X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE
Odpowiedz

STYCZEŃ 2019 - NOWY ROK NOWE NADZIEJE

Oceń ten wątek:
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    A to szkoda. Ja przed 1ciazą poszłam do lekarza, ktory pracuje w szpitalu na oddziale endokrynologicznym. I on mnie skierował na wszystkie potrzebne badania. Takze wszytsko mialam w ramach nfz. A,ze udalo mi sie przy nim zajsc w ciąże,tak zostałam jego pacjentką. Calkiem przypadkiem. Ale,to w warszawie. Może macie jakis szpital,co diagnozuje miedzy innymk nieplodnosc. To zawsze warto isc na wizyte do lekarza,ktory w danym szpitalu pracuje. Nie chodzi o to,ze masz sie u niego leczyc,ale moze Cię akurat skieruje na badania. Choc i do szpitala w warszawie przykezdzaja pacjentki z calej polski. Tylko ciezko sie dostac. Akurat mialam szczescie,ze mi lekarz zalatwil od razu miejsce. Bo to wazne,zeby wstrzelic sie w odpowiednie dni cyklu
    O jakich badaniach mówisz? Diagnostyka hormonalna w szpitalu?

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makowa wrote:
    O jakich badaniach mówisz? Diagnostyka hormonalna w szpitalu?
    Tak. Miałam wszystkie hormony plus rezerwa jajnikowa, biopsja endometrium. Teraz jak się okaże,że nie jestem w ciaży,to też idę. Skierowanie już mam

  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    Jak lubisz ruiny i zabytkowe, wąskie miasteczka to polecam Toskanię :D My co prawda jechaliśmy tam autem i nie korzystaliśmy wtedy z biura podróży tylko sami na własną rękę. Mieliśmy taki mini domek z basenem. Generalnie w całym obiekcie było 6 gościu, więc mega kameralnie. Praktycznie basen dla nas ;) A Toskania przeeeeeepiękna. Byłam już w kilku "ciepłych" miejscach i jeżeli chodzi o klimat zabytkowych miejsc to tam było dokładnie tak jak w filmach o Toskanii :) Jeżeli chodzi o moje wakacje - jedynie last minute wchodzi w grę :( Bo jako cukrzyk nawet w 3 czy 4 miesiącu ciąży bym nie ryzykowała wyjazdu zagranicę. Więc może tegoroczne wakacje będą na spontanie - mąż weźmie wolne pół roku wcześniej i jak się okaze ze dupa w tym lipcu i sierpniu to przeglądniemy oferty z biura, spakujemy się i pewnie za 3 dni wylecimy :D
    W te wakacje objechaliśmy wiochy wynajętym samochodem. Dwa tygodnie przygody. 7 noclegów zorganizowanych w rzymie i niedaleko miejscowości magnione, jeden nocleg w Apeninach, reszta na dziko, pod namiotami i w samochodzie. Zwiedziliśmy werone, padwe, Florencje, pize, rzym, zjedliśmy pizzę w neapolu, weszliśmy na Wezuwiusza, zdobyliśmy corno Grande - najwyższy szczyt apenin. I zakończyliśmy podroz w rimini.
    Dwa lata temu byliśmy w Chorwacji w miejscowości Marina, pomiędzy Splitem i Szybenikiem - dla mnie były to wakacje marzeń.

    Arashe lubi tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania niepowodzenie zawsze boli, czy test zrobisz przed terminem po czy dopadnie Cię @
    trzymaj się i w końcu się uda.

    agge lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Tak. Miałam wszystkie hormony plus rezerwa jajnikowa, biopsja endometrium. Teraz jak się okaże,że nie jestem w ciaży,to też idę. Skierowanie już mam
    A to dość popularne badania, z tego co czytam na forach i z relacji znajomych, nie trzeba specjalnego lekarza, który na nie skieruje ani wizyty w Warszawie, małe szpitale też robią coś takiego :) A Wrocław ma całkiem spore szpitale :P Tylko nie wiem, czy wyniki Aminy są wystarczająco kiepskie (wg mnie nie są), żeby się na takie badania kwalifikowała.

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • cukrzyk1991 Autorytet
    Postów: 576 528

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    W te wakacje objechaliśmy wiochy wynajętym samochodem. Dwa tygodnie przygody. 7 noclegów zorganizowanych w rzymie i niedaleko miejscowości magnione, jeden nocleg w Apeninach, reszta na dziko, pod namiotami i w samochodzie. Zwiedziliśmy werone, padwe, Florencje, pize, rzym, zjedliśmy pizzę w neapolu, weszliśmy na Wezuwiusza, zdobyliśmy corno Grande - najwyższy szczyt apenin. I zakończyliśmy podroz w rimini.
    Dwa lata temu byliśmy w Chorwacji w miejscowości Marina, pomiędzy Splitem i Szybenikiem - dla mnie były to wakacje marzeń.

    O kurczę xD a ja w te wakacje byłam w Dvornicy w Chorwacji - 2 km od Mariny :D Mi wizerunkowo Włochy się bardziej podobają ;D Z ciepłych krajów to byliśmy jeszcze w Grecji, Francji i Tunezji. We Włoszech też już praktycznie wszędzie byłam oprócz totalnego południa typu Neapol + Sycylia. Nie wiem czemu ale ta Toskania taka romantyczna mi się wydała ;) W te wakacje marzy mi się Madera...

    Cukrzyca typu 1, Hashimoto, Prolaktyna średnia (?), + ANA1, + aTPO, + antykoagulant tocznia (LA), + MTHFR 667tc i PAI - obie mutacje heterozygoty
    Starania o pierwsze dziecko - (7cs)- II


    Leki: metformina, insulina (OPI), letrox 75, wit. D3, olej z wiesiołka, selen, kwas foliowy, luteina , tardyferon, heparyna
  • Malinowa91 Autorytet
    Postów: 1667 3083

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    Mi się właśnie udało w cyklu co dwa dni, wcześniej codziennie i nic z tego

    Czyli jak widac nie ma reaguly jedne zachodza kochajac sie codzienne, drugie co dwa dnia, a trzecie np. 3 dni przed owu :)

    Wakacje to mi sie marza! Dwa lata temu bylismy w Chorwacji w miejscowosci Omiš kolo Splitu raj na ziemi, bylo pieknie! W tym roku chcielibysmy poleciec gdzie w cieply zakatek.. ale ciągle mam w glowie, ze zajde w ciaze, a wtedy na pesno nigdzie bym sie samolotem nie wybrala..

    58cs szczęśliwy ❤
    Córcia👨‍👩‍👧

    32 lata👫
    03.2019-pierwsza wizyta-Kriobank Białystok
    04.2019- start I procedura
    04.2019 - ET 4/5AA cb 👎
    06.2019- FET (N) 2BB 👎
    09.2019- FET (S) 4AA i 4BB 👍
    21.09 - 6dpt - II kreski❤
    8dpt - beta 99,56😍; 10dpt 286,03😍; 14dpt 1584,58😍; 18dpt 6879,10😍; 28dpt 52066,17😍; 29dpt mamy❤

    11.2022 start II procedura 👎
    04.2023 start III procedura - 6❄
    05.2023 start IV procedura 11❄

    Badanie genetyczne PGT-M pod kątem choroby jednogenowej.

    12 zdrowych Słoneczek🌞

    09.2023 - FET (S) 5.1.1
    22.10.2023 - 8tc 👼👼

    12.2023 - FET (S) 5.2.2 👎
    01.2024 - FET (S) 6.2.3 👎


    “In vitro nie jest drogą prostą. Wiadomo jaki jest cel podróży, ale nie wiadomo, dokąd prowadzi droga”.
  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElfiaKsiężniczka wrote:
    W te wakacje objechaliśmy wiochy wynajętym samochodem. Dwa tygodnie przygody. 7 noclegów zorganizowanych w rzymie i niedaleko miejscowości magnione, jeden nocleg w Apeninach, reszta na dziko, pod namiotami i w samochodzie. Zwiedziliśmy werone, padwe, Florencje, pize, rzym, zjedliśmy pizzę w neapolu, weszliśmy na Wezuwiusza, zdobyliśmy corno Grande - najwyższy szczyt apenin. I zakończyliśmy podroz w rimini.
    Dwa lata temu byliśmy w Chorwacji w miejscowości Marina, pomiędzy Splitem i Szybenikiem - dla mnie były to wakacje marzeń.
    Właśnie Chorwację chciałam proponować :) W samym Szybeniku też byliście? Warty zobaczenia. Albo Trogir, nazywany małym Splitem, ale mniej zatłoczony, a bardziej urokliwy :)

    staraniowa lubi tę wiadomość

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego napisalam,ze moze isc i we wrpclawiu. Oczywiście, ze nie trzeba specjalnego lekarza. Ja tylko poszlam,bo zależało mi na tym,zeby nie musiec dzwonic i czekac pol roku. Tylko ja juz mialam prawie 6lat staran za soba, rozjechane hormony i 35lat na karku. Wiec u mnie troche inna sytuacja. Amina jest też na początku swoich starań. Co nieznaczy,ze nie warto spróbować. Zawsze,to pare groszy do przodu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się marzą takie wakacje objazdowe, ale to dopiero za parę lat.

  • makowa Autorytet
    Postów: 628 984

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Dlatego napisalam,ze moze isc i we wrpclawiu. Oczywiście, ze nie trzeba specjalnego lekarza. Ja tylko poszlam,bo zależało mi na tym,zeby nie musiec dzwonic i czekac pol roku. Tylko ja juz mialam prawie 6lat staran za soba, rozjechane hormony i 35lat na karku. Wiec u mnie troche inna sytuacja. Amina jest też na początku swoich starań. Co nieznaczy,ze nie warto spróbować. Zawsze,to pare groszy do przodu
    Mam znajomą, która w ogóle przed rozpoczęciem starań dostała skierowanie na takie badania, czekała chyba 2 tygodnie na miejsce, wyszło, że ma za wysoki testosteron i coś tam jeszcze, plus niedoczynność tarczycy, no ogólnie lekarze powiedzieli, że mogą się starać, ale bez wielkich nadziei, jak nie wyjdzie przez pół roku to potrzebna będzie stymulacja. Zaskoczyło w pierwszym cyklu, teraz jest mamą bliźniaczek :)
    Także pewnie że warto, ale jak widać natura lubi zaskakiwać :)

    MTHFR, PAI-1 hetero | ANA1, ANA2 + | p/c antykardiolipinowe + | Hashimoto
    OK: V Laiden, R2 | Protrombina II | ANA3 | LA | p/c p. b2 glikoproteinie | białko C, S | homocysteina

    Aniołki 03.2018 12 tc, 06.2018 6 tc
    Udało się! II - 24.12.2018
    x0f7mnb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz, ja gdzie nie chodziłam,to wszędzie mi mowili,że jeszxze czas. Ze jestem jeszxze młoda i do 40mam czas. W kobcu po 2latach niepowodzen, poszłam zrobić badania na tarczyce i wyszło,ze mam niedoczynność z hashi. Chodzilam po endojrynologach,aż w końcu trafiłam na jedną fajną co jej zależało. Niestety się nue udawało. W koncu stwierdzilismy,ze odpuszczamy,wybudujeny dom,może samo przyjdzie,ale nie przyszło. Przebadalismy w miedzy czasie meza nasienie i nie było najgorzej,ale dobrze też nie. I jak trafilam na tego mojego lekarza i usłyszał historie,to juz mial dla mnie cały plan działania. Nawet w szpitalu na nfz inseminacje chciał nam robic. Ale ze wzgledu,że zaszlam w ciaze naturalnie,to sie potem smielismy,ze na inseminacje,to musimy sie umowic na inny termin ;-)

  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa91 wrote:
    Czyli jak widac nie ma reaguly jedne zachodza kochajac sie codzienne, drugie co dwa dnia, a trzecie np. 3 dni przed owu :)

    Wakacje to mi sie marza! Dwa lata temu bylismy w Chorwacji w miejscowosci Omiš kolo Splitu raj na ziemi, bylo pieknie! W tym roku chcielibysmy poleciec gdzie w cieply zakatek.. ale ciągle mam w glowie, ze zajde w ciaze, a wtedy na pesno nigdzie bym sie samolotem nie wybrala..
    Ja jeszcze dodatkowo celuje w ovu właśnie i trzy razy tak się udało właśnie, z tym że dwa poprzednie było tyko w owulacje

    Malinowa91 lubi tę wiadomość

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy teraz system,że dzien przed,w owu i dzien po. Kiedyś było 2dni przed, w owu i 2dni po. Teraz probujemy inaczej.

  • JaSzczurek Autorytet
    Postów: 2733 2905

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powoli się tu więcej ciężarnych robi, niż staraczek. To dobry znak :D
    @Arashe, gratuluję już oficjalnie :D
    PS. Dla zmagających się z mdłościami - dla mnie tak naprawdę nie było skutecznego sposobu poza przeczekaniem. Na szczęście nie trwały długo. No i internety miały rację, drugi trymestr jest o niebo lepszy! Piersi przestały tak bardzo boleć, zero mdłości, normalny apetyt. Normalnie brak śladów ciąży, poza lekko powiększonym brzuchem i rozbuchanymi emocjami. Kupiłam sobie jakiś tydzień temu detektor serca płodu, fajna sprawa tylko trzeba manewrować pomiędzy swoim tętnem, które się wypycha na pierwszy plan, a płodu (które jest dwa razy szybsze). Uspokaja :D
    Wcześniej pisałam o bólach głowy, jakby migrenowych, okazuje się, że przeszły jak ręką odjął jak odstawiłam BioOil na rozstępy przy którym miałam wysypki i swędziało mnie ciało. Nie wiedziałam, że alergia może objawiać się bólamo głowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2019, 15:36

    MonikA_89!, Ochmanka, Arashe lubią tę wiadomość

    zi13flw1mwerwam8.png
    💙 19/07/19 (42+0) 3625g, 50 cm <3
    💗 6/02/21 (39+5) 3710g, 49 cm <3
    💙 14/08/22 (39+5) 4070g, 53 cm <3
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cukrzyk1991 wrote:
    O kurczę xD a ja w te wakacje byłam w Dvornicy w Chorwacji - 2 km od Mariny :D Mi wizerunkowo Włochy się bardziej podobają ;D Z ciepłych krajów to byliśmy jeszcze w Grecji, Francji i Tunezji. We Włoszech też już praktycznie wszędzie byłam oprócz totalnego południa typu Neapol + Sycylia. Nie wiem czemu ale ta Toskania taka romantyczna mi się wydała ;) W te wakacje marzy mi się Madera...
    Uwielbiam Greckie wyspy :) Zakochałam się w Rodos i Zakynthos. Serdecznie polecam tę pierwszą na zwiedzanie a drugą żeby nacieszyć oczy pięknymi krajobrazami i wodą jak z pocztówki :)

    W sumie Włochy też mi się podobały. W podróży poślubnej byliśmy na tygodniowej objazdówce i potem tydzień pobytubw jednym hotelu. Przejechaliśmy Włochy od południa do Rzymu i z powrotem :) W ogóle Południowcy są fajni, zupełnie inne podejście do życia. Pełen luz, relaks, a wszystko się samo kiedyś zadzieje :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2019, 15:31

    cukrzyk1991 lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W udanym cyklu mieliśmy taki system. https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5f2b43d073e3.png

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaStasia :) wrote:
    W udanym cyklu mieliśmy taki system. https://naforum.zapodaj.net/thumbs/5f2b43d073e3.png
    MamaStasia miałam owu tego samego dnia i serduszkowanie też dzień przed i dzień po. A jednak nie pomogło. Nawet magia że mój M miał urodziny 24.11... Cóż, każdy organizm jest inny

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    makowa wrote:
    Właśnie Chorwację chciałam proponować :) W samym Szybeniku też byliście? Warty zobaczenia. Albo Trogir, nazywany małym Splitem, ale mniej zatłoczony, a bardziej urokliwy :)
    Tak byliśmy w Szybeniku sladami gry o tron :D i trogir tez odwiedziliśmy, przy okazji primosten i ruiny salony :D dla mnie zdecydowania chorwacja wygrywa z wlochami. Chyba że to przez to ze mieliśmy mega mordercze tempo zwiedzania w kulminacyjnym okresie turystycznym, czyli 2 polowa sierpnia.

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • MamaStasia :) Autorytet
    Postów: 1339 2872

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ochmanka wrote:
    MamaStasia miałam owu tego samego dnia i serduszkowanie też dzień przed i dzień po. A jednak nie pomogło. Nawet magia że mój M miał urodziny 24.11... Cóż, każdy organizm jest inny
    To też racja .U jednego zadziała a u drugiego nie.

    Staś 22.06.2017(4 150 g i 59 cm)
    Zosia 09.08.2019(3 300g i 54 cm)
‹‹ 80 81 82 83 84 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ