X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie W lipcu śpimy bez piżamy👙, w kwietniu bobo przytulamy🤱
Odpowiedz

W lipcu śpimy bez piżamy👙, w kwietniu bobo przytulamy🤱

Oceń ten wątek:
  • Red555 Autorytet
    Postów: 1410 1974

    Wysłany: 4 lipca 2021, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie beta chyba 58 kosztuje razem z pobraniem bo jeszcze 8 zl sobie liczą za usługę pielęgniarską...

    Generalnie leczenie nie jest tanie i to w żadnym aspekcie...dla mnie ten przyszły tydzień bedziexjeszczexmega ciężki pod kątem mamy, czekamy na wyniki tomografię głowy i co dalej w ogóle. Wykończyć się można dosłownie "(

    f2w3rjjg126tkf9t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2021, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter wrote:
    Anka, badanie krzywej nie jest przyjemne, ale też nie jest dramatyczne 😉 ja np bardzo lubię slodkie i wypicie roztworu poszło mi łatwo i nie miałam odruchów wymiotnych. Po pół godzinie zaczęłam czuć senność i przysypialam. Potem zaczęłam odczuwać glukozę, ale nie wymiotowałam. Po powrocie do domu byłam zmęczona, ale nie mogłam zasnąć więc leżałam w a kanapie zawinięta w kocyk
    Powodzenia jutro na krzywej ✊
    Ja robiłam krzywą juz wiem co to znaczy :) nie o to chodzi akurat . Tylko ze powinno robić sie raz na pol roku bo to duże obciążenie organizmu. I ja bym nie zaryzykowała tydzień po tygodniu po prostu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2021, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mk_bambino wrote:
    Anka, samo picie tego cukru było do zniesienia, mnie kryzys łapał po 2h jak wracałam do domu. Od razu po wejściu musiałam coś zjeść i się położyć, po ok. 2/3h odzyskiwałam siły. Ale dzięki temu wiem, że mój organizm lepiej funkcjonuje, gdy jem małe porcje, ale często, niż jak robię dlugie przerwy między posiłkami. 🙂

    Trzymam kciuki za Twoje badanie! 🤞🏼🍀
    Pro tip ode mnie - mniej ze sobą coś do przekąszenia po badaniu. 🥐🌭🌯🥖
    Ja to mialam odruchy wymiotne nie przepadam tak za słodkim wole kwasne . Dlatego teraz stawiam na glukoze cytynowa 😀
    Ale i tak szanuje ze zrobiłaś dwa podejścia do badania w tak krótkim czasie ja jestem strachliwa i wolałabym poczekać chociaż 3 mies .
    A wyniki jak?

    Ivanka93 lubi tę wiadomość

  • Martyna33 Autorytet
    Postów: 5176 5892

    Wysłany: 4 lipca 2021, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo, ja wiem ze wszystko będzie dobrze z endo😘 Jestem wręcz pewna. Wciąż plamisz a to znaczy ze endo cały czas się złuszcza.
    A co liczenia w którym tygodniu byś była.. ciężko, ale spróbuj tego nie robić, to siada na psyche i jak się przyzwyczaisz to cały czas będziesz myslala w kategoriach „moje dziecko by się właśnie urodziło, miałoby roczek”… Niektórzy nie potrafią przestać i żyją z tym, ja osobiście wybrałam nie żyć przeszłością. Tamta historia jest już dla mnie zamknięta. Dziewczyny z wątku ciążowego mojego już zaczęły rodzic. Ja bym nie rodziła teraz swojego dziecka. Nie, bo tamta historia skończyła się tak po coś, nie bez powodu i ona musiała się tak skończyć 🙏🏼

    25.12.2020 (8cs)- 8tc [*]
    10.05.2021-⏸🥰 ➡️14dpo bhcg 467➡️ 18dpo bhcg 2523
    19.01.2022- synek na Świecie 💙 55 cm i 3600g szczęścia
  • miska122 Autorytet
    Postów: 4923 8436

    Wysłany: 4 lipca 2021, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem gdzie robicie bety, ale w diagnostyce jeśli kupicie badanie przez internet to nie płacicie za usługę pobrania. Tylko trzeba kupić najpóźniej dzień przed, żeby im system przemielił. U mnie kosztuje 33,25.

    Księgowa, mk_bambino, Red555, Limonka26 lubią tę wiadomość

    Hashimoto, IO, hiperinsulinemia
    Czynnik V (R2), MTHFR C677T, PAI-1 4G - hetero

    10.19 - cb
    02.20 - cp, wycięty jajowód
    04.21 - II
    7.12.21 - Aleksy 53cm, 2680 gram <3
    7/8.23 - cb
    age.png
    15.2.24 - II
    Maksym <3 💙
    preg.png
  • miska122 Autorytet
    Postów: 4923 8436

    Wysłany: 4 lipca 2021, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter wrote:
    Dziękuję Dziewczyny za podpowiedzi 😊

    No właśnie muszę sprawdzić ten gen MTHFR i zacznę najpierw od aktywnego kwasu foliowego i witamin B 😁

    A powiedzcie mi jeszcze Simon i Anka jak długo walczyłyście z homocysteina?
    Cieszę się bardzo, że jest forum, bo nigdy bym na homocysteine nie wpadla i jakoś lekarz też nie zasugerował. Ciekawe co powie za 2 tygodnie na wizycie.

    Karo dziękuję bardzo za kciuki, ale ja to już mam ochotę wpisać sobie letnie, gorące 👙. Z tą homocysteina to nie ma szans, aby u mnie coś się zadziało w tym cyklu. Ale następne będą już moje, bo wkraczam do walki 💪💪

    Ja biorę metylowaną B12 z mitopharmy 500. Tania nie jest, ale efekt masz w mojej stopce :) niestety ma kwas foliowy w dwóch formach, ale mój organizm dużo lepiej reaguje niż na np prenatal uno (a niby ta sama dawka) i nie mam już tak wywalonego kwasu foliowego. Teraz zaczęłam brać co 2 dni, a że w opakowaniu jest 120 tabletek to starczy mi na prawie całą ciąże.

    Otter lubi tę wiadomość

    Hashimoto, IO, hiperinsulinemia
    Czynnik V (R2), MTHFR C677T, PAI-1 4G - hetero

    10.19 - cb
    02.20 - cp, wycięty jajowód
    04.21 - II
    7.12.21 - Aleksy 53cm, 2680 gram <3
    7/8.23 - cb
    age.png
    15.2.24 - II
    Maksym <3 💙
    preg.png
  • mk_bambino Ekspertka
    Postów: 153 534

    Wysłany: 4 lipca 2021, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka, szczerze mówiąc, to nie wiedziałam, że te badanie jest tak obciążające, no, ale na szczęście wyniki są dobre. 🙂

    A Twoje badanie to rutynową powtórka badania, czy masz jakieś wskazania?

    a012319090.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2021, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mk_bambino wrote:
    Anka, szczerze mówiąc, to nie wiedziałam, że te badanie jest tak obciążające, no, ale na szczęście wyniki są dobre. 🙂

    A Twoje badanie to rutynową powtórka badania, czy masz jakieś wskazania?
    Ja robiłam 2 lata temu tylko krzywą cykrowa bo wtedy na nfz mialam a insulinowej wcale tam nie robili i ostatnio mialam insulinę na czczo wysoko wiec postanowiłam zrobic sobie krzywe ☺

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4056 4826

    Wysłany: 4 lipca 2021, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martyna33 wrote:
    Karo, ja wiem ze wszystko będzie dobrze z endo😘 Jestem wręcz pewna. Wciąż plamisz a to znaczy ze endo cały czas się złuszcza.
    A co liczenia w którym tygodniu byś była.. ciężko, ale spróbuj tego nie robić, to siada na psyche i jak się przyzwyczaisz to cały czas będziesz myslala w kategoriach „moje dziecko by się właśnie urodziło, miałoby roczek”… Niektórzy nie potrafią przestać i żyją z tym, ja osobiście wybrałam nie żyć przeszłością. Tamta historia jest już dla mnie zamknięta. Dziewczyny z wątku ciążowego mojego już zaczęły rodzic. Ja bym nie rodziła teraz swojego dziecka. Nie, bo tamta historia skończyła się tak po coś, nie bez powodu i ona musiała się tak skończyć 🙏🏼
    Masz racje Martyna, muszę jakoś spróbować przestać o tym myśleć... Mam nadzieje ze jak zacznę kolejne cykle i zajmę tym głowę to po prostu mi przejdzie 😓

    Red555 lubi tę wiadomość

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5611 5897

    Wysłany: 4 lipca 2021, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo to jeszcze przez 3 miesiące będziemy w tym samym wieku bo u mnie w październiku wybije 28... Moja mama miała nas już trójkę w tym wieku.

    Red tyle złego na Ciebie spadło ostatnio 😞 bardzo współczuję ale wiem, że jesteście silne z mamą i musi być dobrze 🙏

    Red555 lubi tę wiadomość

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • Red555 Autorytet
    Postów: 1410 1974

    Wysłany: 4 lipca 2021, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo a kiedy planujes powrócić do starań? Ja dzisiaj też minimalnie plamie, ale czuje ze to juz końcówka....

    f2w3rjjg126tkf9t.png
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4056 4826

    Wysłany: 4 lipca 2021, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolala wrote:
    Karo to jeszcze przez 3 miesiące będziemy w tym samym wieku bo u mnie w październiku wybije 28... Moja mama miała nas już trójkę w tym wieku.

    Moja mama tez miała nas już dwójkę i to dość podrośniętych bo miała szybko dzieci. Super sobie w życiu poradziła mimo wczesnego macierzyństwa i zawsze miałam poczucie ze super mieć młoda mamę. Przez to pewnie tez miałam szybko poczucie ze mogę mieć już dzieci, chociaż studia, praca, brak partnera to wydłużyły w czasie. Przestałam już porównywać się do mamy bo bym oszalała, ale wiem co czujesz ;)

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4056 4826

    Wysłany: 4 lipca 2021, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Red555 wrote:
    Karo a kiedy planujes powrócić do starań? Ja dzisiaj też minimalnie plamie, ale czuje ze to juz końcówka....
    Zobaczę co w środę się dowiem na usg... Przed wizytą zrobię tez kolejną bete żeby zobaczyć jak spada (na razie jest nadal dość duża bo 1660). U mnie kolejny dzień krwawienia się jednak zaczał, a już myślałam ze dziś będzie spokój... A w klinice powiedzieli ze mam przyjść po pierwszej miesiączce także jeszcze trochę. Chcemy zacząć starania jak najszybciej, z resztą - paradoksalnie - od poronienia mi tak wzrosło libido ze dawno takie nie było 😏🤦🏼‍♀️ A wiadomo ze teraz nic bo po pierwsze ryzyko infekcji, a po drugie napierdziela mnie brzuch wiec żadna to przyjemność 🙄 eeeeeh. W środę mam to usg i czekam na nie jak na zbawienie, w mojej głowie tk jest taka granica, ze do wtedy przestane cudownie krwawić, powiedzą ze endo piękne, ze pęcherzyk w jajniku już czeka i ze mam działać 😂😅 - za marzenia nie każą

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Wiolala Autorytet
    Postów: 5611 5897

    Wysłany: 4 lipca 2021, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na Zalando lounge są wyprzedaże z Jack &Jones i jest tam dużo męskich luźnych gatek i nawet męskie skarpety w ananasy🍍🍍tylko radzę się pospieszyć 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2021, 10:55

    Zapominamy o tym co było złe bo jesteś już z nami Synku ♥️♥️♥️

    age.png
  • tylko_czytam Autorytet
    Postów: 515 955

    Wysłany: 4 lipca 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka26 wrote:
    Sasanko nie wiem jak to zrobiłaś, ale właśnie przyszła do mnie 💃🏽💃🏽💃🏽 Dzięki!!! 😁


    Sasanko Ty jesteś szamanka nie sasanka 😀
    Potrafisz wyczarować okres na zawołanie
    Ale nie każdy ma dla Ciebie takie zadanie!
    Ja poproszę dwie kreseczki upragnione
    Dzięki Tobie marzenie będzie spełnione!
    Sasanko użyj swoich mocy kosmicznych
    By 13 lipca był dla mnie magiczny 😀


    Baaarrdzo proszę o wpisanie na testowanie na 13 lipca 🤞

    Karo123, Limonka26, Wiolala, Simons_cat, Księgowa, Sasanka55. lubią tę wiadomość

    Ix2Tp2.png
    14.02- beta 674🥰
    15.03 - 1,9cm bejbika ❤️
    26.03 - 3,6cm ❤️
    12.04- 6,7 cm ❤️ USG prenatalne Ok
    22.04 - wyniki NIFTY- ryzyka niskie / babyGIRL🥰💖
  • celina550 Autorytet
    Postów: 5256 6571

    Wysłany: 4 lipca 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo, tak, wczoraj testowałam.
    10dpo, biel na tescie że aż biło po oczach. Miałam mega doła i trochę załamke, bo progesteron po owu ponad 30 (norma do 23 czy do 24), a ktoś jednocześnie w 12 dpo miał taki wynik z ładną beta🤦 ale jeszcze jutro sikne dla sportu, choć już odpuściłam troszeczkę 😉

    👰🏻‍M&M🤵🏻

    "wszystko to, co mam, wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja"

    06.22 ciąża biochemiczna (4+5) 💔
    07.22 usunięcie jajowodu z ciążą pozamaciczną (6+5) 💔

    ▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️

    listopad 2022 - start procedury, długi protokół 🍍
    ❄️4AA z 5 doby i ❄️4BA z 6 doby

    19.01.23 🤰🏻 - ET 3dniowca - ❌
    24.02.23 🤰🏻 - FET ❄️4AA + naturalny cud 🍀

    19.10.23 - nasze cuda świata- 2730 misi ❤️ i 2080 małego 💙

    age.png
  • tylko_czytam Autorytet
    Postów: 515 955

    Wysłany: 4 lipca 2021, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celina a betę będziesz robić?

    Ix2Tp2.png
    14.02- beta 674🥰
    15.03 - 1,9cm bejbika ❤️
    26.03 - 3,6cm ❤️
    12.04- 6,7 cm ❤️ USG prenatalne Ok
    22.04 - wyniki NIFTY- ryzyka niskie / babyGIRL🥰💖
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4056 4826

    Wysłany: 4 lipca 2021, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    celina550 wrote:
    Karo, tak, wczoraj testowałam.
    10dpo, biel na tescie że aż biło po oczach. Miałam mega doła i trochę załamke, bo progesteron po owu ponad 30 (norma do 23 czy do 24), a ktoś jednocześnie w 12 dpo miał taki wynik z ładną beta🤦 ale jeszcze jutro sikne dla sportu, choć już odpuściłam troszeczkę 😉

    Celina trzymam kciuki, 10dpo to jeszcze jest czas. U mnie 11dpo pojawił się cien cienia który nawet z perspektywy czasu mogłabym nazwać prawie bielą. Także nie składamy broni, trzymam kciuki dalej, bo prog super ☺️❤️✊

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 4 lipca 2021, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miska122 wrote:
    Ja biorę metylowaną B12 z mitopharmy 500. Tania nie jest, ale efekt masz w mojej stopce :) niestety ma kwas foliowy w dwóch formach, ale mój organizm dużo lepiej reaguje niż na np prenatal uno (a niby ta sama dawka) i nie mam już tak wywalonego kwasu foliowego. Teraz zaczęłam brać co 2 dni, a że w opakowaniu jest 120 tabletek to starczy mi na prawie całą ciąże.

    Ładnie zeszło 😍 widzę że ten wyszedł u Ciebie gen MTHFR. U mnie to jest teraz w kolejce do sprawdzenia.

    Myślicie, żeby wybrać się do endokrynologa? Nie wiem jak mam dawkować co i jak. I czy nie bezpieczniej jest zawiesić starania aż homocysteina spadnie?

  • Limonka26 Autorytet
    Postów: 2569 2911

    Wysłany: 4 lipca 2021, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo, a to ty mój rocznik jesteś 😁 a ja cały czas myślałam, że jesteś 97 :)

    Starania od 12.2020
    44cs - udało się 🤍
    ——————————————————
    👱🏼‍♀️❌AMH 13/ PCOS/ IO/ PAI-1 i MTHFR hetero/ KIR AA/ rozjechane cytokiny/ cross-match 46%

    🧔🏻‍♂️❌morfologia 1-2%/ HBA 72%/ stres oksydacyjny
    ——————————————————
    💎 05.2023 I IVF- 10🥚- 1x❄️
    • 06.2023 FET❄️4BB - beta 0 ✖️
    💎 09.2023 II IVF- 6🥚- 3x❄️
    • 01.2024 FET❄️4BA- 5tc💔
    • 05.2024 FET❄️4BB - 5dpt ⏸️; 6dpt bhcg 23,1; 8dpt 42,2; 10dpt 115; 13dpt 403; 17dpt 2230; 20dpt 5883
    🍀 24dpt CRL 0,36cm i 💓
    🍀 11+6 prenatalne - 6cm szkraba, ryzyka niskie,
    ❤️171ud/min

    preg.png
‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ