X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie W lipcu śpimy bez piżamy👙, w kwietniu bobo przytulamy🤱
Odpowiedz

W lipcu śpimy bez piżamy👙, w kwietniu bobo przytulamy🤱

Oceń ten wątek:
  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 20 lipca 2021, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki- jest tak jak myślałam:

    Czynnik V (Leiden) - Układ heterozygotyczny- nieprawidłowy
    PAI-1- Układ heterozygotyczny- nieprawidłowy

    Do tego nieprawidłowe dwie mutacje MTHFR

    Co dalej? Acard i heparyna?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2021, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter wrote:
    Mam wyniki- jest tak jak myślałam:

    Czynnik V (Leiden) - Układ heterozygotyczny- nieprawidłowy
    PAI-1- Układ heterozygotyczny- nieprawidłowy

    Do tego nieprawidłowe dwie mutacje MTHFR

    Co dalej? Acard i heparyna?
    No z tego co wiem v leiden odpowiada za trombofilie.. koniecznie dobry hematolog moze zleci jeszcze dodatkowe badania ale heparyne powinnaś na pewno dostać i to nwm czy czasem nie od owulacji

    Otter lubi tę wiadomość

  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5258 4824

    Wysłany: 20 lipca 2021, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter zgadzam się z Anka koniecznie hematolog i heparyna faktycznie myślę że od owu.

    anka, Otter lubią tę wiadomość

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 20 lipca 2021, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owu u mnie jutro/ pojutrze 😆
    Zaraz będę dzwoniła do swojej starej gin czy mnie przyjmie na monit. Oby się nade mną zlitowała 😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2021, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawdopodobnie znalazłaś przyczynę czemu się nie udaje. Masz w rodzinę kogoś z zakrzepica zatorami itp?

  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 20 lipca 2021, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Prawdopodobnie znalazłaś przyczynę czemu się nie udaje. Masz w rodzinę kogoś z zakrzepica zatorami itp?

    Taaak. I nie wiem jak lekarz mógł to pominąć 🤯
    Dziadkowie mają problemy z żylakami, a pół rodziny mojego taty choruje na nadciśnienie i bardzo dużo osób zmarło na zawał...
    Także dobrze że trafiłam na forum i znalazłam problem.

    Karo123 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2021, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter wrote:
    Taaak. I nie wiem jak lekarz mógł to pominąć 🤯
    Dziadkowie mają problemy z żylakami, a pół rodziny mojego taty choruje na nadciśnienie i bardzo dużo osób zmarło na zawał...
    Także dobrze że trafiłam na forum i znalazłam problem.
    To faktycznie obciążenie duże.. tez nie rozumiem jak mogl pominąć. Mój lekarz od razu mi się pytał o takie rzeczy.. ale teraz odpowiednie leczenie i zaraz będziesz w ciąży 😉🥰

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4055 4825

    Wysłany: 20 lipca 2021, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielone, jasne ja tez myśle ze jak masz zwykle ładne endo to nie ma co samemu brac Estrofemu :) ja tylko opisałam jak to u mnie wyglądało (ale miałam cykl stymulowany) i chodziło mi o to ze może jak będziesz przed owu albo tuż po i stwierdzą ze endo niewystarczające to może Ci jeszcze zaleca sami estrofem :) jedno jest pewne, jesteś w dobrych rękach specjalistów w swojej dziedzinie i oni wiedza co robią 💪😊 A na myśle ze Twoje endo będzie ładne, jeszcze ma chwilkę żeby podrosnąć 😊🍷

    Otter... Mam nadzieje ze po prostu znalazłaś przyczynę i od teraz z górki! Już niedługo widze u Ciebie dwie kreseczki 😊✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2021, 15:12

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 20 lipca 2021, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter wrote:
    Mam wyniki- jest tak jak myślałam:

    Czynnik V (Leiden) - Układ heterozygotyczny- nieprawidłowy
    PAI-1- Układ heterozygotyczny- nieprawidłowy

    Do tego nieprawidłowe dwie mutacje MTHFR

    Co dalej? Acard i heparyna?

    Zdecydowanie hematolog, bo to skłonność do trombofilii. Ja bym wykonala jeszcze badania krwi.

    Acard na 100% - w dawce 150. A o heparynie niech podejmie lekarz decyzję. 😊 Konsultuj szybko!

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 20 lipca 2021, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Zdecydowanie hematolog, bo to skłonność do trombofilii. Ja bym wykonala jeszcze badania krwi.

    Acard na 100% - w dawce 150. A o heparynie niech podejmie lekarz decyzję. 😊 Konsultuj szybko!

    A jakie? Mam Morfologie sprzed 3 tygodni 😊
    Teraz dopiero kojarzę że przy ostatnim pobraniu krwi pierwsza próbka do wyrzucenia bo krew była gęsta jak smoła 😳

    Dzisiaj hematolog, a jutro monit 💪

    Ivanka93, Karo123 lubią tę wiadomość

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 20 lipca 2021, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter wrote:
    A jakie? Mam Morfologie sprzed 3 tygodni 😊
    Teraz dopiero kojarzę że przy ostatnim pobraniu krwi pierwsza próbka do wyrzucenia bo krew była gęsta jak smoła 😳

    Dzisiaj hematolog, a jutro monit 💪

    Myślę, że hematolog powinien Ci zlecić APTT, INR, czas potrombinowy, białko C, białko S i antykoagulant tocznia. Ewentualnie antytrombina III.

    Morfologia nic nam nie mówi o krzepnięciu 😉

    Trzymam kciuki! Daj znać po wizycie.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Jusia88 Autorytet
    Postów: 3053 3561

    Wysłany: 20 lipca 2021, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter to chyba znalazlas przyczynę, kciuki za wizytę ✊🏻🤞🏻

    Starania od 2019 🚼
    👱🏼‍♀️33👱🏻‍♂️34
    ▪️Luty 2020 CP 7 tc 💔
    ( operacja jajowód zachowany )
    ▪️Maj 2021 klinika w De
    Endometrioza
    Zrost lewego jajnika z macicą
    Lewy jajowód niedrożny
    ▪️Sierpień 2021 IVF
    Protokół długi
    19.08 punkcja 10:15 🧫🔬💉
    Pobrano 9 komórek, zapłodniło się 6
    24.08 Transfer 🐣 14:05 🍀
    Mamy jeszcze ❄️❄️ blastki
    Beta 6 dpt 31,6 Prog 11,6
    Beta 9 dpt 128,0 Prog 29,40
    Beta 14 dpt 800,0 Prog 51,5
    13.09 Pierwsze USG 😍🤞🏻
    20.09 Mamy ❤️
    12.10 Wizyta 👩🏼‍⚕️ CRL 3cm 😍
    03.11 Prenatalne 12+6 CRL 6,49 cm chłopczyka 💙
    04.01.22 połówkowe 21+5 457 g 💙
    17.02 badanie III trymestru 28+0 1260g i 37 cm milosci 💙

    Marcel 23.04.2022 16:51
    Nagłe cc z powodu gestozy 37tc+2d
    2930g szczęścia i 50cm miłości 🥰

    202204235378.png
  • Red555 Autorytet
    Postów: 1410 1974

    Wysłany: 20 lipca 2021, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello, ja jestem po dentyście, mam leczony ten Ab kanał i póki co taka wkładkę tymczasowa...
    Jutro mam urodziny i będę dzwonić do szpitala zapytać się czy są wyniki histopstplpgoi :)

    f2w3rjjg126tkf9t.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 20 lipca 2021, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Red555 wrote:
    Hello, ja jestem po dentyście, mam leczony ten Ab kanał i póki co taka wkładkę tymczasowa...
    Jutro mam urodziny i będę dzwonić do szpitala zapytać się czy są wyniki histopstplpgoi :)

    Nie lepiej jutro cieszyć się urodzinkami a dzwonic w czwartek? 😊
    Jak mama?

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2021, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest sens robic 9dpo proga? Wczesniej nie dam rady isc... a 9 dpo chyba już będzie spadalo bo mam która faze lutealna 11-12 dni co myślicie?

  • Jo_an Autorytet
    Postów: 2336 2542

    Wysłany: 20 lipca 2021, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wasze wyniki skłaniają mnie do myśli o zrobieniu badań z testdna na trombofilie. Z jednej strony staram się ufać lekarzowi i robić badania jakie zleca,ale z drugiej widzę jak to niestety wygląda u Was :( 400 zł piechotą nie chodzi, ale jak mam wydać kupę kasy na in vitro i przez brak jakiejś diagnozy nie zajść w ciążę to się skłaniam ku testowi. Ewentualnie myślę, żeby porozmawiać o tym z lekarzem na początku stymulacji czy robić badania,akurat do czasu punkcji by były wyniki. Ciężkie te nasze decyzję :/

    86' starania od 8.19, od 11.20 w Klinice. M:obniżona ilość i ruchliwość, DFI 28%
    4.21 cb, 4.21 IUI, 6.21-2 IUI :(
    7.21 IVF:11pęcherzyków❄️❄️❄️❄️❄️8.21 i 9.21-2 transfery :(
    ANA1 ujemne, NK ok, biopsja endo, MTHFR A1298C homo, PAI-1 hetero. KIR AA, C1C1. AlloMLR 0%

    Naturalny cud:
    27.11 beta 36
    18.06 33+0🐣Adaś
    age.png
  • Jo_an Autorytet
    Postów: 2336 2542

    Wysłany: 20 lipca 2021, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Otter masz już jakąś diagnozę,oby to było przyczyną i się udało szybciutko :)

    86' starania od 8.19, od 11.20 w Klinice. M:obniżona ilość i ruchliwość, DFI 28%
    4.21 cb, 4.21 IUI, 6.21-2 IUI :(
    7.21 IVF:11pęcherzyków❄️❄️❄️❄️❄️8.21 i 9.21-2 transfery :(
    ANA1 ujemne, NK ok, biopsja endo, MTHFR A1298C homo, PAI-1 hetero. KIR AA, C1C1. AlloMLR 0%

    Naturalny cud:
    27.11 beta 36
    18.06 33+0🐣Adaś
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2021, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jo_an wrote:
    Wasze wyniki skłaniają mnie do myśli o zrobieniu badań z testdna na trombofilie. Z jednej strony staram się ufać lekarzowi i robić badania jakie zleca,ale z drugiej widzę jak to niestety wygląda u Was :( 400 zł piechotą nie chodzi, ale jak mam wydać kupę kasy na in vitro i przez brak jakiejś diagnozy nie zajść w ciążę to się skłaniam ku testowi. Ewentualnie myślę, żeby porozmawiać o tym z lekarzem na początku stymulacji czy robić badania,akurat do czasu punkcji by były wyniki. Ciężkie te nasze decyzję :/
    Szczerze ja zrobilan bez wiedzy lekarza i nie żałuję:) takie badanie zwykle lekarze zlecają dopiero po poronieniu i to zazwyczaj 2-3.. a często wyniki takie juz utrudniają zajście w ciaze :)

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 20 lipca 2021, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Jest sens robic 9dpo proga? Wczesniej nie dam rady isc... a 9 dpo chyba już będzie spadalo bo mam która faze lutealna 11-12 dni co myślicie?

    Ja bym zrobiła, jeśli chcesz sprawdzić czy owu była 😊

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Otter Autorytet
    Postów: 1879 2684

    Wysłany: 20 lipca 2021, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie u hematologa. Ogólne wrażenie dobre, ale lekarz wypowiadał się ostrożnie o stosowaniu heparyny przy staraniach i bardziej zalecał jej branie po stwierdzeniu ciąży. Mutacje wskazują na skłonności do trombofilii, ale kazał zbadać jeszcze czas potrombinowy, białko C, białko S tak jak pisała Księgowa. O pozostałych badaniach nie wspomniał, ale i tak je zrobię 😉
    Mówił, że nie śledzi aż tak nowinek ginekologicznych przy trombofilii i ciężko mu się wypowiedzieć jak działa heparyna brana od owulacji czy pozytywnego testu, ale dostałam recepte na neoparin 0.4, który od razu wykupiłam. Acard mówił, że nie jest konieczny, ale i tez zakupiłam w dawce 150mg.
    Również wysoka homocysteina oraz mutacje MTHFR mogą u mnie hamować ciążę. Temat ciężki, ale do ogarnięcia 💪

    Jutro o 16:00 mam monitoring 🥚

    Rozumiem, że acard mogę wziąć już dzisiaj a heparynę po stwierdzonej owulacji, tak? 😉

    Ogólnie czuję jak mój mózg pulsuje 🤯🤯 tyle się dzisiaj zadziało i w końcu ruszyłam z miejsca. Gdyby nie Wy to nigdy był nie zrobiła mutacji. Dziękuję, że jesteście ❤️

    Jusia88, Asia2309, Księgowa, Karo123 lubią tę wiadomość

‹‹ 77 78 79 80 81 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ