X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie W czerwcu w brzuchu jest kruszynka 🧸w lutym będzie walentynka 💌
Odpowiedz

W czerwcu w brzuchu jest kruszynka 🧸w lutym będzie walentynka 💌

Oceń ten wątek:
  • M93 Autorytet
    Postów: 627 745

    Wysłany: 6 czerwca, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roszponka wrote:
    M93, testów owu nie robi się z porannego sika🙂 każda instrukcja ma to napisane. Jeśli jesteś w okolicy owu to powinnaś robić testy +/- 3 razy dziennie. Jeśli jesteś już po to druga kreska może nie wychodzić. Z tego co czytam to zastanawiałaś się czy to nie bezowulacyjny a wtedy może nie wychodzić nic. Jak chcesz dalej sprawdzać to nie pij przed sikaniem tak z 2h. Testy to raczej zabawa, USG albo progesteron z krwi tylko zweryfikują czy owulacja była.
    PS. I u zdrowej kobiety 2 razy w roku cykl bezowulacyjny jest normalny 🙂
    Ja wstaje o 5, więc ta 9 to już nie jest poranny 😅
    Ale fakt, że poprzednie trzy miesiące ładnie mi pokazały owulację a w tym cyklu to ja nie wiem, ale fakt, że cieplej było, może faktycznie za dużo piłam przed

    (2cs)
    👧2020

    (12cs)
    ⏸️ 09.08 🥹 ➡️12.08 Beta 52 ➡️14.08 Beta 171

    PCOS.

    preg.png
  • aambrozjaa93 Autorytet
    Postów: 664 863

    Wysłany: 6 czerwca, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chesterka1124 wrote:
    Miałam identyczną sytuację z synem.

    Te testy bardziej mnie stresowały niż ciążowe 😭

    Prawda mnie też zestresowały i cieszę się, że już nie będę musiała ich robić🫣 ale z drugiej strony dzięki temu, że nie wyszły to odpuściłam w drugiej fazie cyklu i czuję, że w jakiś sposób to pomogło🙃 chociaż sposób taki niezbyt fajny😅

    BillieJean, M93 lubią tę wiadomość

    30.03.24 ⏸️ 5cs
    02.04💉beta 261🥳/04.04💉beta 539💪🏻
    18.04🩺 2,8mm🥰
    29.04🩺 jest ❤️
    13.05🩺 3,22cm😍
    28.05🩺 1.prenatalne - pomiary prawidłowe🥹 termin porodu z OM-10.12/z badania 13.12.😊
    06.06💉wynik testu podwójnego PAPP-A i czynnika PLGF - niskie ryzyka🎉
    24.06🩺chłopczyk(70%)🩵
    22.07🩺 jednak dziewczynka🩷
    05.08🩺 2.prenatalne-pomiary prawidłowe, na 100% chłopczyk🩵
    26.08🩺 już ponad 800g Henia😃
    23.09🩺
    30.09🩺 3.prenatalne

    preg.png
  • aambrozjaa93 Autorytet
    Postów: 664 863

    Wysłany: 6 czerwca, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SailorMoon wrote:
    Najważniejsze zająć czymś głowę i wszystko będzie dobrze :)
    Właśnie wykupiłam sobie po przerwie abonament legimi.
    Może macie jakieś fajne książki do polecenia? Tematyka wszelka :)

    Ja uwielbiam komedie kryminalne lub lekkie kryminały w stylu Agathy Christie oraz Joanny Chmielewskiej (obie kocham i mocno polecam jeśli ktoś jeszcze nie czytał ich książek, ja niestety przeczytałam już wszystkie ich książki😅).
    Obecnie czytam właśnie z Legimi też w podobnym stylu książki Alka Rogozińskiego i mogę polecić szczególnie serię o Róży Krull chociaż inne też fajne, lekkie, zabawne i szybko się czyta 😊

    BillieJean, SailorMoon lubią tę wiadomość

    30.03.24 ⏸️ 5cs
    02.04💉beta 261🥳/04.04💉beta 539💪🏻
    18.04🩺 2,8mm🥰
    29.04🩺 jest ❤️
    13.05🩺 3,22cm😍
    28.05🩺 1.prenatalne - pomiary prawidłowe🥹 termin porodu z OM-10.12/z badania 13.12.😊
    06.06💉wynik testu podwójnego PAPP-A i czynnika PLGF - niskie ryzyka🎉
    24.06🩺chłopczyk(70%)🩵
    22.07🩺 jednak dziewczynka🩷
    05.08🩺 2.prenatalne-pomiary prawidłowe, na 100% chłopczyk🩵
    26.08🩺 już ponad 800g Henia😃
    23.09🩺
    30.09🩺 3.prenatalne

    preg.png
  • M93 Autorytet
    Postów: 627 745

    Wysłany: 6 czerwca, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem nawet w ciąży a dzisiaj zapytałam męża czy jak nam drugie wyjdzie takie fajne jak pierwsze to czy sobie trzecie też zrobimy 🤣
    Pomarzyć fajną rzecz 😂😂😂

    OldMe-NewMe, BillieJean, JoAnn lubią tę wiadomość

    (2cs)
    👧2020

    (12cs)
    ⏸️ 09.08 🥹 ➡️12.08 Beta 52 ➡️14.08 Beta 171

    PCOS.

    preg.png
  • BillieJean Autorytet
    Postów: 857 1095

    Wysłany: 6 czerwca, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M93 wrote:
    Nie jestem nawet w ciąży a dzisiaj zapytałam męża czy jak nam drugie wyjdzie takie fajne jak pierwsze to czy sobie trzecie też zrobimy 🤣
    Pomarzyć fajną rzecz 😂😂😂

    Haha cudowna jesteś ! Życzę Wam takiej gromadki w ilości jakiej będziecie pragnęli ❤️🤞🙏

    Skoczyła mi temp, to chyba oznacza, że test owu się nie mylił i ta owulacja była, mam nadzieję, bo przy karmieniu piersią tyle miesięcy już traciłam nadzieję, że w ogóle te owulacje mam.. mogłabym się wybrać na monitoring w końcu 😅, odstawić tego cycoholika nie da rady bez rozpaczy narazie, takie miałam marzenie, żeby zajść w ciążę mimo tego karmienia ale nie wiem czy to się w ogóle uda … no nic .. jest jakaś nadzieja tylko jeszcze tyle dni czekania do testowania 😅 nagle dni zaczynają wolniej płynąć 🐌🐌🐌

    M93 lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • SailorMoon Autorytet
    Postów: 601 1162

    Wysłany: 6 czerwca, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo za polecajki książkowe ❤️🌸 to będzie dobre zajęcie na najbliższy czas 🤓

    Ja teoretycznie dzisiaj powinnam mieć owulke, ale to wiecie jak jest. Niby człowiek czuje a uja czuje xD
    Czuję lewą stronę bardziej niż lewą, a owulacja potwierdzona, że będzie z prawej strony 😂
    Zaraz nasikam na patyk i zobaczymy co w trawie piszczy 🤣🤣

    BillieJean, aambrozjaa93 lubią tę wiadomość

    05.24 cb
    07.24 ⏸️

    preg.png
  • M93 Autorytet
    Postów: 627 745

    Wysłany: 6 czerwca, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Haha cudowna jesteś ! Życzę Wam takiej gromadki w ilości jakiej będziecie pragnęli ❤️🤞🙏

    Skoczyła mi temp, to chyba oznacza, że test owu się nie mylił i ta owulacja była, mam nadzieję, bo przy karmieniu piersią tyle miesięcy już traciłam nadzieję, że w ogóle te owulacje mam.. mogłabym się wybrać na monitoring w końcu 😅, odstawić tego cycoholika nie da rady bez rozpaczy narazie, takie miałam marzenie, żeby zajść w ciążę mimo tego karmienia ale nie wiem czy to się w ogóle uda … no nic .. jest jakaś nadzieja tylko jeszcze tyle dni czekania do testowania 😅 nagle dni zaczynają wolniej płynąć 🐌🐌🐌
    Przy kp ja miałam takie rozjechane cykle….. 1,5 roku czekałam aż mi okres wroci.

    (2cs)
    👧2020

    (12cs)
    ⏸️ 09.08 🥹 ➡️12.08 Beta 52 ➡️14.08 Beta 171

    PCOS.

    preg.png
  • SailorMoon Autorytet
    Postów: 601 1162

    Wysłany: 6 czerwca, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, jakieś dziwne plamienia mam dzisiaj 🫤 raczej po prostu okoloowulacyjne, ale i tak jakiekolwiek plamienia budzą raczej niepokój

    05.24 cb
    07.24 ⏸️

    preg.png
  • miska122 Autorytet
    Postów: 4893 8378

    Wysłany: 6 czerwca, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BillieJean wrote:
    Haha cudowna jesteś ! Życzę Wam takiej gromadki w ilości jakiej będziecie pragnęli ❤️🤞🙏

    Skoczyła mi temp, to chyba oznacza, że test owu się nie mylił i ta owulacja była, mam nadzieję, bo przy karmieniu piersią tyle miesięcy już traciłam nadzieję, że w ogóle te owulacje mam.. mogłabym się wybrać na monitoring w końcu 😅, odstawić tego cycoholika nie da rady bez rozpaczy narazie, takie miałam marzenie, żeby zajść w ciążę mimo tego karmienia ale nie wiem czy to się w ogóle uda … no nic .. jest jakaś nadzieja tylko jeszcze tyle dni czekania do testowania 😅 nagle dni zaczynają wolniej płynąć 🐌🐌🐌

    Wszystko zależy od organizmu. U jednych wystarczy trochę zredukować karmienia, mnie cykl ustabilizował się dopiero pół roku po całkowitym zaprzestaniu karmienia 🙈 także jestem tym przypadkiem, gdzie karmienie serio działa jak antykoncepcja 😂

    BillieJean lubi tę wiadomość

    Hashimoto, IO, hiperinsulinemia
    Czynnik V (R2), MTHFR C677T, PAI-1 4G - hetero

    10.19 - cb
    02.20 - cp, wycięty jajowód
    04.21 - II
    7.12.21 - Aleksy 53cm, 2680 gram <3
    7/8.23 - cb
    age.png
    15.2.24 - II
    Maksym <3 💙
    preg.png
  • M93 Autorytet
    Postów: 627 745

    Wysłany: 6 czerwca, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SailorMoon wrote:
    Kurczę, jakieś dziwne plamienia mam dzisiaj 🫤 raczej po prostu okoloowulacyjne, ale i tak jakiekolwiek plamienia budzą raczej niepokój
    Ten cykl właściwy przecież może wyglądać inaczej 😎

    BillieJean lubi tę wiadomość

    (2cs)
    👧2020

    (12cs)
    ⏸️ 09.08 🥹 ➡️12.08 Beta 52 ➡️14.08 Beta 171

    PCOS.

    preg.png
  • SailorMoon Autorytet
    Postów: 601 1162

    Wysłany: 6 czerwca, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M93 wrote:
    Ten cykl właściwy przecież może wyglądać inaczej 😎

    Może to ten złoty cykl 🤪

    OldMe-NewMe, BillieJean lubią tę wiadomość

    05.24 cb
    07.24 ⏸️

    preg.png
  • M93 Autorytet
    Postów: 627 745

    Wysłany: 6 czerwca, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SailorMoon wrote:
    Może to ten złoty cykl 🤪
    Oczywiście 😎

    (2cs)
    👧2020

    (12cs)
    ⏸️ 09.08 🥹 ➡️12.08 Beta 52 ➡️14.08 Beta 171

    PCOS.

    preg.png
  • M93 Autorytet
    Postów: 627 745

    Wysłany: 6 czerwca, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze wykorzystać męża i spać!!! 😂😂😂
    Jak dobrze, że jutro piątek 😎
    Coraz bliżej poniedziałku Krysiu!!! ✊✊✊

    OldMe-NewMe, JoAnn, BillieJean, Misiula lubią tę wiadomość

    (2cs)
    👧2020

    (12cs)
    ⏸️ 09.08 🥹 ➡️12.08 Beta 52 ➡️14.08 Beta 171

    PCOS.

    preg.png
  • JoAnn Autorytet
    Postów: 271 330

    Wysłany: 6 czerwca, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OldMe-NewMe, miałam pytać jak sytuacja z pieskiem ale już wiem ;) trzymam kciuki za pozytywny obrót obu spraw 😉

    Zapisałam sobie te polecajki książkowe może też zajmę czymś głowę, porządki już robię i też wywalam ciuchy z szafy 😉

    Zdecydowanie prościej przeżywa się to wszystko razem z Wami 😊

    Jutro idę na badanie progresteronu, jak nie będę pewna co do wyniku to oczywiście skonsultuje z Wami 😂

    BillieJean, Misiula, OldMe-NewMe lubią tę wiadomość

    01.2024 - aniołek synek 23tc 💙👼

    starania o tęczowe maleństwo 🌈
    Niedoczyność tarczycy - Hashimoto

    preg.png
  • Inka Przyjaciółka
    Postów: 110 31

    Wysłany: 6 czerwca, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy mogę dołączyć ? 🥰
    Mam 38 lat, 3ke dzieci i w zasadzie na tym 3 miało pozostać, ale mąż namówił mnie na kolejne 🙈 szybko zaszłam w 4 ciążę ale poroniłam w zeszłym roku, w maju biochemiczna 🤷‍♀️ gin w poniedziałek potwierdził owulację, dziś 7 lub 8dpo byłam zbadać progesteron I wynosi 28,30 ng 🫶 wcześniej miałam 15 lub 18 max. Mam bardzo niską ferrytynę mimo suplementacji z 7 podeszła do "aż" 14 😒 nie wiem czy to nie powod moich poronień czasem.... nie wiem niestety jaki wynik miałam w poprzednich ciążach donoszonych bo nigdy nie badałam ferrytyny....

    BillieJean lubi tę wiadomość

  • OldMe-NewMe Autorytet
    Postów: 720 752

    Wysłany: 6 czerwca, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoAnn wrote:
    OldMe-NewMe, miałam pytać jak sytuacja z pieskiem ale już wiem ;) trzymam kciuki za pozytywny obrót obu spraw 😉

    Zapisałam sobie te polecajki książkowe może też zajmę czymś głowę, porządki już robię i też wywalam ciuchy z szafy 😉

    Zdecydowanie prościej przeżywa się to wszystko razem z Wami 😊

    Jutro idę na badanie progresteronu, jak nie będę pewna co do wyniku to oczywiście skonsultuje z Wami 😂
    Dzięki za kciuki ! Przydadzą się 🥹to prawda że z Wami przeżywa się to łatwiej ☺️

    BillieJean lubi tę wiadomość

  • OldMe-NewMe Autorytet
    Postów: 720 752

    Wysłany: 6 czerwca, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka wrote:
    Hej czy mogę dołączyć ? 🥰
    Mam 38 lat, 3ke dzieci i w zasadzie na tym 3 miało pozostać, ale mąż namówił mnie na kolejne 🙈 szybko zaszłam w 4 ciążę ale poroniłam w zeszłym roku, w maju biochemiczna 🤷‍♀️ gin w poniedziałek potwierdził owulację, dziś 7 lub 8dpo byłam zbadać progesteron I wynosi 28,30 ng 🫶 wcześniej miałam 15 lub 18 max. Mam bardzo niską ferrytynę mimo suplementacji z 7 podeszła do "aż" 14 😒 nie wiem czy to nie powod moich poronień czasem.... nie wiem niestety jaki wynik miałam w poprzednich ciążach donoszonych bo nigdy nie badałam ferrytyny....
    Hej, witaj ☺️ a czy do suplementacji żelaza (bo zrozumiałam że bierzesz żelazo) dołożyłaś sobie laktoferyne i probiotyk na jelita ? Bo laktoferyna ładnie wiąże i wyłapuje żelazo a probiotyk uszczelni Ci jelita żeby żelazo i inne składniki z nich nie uciekały :) ja polecam taki zestaw. Po poronieniu w lutym w ciągu 2 dni ferrytyna spadła mi z 60 na 15. Później przez miesiąc brałam żelazo do tego laktoferyne i probiotyk i podniosło się do 45 👍

    BillieJean lubi tę wiadomość

  • BillieJean Autorytet
    Postów: 857 1095

    Wysłany: 6 czerwca, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka wrote:
    Hej czy mogę dołączyć ? 🥰
    Mam 38 lat, 3ke dzieci i w zasadzie na tym 3 miało pozostać, ale mąż namówił mnie na kolejne 🙈 szybko zaszłam w 4 ciążę ale poroniłam w zeszłym roku, w maju biochemiczna 🤷‍♀️ gin w poniedziałek potwierdził owulację, dziś 7 lub 8dpo byłam zbadać progesteron I wynosi 28,30 ng 🫶 wcześniej miałam 15 lub 18 max. Mam bardzo niską ferrytynę mimo suplementacji z 7 podeszła do "aż" 14 😒 nie wiem czy to nie powod moich poronień czasem.... nie wiem niestety jaki wynik miałam w poprzednich ciążach donoszonych bo nigdy nie badałam ferrytyny....
    Hej Inka 🙋‍♀️ po poronieniu może dojść do takich spadków ferrytyny, myślę że odbudujesz sobie te zasoby, Old me ma rację : laktoferyna, probiotyk jakiś np sanprobi, ja bym jeszcze dodała wit C i żelazo powinno się dobrze przyswajać, a kawa i herbata jak najdalej od posiłku (ok godziny po) a bierzesz żelazo w tabletkach czy może wspomagasz się zakwasem z buraka ? Laktoferyna i zakwas (to wszystko na czczo) czynią cuda z pokładami żelaza w naszym organizmie.

    No i Kochana trzymamy za Ciebie mocno kciuki :) jeśli będziesz chciała zapisze Cię na testowanie, czy już wiesz którego dnia będziesz testować ?


    I tak w ogóle to, może jeszcze ktoś nas podczytuje i chciałby dołączyć ? Czekamy na wszystkie Staraczki ❤️ myślę, że jest miło ❤️ fajne grono nam się tu robi babeczek z poczuciem humoru i sercem na dłoni dla każdej Staraczki :D

    @Nowa3231 i jak tam ? Powtórzyłaś test ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca, 22:22

    OldMe-NewMe lubi tę wiadomość

    Rocznik 92

    Córka 08.2022
    Starania o drugie dziecko od 08.2023 cały czas karmiąc piersią
    13 lipca 2024 ⏸️🙏


    preg.png
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 5964 5450

    Wysłany: 6 czerwca, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M93 wrote:
    Jeszcze wykorzystać męża i spać!!! 😂😂😂
    Jak dobrze, że jutro piątek 😎
    Coraz bliżej poniedziałku Krysiu!!! ✊✊✊

    Tylko czy to dobrze czy źle? ;) dopóki nie mam negata ludze się ze moje maleństwo nadal tam jest....🥹

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔

    age.png
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    X.2021 - start IVF

    23.12.21 - transfer blastki ❄️4AA
    29.12 - 6dpt - beta 39.40 mlU/ml
    18.01 - 26dpt - 6+1 CRL 0.55cm i bijące serduszko 😍
    01.03 - 12+1 I prenatalne 7.5cm chłopca 💙
    21.04 - 19+3 - II prenatalne - 330g 💙
    06.07 - 30+2 - III 25.08 - 1810g 💙
    25.08 - 37+3 - 3220g i 54cm cudu jest juz ze mną
    ...
    _ _ _ _

    03.24 - wracamy po rodzeństwo
    04.06 FET ❄️3AA 🙏🙏
    09.06 - 5dpt. - ⏸️
    06.07 - 7+2 💔

    _ _ _ _

    04.09 prog 41.8; 2dpt 18.4
    05.09 - FET ostatniej szansy ❄️4AB
    4dpt - ⏸️; beta 59.8🤯; prog 28.5
    11.09 - 6dpt 80.4 💔 7dpt 79.8; 9dpt 98 🤯
    ___________
    II IVF??????? 🤯😭🤯
  • Inka Przyjaciółka
    Postów: 110 31

    Wysłany: 7 czerwca, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OldMe-NewMe wrote:
    Hej, witaj ☺️ a czy do suplementacji żelaza (bo zrozumiałam że bierzesz żelazo) dołożyłaś sobie laktoferyne i probiotyk na jelita ? Bo laktoferyna ładnie wiąże i wyłapuje żelazo a probiotyk uszczelni Ci jelita żeby żelazo i inne składniki z nich nie uciekały :) ja polecam taki zestaw. Po poronieniu w lutym w ciągu 2 dni ferrytyna spadła mi z 60 na 15. Później przez miesiąc brałam żelazo do tego laktoferyne i probiotyk i podniosło się do 45 👍

    Dziękuję za odpowiedź, jaki probiotyk bierzesz ?
    Ja swój wynik pokazywałam lekarzowi rodzinnemu i ginekologowi to mówili że to jest ok ;/ pojechałam do większego miasta na konsultacje to gin faktycznie ocenił ze jest anemia ale dodał że w 1 trymestrze się nic nie bierze mogę pić zakwas, florafix....

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ