X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Walentynkowe Fasolki - lutowe testowanie 2018 :)
Odpowiedz

Walentynkowe Fasolki - lutowe testowanie 2018 :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Millvaa wrote:
    Dziewczyny, odzywam się do Was, bo.. no i tak jeden miesiąc się zapisuję na testowanie, a drugi nie, a w sumie wszystkie z Was kojarzę. Mam nadzieję, że nie będziecie na mnie złe, że tak się wtrącam.. Nie chcę wyjść na niekulturalną, a potrzebuję Waszej pomocy.

    Normalnie cykle 29dniowe, owulacja ok. 16-17dc. Wczoraj 32 dc, zrobiłam test, więc to przypuszczalne 15dpo i wyszła blada kleska. W sensie widać ją na pierwszy rzut oka, ale jest blada. Poleciałam od razu na betę i progesteron:

    Beta: 10 mIU/ml
    Progesteron: 1.30 ng/ml

    I wiem, że nie jest ciekawie.. Zastanawia mnie, jaki cudem ja przy tak niskim progesteronie nie mam plamień?

    Nie miałam żadnej luteiny w domu. Pojechałam do lekarza do szpitala, dał mi receptę no i biorę. Ale zastanawiam się.. jest sens? Boję się, że jeszcze tą luteiną podtrzymam ciążę, która jest na granicy poronienia, bo i tak nie ma szans..

    Oczywiście betę i progesteron powtarzam jutro. Co byście robiły? Brały tę luteinę? Beta i tak jest strasznie niska, jak na tyle dpo, więc obstawiam, że to biochemiczna. A i objawów nie mam żądnych, piersi mnie przestały boleć dzień przed planowanym okresem, tak jak zawsze, jedyne co, to czasami brzuch zaboli, ale to takie na dwoje babka wróżyła.
    Ja przeszłam to cykl wcześniej, odstawiłam duphaston i czekałam na okres trzy dni. Nie było sensu tego podtrzymywać , przy tak niskim progesteronie. Ciąża biochemiczna, zdarza się.
    (Kiedyś ginekolog powiedział do mnie, jeśli kreski nie wyszły od razu to ciąży nie ma- ale chodzi tutaj o dzień w którym miałby się pojawić okres).
    Ja na Twoim miejscu brałabym jeszcze lutkę i zobaczyła jak się miewa sytuacja z progesteronem i betą i jeśli kiepsko to po prostu bym odstawiła.
    Milva - także decyzja należy do Ciebie :-*


    Agulineczka - bardzo jest mi przykro z powodu tej okropnej jednej krechy :-( <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2018, 08:28

    Millvaa lubi tę wiadomość

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 11 lutego 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Millvaa wrote:
    Dziewczyny, odzywam się do Was, bo.. no i tak jeden miesiąc się zapisuję na testowanie, a drugi nie, a w sumie wszystkie z Was kojarzę. Mam nadzieję, że nie będziecie na mnie złe, że tak się wtrącam.. Nie chcę wyjść na niekulturalną, a potrzebuję Waszej pomocy.

    Normalnie cykle 29dniowe, owulacja ok. 16-17dc. Wczoraj 32 dc, zrobiłam test, więc to przypuszczalne 15dpo i wyszła blada kleska. W sensie widać ją na pierwszy rzut oka, ale jest blada. Poleciałam od razu na betę i progesteron:

    Beta: 10 mIU/ml
    Progesteron: 1.30 ng/ml

    I wiem, że nie jest ciekawie.. Zastanawia mnie, jaki cudem ja przy tak niskim progesteronie nie mam plamień?

    Nie miałam żadnej luteiny w domu. Pojechałam do lekarza do szpitala, dał mi receptę no i biorę. Ale zastanawiam się.. jest sens? Boję się, że jeszcze tą luteiną podtrzymam ciążę, która jest na granicy poronienia, bo i tak nie ma szans..

    Oczywiście betę i progesteron powtarzam jutro. Co byście robiły? Brały tę luteinę? Beta i tak jest strasznie niska, jak na tyle dpo, więc obstawiam, że to biochemiczna. A i objawów nie mam żądnych, piersi mnie przestały boleć dzień przed planowanym okresem, tak jak zawsze, jedyne co, to czasami brzuch zaboli, ale to takie na dwoje babka wróżyła.
    Bierz koniecznie i sprawdź przyrost bety i progestetonu a poxniej bedziemy się zastanawiać. Trzymam kciuki za Ciebie :* Tsk czy owak zaskoczyło więc to jest dobra wróżba. Powodzenia i dawaj znać

    Millvaa lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 11 lutego 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Monia :) wiedziałam że wrócisz :) ciesze się bardzo :)

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 11 lutego 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olik321 wrote:
    a mnie kusi by zamówić sobie paletkę cieni i zestaw będzie do oczu Zoeva..
    Miała któraś te cenie? Nie są super drogie a opinie całkiem niezłe
    wstyd się przyznać, ale nie mam żadnej paletki i jeśli są jakieś wyjścia to u mnie zawsze klops i tradycyjna kreska z tuszem
    Mam i jestem ich fanką nad ktorą się zastanawiasz ?

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 11 lutego 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcialabym przestrzec jezzcze raz, zeby nie brac pod uwage testow po czasie wskazanym w ulotce. Przedwczoraj nordtest 10 po czasie pokazal cieniutenka kreske. Wczoraj kolejny nord juz nic nie pokazal, nawet po czasie, ale test plytkowy z allegro taki z duzym niebieskim napisem HCG pokazal calkiem widoczna, rozowa kreske po 1,5h. Oczywiscie troszke zaczelam sie ludzic. Zrobilam kolejny ten sam test z wody, a nie z moczu i uwaga po jakis 2 h rowniez widoczny cien drugiej kreski. Do tej pory bylam zadowolona z tych testow (obie wcześniejsze ciaze wykryl najwczesniej ze wszystkich testów i to w przepisowym czasie).

    Bobo test bialy. Rowniez po czasie.

    Takze dziewczyny, testujemy, czekamy ile trzeba i wyrzucamy testy do kosza.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope_ wrote:
    Cześć Monia :) wiedziałam że wrócisz :) ciesze się bardzo :)
    Ja też wiedziałam że wrócę, ale nie przypuszczałam że tak szybko :D
    Będę Wam kibicować <3 <3 <3

  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4706 3471

    Wysłany: 11 lutego 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olik moja siostra maluje Zoeva swoje klientki - jest makijazystka. I bardzo sobie chwali, podobno ładnie się rozprowadzaja i dobrze się nimi pracuje. Najbardziej się opłaca taki 3-pak paletek :-)


    Ja jestem w trakcie robienie krzywej cukrowej i insulinowej. Wypiłam glukozę i zaraz zasne. Taka się zrobiłam senna :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2018, 09:20

    lamka, summer86, Frelcia, olik321, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 11 lutego 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Kobietki!

    Ufff weekend urodzinowy powoli uważam za zamknięty! Było super fajnie i dużo różnych gości i fajowe prezenty :D
    Od Exiora też dostałam- zwrot dziecka z 40stopniową gorączką i awanturą :/ przesiedzieliśmy wczoraj z rana trochę w szpitalu ale ostatecznie wróciliśmy na antybiotyku do domu. Dziś już dużo lepiej -mamy mega zapalenie oskrzeli ...i dodatkowy tydzień ferii w domu :P syn w niebo wzięty :D ja trochę mniej :P

    Widzę na pierwszej stronie nowe serduszka :) idę Was nadrabiać bo mam zaległości od piątku!

    P.s @ też mi sprezentowała się nawet przed terminem także kolejny cykl start!


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 11 lutego 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Mam i jestem ich fanką nad ktorą się zastanawiasz ?
    Nad basic lub cocoa blend


    Millvaa ja bym chyba też brała 2 dni i zobaczyła jak przyrost

    Agniuleczka przykro mi

    Millvaa lubi tę wiadomość

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 11 lutego 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Chcialabym przestrzec jezzcze raz, zeby nie brac pod uwage testow po czasie wskazanym w ulotce. Przedwczoraj nordtest 10 po czasie pokazal cieniutenka kreske. Wczoraj kolejny nord juz nic nie pokazal, nawet po czasie, ale test plytkowy z allegro taki z duzym niebieskim napisem HCG pokazal calkiem widoczna, rozowa kreske po 1,5h. Oczywiscie troszke zaczelam sie ludzic. Zrobilam kolejny ten sam test z wody, a nie z moczu i uwaga po jakis 2 h rowniez widoczny cien drugiej kreski. Do tej pory bylam zadowolona z tych testow (obie wcześniejsze ciaze wykryl najwczesniej ze wszystkich testów i to w przepisowym czasie).

    Bobo test bialy. Rowniez po czasie.

    Takze dziewczyny, testujemy, czekamy ile trzeba i wyrzucamy testy do kosza.
    Jaka on mi zmyle pokazał w zeszłym cyklu! Przed swirowaniem uratowało mnie to że kreska była 6dpo no i grubo po czasie. Ale była różowa na maxa.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 11 lutego 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope u mnie tez rozowa i gruba. Az chodzilam caly dzien ogladac ten test. Ale zdziwiona bylam jak po tescie z woda nawet wyszla kreska, slabsza o wiele, ale jednak

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 11 lutego 2018, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotowa! Sikalas?

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:* po obalonym winku zamiast @ nawiedził mnie kac...Boję się że jutro znowu będę musiała przekładać usg...4 raz. Zostało mi jeszcze polkniecie aspiryny z tych wszystkich sposobów:/

    nowa na dzielni, Siwulec lubią tę wiadomość

  • problemik Autorytet
    Postów: 2866 2513

    Wysłany: 11 lutego 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agulineczka wrote:
    Chcialabym przestrzec jezzcze raz, zeby nie brac pod uwage testow po czasie wskazanym w ulotce. Przedwczoraj nordtest 10 po czasie pokazal cieniutenka kreske. Wczoraj kolejny nord juz nic nie pokazal, nawet po czasie, ale test plytkowy z allegro taki z duzym niebieskim napisem HCG pokazal calkiem widoczna, rozowa kreske po 1,5h. Oczywiscie troszke zaczelam sie ludzic. Zrobilam kolejny ten sam test z wody, a nie z moczu i uwaga po jakis 2 h rowniez widoczny cien drugiej kreski. Do tej pory bylam zadowolona z tych testow (obie wcześniejsze ciaze wykryl najwczesniej ze wszystkich testów i to w przepisowym czasie).

    Bobo test bialy. Rowniez po czasie.

    Takze dziewczyny, testujemy, czekamy ile trzeba i wyrzucamy testy do kosza.

    Pokaż zdjęcie jeśli jeszcze je masz.

    dr9Ip2.png[/url]
    07.2016 Crio :(
    II ICSI - ⛄⛄⛄⛄⛄⛄
    11.2016 et 4tc :(
    02;07;09.2017 crio :(
    11.2017 leczenie immuno
    12.2017 crio ☃☃4tc :(
    III ICSI ⛄⛄
    4.2018 crio :(
    07.2018 pożegnanie z Novum
    10.2018 telefon do OA (tylko tel...)
    07.2021 IV ICSI nowa nadzieja <3
    07.2021 💔🥺
    08.2021 💔🥺
    10.2021💔💔🥺
    12.2021 V ICSI ⛄⛄⛄
    01.2022 ET... czekamy
    7dpt - 27,5
    10dpt - 151
    16dpt - 1478
    27dpt <3
    04.2022 - poznaliśmy płeć - synek <3
    05.2022 - 21tc usg połówkowe 340g <3
    09.2022 💙🤱3500g 55cm zdrowy synek 🥰❤️🍼
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 11 lutego 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka bardzo mi przykro... te testy naprawdę powinny lecieć od razu do kosza, ale rozumiem, czemu lądują w szufladzie. Tylko porem rozczarowanie jeszcze bardziej boli :(

    Frelcia dawaj aspirynę, może pomoże... głupia @.

    Odnośnie objawów to ja mam niestety odwrotnie i prawie żadnych objawów nie mam, co oczywiście pozwala mi się zamartwiać i muszę się przywoływać do porządku.

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 11 lutego 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Millvaa, ja myślę, jak dziewczyny. Póki co bierz luteinę, a kluczowe będzie to jak będzie wyglądać powtórzona beta i progesteron. Trzymam kciuki!

    I jakby nie było, to coś zaskoczyło! To już wielki sukces :*

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 11 lutego 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia jeszcze caly dzien, moze glupia @ zlituje sie i wyjdzie z ukrycia :)

    Milva jak lekarz dal to bierz i powtorz badania.

    Mi tez po czasie cuda wianki na testach wychodza, ale nie zawsze. Kiedys slyszalam ze jak zjemy pomidory to moze wyjsc falszywie dodatni, ale raczej jestem daleka od talich teorii :p chociaz moze warto sprawdzic czy pomidor jest w ciaxy :p my powinnysmy miec placone od firm produkujacych testy za sprawdzanie ich skutecznosci :p

    agulineczka lubi tę wiadomość

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 11 lutego 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    Kotowa czekam na dwie kreseczki <3 i nie puszczam kciuków!

    Agulineczka tulam :(

    Millvaa podzielam zdanie dziewczyn.

    Moniś witaj ponownie! <3

    Millvaa, -Mamunia- lubią tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 11 lutego 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milvaa, ja to myślę, że jednak bierz ten progesteron chociaż do powtórki bety - zdarza się, że jego niski poziom to nie wina słabo rozwijającego się zarodka, tylko złego poziomu hormonów u matki. Mój ostatni gin tłumaczył mi, że np. przy moim PCOS progesteron będzie wariować i nie świadczy to o stanie ciąży ale o pracy moich jajników, bo nie ma u mnie równowagi między progesteronem a estrogenem. I zapisał mi proga, mimo że miałam w tamtej chwili powyżej 20 ng. Widzę, że u Ciebie też muszą być jakieś zachwiania hormonalne, skoro musisz brać estrofem i bromka.

    Nie chcę Ci wmawiać, że dobrze to wygląda, bo 2 tygodnie po owu beta powinna być wyższa, ale dopóki nie możesz wykluczyć, że to z ciążą coś nie gra, a nie z Tobą, nie rezygnuj - dla mnie to było ważne, żeby mieć pewność, że zrobiłam wszystko.

    Millvaa lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 11 lutego 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MOJE, jeszcze tak rozmyślałam o tych zastrzykach na pęknięcie - bo widzisz, dopóki brałam te zastrzyki, to dupa blada i nic nie wychodziło - może te jajka wcale nie były jeszcze gotowe? Udało się dopiero, jak sprawy potoczyły się w swoim tempie - miałam owu w 21 dniu cyklu i jakimś cudem samo pękło, bo nic w tamtym cyklu nie brałam (owulacja z odbicia, czy coś).

    Pewnie nie ma tak, że u każdej jajko już gotowe przy konkretnej wielkości pęcherzyka :/ Byłoby za łatwo...

    MOJE lubi tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
‹‹ 144 145 146 147 148 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ