X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE
Odpowiedz

STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE

Oceń ten wątek:
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    To Wy chyba malutkie jesteście, skoro tak mało ważycie :P, bo ja startuje na 65 przy 175 wzrostu

    Ja w pierwszą ciążę zaszłam, ważąc 45kg.
    Po porodzie przez ponad rok wazylam 43kg :D
    Teraz dobiłam do 49-50kg i więcej nie dam rady.

    A wzrostu mam 170cm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2019, 20:45

    Arashe lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alis - a jak tam u Ciebie? Poszłaś na betę?

    Scarlett - @ się rozkręciła?

    Irvine90 - dawno nie pisałaś co u Ciebie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2019, 21:23

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziewczyny mam do Was kolejne (! :P) pytanie - bo zapomniałam zapytać gina :( Kazał mi brać tą luteinę Adamedu dopochwowo mniej więcej od 16dc (owulacja była 14) i zapomniałam zapytać co dalej :P ? Zrobić test z moczu np. 27/28 dnia cyklu (cykle mam 27dniowe) i jak będzie brak ciązy to odstawić lek i @ przyjdzie? A jak będzie ciążą to brać dalej i zapisać się po receptę na kolejne porcje?

    Gdzieś na jakimś forum wyczytałam, że taki test z moczu jest niewiarygodny jak się bierze duphaston/luteine...prawda to?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2019, 21:33

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    A dziewczyny mam do Was kolejne (! :P) pytanie - bo zapomniałam zapytać gina :( Kazał mi brać tą luteinę Adamedu dopochwowo mniej więcej od 16dc (owulacja była 14) i zapomniałam zapytać co dalej :P ? Zrobić test z moczu np. 27/28 dnia cyklu (cykle mam 27dniowe) i jak będzie brak ciązy to odstawić lek i @ przyjdzie? A jak będzie ciążą to brać dalej i zapisać się po receptę na kolejne porcje?

    Gdzieś na jakimś forum wyczytałam, że taki test z moczu jest niewiarygodny jak się bierze duphaston/luteine...prawda to?

    Luteina nie wpływa na wynik bety z moczu. Spokojnie bierz aż zrobisz test. Jak będzie ujemny to odstawiasz i okres przyjdzie po paru dniach.

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staraniowa wrote:
    Luteina nie wpływa na wynik bety z moczu. Spokojnie bierz aż zrobisz test. Jak będzie ujemny to odstawiasz i okres przyjdzie po paru dniach.

    Dziękuję :)

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessi_91 wrote:
    I ja również 10.01. To jesteśmy we trzy :) To będzie mój 11dpo. Mam nadzieję , że to będzie szczęśliwy termin na testowanie :)

    Jeszcze ja przeciez :) Powodzenia, dziewczyny!

    Just199221 lubi tę wiadomość

  • staraniowa Autorytet
    Postów: 781 719

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Dziękuję :)

    Trzymam kciuki :)

    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość

    Starania o pierwsze dziecko od 12.2015
    03.2016 - ciąża pozamaciczna
    07.2017 - ciąża biochemiczna
    01.2019 - poronienie w 9 tc...
    Z czym się zmagam? PCOS, niedoczynność tarczycy, nieprawidłowa glikemia na czczo
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    To Wy chyba malutkie jesteście, skoro tak mało ważycie :P, bo ja startuje na 65 przy 175 wzrostu

    Ja mam 170cm. Ale w ostatnich dwóch miesiacach naprawdę jestem jakby opuchnięta wiec myślałam ze mam znacznie więcej na wadze (baterie się popsuły wiec nie miałam kontroli

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Zuzia wrote:
    Ja mam 170cm. Ale w ostatnich dwóch miesiacach naprawdę jestem jakby opuchnięta wiec myślałam ze mam znacznie więcej na wadze (baterie się popsuły wiec nie miałam kontroli
    Ale Ty nieźle wyskoczyłaś z tą betą między 28 i 1! :D Nic dziwnego, że dwójka tam jest :D Gratuluję <3 Masz bliźniaki w rodzinie? Kiedy wizyta serduszkowa?

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • Just199221 Znajoma
    Postów: 29 40

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stookrotka wrote:
    U mnie zmęczenie (właśnie wstałam z 2h drzemki :D, częstomocz, ból podbrzusza , bolesne piersi i delikatne zaparcia.
    Ale nie chce się tez nakręcać, chociaż siedzę na całym forum i czytam wszystkie rozmowy :-D to jest silniejsze


    Jakbym siebie widziała xD to już obsesja :) życzę nam powodzenia obyśmy razem 10 świetowaly dwie kreski :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2019, 22:26

    2.02 <--- oby Xd
    Starania od sierpnia
    Trzymajcie kciuki
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    A dziewczyny mam do Was kolejne (! :P) pytanie - bo zapomniałam zapytać gina :( Kazał mi brać tą luteinę Adamedu dopochwowo mniej więcej od 16dc (owulacja była 14) i zapomniałam zapytać co dalej :P ? Zrobić test z moczu np. 27/28 dnia cyklu (cykle mam 27dniowe) i jak będzie brak ciązy to odstawić lek i @ przyjdzie? A jak będzie ciążą to brać dalej i zapisać się po receptę na kolejne porcje?

    Gdzieś na jakimś forum wyczytałam, że taki test z moczu jest niewiarygodny jak się bierze duphaston/luteine...prawda to?
    Też biorę ta luteinę, mam ją brać 10 dni i zrobić betę, jak ujemną odstawić, jak dodatnią brać dalej i zgłosić się do gina.

    Staraniowa bardzo mi przykro i jednoczenie gratuluję pierwszych styczniowych serduszek :)

    Ja byłam dzisiaj na monitoringu, owu znowu z lewego jajnika idzie, 17mm pęcherzyk jest więc po weekendzie pewnie będzie owu. A potem znowu lutka.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś to w ogóle jakoś licho....

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/80f4a3bd080d.jpg

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agge - a badałaś kiedykolwiek hormony płciowe? Chodzisz na monitoring owulacji? Bo z tego co pamiętam (chyba, jak źle piszę to mnie popraw :D) to często masz te kreski owulacyjne takie słabsze lub raz mocniejsze, raz słabsze ?

    U mnie np. co cykl zawsze ta druga kreska LH jest o wiele mocniejsza od kontrolnej. Problemów z owulacją wg ginekologa nie mam. Może u Ciebie póki jeszcze jest wcześniej to to LH sobie ciut skacze.

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Agge - a badałaś kiedykolwiek hormony płciowe? Chodzisz na monitoring owulacji? Bo z tego co pamiętam (chyba, jak źle piszę to mnie popraw :D) to często masz te kreski owulacyjne takie słabsze lub raz mocniejsze, raz słabsze ?

    U mnie np. co cykl zawsze ta druga kreska LH jest o wiele mocniejsza od kontrolnej. Problemów z owulacją wg ginekologa nie mam. Może u Ciebie póki jeszcze jest wcześniej to to LH sobie ciut skacze.

    Nie badałam nigdy.

    Hmm. Z tymi testami to ja sama do końca nie wiem. W tamtym cyklu używałam najpierw paskowych, ktore owulacji mi nie pokazały, ale były coraz mocniejsze każdego dnia. Robiłam je chyba do 14dc, a owulację mi Ovufriend obliczylo na 15dc. Od 15dc robiłam już te Facelle, ale już i tak było po fakcie.

    Dziś może tak wyszło przez to, że robiłam godzinę później niż wczoraj? Sama nie wiem czy to aż taki wpływ może mieć.

    Ale od początku dziwny ten test mi się wydawał bo długo się nie zabarwiał, musiałam trochę przechylić żeby w ogóle zaczął.

    Nie wiem. Ale śluz jest, ból jajnika był, więc działać trzeba ;D

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie odczytywać test mogę dopiero po 5-10 minutach, bo tak długo się wybarwia (mam z allegro). Godzina w tą czy w tamtą nie powinna wg mnie mieć znaczenia ;)
    A z wykresu temp. łatwo Ci zawsze odczytać kiedy masz owulacje? Od tych 3cs? :)

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    U mnie odczytywać test mogę dopiero po 5-10 minutach, bo tak długo się wybarwia (mam z allegro). Godzina w tą czy w tamtą nie powinna wg mnie mieć znaczenia ;)
    A z wykresu temp. łatwo Ci zawsze odczytać kiedy masz owulacje? Od tych 3cs? :)


    Tak, przeważnie jest wyraźny ten skok.
    Ostatnio tylko miałam wątpliwości, bo Ovufriend i Fertility Friend wyliczyły na 15dc, a Flo i Ovuview na 14dc :D
    Ale i tak był wyraźny ten wzrost temperatury.

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje poprzednie dwa cykle:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3d115b8f2d64.jpg

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3d393f543add.jpg

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agge - ja Was podziwiam, za to mierzenie tempki :D To mój już 6cs i ani razu jeszcze nie mierzyłam :D Mam kilka powodów:
    a) lenistwo
    b) boję sie fiksacji - i tak już cały dzien prawie spędzam na ovufriend
    c) zafiksowana boję się, że nie zajdę przez psychikę. Mam silne dowody na to, żeby wierzyć ze tak jest bo ja tyle rzeczy sobie potrafię wkręcic, że hej...

    Robię więc jedynie testy, które u mnie zawsze wychodzą mega mocne i ta mega gruba krecha trwa jedynie 1 dzien, więc wiem mniej więcej kiedy mam owu. Do tego najbardziej płodny śluz mam na oko 2 dni przed tą krechą, ochotę na <3 też + sugeruje się też bolem jajnika (zazwyczaj jak krecha pozytywna to i ból jajnika jest). Więc moja teoria jest taka: 2 dni przed owulacją pojawia się duzooo śluzu i organizm krzyczy: do dzieła ! Bo chce żeby plemniki posiedziały tam te 2 dni, dojrzały i trafiły potem na komórkę :D I wtedy zazwyczaj wychodzi pozytywny test (kilkanaście godzin przed owu). Potwierdził mi to gin :D

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Agge - ja Was podziwiam, za to mierzenie tempki :D To mój już 6cs i ani razu jeszcze nie mierzyłam :D Mam kilka powodów:
    a) lenistwo
    b) boję sie fiksacji - i tak już cały dzien prawie spędzam na ovufriend
    c) zafiksowana boję się, że nie zajdę przez psychikę. Mam silne dowody na to, żeby wierzyć ze tak jest bo ja tyle rzeczy sobie potrafię wkręcic, że hej...

    Robię więc jedynie testy, które u mnie zawsze wychodzą mega mocne i ta mega gruba krecha trwa jedynie 1 dzien, więc wiem mniej więcej kiedy mam owu. Do tego najbardziej płodny śluz mam na oko 2 dni przed tą krechą, ochotę na <3 też + sugeruje się też bolem jajnika (zazwyczaj jak krecha pozytywna to i ból jajnika jest). Więc moja teoria jest taka: 2 dni przed owulacją pojawia się duzooo śluzu i organizm krzyczy: do dzieła ! Bo chce żeby plemniki posiedziały tam te 2 dni, dojrzały i trafiły potem na komórkę :D I wtedy zazwyczaj wychodzi pozytywny test (kilkanaście godzin przed owu). Potwierdził mi to gin :D

    Hehe, ja już 2 lata mierzę temp :D

    a co do wiarygodności testów u mnie zaczynam mieć wątpliwości, ciekawe czy w ogóle coś pokażą :D może u mnie po prostu się nie sprawdzają. Podobno bywa i tak.

    Ja bólem jajnika się nie sugeruję, bo w tamtym cyklu (pierwszy raz w ogóle czułam) miałam kłucie już na kilka dni przed owulacją i tak prawie codziennie aż do okresu :D

    A śluz płodny u mnie dłużej trwa. 4-5 dni, z tego co w ostatnich cyklach zaobserwowałam. Tylko w listopadzie trochę mnie zmylił.
    Zobaczymy jak będzie teraz.

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • Scarlet88 Autorytet
    Postów: 307 354

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nadal @ brak... Jedynie baaardzo delikatne plamienie

    Tomeczek 02.07.2012 godz. 20:15
    3850g/61cm - Naszego Szczęścia

    Aniołek 22/11/2016 r. [6tc]
    "Bose Aniołki siedzą na chmurkach,
    A każdy lekko jak piórko fruwa
    I każdy czuwa, cichutko czuwa,
    Nad tatą, który płakać nie umie,
    Nad siostrą, która nic nie rozumie,
    Nad dziadkiem, babcią smutną czasami,
    i swoją mamą - osnutą łzami,
    I każdy woła cichutko z daleka:
    mamo już nie płacz... mamo ja czekam..."
‹‹ 40 41 42 43 44 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ