X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie W oczekiwaniu na rozwiązanie (klub AA) 💚
Odpowiedz

W oczekiwaniu na rozwiązanie (klub AA) 💚

Oceń ten wątek:
  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 10 maja 2021, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna.Optyk wrote:
    Natka dzisiaj włączyłam zakupowego turbo kopa, bo to jeden z niewielu dni, gdy czuje się dobrze. Wczoraj znów mnie poranne rzyganie i migrena wyłączyły na cały dzień. Dzisiaj mam wrażenie, że fruwam z metr nad ziemią. Powoli się zaczynam kompletować i z tych "higienicznych" zakupów. Kupiłam podkładów poporodowe, gatki te siateczkowe, podkłady na łóżko, wkładki laktacyjne. Tak będę kupowała na bieżąco to, co będzie w promocji 😁

    Ja zrobiłam ostatnio listę Excel z zakupami i się totalnie przerazilam ilością rzeczy które trzeba nabyć.. jak tylko poznam płeć lawina zamówień ruszy pełną parą.. cant wait 😁

    age.png
  • Noelle Autorytet
    Postów: 5740 7934

    Wysłany: 10 maja 2021, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajcie spokój..... moje myśli krążą już tylko i wyłącznie wokół porodu. No żyć się nie da. 🙄
    Dzisiaj doszło to już do takiego stopnia, że jak nakładałam olej na włosy to pierwszą moją myślą było to żeby tylko nie zaczął się poród bo jak ja z takimi tłustymi włosami tam pojadę. 🤦🏻‍♀️

    Justyna.Optyk, kokoszka31, Natka95, Martyna33, malwaxxx28 lubią tę wiadomość

    Klara 14.06.2021 ❤️ 3250 gram i 51 cm ❤️klz99vvj0698zxow.png
  • Justyna.Optyk Autorytet
    Postów: 2260 4448

    Wysłany: 10 maja 2021, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Noelle rozwaliłaś mnie tym 😁
    Moja mama opowiadała, że jak już darlam się w nieboglosy na sali to przywieźli kobitę do porodu po sama dupę w błocie. Zanim ja przewieźli na trakt, musieli ja najzwyczajniej w świecie umyć. Potem okazało się, że ja skurcze dopadły jak buraki plewila. Także wiesz, czym są włosy przy brudzie z pola 😁😁😁

    Kokoszka ja cały czas posiłkuje się lista Noelle. 😁

    kokoszka31, Natka95, Noelle, malwaxxx28 lubią tę wiadomość

    wnidupjyplv8ipq3.png

    Hanusia, 3870g czystego szczęścia, 57cm miłości ❤️
    39+3 tc
  • Bc_m Przyjaciółka
    Postów: 89 95

    Wysłany: 10 maja 2021, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Marienn super wiadomość !😘🤩
    Spokojnej ciąży ☺️☺️

  • Annamaria Autorytet
    Postów: 2329 3342

    Wysłany: 10 maja 2021, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna.Optyk wrote:

    Kokoszka ja cały czas posiłkuje się lista Noelle. 😁

    ja też! Także Noelle, ułatwiłaś wielu z nas życie baaardzo :) ja sobie zminimalizowałam ją i na potrzeby wydruku (drukowałam ją dla moich dziewczyn z grupy jogi dla ciężarnych)
    i skrótowo wyszło mi coś takiego :)

    Dokumenty:

    - dowód osobisty
    - karta ciąży
    - oryginał grupy krwi
    - wynik GBS
    - opcjonalnie plan porodu

    Kosmetyki i artykuły higieniczne:

    - mini pasta do zębów
    - szczoteczka do zębów
    - żel pod prysznic i szampon najlepiej przelane do mniejszych buteleczek
    - dezodorant
    - krem do rąk
    - szczotka do włosów
    - gumka do włosów
    - pomadka nawilżająca (gdzieś na wierzchu, pod ręką podczas porodu)
    - opcjonalnie inne kosmetyki
    - 2 sztuki podpasek MAXI (na drogę do szpitala, na ewentualne wody)
    - wkładki laktacyjne jednorazowe
    - majtki poporodowe ( siateczkowe)
    - lanolina lub coś kojącego na sutki (np lano-maść Ziaja)
    - papier toaletowy mokry
    - chusteczki higieniczne
    - leki, które bierzecie na stałe (zastrzyki, gaziki, Acard, peny insulinowe)
    - mini podróżna suszarka do włosów
    - płyn do soczewek
    - pojemnik na soczewki
    - soczewki jednodniowe

    Ciuszki i inne dyrdymały:

    - koszula porodowa
    - 2-3 koszule do karmienia
    - stanik do karmienia
    - szlafrok cienki
    - gumowe klapki
    - skarpetki (przynajmniej 2 pary)
    - duży i mały ręcznik
    - woda w butelce z dziubkiem lub butelka filtrująca (butelka z dziubkiem po wypiciu przyda się również do podmywania krocza )
    - smakołyki (lizaki, batony, suszone owoce, orzeszki)
    - kubek i łyżeczka
    - herbatka w saszetkach na laktację
    - owsianka/kisielek do zalewania w kubku
    - jabłko
    - ładowarka do telefonu
    - słuchawki do telefonu
    - okulary i etui na okulary
    - książka
    - worek foliowy na brudne/mokre rzeczy

    Dla dziecka:

    - chusteczki nawilżane
    - pieluszki (opcjonalnie) czasem szpital zapewnia do oporu
    - pieluchy tetrowe
    - kocyk
    - ubranka

    Zakupy w aptece

    - sól fizjologiczna w ampułkach
    - witamina D (np D-Vitum 400 twist-off)
    - płyn do mycia niemowląt (np. żel Hagi z dobrym składem z Rossmana, ma w składzie już olejek migdałowy)
    - lub sam olejek ze słodkich migdałów
    - pieluszki rozmiar Newborn
    - coś do odkażania pępuszka
    - Sudocrem lub coś na już odparzoną pupkę

    Wyprawkowy must have:

    - pieluszki tetrowe/muślinowe
    - kocyki
    - lampka nocna do karmienia przy fotelu, gdzie będziemy karmić, żeby nie budzić reszty domowników w sypialni
    - poduszka do karmienia
    - przewijak
    - koszyczek na pieluszki
    - lub zawieszany organizer na pieluszk/chusteczki, na łóżeczko
    - bawełniane płatki kosmetyczne dla niemowląt (do mycia buźki, lub tyłeczka wodą)
    - kolektor pokarmu
    - wanienka (np. Shnuggle)
    - proszek do prania i płyn do płukania dziecięcy
    - leżaczek dla niemowlaka
    - fotelik do samochodu
    - kocyk-otulacz do fotelika samochodowego
    - lusterko zakładane na fotel samochodowy, żeby widzieć maluszka
    - do gondoli osobny, miękki materacyk



    Noelle lubi tę wiadomość

    2007 synek
    2008 (* 9 tc)
    2010 synek
    2015 synek
    2018 synek
    2020 (* 11tc i *13tc)
    2021 córeczka

    MTHFR_677C T i PAI-1 4G hetero

    :) wegemama :)

    NHRLp2.png
  • Noelle Autorytet
    Postów: 5740 7934

    Wysłany: 10 maja 2021, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że ta lista tak Wam pomaga. ☺️

    szona lubi tę wiadomość

    Klara 14.06.2021 ❤️ 3250 gram i 51 cm ❤️klz99vvj0698zxow.png
  • Annamaria Autorytet
    Postów: 2329 3342

    Wysłany: 10 maja 2021, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze miałam dać znać, jak wymyślę co z przewijakiem.. co do materiałów zamówiłam na razie 3 :) i będę na spokojnie szyć, ale sam przewijak to jednak będzie kosz, na komodzie obok łóżeczka. Będę stać nieco bokiem, ale mam wrażenie, że moje plecy i tak będą mi wdzięczne za niepochylanie się, więc spróbuję..

    O takie coś wymyśliłam.. :) zaraz wam z telefonu wkleję:

    702884849cc0.jpg

    486d4e355aad.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2021, 15:47

    Noelle, kokoszka31, Księgowa, Martyna33, Mlodamezatka, szona lubią tę wiadomość

    2007 synek
    2008 (* 9 tc)
    2010 synek
    2015 synek
    2018 synek
    2020 (* 11tc i *13tc)
    2021 córeczka

    MTHFR_677C T i PAI-1 4G hetero

    :) wegemama :)

    NHRLp2.png
  • Justyna.Optyk Autorytet
    Postów: 2260 4448

    Wysłany: 10 maja 2021, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annamaria przeczytałam Twoja listę i super sprawa, że napisałaś o soczewkach kontaktowych. Do tych kobietek, które noszą SK:
    Na ciążę warto się przerzucić na jednodniowe. Są bardziej nawilżone, bardziej miękkie, a podczas ciąży nasze oko się baaaardzo przesusza ! To niezwykle niebezpieczne dla rogówki oka. Na czas ciąży każda z Was ma nadany przez mnie zakaz używania soczewek z rossmanna (najchętniej bym je w ogóle wyrzuciła z tych sklepów, ale co ja mogę?) bo pomimo atrakcyjnej ceny nie maja nic do zaoferowania. Najlepiej uwodniona soczewka jest Alcon Dailies Total 1. Czasami z programu zakontaktowani można uzyskać bezpłatne próbki. Oczywiście każda soczewka musi być dopasowana do Waszej krzywizny oka i mieć odpowiednią średnicę, dlatego należy sprawdzić czy te parametry się zgadzają. Jeśli tak, warto spróbować tych.
    Jeśli jednak zostajecie przy miesięcznych, to przynajmniej nie używajcie całodobowych. Dobra soczewka miesięczna jest Air Optix Hydra Glyde (znów, jeśli tylko krzywizna i średnica odpowiada dopasowanym przez specjalistę soczewkom). Fajnymi soczewkami miesięcznymi są też Miru, to jedyne, które ja mogłam nosić, choć nie mogę żadnych miesięcznych.

    Płyny do soczewek ! To też temat rzeka. W czasie ciąży radzę unikać płynu Solo Care Aqua. Ma świetne właściwości dezynfekujące (dezynfekuje soczewkę już po 15-20 min) ale jest mniej komfortowy dla oka. Jeśli kupujecie płyn w Rossmanie, to nie kupujcie Opti free Express (znów, bardziej podrazniajacy) tylko Opti Free Pure Moist. Jest dużo bardziej delikatniejszy. Nie będę mówić o tych bez konserwantów, bo uważam, że powinni je stosować tylko alergicy, ponieważ bez konserwantów ten płyn szybko nadaje się do wywalenia...

    No i przede wszystkim - okulary to must have. Min. jeden dzień odpoczynku dla oczu w okularach i wieczory też w okularach. Przy dzieciątku i tak okulary będą niezbędne bo na śpiocha nie będziecie zakładać soczewek przecież. :)

    Noelle, kokoszka31, Annamaria, Mlodamezatka, szona lubią tę wiadomość

    wnidupjyplv8ipq3.png

    Hanusia, 3870g czystego szczęścia, 57cm miłości ❤️
    39+3 tc
  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 10 maja 2021, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna.Optyk wrote:
    Noelle rozwaliłaś mnie tym 😁
    Moja mama opowiadała, że jak już darlam się w nieboglosy na sali to przywieźli kobitę do porodu po sama dupę w błocie. Zanim ja przewieźli na trakt, musieli ja najzwyczajniej w świecie umyć. Potem okazało się, że ja skurcze dopadły jak buraki plewila. Także wiesz, czym są włosy przy brudzie z pola 😁😁😁

    Kokoszka ja cały czas posiłkuje się lista Noelle. 😁

    Oczywiście moja lista powstała na bazie Noell- jakżeby inaczej, ale jako inżynier muszę mieć wszystko w tabelce z linkami i statusem 🤣

    Justyna.Optyk, Noelle lubią tę wiadomość

    age.png
  • Annamaria Autorytet
    Postów: 2329 3342

    Wysłany: 10 maja 2021, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna, bardzo ci dziękuję za obszerną notkę o soczewkach :) Buziak w policzek :)

    Zakodowałam o płynie z Rosska, będę pamiętać. Używam często jednodniowych, ale nie z Rossmana, tylko z salonu z soczewkami, nazwy nie pamiętam, no tanie na pewno nie są..

    Simons, doczytałam o mamie i mam podobnie jak dziewczyny, na jej miejscu zareagowałabym identyko... Tu i teraz nie miejsce na wspominanie strat, ale właśnie na wybuch radości z TEGO dziecka w twoim brzuszku :) Rozumiem też troszkę twoją reakcję, bo w ciaży targają nami najbardziej skrajne emocje i sama często reaguję w ogóle nieadekwatnie do sytuacji, albo za sekundę wręcz zmieniam zdanie, itd.. także miałaś pełne prawo mieć mętlik..
    Tak czy siak, jest wszystko ok, dobrze, że pogadałyście i jest dobrze :)

    U mnie lipa, zawiało mnie na działce, gardło boli jak nie wiem co... energii mam 5% ze 100%..
    Jedyne co dziś zrobiłam to zamówiłam płyn do prania dzidziusiowych ubranek, płyn do płukania i płyn do prania ubranek z wełny. Chociaż to mam z listy odhaczone..

    Idę do wyrka, śpijcie dobrze ciężarówki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2021, 22:08

    2007 synek
    2008 (* 9 tc)
    2010 synek
    2015 synek
    2018 synek
    2020 (* 11tc i *13tc)
    2021 córeczka

    MTHFR_677C T i PAI-1 4G hetero

    :) wegemama :)

    NHRLp2.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 10 maja 2021, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna, a powiesz mi coś o Biofinity a propos ciazy? Faktycznie musialabym się przerzucić? Nie ukrywam, że te soczewki są najlepsze ze wszystkich, których używałam. Totalnie ich nie czuje (mimo tego, że są miesięczne) - oczywiście jeśli noszę je do 30 dni, bo później to wiadomo 😅

    Jeśli bede musiala je zmienić to chyba już zacznę szukać 🙈

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • asiek96 Autorytet
    Postów: 607 970

    Wysłany: 10 maja 2021, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna dzięki na info o soczewkach, na pewno się przyda :D
    Laski byłam dzisiaj u lekarza po zwolnienie, zrobiliśmy szybki podgląd jak dzidziuś, no i okazało się, że będzie chłopak 😍
    Zdjęcie siurdolka dla chętnych:
    https://zapodaj.net/5ce1cb580a39b.jpg.html

    Księgowa, Noelle, Atena37, kokoszka31, Beza27, kamisia, miska122, Mlodamezatka, szona lubią tę wiadomość

    7b0959fad6.png
  • Annamaria Autorytet
    Postów: 2329 3342

    Wysłany: 11 maja 2021, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiek, o jaaaa, aż od razu poleciałam do swojego usg, no i faktycznie u mnie zupełnie inaczej to wygląda... :)
    Cudnie, że wszystko ok, miłego odpoczywania na L4! Dbaj o siebie :)

    Dziś przychodzi do mnie ostatnia koszula do szpitala, wzięłam oprócz jednej na napy jeszcze taką z zamkami/suwakami po bokach. Będzie łatwiej jedną ręką zrobić "ziuut" :)

    Noelle, czytasz sobie coś na oswojenie porodu, przygotowanie się? Masz coś? :)

    2007 synek
    2008 (* 9 tc)
    2010 synek
    2015 synek
    2018 synek
    2020 (* 11tc i *13tc)
    2021 córeczka

    MTHFR_677C T i PAI-1 4G hetero

    :) wegemama :)

    NHRLp2.png
  • Noelle Autorytet
    Postów: 5740 7934

    Wysłany: 11 maja 2021, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annamaria słucham afirmacji, ćwiczę oddechy, czytam i oglądam wspominki z pozytywnych porodów ale nic mi to nie daje. 🙈 Nastawiłam się, że pojadę i urodzę ale jak czytam tą panikę dziewczyn, które już kiedyś rodziły na czerwcówkach to cały spokój mnie opuszcza. 😅 Wchodzę tam już tylko sprawdzić czy ktoś nie urodził bo powoli robi się gorąco. 😜
    Jeżeli masz coś co pomoże to z miłą chęcią przygarnę tą wiedzę. 🙏🏻

    Klara 14.06.2021 ❤️ 3250 gram i 51 cm ❤️klz99vvj0698zxow.png
  • Annamaria Autorytet
    Postów: 2329 3342

    Wysłany: 11 maja 2021, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ściągnęłaś sobie z googli w pliku pdf ten "Poród aktywny" Janet Balaskas? To jest taki konkret, mi to bardzo dobrze robiło.. I nie jest jakieś długie :)

    I mega ważne, starać się pamiętać o luźnych ustach podczas porodu. Oddychać tak, żeby było jak się da luźne podczas oddychania, nie zaciskać ich, jak już tylko podczas parcia. Luźne usta to luźno na dole, łatwiej się otwierasz :) ale ty jeszcze troooochę, jeszcze masz chwilunię :) Spokojnie :)

    Noelle lubi tę wiadomość

    2007 synek
    2008 (* 9 tc)
    2010 synek
    2015 synek
    2018 synek
    2020 (* 11tc i *13tc)
    2021 córeczka

    MTHFR_677C T i PAI-1 4G hetero

    :) wegemama :)

    NHRLp2.png
  • Justyna.Optyk Autorytet
    Postów: 2260 4448

    Wysłany: 11 maja 2021, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Justyna, a powiesz mi coś o Biofinity a propos ciazy? Faktycznie musialabym się przerzucić? Nie ukrywam, że te soczewki są najlepsze ze wszystkich, których używałam. Totalnie ich nie czuje (mimo tego, że są miesięczne) - oczywiście jeśli noszę je do 30 dni, bo później to wiadomo 😅

    Jeśli bede musiala je zmienić to chyba już zacznę szukać 🙈
    Biofinity to nie jest zła soczewka, jest bardzo uniwersalna bo pasuje na naprawdę większość ludzi 😊 uwodnienie i tlenoprzepuszczalnosc jak dobrze pamiętam nieco gorsza od AirOptix. Musisz zobaczyć jak będziesz czuła się w ciąży w nich. Niestety, moje pacjentki często te soczewki odrzucały na rzecz jednodniowych, bo po prostu nie dały rady, oczy robiły się suche, więc z automatu i soczewka, oko było podrażnione. Pracowałam na Biofinity i to dobra soczewka, ale ciężarna to zawsze specyficzny pacjent.
    Jeśli chodziłaś w Biofinity, jesteś przyzwyczajona do soczewek Coopera to możesz spróbować ich jednodniowych Live. Całkiem przyzwoita soczewka jednodniowa, w rozsądnej cenie też (Dailies Total 1 jest ok dwukrotnie droższy za opakowanie)

    Annamaria niedługo i te salony soczewkowe znikną z rynku. Prywatni optycy w ogóle przestają ściągać soczewki. A to dlatego, że firmy produkujące soczewki proponują salonom optycznym czasami wyższa cenę za opakowanie niż można znaleźć w internecie. To dlatego w optykach jest drożej :)

    Księgowa lubi tę wiadomość

    wnidupjyplv8ipq3.png

    Hanusia, 3870g czystego szczęścia, 57cm miłości ❤️
    39+3 tc
  • Mlodamezatka Autorytet
    Postów: 5205 8040

    Wysłany: 11 maja 2021, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, znow 2 dni nieobecnosci bo migrena i wyzsze temperatury mnie wykluczyly z zycia. 🤦🏻‍♀️ Mnie... gdzie ja uwielbiam temperatury 30st plus 😅 takie dziwne uczucie dla mnie. Podejrzewam, ze niedzielna migrena wlasnie od wyzszej temperatury na zewnatrz. Musze sie przyzwyczaic powoli. Ciaza to dziwny stan 🤣

    Szonka widzialam, ze pisalas o moich czestych wizytach 😅 teraz akurat tak sie zlozylo bo mialam miec wizyte u prowadzacego a potem po 3 tyg u lekarza z kliniki. A w miedzyczasie wypadlo, ze musze jednak isc jeszcze raz po l4 i ta wizyta sprawdzic serduszko. Ale cieszy mnie to 😅

    Wczoraj mlody napedzil mi stracha bo caly dzien sie nie ruszal w ogole. Dzien wczesniej mialam przejscia z lekami bo 10 min po wzieciu zwymiotowalam i musialam brac jeszcze raz. Przez ten brak ruchow juz spanikowalam ze jednak zle zrobilam ze wzielam je jeszcze raz i ze moze dwa acardy mi sie wchlonely mimo wszystko i ze cos sie maluchowi stalo (wiem panika level hard 🤦🏻‍♀️) ale po przejechaniu hiper dziurawa droga, wypiciu troszke coli wznowil swoje harce 🙏🏼

    Widze, ze juz niezle lecicie z zakupami. Ja na razie chce skompletowac ciuszki wszystkie na 56-62. Do konca maja jakos. 😁 swoja droga jakie rozmiary bierzecie z hm? Mam bodziaki na 56 z hm najmniejsze ale one wypadaja jak inne firmy 62, lub ociupinke mniejsze. I zastanawiam sie czy jest jednak sens dokupic 50 z hm czy darowac sobie? Macie jakies opinie?

    Marienn ogromnie sie ciesze!! Kamien z serca! To teraz ciesz sie nudna ciaza! ❤️❤️❤️

    Kokoszka trzymam kciuki za wizyte w koncu! ✊🏻✊🏻✊🏻 Mowie Ci ze bedzie facio 💙💙

    Justyna dzieki za opinie o biofinity. Tez miesieczne stosuje i na razie jest okej. Moze pod wieczor mam bardziej zmeczone oko, ale nie zawsze nosze codziennie. Z reszta soczewki nosze juz tak dlugo, ze moje oko juz chyba mega przyzwyczajone. Jak urodze juz wszystkie dzieci ide na laserowa operacje!

    Milego dnia kochane. Ja dzis udaje sie na spacerek z moimi psiapsi ❤️

    kokoszka31, szona lubią tę wiadomość

    13.10.2021 10:25 nasz cud pojawił się na świecie 💙
    40+1, 56cm, 3300g, 10/10 🐻 I
    14.08.2023 5:44 największa niespodzianka życia wkroczyła w nasze życie 🩵
    40+5, 55 cm, 3500g, 10/10 🧸 F

    6.12.2022 - najwieksza niespodzianka i kolejny cud 🤰🏻

    Starania od 07.2019

    11.2019 - cp, usunięty lewy jajowód 💔
    07.2020 - sonoHSG - jajowód drożny; cb 💔
    11.2020 - histeroskopia: liczne mikropolipy - leczenie
    01.2021 - IVF start - IMSI
    29.01.2021 - transfer 5BB ✊🏻💚
    4.03 - 1,3 cm maluszka, FHR 159💚
    8.04 - prenatalne; chłopczyk 💙

    8 ❄️ oocytów
    Brak ❄️ zarodków

    MTHFR hetero i PAI homo ❌
    Nasienie morfologia 2% ❌ fragmentacja 21% ❌
  • Noelle Autorytet
    Postów: 5740 7934

    Wysłany: 11 maja 2021, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annamaria już ściągam! ❤️
    Ratuję się wszystkim na co tylko wpadnę. 😂
    I jeżeli dotrwam do 36 tygodnia a póki co jest okej to chyba zacznę ten nieszczęsny masaż krocza. 🙄

    Klara 14.06.2021 ❤️ 3250 gram i 51 cm ❤️klz99vvj0698zxow.png
  • Justyna.Optyk Autorytet
    Postów: 2260 4448

    Wysłany: 11 maja 2021, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mlodamezatka właśnie o tym mówię, oko jest bardziej zmęczone bo jest słabo nawilżone. Jeśli nosisz soczewki to możesz po tych kilku godzinach wpuścić sobie krople do oczu (ale niech Cię reka boska chroni przed starazolinem). Jakies Systane Complete chociażby. Fajne są te z odpowiednim dozownikiem, łatwiejsze w aplikacji.
    Aaaa .. i te, które mogą stać nawet pół roku otwarte to krople, które mają w sobie sporo konserwantów zapobiegających rozwojowi bakterii (i najczęściej specjalne zamknięcie). Musicie mieć tego świadomość, zanim po nie sięgnięcie - w razie gdybyście miały uczulenie :)

    wnidupjyplv8ipq3.png

    Hanusia, 3870g czystego szczęścia, 57cm miłości ❤️
    39+3 tc
  • Alutka128 Autorytet
    Postów: 2739 2300

    Wysłany: 11 maja 2021, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny TSH spadlo z 8,5 na 4,07 🙏 reszta wynikow w normie 🙏dziękuję za wszystkie kciuki ❤️

    Noelle, Beza27, Atena37, lawendowePole, asiek96, Justyna.Optyk, Litta, szona lubią tę wiadomość

    qb3c2n0aaonxly0p.png
‹‹ 79 80 81 82 83 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ