X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie W czerwcu w brzuchu jest kruszynka 🧸w lutym będzie walentynka 💌
Odpowiedz

W czerwcu w brzuchu jest kruszynka 🧸w lutym będzie walentynka 💌

Oceń ten wątek:
  • Inka Przyjaciółka
    Postów: 110 31

    Wysłany: 7 czerwca, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Hej Inka 🙋‍♀️ po poronieniu może dojść do takich spadków ferrytyny, myślę że odbudujesz sobie te zasoby, Old me ma rację : laktoferyna, probiotyk jakiś np sanprobi, ja bym jeszcze dodała wit C i żelazo powinno się dobrze przyswajać, a kawa i herbata jak najdalej od posiłku (ok godziny po) a bierzesz żelazo w tabletkach czy może wspomagasz się zakwasem z buraka ? Laktoferyna i zakwas (to wszystko na czczo) czynią cuda z pokładami żelaza w naszym organizmie.

    No i Kochana trzymamy za Ciebie mocno kciuki :) jeśli będziesz chciała zapisze Cię na testowanie, czy już wiesz którego dnia będziesz testować ?


    I tak w ogóle to, może jeszcze ktoś nas podczytuje i chciałby dołączyć ? Czekamy na wszystkie Staraczki ❤️ myślę, że jest miło ❤️ fajne grono nam się tu robi babeczek z poczuciem humoru i sercem na dłoni dla każdej Staraczki :D

    @Nowa3231 i jak tam ? Powtórzyłaś test ?
    Witaj, niestety niską ferrytyne miałam już w 1 poronionej ciąży.... :(

  • Inka Przyjaciółka
    Postów: 110 31

    Wysłany: 7 czerwca, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poproszę o dopisanie mnie na test 12 czerwca.

    BillieJean lubi tę wiadomość

  • OldMe-NewMe Autorytet
    Postów: 720 752

    Wysłany: 7 czerwca, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka wrote:
    Dziękuję za odpowiedź, jaki probiotyk bierzesz ?
    Ja swój wynik pokazywałam lekarzowi rodzinnemu i ginekologowi to mówili że to jest ok ;/ pojechałam do większego miasta na konsultacje to gin faktycznie ocenił ze jest anemia ale dodał że w 1 trymestrze się nic nie bierze mogę pić zakwas, florafix....
    Ja brałam 3 miesiące Sanprobi ibs. Żelazo miałam tylko miesiąc bo ładnie urosła ferrytyna ale probiotyk sobie zostawiłam jeszcze na 2 miesiące później :) moja gin też mówiła po poronieniu że w ciąży o ile nie ma naprawdę ważnych wskazań to unika się na początku suplementacji żelazem dlatego uczulala że musimy wyrównać pozniom ferrytyny przed kolejnymi staraniami. Ja miałam to co Ci pisałam plus mówiła żebym w diecie też kładła nacisk na sporą ilość żelaza. Tak jak pisała BillieJean - żelazo lepiej się wchłania przy witaminie c :) więc staraj sie do posiłków z żelazem dodawać produkty z witaminą c.
    Ja do tego piłam jeszcze codziennie pokrzywę i jadłam kiszonki.
    Tylko u mnie ogólnie nie było problemu z żelazem nigdy. Miałam ładny poziom ale krwotok przy poronieniu mi ten poziom żelaza obniżył drastycznie. Więc u mnie to była kwestia sytuacyjna i do odbudowania. Ale jeśli np będziesz robić to o czym pisałam i co mówiła BillieJean też a nie będzie długo Efektu to ja bym poszukała po prostu przyczyny. Warto wtedy zrobić pogłębioną diagnostykę anemii - sprawdzić czy to problemy w wchłanianiem ? Czy pasożyty ? Itp

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca, 08:32

    Inka, BillieJean lubią tę wiadomość

  • OldMe-NewMe Autorytet
    Postów: 720 752

    Wysłany: 7 czerwca, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak Wasze nastroje w tym oczekiwaniu ? 😘
    U mnie znów przyszedł etap na smutek i intuicję że się nie udało. W prawdzie dopiero 9dpo ale już zaczyna mnie to łapać tak jak w zeszłym miesiącu. Obawiam się że jeśli w tym cyklu się nie udało a na bank ❤️było dosłownie w momencie owulacji bo czułam ból jajnika, to zacznę sobie mocno wkręcać że to jakieś komplikacje po łyżeczkowaniu w lutym. Już mi to chodziło po głowie jakiś czas że nie mam pewności czy czegoś mi tam jednak nie uszkodzili 🤷‍♀️mimo że nie mam jakiś objawów zrostów czy jawnych komplikacji to im bliżej kolejnej 🐒i mojego poczucia ze w tym cyklu też nic z tego to tym bardziej nakręcam się myślami że to coś nie tak po łyżeczkowaniu. Potrzebowałam się podzielić z Wami moimi myślami bo są bardzo ciężkie 😔czuję się jakbym dźwigała plecak z toną kamieni 😔

  • Nowa3231 Przyjaciółka
    Postów: 106 34

    Wysłany: 7 czerwca, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4dni po terminie dostania @... Test negatyw 😔... Nic czekam dalej... Jak w ciągu 2dni nie dostanę @ zrobię kolejny.

    Testowałam testem z aolpteki dather coś takiego, myślicie że są omylne? Czytałam że niektóre testy nie są wiarygodne 🫣

  • Inka Przyjaciółka
    Postów: 110 31

    Wysłany: 7 czerwca, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Też pije pokrzywę. Leczysz lub konsultowałaś wyniki u kogoś innego niż gin z tego powodu ?

    chyba się udało ? Oby to była inna sytuacja niż w maju 😢
    https://zapodaj.net/plik-nfwbuGihV7
    Jutro pójdę na betę.

    aambrozjaa93, BillieJean, Nowa3231, Smerfelinka, OldMe-NewMe, kknn, Pulsik lubią tę wiadomość

  • Inka Przyjaciółka
    Postów: 110 31

    Wysłany: 7 czerwca, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa3231 wrote:
    4dni po terminie dostania @... Test negatyw 😔... Nic czekam dalej... Jak w ciągu 2dni nie dostanę @ zrobię kolejny.

    Testowałam testem z aolpteki dather coś takiego, myślicie że są omylne? Czytałam że niektóre testy nie są wiarygodne 🫣
    Przykro mi, ja polecam facelle i easyhome. Nie zawiodłam się.

  • SailorMoon Autorytet
    Postów: 601 1162

    Wysłany: 7 czerwca, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka wrote:
    Witaj, niestety niską ferrytyne miałam już w 1 poronionej ciąży.... :(
    Ja miałam niską ferrytyne, ostatnio badałam i mam 66 a zaczynałam od 20.
    Piłam floradix, laktoferyne inamia w tabletkach, wit b12 i probiotyk sanprobi ibs

    Inka, BillieJean, OldMe-NewMe lubią tę wiadomość

    05.24 cb
    07.24 ⏸️

    preg.png
  • SailorMoon Autorytet
    Postów: 601 1162

    Wysłany: 7 czerwca, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka wrote:
    Też pije pokrzywę. Leczysz lub konsultowałaś wyniki u kogoś innego niż gin z tego powodu ?

    chyba się udało ? Oby to była inna sytuacja niż w maju 😢
    https://zapodaj.net/plik-nfwbuGihV7
    Jutro pójdę na betę.
    Widzę kreskę 🥹❤️ trzymam kciuki za przyrost ❤️

    Inka lubi tę wiadomość

    05.24 cb
    07.24 ⏸️

    preg.png
  • M93 Autorytet
    Postów: 627 745

    Wysłany: 7 czerwca, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia1411 wrote:
    Tylko czy to dobrze czy źle? ;) dopóki nie mam negata ludze się ze moje maleństwo nadal tam jest....🥹
    Ja wierzę, że się uda ✊

    BillieJean, OldMe-NewMe lubią tę wiadomość

    (2cs)
    👧2020

    (12cs)
    ⏸️ 09.08 🥹 ➡️12.08 Beta 52 ➡️14.08 Beta 171

    PCOS.

    preg.png
  • Inka Przyjaciółka
    Postów: 110 31

    Wysłany: 7 czerwca, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję jutro pójdę na betę I w poniedziałek powtórzę. Właśnie przeglądam polecane probiotyki bo tego mi brakuje i zastanawiam się czy żelazo mogę nadal brać? Poprzedna gin powiedziala że mogę tylko floradix pić przez 1 trymestr a i tak poroniłam...

  • M93 Autorytet
    Postów: 627 745

    Wysłany: 7 czerwca, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @OldMe-NewMe ja mam wrażenie, że ten miesiąc to klapa 🫠 nie czułam owulacji, niby widziałam śluz ale nic więcej 😏

    (2cs)
    👧2020

    (12cs)
    ⏸️ 09.08 🥹 ➡️12.08 Beta 52 ➡️14.08 Beta 171

    PCOS.

    preg.png
  • M93 Autorytet
    Postów: 627 745

    Wysłany: 7 czerwca, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka wrote:
    Też pije pokrzywę. Leczysz lub konsultowałaś wyniki u kogoś innego niż gin z tego powodu ?

    chyba się udało ? Oby to była inna sytuacja niż w maju 😢
    https://zapodaj.net/plik-nfwbuGihV7
    Jutro pójdę na betę.
    Jest kreska!! 🤞

    Inka lubi tę wiadomość

    (2cs)
    👧2020

    (12cs)
    ⏸️ 09.08 🥹 ➡️12.08 Beta 52 ➡️14.08 Beta 171

    PCOS.

    preg.png
  • JoAnn Autorytet
    Postów: 271 330

    Wysłany: 7 czerwca, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M93 wrote:
    @OldMe-NewMe ja mam wrażenie, że ten miesiąc to klapa 🫠 nie czułam owulacji, niby widziałam śluz ale nic więcej 😏


    Też już sama nie wiem co myśleć
    Chyba zostaje tylko czekać i się nie zadręczać będzie co ma być
    Chociaż wiadomo te negatywne myśli zawsze chcą byc na wierzchu 🥺

    Może tak zacznę nowy temat to nam szybciej popłynie ten czas, macie jakieś plany urlopowe tego lata?
    Może się poinspirujemy wzajemnie gdzie spędzić urlop albo weekend 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca, 10:17

    BillieJean lubi tę wiadomość

    01.2024 - aniołek synek 23tc 💙👼

    starania o tęczowe maleństwo 🌈
    Niedoczyność tarczycy - Hashimoto

    preg.png
  • SailorMoon Autorytet
    Postów: 601 1162

    Wysłany: 7 czerwca, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OldMe-NewMe wrote:
    Dziewczyny jak Wasze nastroje w tym oczekiwaniu ? 😘
    U mnie znów przyszedł etap na smutek i intuicję że się nie udało. W prawdzie dopiero 9dpo ale już zaczyna mnie to łapać tak jak w zeszłym miesiącu. Obawiam się że jeśli w tym cyklu się nie udało a na bank ❤️było dosłownie w momencie owulacji bo czułam ból jajnika, to zacznę sobie mocno wkręcać że to jakieś komplikacje po łyżeczkowaniu w lutym. Już mi to chodziło po głowie jakiś czas że nie mam pewności czy czegoś mi tam jednak nie uszkodzili 🤷‍♀️mimo że nie mam jakiś objawów zrostów czy jawnych komplikacji to im bliżej kolejnej 🐒i mojego poczucia ze w tym cyklu też nic z tego to tym bardziej nakręcam się myślami że to coś nie tak po łyżeczkowaniu. Potrzebowałam się podzielić z Wami moimi myślami bo są bardzo ciężkie 😔czuję się jakbym dźwigała plecak z toną kamieni 😔

    A tak wiesz, raz lepiej raz gorzej 😅 ogólnie łatwo nie jest, ale trzeba jakoś sobie radzić.
    Ja się śmiejecie, że golden hour się kończy i trzeba działać 🤣
    Ogólnie staram się myśleć pozytywnie, ale będzie co będzie 🌸

    JoAnn, OldMe-NewMe lubią tę wiadomość

    05.24 cb
    07.24 ⏸️

    preg.png
  • JoAnn Autorytet
    Postów: 271 330

    Wysłany: 7 czerwca, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka wrote:
    Też pije pokrzywę. Leczysz lub konsultowałaś wyniki u kogoś innego niż gin z tego powodu ?

    chyba się udało ? Oby to była inna sytuacja niż w maju 😢
    https://zapodaj.net/plik-nfwbuGihV7
    Jutro pójdę na betę.


    Widzę ją również 🥰
    Trzymam kciuki daj znać jak beta!

    A z tym żelazem to może uważałabym na początku skonsultuj jeszcze z jakimś innym ginekologiem może teleporada? A z tarczyca wszystko ok u Ciebie?

    BillieJean, Inka lubią tę wiadomość

    01.2024 - aniołek synek 23tc 💙👼

    starania o tęczowe maleństwo 🌈
    Niedoczyność tarczycy - Hashimoto

    preg.png
  • Nowa3231 Przyjaciółka
    Postów: 106 34

    Wysłany: 7 czerwca, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka wrote:
    Też pije pokrzywę. Leczysz lub konsultowałaś wyniki u kogoś innego niż gin z tego powodu ?

    chyba się udało ? Oby to była inna sytuacja niż w maju 😢
    https://zapodaj.net/plik-nfwbuGihV7
    Jutro pójdę na betę.

    Jest jest !! Niech tam kropka rośnie

    BillieJean lubi tę wiadomość

  • BillieJean Autorytet
    Postów: 857 1095

    Wysłany: 7 czerwca, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka wrote:
    Też pije pokrzywę. Leczysz lub konsultowałaś wyniki u kogoś innego niż gin z tego powodu ?

    chyba się udało ? Oby to była inna sytuacja niż w maju 😢
    https://zapodaj.net/plik-nfwbuGihV7
    Jutro pójdę na betę.
    Inka widać kreseczkę!! ❤️ koniecznie pochwal nam się tu betą i bądź dobrej myśli :D 💚💚💚
    Przyjmowanie teraz żelaza skonsultuj z lekarzem jeszcze, ja czytałam też że czasem takie problemy z wchłanianiem mogą być przez niedobór miedzi.

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 857 1095

    Wysłany: 7 czerwca, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Nowa3231 tulę za negatyw 🫂
    A czy nie wybierasz się może na betę? Już by wyszła pozytywna skoro jest po terminie miesiączki

    Dziewczyny piszecie, że zaczyna być Wam trudno w tych oczekiwaniach, rozumiem Was, ja już też zaczynam łapać jakieś smutki a jestem dopiero 3 dni po owulacji 😅 ale no myśli człowiek o tym co będzie jeśli się nie uda a chciałby wierzyć że się uda
    Ale u Was wszystkich może się udać ja wierzę ❤️
    Trzymam kciuki i chucham na wszystkie testy i bety !

    A co do planów urlopowych, to nie myśleliśmy jeszcze, tzn mój mąż ma zaplanowany wyjazd z kolegą motocyklami do Rumunii i fajnie niech jadą, nie żal mi podróży bo ja już kiedyś przejechałam z nim te Rumunię motocyklem, ale … akurat idealnie wypadają mi wtedy dni płodne w lipcu więc dodatkowo się załamię jeśli nam teraz nie wyszło to kolejny cykl również jest na straty 😅
    Jeśli tak będzie to z fochem będę jęczeć, że chce nad polskie morze i może pojedziemy 😁
    A jak Wasze plany ?zrelaksujcie mi się na tych urlopach !

    OldMe-NewMe, JoAnn, Pulsik lubią tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Smerfelinka Autorytet
    Postów: 1617 2019

    Wysłany: 7 czerwca, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja już wariuję. Mam takie huśtawki nastroju, że hej - jakby to powiedział mój syn. Wczoraj już byłam popołudniu całkiem spokojna, a dziś od rana znów się trzęsę, że nas nie zakwalifikują do programu i to wszystko będzie o kant d... Rozmawiałam z kliniką, z naszą Panią koordynator, uspokoiła mnie, a dziś znów niedobrze mi z nerwów. Nie wiem, jak ja mam pracować. Jak dam radę dalej podczas procedury, o ile się zakwalifikujemy. Smutno mi jakoś od rana, nie wiem, o co chodzi. Płakać mi się chce, a przecież jeszcze nawet nie mieliśmy kwalifikacji. Boję się, że nie damy rady podejść komercyjnie, gdyby nas nie zakwalifikowali, a ja już w głowie nastawiłam się na kolejną próbę. Żałuję, że nie umówiliśmy się szybciej.

    👩36 lat 🧑38 lat

    kwalifikacja z MZ - 10.06 🤞🤞🤞

    21.08.2023 - transfer blastocysty 3AA ❄️ 💔

    lipiec 2023 - transfer odwołany - za niski progesteron 😞

    luty 2023 - poronienie naturalnej ciąży

    22.07.2019 - urodził się Leon <3
    13.11.2018 - transfer blastocysty 4AA
    październik 2018 - Salve - ivf
    sierpień 2018 - histeroskopia ok
    kwiecień 2017 - hsg ok
    starania od 2014
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ