X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE
Odpowiedz

STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE

Oceń ten wątek:
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Dziewczyny, tak jak pisałam wcześniej chciałabym sobie zrobić krzywą glukozową i insulinową. Powiedzcie mi czy robić najpierw tylko insulone i glukoze czy od razu te krzywe? Czy to można zrobić w jednym badaniu czy trzeba różnic na dwa. Jak takie bafanie wyglada. Bede wdzięczna za odpowiedzi.
    Najlepiej zrobić obie na raz. Ja robiłam tylko cukrową i teraz żałuję, że nie wiedziałam wczesnej o krzywej insulinowej. Musisz sobie zarezerwować 2h, bo krew badają na czczo, po godzinie i dwóch od wypiciu glukozy. Aaaa i wyciśnij sobie wcześniej sok z jednej cytryny do jakiegoś słoika i potem dodaj do roztworu. Tak mi zaleciła pielęgniarka jak się pytałam o to badanie. Nawet mnie nie zemdliło od tego cukru :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2019, 17:11

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziorek86 wrote:
    Ściskam Was mocno :*
    Dziękuję, pomaga Wasze wsparcie <3

    Mam nadzieję, że wyczerpał się limit nieszczęść na styczeń, przyjęłyśmy to na klatę i Wam wszystkim uda się nadrobić naszą lukę w sierpniowej populacji naszego kraju... ;)

    POWODZENIA DZIEWCZYNY, trzymam za Was kciuki... <3

    Idę wyć w poduszkę...
    Tak mi przykro :( sciskam i myslami jestem z Toba :*

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Madziorek86, tulę mocno :( :(
    Boże.... ledwo styczeń się zaczął a już mam go dosyć... To wszystko jest takie niesprawiedliwe :( Oby kolejne wieści były już tylko pozytywne.

    Dzisiaj cały dzień myślałam o swoim aniołku. Za miesiąc powinnam rodzić :( Im bliżej lutego i terminu porodu tym bardziej się rozsypuję. Najgorsze jest to, że tak bardzo się nakręcam, żeby szybko zajść w ciążę, że boję się czy to się jakoś nie odbije negatywnie na staraniach. Przecież wszyscy mówią, żeby "wyłączyć głowę", tylko jak to zrobić....
    Mam takie same mysli :(po poronieniu powiedzialam sobieze do terminu porodu (29.04) musze byc w ciazy i to juz widocznej bo jak nie bede miala nawet brzucha i przyjdzie ten czas to chyba sie zapłacze z rozpaczy :(

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziorek bardzo mi przykro, że Cię to spotkało :(

    Wyłączyć głowę, hmmm ja po poronieniu tak się zafiksowałam, że nic innego mi się w głowie nie mieściło, nic mnie nie obchodziło. Ale w maju miałam zabieg, a szczęśliwy cykl zaczął się 26.06 i mam piękną córeczkę.

    Dziś cały dzień czuję podbrzusze. Poza tym chyba nitki w śluzie. Nie, nie nadal się nie nakręcam ... :/

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Staraniowa, ja miałam zwolnienie ze szpitala na 3 tygodnie. Potem poszłam do swojej gin i mi przedłużyła zwolnienie jeszcze na 2 tygodnie, jak się dowiedziała że czekam na wyniki badań genetycznych. Powiem Ci że ja po tych 8 tygodniach macierzyńskiego dopiero jakoś do siebie doszłam, ale i tak nie byłam stanie wrócić do pracy, w której wszyscy wiedzieli że byłam w ciąży (ciąża była zagrożona więc od 7tc miałam L4). Dopiero w listopadzie w nowej pracy trochę odżyłam. Mam nadzieję, że u Ciebie nie będzie to tyle trwało i szybciej uporasz się z emocjami. Dużo siły życzę :*

    Ja dostałam zwolnienie ze szpitala na... tydzień... to jakiś żart chory...

    Z szefową już rozmawiałam i albo dostanę L4 na kolejny tydzień albo biorę urlop. Nie zdołam po tygodniu normalnie pracować...

    Przy okazji już wiem, że z ubezpieczenia nic się mi nie należy.. Więc mogę pominąć badanie płci... Mój mąż też nie byłby na to gotowy... Muszę tylko "wypożyczyć" bloczki parafinowe z próbkami naszego dziecka i do labu na badania genetyczne.

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziorek86 wrote:
    Staraniowa - tak strasznie Cię wspieram, telepatycznie wysyłam w Twoją stronę moc, siłę i tulę do serca.

    Nowy Rok okazał się być niezłym dupkiem... Niestety dla mnie też :(

    Od wczoraj plamienie i śluz ze skrzepami... Delikatne, ale nie da się nie zauważyć.
    Ból krzyża i brzucha jak na chwilę przed @. Cycki oklapły i przestały boleć.

    Płacz i nieprzespana noc. Czujność na każdy skurcz i ból.

    W poniedziałek beta -411
    dzisiaj w środę - 137.

    Żegnam Cię Okruszku, choć Cię nigdy nie widziałam. Na żadnym z 3 usg. Nie wiem gdzie jesteś. Mam nadzieję, że nie schowałeś się gdzieś poza macicą i nie narobisz kłopotów.

    Liczę na to, że się sama oczyszczę. W piątek mam usg. Lekarz powie co i jak.

    Dopóki nic nie boli i nie krwawię....

    Siódmy tydzień. 6t3d...

    Termin przewidzianej miesiączki dokładnie 2 tygodnie temu.

    DWU TYGODNIOWA CIĄŻA BIOCHEMICZNA O_o

    Coś we mnie pękło... :(

    Przykro mi strasznie... To jest niesprawiedliwe... :(

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziorek86 :(:(:( tak mi przykro... Ściskam Cię mocno Kochana. Nie tak miało być, nie tak miał się zacząć nowy rok. DLACZEGO... myślami jestem z Tobą, wszystkie jesteśmy.

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Ja dostałam zwolnienie ze szpitala na... tydzień... to jakiś żart chory...

    Z szefową już rozmawiałam i albo dostanę L4 na kolejny tydzień albo biorę urlop. Nie zdołam po tygodniu normalnie pracować...

    Przy okazji już wiem, że z ubezpieczenia nic się mi nie należy.. Więc mogę pominąć badanie płci... Mój mąż też nie byłby na to gotowy... Muszę tylko "wypożyczyć" bloczki parafinowe z próbkami naszego dziecka i do labu na badania genetyczne.
    Co za człowiek tak lekkodusznie podchodzi do ludzkiej tragedii, do tak delikatnej sprawy:( staraniowa, meeeega współczuję Ci tej durnej biurokracji:( uczucia na drugim planie wrrr

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziorek :( Znów płaczę. Przecież ciąża to naturalna rzecz, mamy warunki do tego, aby w nią zajść i szczęśliwie donosić. Dlaczego dzieje się inaczej :(

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Ja dostałam zwolnienie ze szpitala na... tydzień... to jakiś żart chory...

    Z szefową już rozmawiałam i albo dostanę L4 na kolejny tydzień albo biorę urlop. Nie zdołam po tygodniu normalnie pracować...

    Przy okazji już wiem, że z ubezpieczenia nic się mi nie należy.. Więc mogę pominąć badanie płci... Mój mąż też nie byłby na to gotowy... Muszę tylko "wypożyczyć" bloczki parafinowe z próbkami naszego dziecka i do labu na badania genetyczne.
    Nie wiem gdzie będziesz robić badania genetyczne, ale jak ja robiłam w Genesis to przy badaniu przyczyn poronienia sprawdzali też płeć. Mogłam odhaczyć, że nie chcę jej znać, ale cena była taka sama. Uważam, że poznanie płci może być
    istotne ne, ze względu na choroby genetyczne sprzężone z płcią. Ale oczywiście zrobisz jak czujesz, do niczego nie namawiam tylko piszę jakie są opcje.

    Co do zwolnienia, to każdy dobry ginekolog albo lekarz rodzinny Ci je wystawi. W takich sytuacjach raczej nie robią problemów i wiedzą, że trzeba się wypłakać a nie dusić w sobie emocje i udawać w pracy, że wszystko jest w porządku

    Ochmanka lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5ylwian wrote:
    Mam takie same mysli :(po poronieniu powiedzialam sobieze do terminu porodu (29.04) musze byc w ciazy i to juz widocznej bo jak nie bede miala nawet brzucha i przyjdzie ten czas to chyba sie zapłacze z rozpaczy :(
    Mi został ostatni cykl.... Musimy mieć nadzieję się teraz uda!

    agge, Ochmanka, 5ylwian lubią tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraniowa, kochana dwie osoby z bliskiego mi kręgu poronily w +/- 7 tc i miały zwolnienia lekarskie ok 3miesiace. Bliska koleżanka najpierw miała od ginekologa ba 2mce a potem miesiąc od psychologa. Miala łyżeczkowanie.

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny...
    Któraś z Was wspominała mi o zespole antyfosfolipidowym, żeby zbadać. Co się na to składa?

    Zresztą... Może Wy wpadniecie jeszvze (na bazie własnych doświadczeń) czego brakuje i co warto sprawdzić? Ja napiszę co robiliśmy.

    Po stronie męskiej:
    - badanie nasienia
    - fragmentacja DNA plemników
    - kariotyp... wszystko OK.

    Po stronie mojej:
    - tarczyca (TSH, FT4, antyTPO i antyTG) - niedoczynność tarczycy bez Hashimoto
    - prolaktyna - OK
    - AMH - 6,19)
    - Inhibina B - 51
    - SHBG - 145
    - testosteron - OK
    - DHEAS - OK - 229
    - kariotyp - OK
    - panel genetyczny w kierunku: MTHFR, CFTR, Proakceleryny, Protrombiny - wszystko OK
    - subpopulacje limfocytów - nieco podwyższone limfocyty T, brak podwyższonych komórek NK
    - białko S i C, oba w normie, S bliżej dolnej granicy
    - homocysteina - OK (7,77 - norma do 12)
    - kwas foliowy - był podwyższony, od jakiegoś czasu biorę kwas foliowy zwykły i metylowany, jutro przeniosę się na Miovarin znowu, a tam jest metylowany. Po 2 miesiącach chcę to zbadać
    - czynnik krzepnięcia X - 69,7 (norma była od 70)

    Wiem, że proszę o zbyt wiele... Każda wskazówka będzie bezcenna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2019, 18:44

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APrzybylska wrote:

    Dziś cały dzień czuję podbrzusze. Poza tym chyba nitki w śluzie. Nie, nie nadal się nie nakręcam ... :/

    Mam dobre przeczucia co do Twojego testowania. Sama postanowilam dprobowac nie dpszukiwac sie objawow, bo oszaleje przed kobcem tygodnia. W zamian zaczne chyba czytac watki "brak objawow, a jednak ciaza" ;)

    aeiouy lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane czy hemoglobina 9,5 i podwyzszony kwas foliowy dwukrotnie od gornej normy wskazuje na przyjmowanie tego kwasu foliowego ktory jest juz przetworzony?

    ElfiaKsiężniczka lubi tę wiadomość

    10.09.2019 Marcel
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    Staraniowa, kochana dwie osoby z bliskiego mi kręgu poronily w +/- 7 tc i miały zwolnienia lekarskie ok 3miesiace. Bliska koleżanka najpierw miała od ginekologa ba 2mce a potem miesiąc od psychologa. Miala łyżeczkowanie.
    Od psychiatry to tez bym mogla miec dalej zwolnienie. Ale musialabym przed obca osoba sie uzewnetrzniac i otwierac.ze szpitala po lyzeczkowaniu mialam 2 tyg a potem 1tydz od rodzinnego.wolalam zostac z tym sama niz na nowo wywlekac ból u psychiatry czy psychologa zeby dostac zwolnienie. No i balam sie o prace,ze po takiej dlugiej nieobecnosci moge ja stracic. Dlugiej bo po stracie 1 pecherzyka drugi automatycznie byl zagrozony,wiec od wrzesnia bylam na zwolnieniu do polowy listopada

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • Mamadwojki Autorytet
    Postów: 333 522

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Madziorek86, tulę mocno :( :(
    Boże.... ledwo styczeń się zaczął a już mam go dosyć... To wszystko jest takie niesprawiedliwe :( Oby kolejne wieści były już tylko pozytywne.

    Dzisiaj cały dzień myślałam o swoim aniołku. Za miesiąc powinnam rodzić :( Im bliżej lutego i terminu porodu tym bardziej się rozsypuję. Najgorsze jest to, że tak bardzo się nakręcam, żeby szybko zajść w ciążę, że boję się czy to się jakoś nie odbije negatywnie na staraniach. Przecież wszyscy mówią, żeby "wyłączyć głowę", tylko jak to zrobić....
    Ja miałam chodzić z brzuszkiem już czuć podwójne ruchy i kopniaki być może znalabym już płeć maluszków i jak sobie to przypominam to wyje co noc czasem śni mi się jak bawię się z moimi maluszkami i wtedy budzę się i ryk bo przecież to tylko sen a najgorsze jest że widzę moja sąsiadkę też ma termin na maj i też bliźniaki i to mnie dobija na maxa bo przecież to miałam być ja :(
    Nadal trzymam zdjęcia z USG i czasem do tego wracam jak sama w domu leżę ale czasu nie cofnę :(

    Victoria 10.11.2013r
    Pola 08.11.2015r
    27.01.2018 aniołek 5tc (*)
    27.09.2018 aniołki 6tc(*)
    Franuś 💙
    74dipiqvv0x8l1oc.png
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Dziewczyny...
    Któraś z Was wspominała mi o zespole antyfosfolipidowym, żeby zbadać. Co się na to składa?
    -antykoagulant toczniowy
    -przeciwciała przeciw kardiolipinie
    -przeciwciała przeciw beta-2-glikoproteinie

    Masz pokaźne doświadczenie diagnostyczne, nie wiem co by tu Ci jeszcze podpowiedzieć :(

    agge lubi tę wiadomość

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makowa, bardzo Ci dziękuję :* Zrobię te 3 jeszcze, nie zaszkodzi a może się czegoś nowego dowiem...

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka94 wrote:
    Kochane czy hemoglobina 9,5 i podwyzszony kwas foliowy dwukrotnie od gornej normy wskazuje na przyjmowanie tego kwasu foliowego ktory jest juz przetworzony?
    Hemoglobina czy homocysteina? Jeśli to drugie to wynik masz w normie, ale dla staraczek powinien być niższy, koło 5. Być może nie przyswajasz kwasu, ale bez badań genetycznych nic Ci pewności nie da. Możesz spróbować przyjmować metylowany kwas foliowy i zbadać za jakiś miesiąc czy dwa jego poziom.

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ