X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie W lipcu śpimy bez piżamy👙, w kwietniu bobo przytulamy🤱
Odpowiedz

W lipcu śpimy bez piżamy👙, w kwietniu bobo przytulamy🤱

Oceń ten wątek:
  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 4 lipca 2021, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Stosujesz jakas dietę? Super wynik :) ja mialam tez homocysteine 11 zbiłam ja modulatorem homocysteiny :)

    Chodzę do dietetyka i od marca mam dietę. Początkowo było ciężko z dietą, bo najgorzej to pilnować godzin na posiłki, żeby były stałe i systematyczne. Teraz jest już lepiej z godzinami bo jak nie zjem o wyznaczonej porze to jestem głodna 😂

    A masz do polecenia jakiś modulator homocysteiny? Długo Ci zajęło jej zbicie? Pójdę jutro do apteki i po kwas foliowy i wit. B jak radzi Simon 😉

    Na weekend dostanę okres więc za 2 tygodnie zbadam jeszcze Wit b, d, żelazo i ferrytyne i zamówię te testy DNA.

  • mk_bambino Ekspertka
    Postów: 153 534

    Wysłany: 4 lipca 2021, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter, pytałam się o krzywą, ponieważ jednak ona daje pełen obraz sytuacji. Ostatnio doktormagda pokazywała na Insta przykład babeczki, która miała piękna insulinę na czczo, ale co się działo po 1 i 2 h to była masakra.

    oczywiście, może być tak, że w Twoim przypadku będzie ideolo i za to trzymam kciuki! 🤞🏼🙂
    sama krzywą robiłam 2 razy w ciągu ostatnich 2 miesięcy, więc rozumiem skąd ta niechęć do tego badania. 😄

    Sasanka55. lubi tę wiadomość

    a012319090.png
  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 4 lipca 2021, 05:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że krzywa daje pełny obraz. Ale tak jak pisałam u mnie w poprzedniej krzywej problem wyszedł z insulina na czczo. 2 i 3 punkt był super. Glukoza bez zarzutów. Dla mojej doktor z kliniki już pierwsze krzywe były okej, ale mnie dręczyła ta insulima na czczo i wysokie HOMA. Teraz poszlam sprawdzić czy coś się zmieniło po tej diecie i nie chciałam się katować 3 punktowym badaniem bez pewności, że coś poszło do przodu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2021, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mk_bambino wrote:
    Otter, pytałam się o krzywą, ponieważ jednak ona daje pełen obraz sytuacji. Ostatnio doktormagda pokazywała na Insta przykład babeczki, która miała piękna insulinę na czczo, ale co się działo po 1 i 2 h to była masakra.

    oczywiście, może być tak, że w Twoim przypadku będzie ideolo i za to trzymam kciuki! 🤞🏼🙂
    sama krzywą robiłam 2 razy w ciągu ostatnich 2 miesięcy, więc rozumiem skąd ta niechęć do tego badania. 😄
    Mogę zapytać czemu tak często? :)
    Podobno powinno się robić tylko raz na pol roku bo to za duże obciążenie dla organizmu...

    Ja brałam z Wisha . Wcześniej iej tez bralam foliowy solgara + femibion 0 i homocysteina była nadal 11 .. ale podobno ten femibion tez ma w sb kwas foliowy zwykly a ja mam mutacje mthfr wiec odstawiłam . Wiec zaczęłam brać modulator homocysteiny ale brałam codziennie po tabletce i za bardzo mi zbilo teraz biorę jedna tabletke na tydzień + folian jeszcze nie sprawdzałam.

    Otter lubi tę wiadomość

  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8137 9940

    Wysłany: 4 lipca 2021, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Other, ja biorę to i na tym mi spadło ładnie. Wydawało mi się, że wklejalam, ale musiało się nie dodać 😅 jest jeszcze delikatny rabat jak do newslettera się zapiszesz. Drogie, ale na 3 miesiące starcza. Brałam po jednej tabletce. Jest jeszcze opakowanie z podwójną dawką wszystkich składników, ale mi na spokojnie starczyło to. 🙂

    https://www.sklepzycia.pl/enzmann-b12-250-mse-120-kaps?smclient=239cf0e6-a57d-4973-bcc8-249472c9e1da&utm_source=salesmanago&utm_medium=rule&utm_campaign=email_po_wizycie

    Otter lubi tę wiadomość

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • Simons_cat Autorytet
    Postów: 8137 9940

    Wysłany: 4 lipca 2021, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanko, zdecydowanie powinnaś się uaktywniać na koniec miesiąca, gdy wymyślamy nowy tytuł wątku! 🤣🤣🤣

    mk_bambino, Zielone.Slonce, Karo123, Sasanka55., Limonka26, Red555, Księgowa lubią tę wiadomość

    Czarek już z nami 🥳 24.11.2021 3270/56

    age.png

    Rozalka już z nami 🥳 24.11.2023 3480/54

    age.png
    👩‍❤️‍💋‍👨Starania od września 2017r. z przerwą na cały 2019r.

    💔Poronienie zatrzymane - 11.2017, 09.2018
    💔Ciąża biochemiczna - 05.2018, 06.2018, 12.2018, 07.2020, 11.2020, 12.2020, 02.2023

    😷PCOS, IO, niedoczynność tarczycy, brak ochrony zarodka
    💉Szczepienia limfocytami męża -> alloMLR 0% -> szczepienia pullowane -> alloMLR obcy 84,6%/ mąż 60,6%
  • mk_bambino Ekspertka
    Postów: 153 534

    Wysłany: 4 lipca 2021, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter, kurde, to gdzieś mi uciekła ta informacja, że już masz za sobą krzywą zrobioną. To tym bardziej gratuluję, że udało Ci się zbić insulinę na czczo! 🥳

    Anka, robiłam badania w luxmedzie i w systemie miałam krzywą na insulinę i glukozę, ale podczas pobierania pielęgniarka zrobiła mi tylko glukozę, więc musiałam tydzień później dorobić insulinę. 🙂

    a012319090.png
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4056 4826

    Wysłany: 4 lipca 2021, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanko piękne Twoje wierszyki, No jesteś mistrz 🤣❤️
    A ja spojrzałam na pierwsza stronę i widze ze wczoraj Celina miała zatestowac, halo halo mam nadzieje ze Sasanka przywołała wierszykami dwie kreseczki 😎🤞A następna w kolejności będzie Otter i już trzymam kciuki ✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2021, 08:20

    Sasanka55. lubi tę wiadomość

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Oliwka91 Autorytet
    Postów: 2345 1909

    Wysłany: 4 lipca 2021, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo jak tam się czujesz? 😘

    Starania od 09.2020

    🔥2024🔥ivf start!
    04.2024 FET 4bb
    7dpt ⏸️ beta 64,1 🥹🥰
    9dpt beta 122 🙏
    11dpt 321 ❣️
    15dpt pecherzyk w macicy 🍀
    29dpt jest 💗🥹

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2021, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za pocieszenie ❤

    Dobrze, że wszystko pisze na forum, bo porównałam tą i poprzednią stymulację. I wtedy endo było 5,8 w 9 dc, a w 14 - 8 mm. Teraz jest tyle w 9, więc jest lepiej :) . A że słabo zareagowałam na stymulację, no cóż. Mi nie potrzebne bliźniaki, jeden maluch do pary wystarczy ❤

    No nic, kto nie walczy ten nie niańczy. Otter, czyń powinność i zapisz na 19 lipca. 4 lata temu lipiec był szczęśliwy dla mnie, bo dowiedziałam się o ciąży, oby ten też taki był ❤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2021, 08:52

    Karo123, mk_bambino, anka, miska122, Oliwka91, Simons_cat lubią tę wiadomość

  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 4 lipca 2021, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny za podpowiedzi 😊

    No właśnie muszę sprawdzić ten gen MTHFR i zacznę najpierw od aktywnego kwasu foliowego i witamin B 😁

    A powiedzcie mi jeszcze Simon i Anka jak długo walczyłyście z homocysteina?
    Cieszę się bardzo, że jest forum, bo nigdy bym na homocysteine nie wpadla i jakoś lekarz też nie zasugerował. Ciekawe co powie za 2 tygodnie na wizycie.

    Karo dziękuję bardzo za kciuki, ale ja to już mam ochotę wpisać sobie letnie, gorące 👙. Z tą homocysteina to nie ma szans, aby u mnie coś się zadziało w tym cyklu. Ale następne będą już moje, bo wkraczam do walki 💪💪

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2021, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mk_bambino wrote:
    Otter, kurde, to gdzieś mi uciekła ta informacja, że już masz za sobą krzywą zrobioną. To tym bardziej gratuluję, że udało Ci się zbić insulinę na czczo! 🥳

    Anka, robiłam badania w luxmedzie i w systemie miałam krzywą na insulinę i glukozę, ale podczas pobierania pielęgniarka zrobiła mi tylko glukozę, więc musiałam tydzień później dorobić insulinę. 🙂
    podziwiam , ja bym sie bala zrobić w tak krotkim czasie . ja sie po tym czułaś?
    ja zamierzam jutro jechać zbadać krzywe albo jakoś w tygodniu , bo 19 lipca mamj wizyte i w sumjie wszystko od niej zależy .
    ja powotrzylam po 4 miesiacach jakoś tą homocysteine .

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4056 4826

    Wysłany: 4 lipca 2021, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, dobra Otter, pożyjemy zobaczymy czy będzie Ci dane bikini 😎✊
    Oliwka91 wrote:
    Karo jak tam się czujesz? 😘
    U mnie coraz lepiej, kumulacje bólu miałam czwartek i piątek (wtedy nawet na lekach był dramat), od wczoraj dalej na przeciwbólowych ale już działają i bez bólu, krwawienie lekkie, bardziej plamienie. Boje się kontrolnego usg w środę, tak bardzo się boje ze endo nie złuszczy się wystarczająco i i tak nie ominie mnie zabieg 🥺😓 A psychicznie czuje się nieźle choć coraz częściej przychodzą myśli i liczenie w którym tygodniu bym teraz była w ciąży, albo w drugą stronę - ze tak długo jeszcze czasu do następnego cyklu starań, kiedy najszybciej mogę być w ciąży, czy w niej będę i czy w ogóle będę w niej w tym roku. Zrobiłam kontrolna bete z krwi żeby mieć porównanie czy spada za tydzień, jak przyszedł wynik bety 1660 to mnie zatkało, miałam takie uczucie ze „kurde Ty na prawdę byłaś w ciązy....”, bo łapie się na tym ze przez to ze nie było zarodka lub obumarł bardzo szybko to mam w głowie takie uczucie jakbym sobie tą ciąże wymyśliła i jakby to wszystko było nieprawdą. Ale ta beta uświadomiła mnie ze ta ciąża na prawdę istniala.... Mija ból fizyczny wiec teraz psychika ma większe pole do popisu żeby mnie pomęczyć...

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 4 lipca 2021, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    podziwiam , ja bym sie bala zrobić w tak krotkim czasie . ja sie po tym czułaś?
    ja zamierzam jutro jechać zbadać krzywe albo jakoś w tygodniu , bo 19 lipca mamj wizyte i w sumjie wszystko od niej zależy .
    ja powotrzylam po 4 miesiacach jakoś tą homocysteine .

    Anka, badanie krzywej nie jest przyjemne, ale też nie jest dramatyczne 😉 ja np bardzo lubię slodkie i wypicie roztworu poszło mi łatwo i nie miałam odruchów wymiotnych. Po pół godzinie zaczęłam czuć senność i przysypialam. Potem zaczęłam odczuwać glukozę, ale nie wymiotowałam. Po powrocie do domu byłam zmęczona, ale nie mogłam zasnąć więc leżałam w a kanapie zawinięta w kocyk
    Powodzenia jutro na krzywej ✊

  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 4 lipca 2021, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo bardzo mi przykro, że musisz przez to przechodzić 😭
    Jesteś bardzo silna. Mocno trzymam kciuki by odbyło się bez zabiegu ✊✊

  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5611 5897

    Wysłany: 4 lipca 2021, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo jeszcze będziesz w zdrowej ciąży 😘

    Sasanko czekam na efekty Twojego przywoływania 🙏

    A co do cen bhcg to strasznie drogo u Was. Ja płaciłam pod koniec grudnia chyba 38 zł za bhcg i progesteron razem.

    Sasanka55. lubi tę wiadomość

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Limonka26 Autorytet
    Postów: 2569 2911

    Wysłany: 4 lipca 2021, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo, z tego co kojarzę to jesteś młodziutka, a bije od ciebie taka dojrzałość, na prawdę 🙂 Jesteś bardzo dzielną kobietką, i pamiętaj, że zawsze po burzy wychodzi słońce 😘 Ciężko mi tu coś doradzić, bo nigdy tego nie przechodziłam, ale jest mi strasznie przykro, że musisz przez to przechodzić 😞 Masz tu wsparcie wielu wspaniałych dziewczyn i jak psychicznie jest gorzej to zawsze spróbujemy Ci jakoś pomóc 😘

    Starania od 12.2020
    44cs - udało się 🤍
    ——————————————————
    👱🏼‍♀️❌AMH 13/ PCOS/ IO/ PAI-1 i MTHFR hetero/ KIR AA/ rozjechane cytokiny/ cross-match 46%

    🧔🏻‍♂️❌morfologia 1-2%/ HBA 72%/ stres oksydacyjny
    ——————————————————
    💎 05.2023 I IVF- 10🥚- 1x❄️
    • 06.2023 FET❄️4BB - beta 0 ✖️
    💎 09.2023 II IVF- 6🥚- 3x❄️
    • 01.2024 FET❄️4BA- 5tc💔
    • 05.2024 FET❄️4BB - 5dpt ⏸️; 6dpt bhcg 23,1; 8dpt 42,2; 10dpt 115; 13dpt 403; 17dpt 2230; 20dpt 5883
    🍀 24dpt CRL 0,36cm i 💓
    🍀 11+6 prenatalne - 6cm szkraba, ryzyka niskie,
    ❤️171ud/min

    preg.png
  • Limonka26 Autorytet
    Postów: 2569 2911

    Wysłany: 4 lipca 2021, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sasanko nie wiem jak to zrobiłaś, ale właśnie przyszła do mnie 💃🏽💃🏽💃🏽 Dzięki!!! 😁

    mk_bambino, Karo123, Gośka29, Księgowa, Wiolala, Lisa_, Mersalla, Kaśik, Milka85, Sasanka55. lubią tę wiadomość

    Starania od 12.2020
    44cs - udało się 🤍
    ——————————————————
    👱🏼‍♀️❌AMH 13/ PCOS/ IO/ PAI-1 i MTHFR hetero/ KIR AA/ rozjechane cytokiny/ cross-match 46%

    🧔🏻‍♂️❌morfologia 1-2%/ HBA 72%/ stres oksydacyjny
    ——————————————————
    💎 05.2023 I IVF- 10🥚- 1x❄️
    • 06.2023 FET❄️4BB - beta 0 ✖️
    💎 09.2023 II IVF- 6🥚- 3x❄️
    • 01.2024 FET❄️4BA- 5tc💔
    • 05.2024 FET❄️4BB - 5dpt ⏸️; 6dpt bhcg 23,1; 8dpt 42,2; 10dpt 115; 13dpt 403; 17dpt 2230; 20dpt 5883
    🍀 24dpt CRL 0,36cm i 💓
    🍀 11+6 prenatalne - 6cm szkraba, ryzyka niskie,
    ❤️171ud/min

    preg.png
  • mk_bambino Ekspertka
    Postów: 153 534

    Wysłany: 4 lipca 2021, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka, samo picie tego cukru było do zniesienia, mnie kryzys łapał po 2h jak wracałam do domu. Od razu po wejściu musiałam coś zjeść i się położyć, po ok. 2/3h odzyskiwałam siły. Ale dzięki temu wiem, że mój organizm lepiej funkcjonuje, gdy jem małe porcje, ale często, niż jak robię dlugie przerwy między posiłkami. 🙂

    Trzymam kciuki za Twoje badanie! 🤞🏼🍀
    Pro tip ode mnie - mniej ze sobą coś do przekąszenia po badaniu. 🥐🌭🌯🥖

    a012319090.png
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4056 4826

    Wysłany: 4 lipca 2021, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny ❤️ Limonka w zeszłym miesiącu wybiło mi 27, wiec jak na starania to czuje się tak w średnim wieku, nie za młoda nie za stara haha 😅 Ale dzięki Tobie poczułam się trochę młodziej 😅
    Odnośnie krzywej cukrowej, robiłam i mega się tego bałam bo ja jestem ewidentnie team słone, słodkie to od święta i w małej ilości, do picia tylko woda, nic słodzonego i myślałam ze nie dam rady tego wypić a jednak zaskoczenie - poszło gładko i nawet mi to smakowało 🙈 także dodaje otuchy tym którzy się obawiają, dacie radę ✊

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ