Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Styczniowy klub AA ❤️
Odpowiedz

Styczniowy klub AA ❤️

Oceń ten wątek:
  • Jeżynka Autorytet
    Postów: 6100 3951

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skorek wrote:
    No ludzieeeee!!!!
    Widzę, że nie można na chwilę odejść spod Waszych toalet, bo tu takie cuda, że szok!!!!!
    Kokoszka, gratuluję!
    I to się nazywa zakończyć z przytupem miesiąc!
    ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
    Te toalety to mi się podobają, jak ma to tak wyglądać to ja mogę nawet w nich spać 🤭🤭🤭🤭🤭🤭🤭

    Japoneczka z Porcelany, Simons_cat, Kaśik, kokoszka31, Skorek, Jo_an lubią tę wiadomość

    11.2018 😇23tydz
    06.2019 😇
    07.2019 😇

    16.11 - mamy ♥️ 6+2
    5-8.12 szpital, krwiak
    14.12-wizyta 10+2, CRL 4,33
    30.12 prenatalne CRL 7,6cm, 💜
    11.01 mała księżniczka 😍
    4.02-22.02 Szpital 😓 szew ratunkowy -szyjka 7 mm
    28.02 połówkowe- 440g 💜💜 21+2
    09.03-szewek trzyma, leżing cd.
    29.03 bez zmian
    07.04 diabetolog -> cukrzyca 🍬 narazie próbujemy z dietą
    12.04 szyjka 9 mm, rozwarcie wewn 🥺
    18.04 -16.05 szpital -> 1340g niuni 💓 28+2 sterydy-> 1700g niuni 💓 30+2 -> 2340g niuni 💓32+2.
    24.05 - szyjka 19-20mm 💪💪, podejrzenie cholestazy 😓
    27.05 - cholestaza, wdrożone leczenie
    1.06- cholestaza pełną parą, b.złe kwasy żółciowe
    2.06- 19.06 kierunek szpital 2200g niuni 34+5💓
    15.06- moja księżniczka już z nami 2870 💓💜💓 - 36+4

    age.png
  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, jestem w ogromnym szoku dalej. Dziś 14dpo. Co było innego w tym cyklu? Praktycznie nic.. byłam na pierwszej wizycie w klinice niepłodności 🤣 w dniu owulacji miałam ogromną migrenę.. po owu mam lekki ból piersi, od kilku dni wstaję dużo przed budzikiem zupełnie wypoczęta, a to do mnie totalnie niepodobne. Martwię się tylko jedną rzeczą- 18dc miałam na usg torbiel krwotoczna która zrobiła się z pękniętego ciałka.. czy to nie zagraża ciąży teraz?

    age.png
  • Mlodamezatka Autorytet
    Postów: 5205 8040

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokoszka, szona jakie krechy 😍😍😍

    kokoszka31, szona lubią tę wiadomość

    13.10.2021 10:25 nasz cud pojawił się na świecie 💙
    40+1, 56cm, 3300g, 10/10 🐻 I
    14.08.2023 5:44 największa niespodzianka życia wkroczyła w nasze życie 🩵
    40+5, 55 cm, 3500g, 10/10 🧸 F

    6.12.2022 - najwieksza niespodzianka i kolejny cud 🤰🏻

    Starania od 07.2019

    11.2019 - cp, usunięty lewy jajowód 💔
    07.2020 - sonoHSG - jajowód drożny; cb 💔
    11.2020 - histeroskopia: liczne mikropolipy - leczenie
    01.2021 - IVF start - IMSI
    29.01.2021 - transfer 5BB ✊🏻💚
    4.03 - 1,3 cm maluszka, FHR 159💚
    8.04 - prenatalne; chłopczyk 💙

    8 ❄️ oocytów
    Brak ❄️ zarodków

    MTHFR hetero i PAI homo ❌
    Nasienie morfologia 2% ❌ fragmentacja 21% ❌
  • Jeżynka Autorytet
    Postów: 6100 3951

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokoszka będziesz bedziesz na bete?

    11.2018 😇23tydz
    06.2019 😇
    07.2019 😇

    16.11 - mamy ♥️ 6+2
    5-8.12 szpital, krwiak
    14.12-wizyta 10+2, CRL 4,33
    30.12 prenatalne CRL 7,6cm, 💜
    11.01 mała księżniczka 😍
    4.02-22.02 Szpital 😓 szew ratunkowy -szyjka 7 mm
    28.02 połówkowe- 440g 💜💜 21+2
    09.03-szewek trzyma, leżing cd.
    29.03 bez zmian
    07.04 diabetolog -> cukrzyca 🍬 narazie próbujemy z dietą
    12.04 szyjka 9 mm, rozwarcie wewn 🥺
    18.04 -16.05 szpital -> 1340g niuni 💓 28+2 sterydy-> 1700g niuni 💓 30+2 -> 2340g niuni 💓32+2.
    24.05 - szyjka 19-20mm 💪💪, podejrzenie cholestazy 😓
    27.05 - cholestaza, wdrożone leczenie
    1.06- cholestaza pełną parą, b.złe kwasy żółciowe
    2.06- 19.06 kierunek szpital 2200g niuni 34+5💓
    15.06- moja księżniczka już z nami 2870 💓💜💓 - 36+4

    age.png
  • martakam Autorytet
    Postów: 815 1265

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kokoszka31 wrote:
    Dzięki dziewczyny, jestem w ogromnym szoku dalej. Dziś 14dpo. Co było innego w tym cyklu? Praktycznie nic.. byłam na pierwszej wizycie w klinice niepłodności 🤣 w dniu owulacji miałam ogromną migrenę.. po owu mam lekki ból piersi, od kilku dni wstaję dużo przed budzikiem zupełnie wypoczęta, a to do mnie totalnie niepodobne. Martwię się tylko jedną rzeczą- 18dc miałam na usg torbiel krwotoczna która zrobiła się z pękniętego ciałka.. czy to nie zagraża ciąży teraz?
    W pierwszej ciąży miałam dużą torbiel na jajniku. Była właśnie na samym początku ciąży po owulacji. Wchłonęła się sama, lekarka mówiła, aby takimi rzeczami się nie martwić.

    kokoszka31 lubi tę wiadomość

    👩🏼 ’88 🧔🏻‍♂️ ’88
    👦🏼 01.2020 (6 cs)
    👦🏼 08.2021 (2 cs)

    Walka z IO, nadwagą 💪🏻

    Mały cud ❤️
    15.12.2025 ⏸️
    15.12.2025 beta 107, prog 26,8
    17.12.2025 beta 332
    20.12.2025 beta 1568, prog 22,4
    08.02.2026 wyniki Nifty Pro, zdrowa dziewczynka 🌸

    preg.png
  • Jeżynka Autorytet
    Postów: 6100 3951

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mężatka a jak y ciebie sytuacją? Jutro transfer? Kiedy mocno za ciebie kciuki trzymać?

    11.2018 😇23tydz
    06.2019 😇
    07.2019 😇

    16.11 - mamy ♥️ 6+2
    5-8.12 szpital, krwiak
    14.12-wizyta 10+2, CRL 4,33
    30.12 prenatalne CRL 7,6cm, 💜
    11.01 mała księżniczka 😍
    4.02-22.02 Szpital 😓 szew ratunkowy -szyjka 7 mm
    28.02 połówkowe- 440g 💜💜 21+2
    09.03-szewek trzyma, leżing cd.
    29.03 bez zmian
    07.04 diabetolog -> cukrzyca 🍬 narazie próbujemy z dietą
    12.04 szyjka 9 mm, rozwarcie wewn 🥺
    18.04 -16.05 szpital -> 1340g niuni 💓 28+2 sterydy-> 1700g niuni 💓 30+2 -> 2340g niuni 💓32+2.
    24.05 - szyjka 19-20mm 💪💪, podejrzenie cholestazy 😓
    27.05 - cholestaza, wdrożone leczenie
    1.06- cholestaza pełną parą, b.złe kwasy żółciowe
    2.06- 19.06 kierunek szpital 2200g niuni 34+5💓
    15.06- moja księżniczka już z nami 2870 💓💜💓 - 36+4

    age.png
  • Jeżynka Autorytet
    Postów: 6100 3951

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makino jestes tu?

    11.2018 😇23tydz
    06.2019 😇
    07.2019 😇

    16.11 - mamy ♥️ 6+2
    5-8.12 szpital, krwiak
    14.12-wizyta 10+2, CRL 4,33
    30.12 prenatalne CRL 7,6cm, 💜
    11.01 mała księżniczka 😍
    4.02-22.02 Szpital 😓 szew ratunkowy -szyjka 7 mm
    28.02 połówkowe- 440g 💜💜 21+2
    09.03-szewek trzyma, leżing cd.
    29.03 bez zmian
    07.04 diabetolog -> cukrzyca 🍬 narazie próbujemy z dietą
    12.04 szyjka 9 mm, rozwarcie wewn 🥺
    18.04 -16.05 szpital -> 1340g niuni 💓 28+2 sterydy-> 1700g niuni 💓 30+2 -> 2340g niuni 💓32+2.
    24.05 - szyjka 19-20mm 💪💪, podejrzenie cholestazy 😓
    27.05 - cholestaza, wdrożone leczenie
    1.06- cholestaza pełną parą, b.złe kwasy żółciowe
    2.06- 19.06 kierunek szpital 2200g niuni 34+5💓
    15.06- moja księżniczka już z nami 2870 💓💜💓 - 36+4

    age.png
  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżynka zrobiłam test, zobaczyłam kreski i od razu do labu pojechałam 🤣

    Jeżynka, Japoneczka z Porcelany, Simons_cat, Mlodamezatka, Kaśik, nick nieaktualny, szona, Noelle, Księgowa, Magdalena29, Jo_an, Barbarka1984 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Jeżynka Autorytet
    Postów: 6100 3951

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kokoszka31 wrote:
    Jeżynka zrobiłam test, zobaczyłam kreski i od razu do labu pojechałam 🤣
    Takiego spiiida to ja rozumie 💪💪💪

    kokoszka31 lubi tę wiadomość

    11.2018 😇23tydz
    06.2019 😇
    07.2019 😇

    16.11 - mamy ♥️ 6+2
    5-8.12 szpital, krwiak
    14.12-wizyta 10+2, CRL 4,33
    30.12 prenatalne CRL 7,6cm, 💜
    11.01 mała księżniczka 😍
    4.02-22.02 Szpital 😓 szew ratunkowy -szyjka 7 mm
    28.02 połówkowe- 440g 💜💜 21+2
    09.03-szewek trzyma, leżing cd.
    29.03 bez zmian
    07.04 diabetolog -> cukrzyca 🍬 narazie próbujemy z dietą
    12.04 szyjka 9 mm, rozwarcie wewn 🥺
    18.04 -16.05 szpital -> 1340g niuni 💓 28+2 sterydy-> 1700g niuni 💓 30+2 -> 2340g niuni 💓32+2.
    24.05 - szyjka 19-20mm 💪💪, podejrzenie cholestazy 😓
    27.05 - cholestaza, wdrożone leczenie
    1.06- cholestaza pełną parą, b.złe kwasy żółciowe
    2.06- 19.06 kierunek szpital 2200g niuni 34+5💓
    15.06- moja księżniczka już z nami 2870 💓💜💓 - 36+4

    age.png
  • Mlodamezatka Autorytet
    Postów: 5205 8040

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżynka wrote:
    Mężatka a jak y ciebie sytuacją? Jutro transfer? Kiedy mocno za ciebie kciuki trzymać?
    Czekam na tel z kliniki zeby umowic godzine, maja dzwonic w tej sprawie.

    Nic wiecej nie wiem, dopiero jutro sie okaze czy nie ma naglej zmiany planow. No i jak moje dzieciaczki sie maja ✊🏻🍀🍀🍀

    szona, Księgowa, Jeżynka, Simons_cat, Magdalena29, Lisa_ lubią tę wiadomość

    13.10.2021 10:25 nasz cud pojawił się na świecie 💙
    40+1, 56cm, 3300g, 10/10 🐻 I
    14.08.2023 5:44 największa niespodzianka życia wkroczyła w nasze życie 🩵
    40+5, 55 cm, 3500g, 10/10 🧸 F

    6.12.2022 - najwieksza niespodzianka i kolejny cud 🤰🏻

    Starania od 07.2019

    11.2019 - cp, usunięty lewy jajowód 💔
    07.2020 - sonoHSG - jajowód drożny; cb 💔
    11.2020 - histeroskopia: liczne mikropolipy - leczenie
    01.2021 - IVF start - IMSI
    29.01.2021 - transfer 5BB ✊🏻💚
    4.03 - 1,3 cm maluszka, FHR 159💚
    8.04 - prenatalne; chłopczyk 💙

    8 ❄️ oocytów
    Brak ❄️ zarodków

    MTHFR hetero i PAI homo ❌
    Nasienie morfologia 2% ❌ fragmentacja 21% ❌
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6663

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki. Niestety nie daję rady już Was czytać na bieżąco, ale weszłam zobaczyć czy pojawiły się jakieś nowe kreseczki i jestem w szoku 😁

    Szona. Na Twój test najbardziej czekałam 😍 W końcu to piękne krechy, a nie te oszukańce, których zobaczyłaś setki 🙂 Bardzo się cieszę kochana i wielkie gratulacje. Postaraj się być spokojna, będzie dobrze 🙂

    lawendowePole. Widzę, że Tobie też się udało 😍 Trzymam ogromne kciuki, żebyś tym razem tuliła swojego bobasa, tak jak wyśniłaś 🙂

    *Agape*. Gratuluje! Nie spodziewałam się, że tak szybko maluszek pojawi się na świecie, dopiero test robiłaś 😁

    Gratuluję również wszystkim innym staraczkom, którym się udało, bo widzę, że się zaróżowiło od kreseczek 🙂 Za resztę dalej będę zaicksać kciuki 🙂 Powodzenia.

    kokoszka31, szona, Noelle, lawendowePole, Simons_cat, *Agape*, Magdalena29, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękna ta końcówka stycznia!!! ❤️❤️❤️

    Młodamezatko, trzymam kciuki i czekam na informacje. 🙂 Z Twojej klawiatury tak pięknie to brzmi " moje dzieciaczki" 😍 rozpływam się. 😭 IVF to cud medycyny.

    Szona, test przekozacki !!!!😍

    Lawendowe Pole, trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę i czekam aż przedstawisz Nam kropka. 🙂

    Kokoszka31, takie informacje z rana to ja lubię! 😍

    Natka95, a jak u Ciebie? Jak się czujesz? Kiedy masz wizytę? 😍

    Ponownie pytanie do wszystkich zafasolkowanych w ostatnim czasie, bo ja niedoświadczona w pozytywach 😁. Przeczuwałaście coś? Czulyscie się jakoś inaczej, że coś wam mówiło, że to może być to?

    Jak wszystkie zaczniecie rozsyłać wirusy w lutym to dopiero będzie bombardowanie ⏸️. ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2021, 10:47

    agusia_246, Mlodamezatka, szona, kokoszka31, lawendowePole lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szona ale ciemnieje🎉🎉🎉 bardzo się cieszę, chce takie testy widzieć co dziennie rano tutaj!!

    Kokoszka, ale nas wytrzymałaś do ostatniej chwili w niepewności 😁 ale warto było, jest kreska i to jaka🤩 gratulacje!!

    Japoneczka, Martyna, następny cykl będzie nasz, a te testy co tak oszukują to do śmieci niech lecą 😔

    Justyna dziś powtórkę bety robisz czy mi się pomieszało?😙

    kokoszka31, Annamaria lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Red555 wrote:
    Kokoszka wielkie gratulacje :) super koniec stycznia 😁😁🥰

    Mnie już wszystko na @ boli i chodzę wściekła ale dobrze, chociaż będę mogła zacząć coś działać z tym lekarzem

    Dopóki nie ma 🐒 nie tracimy nadziei! Ja trzymam kciuki nadal😙

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokoszka gratulacje! ❤ czekamy na betę 😁🤞🏻🥰

    kokoszka31 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niby się miało zbierać na owu, jakiś tam śluz owu jest ale mało, jak nie u mnie😒 więc nie wiem czy to owu się namyśla i będzie później czy bezowulacyjny, jakoś wszystko idzie inaczej, a to już 16dc. No trudno, na pocieszenie wasze kreseczki mam☺️

  • Justyna.Optyk Autorytet
    Postów: 2260 4449

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cecylia idę jutro na betę. :)

    Kochane czy wiecie czy te testy się już bardziej nie wybarwią ? Robiłam wczoraj i dziś by patrzeć jak się coraz bardziej wybarwia, a tu dupa, stoi w miejscu ;/

    9ce1bca6335a.jpg

    Mlodamezatka, szona, Noelle, Księgowa lubią tę wiadomość

    wnidupjyplv8ipq3.png

    Hanusia, 3870g czystego szczęścia, 57cm miłości ❤️
    39+3 tc
  • Mlodamezatka Autorytet
    Postów: 5205 8040

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro o 8:30 zgarniamy do domu pierwszego brzdąca 💚💚💚💚💚💚💚💚💚

    Justyna.Optyk, Alice2990, kokoszka31, Milka85, Kaśik, martakam, Ala_d, szona, miska122, Iseko, Annie1981, Noelle, Annamaria, Natka95, Księgowa, nick nieaktualny, Jeżynka, Frelciaa, lawendowePole, Japoneczka z Porcelany, Simons_cat, *Agape*, Suszarka, Magdalena29, midzia, Lisa_, Martyna33, nick nieaktualny, Skorek, Ayayanee, Lusi24, nick nieaktualny, Jo_an, Barbarka1984, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    13.10.2021 10:25 nasz cud pojawił się na świecie 💙
    40+1, 56cm, 3300g, 10/10 🐻 I
    14.08.2023 5:44 największa niespodzianka życia wkroczyła w nasze życie 🩵
    40+5, 55 cm, 3500g, 10/10 🧸 F

    6.12.2022 - najwieksza niespodzianka i kolejny cud 🤰🏻

    Starania od 07.2019

    11.2019 - cp, usunięty lewy jajowód 💔
    07.2020 - sonoHSG - jajowód drożny; cb 💔
    11.2020 - histeroskopia: liczne mikropolipy - leczenie
    01.2021 - IVF start - IMSI
    29.01.2021 - transfer 5BB ✊🏻💚
    4.03 - 1,3 cm maluszka, FHR 159💚
    8.04 - prenatalne; chłopczyk 💙

    8 ❄️ oocytów
    Brak ❄️ zarodków

    MTHFR hetero i PAI homo ❌
    Nasienie morfologia 2% ❌ fragmentacja 21% ❌
  • Justyna.Optyk Autorytet
    Postów: 2260 4449

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlodamezatka wrote:
    Jutro o 8:30 zgarniamy do domu pierwszego brzdąca 💚💚💚💚💚💚💚💚💚

    🎉🥰😍
    Super wiadomość !! 😘❤️

    Mlodamezatka lubi tę wiadomość

    wnidupjyplv8ipq3.png

    Hanusia, 3870g czystego szczęścia, 57cm miłości ❤️
    39+3 tc
  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlodamezatka wrote:
    Jutro o 8:30 zgarniamy do domu pierwszego brzdąca 💚💚💚💚💚💚💚💚💚
    Cudownieee... Co za końcówka stycznia 😍

    Szona-dasz mi znać co lekarka powiedziała o odstawieniu glucophage w przypadku ciąży? Mam dylemat ogromny co robić, umówiłam teleporade dziś z ginem..

    Mlodamezatka, szona lubią tę wiadomość

    age.png
‹‹ 134 135 136 137 138 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ