    💉IMMUNOLOGIA🦠
    IV 2022 pierwsza wizyta u doc. P. w Łodzi, zlecił badania
    ❌TEST IMK
    ❌TEST CBA
    ❓ANA 3
    ✅P/c przeciwplemnikowe
    ❓KIR
    ❓HLA-C

    Od X 2021 Trulicity 1,5 mg BMI 30 -> IV 2022 -11 kg, -10cm w biodrach, BMI 26,9 💪🏻
‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ