X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie szyjka w ciąży
Odpowiedz

szyjka w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • AniaEtoile Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 25 sierpnia 2013, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka powinna być szyjka w pierwszych dniach ciąży. Pytam gdyż we wcześniejszych cyklach miałam ją nisko a teraz po owu została wysoko. Czy mogę mieć nadzieję?

    AniaEtoile
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadzieją zawsze jest.. szyjka w kilka godzin może się zmienić w niską i otwartą tak się dzieje przed @. Trzeba uzbroić się w cierpliwość :)

    lawenda
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a może któraś z was wie w którym dniu cyklu szyjka macicy się zamyka? czy następuję to zaraz po ustaniu @ czy dzieje się powoli i już w trakcie miesiączki powoli się zamyka? czy np. przy @ która trwa 5-6 dni szyjka może być zamknięta w 3 dniu @? Proszę o odpowiedź doświadczone staraczki i żadnych gdybanek:)

    lawenda
  • aNiLewe Autorytet
    Postów: 1047 1184

    Wysłany: 4 września 2013, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie od 10dpo juz byla wysoko i twarda, w wiekszosci zamknieta ale czasem tak wysoko ze nie dalam rady sprawdzic, mozesz sprawdzic moj wykres, bo jestem w 6tc

    Sówka35 lubi tę wiadomość

    relgh3712p7a99v2.png
    l22ndf9hv5oanf39.png
  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 26 września 2013, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podobno powinna byc podniesiona miękka i otwarta

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2013, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w ciazy powinna byc twarda i zamknieta noi raczej wysoko :)

    Lillenka lubi tę wiadomość

  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 20 października 2013, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny czy miałyście już tak??? dziś badałam szyjkę macicy i jej nie wyczułam jakby wyparowała :) to mój 3 dzień cyklu i krwawienie lekkie zupełnie inaczej niż w poprzednich nie myślę że to ciąża bo to niemożliwe , nigdy nie badałam szyjki podczas miesiączki więc może tak ma być???

    lawenda
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 20 października 2013, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    lawenda
  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 20 października 2013, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Ja jestem w 4 dc i mam to samo. Nie mogłam się jej doszukać, chociaż ja zbyt dużego doświadczenia z samodzielnym badaniem szyjki nie mam...

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 20 października 2013, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po owulacji szyjka zamyka się, twardnieje i "opada" czyli wydłuża się.
    Ponoć w ciąży właśnie taka jest - twarda, zamknięta i nisko. Niestety nie wiem jak jest, bo w cyklu ciążowym nie badalam szyjki.

    samira lubi tę wiadomość

  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 20 października 2013, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak na początku ciąży bo nie sprawdzałam, ale w okolicach 25 tyg gin kazał mi się oszczędzać bo miałam miękką, otwartą na opuszek palca szyjkę. Wychodzi z tego że powinna być twarda i zamknięta :-P Poza tym nie byłam w stanie do niej dosięgnąć. Reasumując: wygląda na to, że powinna być wysoko, twarda i zamknięta. Przed porodem (lub w trakcie) obniża się, rozpulchnia i otwiera...

    Dorka1979, agniesia19_87 lubią tę wiadomość

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • lawenda Przyjaciółka
    Postów: 75 32

    Wysłany: 20 października 2013, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no dobrze ale my z ,Frelka, jesteśmy na początku cyklu i mamy @ więc czy to tak ma być może któraś jeszcze z was miała podobnie?

    lawenda
  • Anija Debiutantka
    Postów: 14 18

    Wysłany: 27 października 2013, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przed @ i w czasie jej trwania szyjka jest nisko,twarda i lekko otwarta. Przypomina czubek nosa! Po ustaniu krwawienia szyjka jest w dalszym ciągu nisko. Przed owulacja szyjka zaczyna podnosić się,robi się miękka i otwarta. W szczytowym dniu szyjka jest ledwo wyczuwalna palcem, bardzo miękka,wilgotna i otwarta, przypomina usta. Zaś po owulacji szyjka zchodzi na dół,można spokojnie ją wyczuć,jest twarda i zamknięta. Trzeba jednak brać pod uwagę,że każda kobieta jest inna i ta,która rodziła już dziecko może odczuwać,że jej szyjka jest cały cykl lekko otwarta.

    samira lubi tę wiadomość

    5eca86a81f4ed3d9473a14bc79e60961.png
  • Anija Debiutantka
    Postów: 14 18

    Wysłany: 27 października 2013, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem we wczesnej ciąży i z moich obserwacji szyjka jest raczej nisko,twarda i zamknięta-chociaż moja nie do końca.

    samira, Lillith lubią tę wiadomość

    5eca86a81f4ed3d9473a14bc79e60961.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2013, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis mam 3 dc,@ mnie zaskoczyla bo temperatura nie spadla do lini podstawowej i wciaz sie nad nia utrzymuje,nie mam boli brzucha a krwawienie jest lekkie,dzis w sumie plamie,co do szyjki-jest wysoko i srednio miekka,takze nie wiem co o tym sadzic,jutro chyba zrobie dla pewnosci test

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2013, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anija masz chyba rację, bo ja juz urodziłam dziecko i mam wrazenie z emoj szyjka caly czas jest lekko otwarta, ale twarda i srednio ulozona.a @ brak.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2013, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wczoraj tak z ciekawosci sprawdziłam swoja i tez jest nisko, twarda i zamnieta ale nie do konca...zostały mi 4 dni do @...moze teraz mi sie udało :)

    samira lubi tę wiadomość

  • Anija Debiutantka
    Postów: 14 18

    Wysłany: 27 października 2013, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki,żeby było po waszej myśli!

    5eca86a81f4ed3d9473a14bc79e60961.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2013, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam nie udzielam sie tutaj ale chciałam Wam tylko powiedzieć,ze co do szyjki to kobiety już po urodzeniu dziecka i starajace sie mają inaczej ułożoną szyjke i łatwiej jest im ja badać i wiecej po nich widać. CO do nierodzących jeszcze jest inaczej i czesto lekarze zwykle napro nie polecaja badań ze wzgledu na to,że trudno nawer im ja zbadać :)
    Każda z nas jest inna i mam nadzieję,ze kazdej z Was sie uda zaciazyć jak najszybciej sie da :D <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2013, 23:01

  • karolca Przyjaciółka
    Postów: 76 30

    Wysłany: 6 listopada 2013, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Przepraszam nie udzielam sie tutaj ale chciałam Wam tylko powiedzieć,ze co do szyjki to kobiety już po urodzeniu dziecka i starajace sie mają inaczej ułożoną szyjke i łatwiej jest im ja badać i wiecej po nich widać. CO do nierodzących jeszcze jest inaczej i czesto lekarze zwykle napro nie polecaja badań ze wzgledu na to,że trudno nawer im ja zbadać :)
    Każda z nas jest inna i mam nadzieję,ze kazdej z Was sie uda zaciazyć jak najszybciej sie da :D <3
    Przez pierwsze dwa cykle obserwacji miałam problem z określeniem otwartości szyjki, uczyłam się ją badać. W trzecim cyklu bez problemu wiedziałam kiedy jest miękka/twarada, otwarta/zamknięta.

    Po porodzie to jedna wielka zagadka. Wydaje mi sie, że jest wysoko a ona nadal jest nisko lub średnio. Z twarością problemu nie ma, za to badanie jej otwartości to dopiero wyczyn! Na badaniu u ginekologa dowiedziałam się, że podczas porodu ujście szyjki mi pękło. Miałam wrażenie, że zamiast "dziurki" jest rozwarcie jakby ktoś ją rozciął. Byłam przekonana, że to tak jest. a jednak nie.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ