X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Walentynkowe Fasolki - lutowe testowanie 2018 :)
Odpowiedz

Walentynkowe Fasolki - lutowe testowanie 2018 :)

Oceń ten wątek:
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    never_lose_hope wrote:
    Czrna dzięki za pamięć :) :)
    To ja Sylwia198808, ze zmienionym nickiem :)
    Nie udzielam się, nie podczytuję nawet, odpoczywam ;) Flo zasygnalizowała, że pytałaś o mnie ;)


    Dalej walczymy, niestety daleko mi do fioletowej strony. Teraz zbieramy siły do drugiego IVF na moich komórkach, to będzie ostatnie na własnych, później już tylko KD. Za kilka dni przyjdzie @ i ruszę z długim protokołem.
    Marzec będzie kluczowym miesiącem dla nas, choć dużych nadziei z nim nie wiążę.. Za dużo kłód pod nogami.
    Ale mamy plan B, a nawet plan C więc nic tylko zbierać siły i hajs :)

    Pozdrawiam Was gorąco, niezmiennie trzymam kciuki za wszystkie i gratuluję zafasolkowanym ;)
    Sylwia wspaniale, że sie odezwałaś. Myślałam czasem o Tobie ale nie mogłam cię znaleźć :) Mocno trzymam kciuki za udana procedurę! <3

    Czrna 81, Anaaa90 lubią tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelciu, z ciast polecam to:
    https://www.mojewypieki.com/przepis/tarta-z-malinami - bez pieczenia, a jako że malin nie lubię i nie sezon na nie,to super wychodzi zawsze z wiśniami ze słoika (zwłaszcza, że są kwaśne i nieco przełamują)

    albo to - robiłam w wersji bez pierniczków i na zwykłych herbatnikach kakaowych i było lepsze niż oryginał (bo oryginał też robiłam):
    https://www.mojewypieki.com/przepis/tarta-z-malinami

    i jeszcze jedno, tylko słodkie (ale za to też bez pieczenia...z czasów jak miałam awarię piekarnika :D)

    http://www.kuchniaupoli.pl/ciasto-kukulka-bez-pieczenia/

    z sałatek- to zależy w co chcesz iść: czy lekko czy treściwie?

    1. meksykańksa - kukurydza, groszek, czerwona fasola z puszki, do tego przesmażony i pokrojony w kostkę kurczak, pokrojona drobno papryczka chilli, czerwona cebula, czerwona papryka zwykła i w ramach sosu: ketchup pikantny. Dookoła miseczki możesz ułożyć chipsy nachos/ tortilla.

    2. szpinak świeży, pomidory suszone w oleju drobno pokroić, boczek przesmażony na chrupko i sos czosnkowy na bazie jogurtu.

    3. brokuły al dente, prażone migdały, feta, sos czosnkowy

    4. sałatka z pieczarkami grillowanymi i papryką konserwową, cebula, ogórek konserwowy, jajko, majonez, szczypiorek

    5. sałatka z porem, szynką, ogórkiem konserwowym, ananasem i majonezem

    6. mix sałat, pomidorki koktajlowe, melon, szynka parmeńska, porządna oliwa i paluszki grissini powtykane obok :)

    Ja tak mogę godzinami pisać jakby co :P Tylko nie wiem, w jakim kierunku chcesz iść...
    I jeszcze możesz np. podać sałatki albo na liściach cykorii (bo wiem, że lubisz ładną prezentację: https://www.google.pl/search?q=sa%C5%82atka+na+li%C5%9Bciach+cykorii&client=firefox-b-ab&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjMiu67r5PZAhWR_aQKHUyzB0YQsAQIJw&biw=1333&bih=632#imgrc=DX_ay0FnGf-OLM:)

    Jak w cykorii to polecam sałatki na majonezie, np. tuńczykowa.

    albo np. w waflowych jajkach (https://www.google.pl/search?q=sa%C5%82atka+w+jajkach+waflowych&client=firefox-b-ab&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiDxLrkr5PZAhXSKewKHdyTBe0Q_AUICigB&biw=1333&bih=632) i wtedy np. sałatka z porem, jajkiem szynka itp. Dekorujesz np. czarną oliwka i czymś czerwonym dla kontrastu :)

    Frelcia, Lunaris lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    Sylwia wspaniale, że sie odezwałaś. Myślałam czasem o Tobie ale nie mogłam cię znaleźć :) Mocno trzymam kciuki za udana procedurę! <3

    Nie-dziękuję :) :)
    Obiecuję, że dam znać po wszystkim :)
    Raczej się już nie udzielam, czasem coś naskrobię na wątkach dotyczących IVF :) Na testowe nie wchodzę, bo do testowania mi mega daleko :D

    A jak u Ciebie? Widzę, że jesteś po transferze!! Kiedy beta? Czy może już była? :) :) Trzymam kciuki za Okruszka!! :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2018, 09:26

    KateHawke lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmmmmm dziękuję dziewczyny:* moje perfekcyjne Panie domu :p

    KateHawke lubi tę wiadomość

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    never_lose_hope wrote:
    Nie-dziękuję :) :)
    Obiecuję, że dam znać po wszystkim :)
    Raczej się już nie udzielam, czasem coś naskrobię na wątkach dotyczących IVF :) Na testowe nie wchodzę, bo do testowania mi mega daleko :D

    A jak u Ciebie? Widzę, że jesteś po transferze!! Kiedy beta? Czy może już była? :) :) Trzymam kciuki za Okruszka!! :*

    Koniecznie daj znać :) <3
    Beta była. 6dpt - 36,9 ; 9dpt - 131,4 :) Jutro będzie 12dpt to sprawdzę czy dalej przyrasta. Miałam 4 zapłodnione komórki ale tylko jedna dotrwała do blastki. Niestety nie było czego mrozić. Tylko ten siłacz został do embriotransferu :)

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia - szybka sałatka i baaardzo pyszna: 2 woreczki ryżu, puszka ananasa, wędzony kurczak (pierś), rodzynki (ilość wg uznania), wszystko wymieszać z małą ilością majonezu albo jog.nat. Szybka i nieskomplikowana :)

    Na moich imprezach zawsze się sprawdza!! :)

    Frelcia, Czrna 81 lubią tę wiadomość

  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia miło Cię widzieć, trzymamy kciuki za Was !

    Bajka z tego co słyszałam każdy lekarz sugeruje pappe, nie jestem pewna czy ze względu na nas czy na kasę. Ja nie robiłam i uważam, że oszczędziłam sobie stresu :)

    Co do sałatek:

    Roszpunka, pomidorki koktajlowe, mozzarella, prażony słonecznik, sos vinegret :)

    Ciasto, u mnie zawsze biszkopt a na nim już można cuda zrobić :) np. Rafaello - śmietana 30%, serek mascarpone, rozpuszczona biała czekolada, wiórki kokosowe i prażone migdały. Śmietanę ubijamy z serkiem, delikatnie dodajemy po jednej łyżce do przestudzonej ale płynnej czekolady, nakoniec mieszamy z wiórkami, wykładamy na biszkopt i posypujemy migdałami :)

    Z takich bardzo prostych może być Szarlotka leniwej żony :) jak coś to wrzucę jeszcze przepis ;)

    Frelcia, Lunaris lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    Koniecznie daj znać :) <3
    Beta była. 6dpt - 36,9 ; 9dpt - 131,4 :) Jutro będzie 12dpt to sprawdzę czy dalej przyrasta. Miałam 4 zapłodnione komórki ale tylko jedna dotrwała do blastki. Niestety nie było czego mrozić. Tylko ten siłacz został do embriotransferu :)


    O matko, fantastycznie, taka beta już w 6dpt?! Ale się cieszę!! Niech dalej pięknie przyrasta! Siłacz! :) :) Daj mi proszę znać na priv jak przyrost jutrzejszy!

    Ja chyba teraz też poproszę o 3dniowego. Ostatnio trzymali do 5 doby moje 4zarodki i wszystkie się zatrzymały.. Może gdyby podali mi 3dniowca to inaczej by się to potoczyło?? Choć winne są komórki, niby.. Ehh. Nie ma co gdybać..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lutego 2018, 09:39

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    never_lose_hope wrote:
    O matko, fantastycznie, taka beta już w 6dpt?! Ale się cieszę!! Niech dalej pięknie przyrasta! Siłacz! :) :)

    Czyli 3 dniowy zarodek.. Ja chyba teraz też poproszę o 3dniowego. Ostatnio trzymali do 5 doby moje 4zarodki i wszystkie się zatrzymały.. Może gdyby podali mi 3dniowca to inaczej by się to potoczyło?? Choć winne są komórki, niby.. Ehh. Nie ma co gdybać.
    Sytuację podobną miałyśmy, też 4 zarodeczki.

    Domyślam się, że byłaś przerażona gdy podali Ci 3dniowca, a pozostałe stanęły? Wyobrażałam sobie taką sytuację u siebie i schizowałabym na pewno :/

    Nie nie nie :) On też był 5-dniowy. Pozostałe podobno były "młodsze" i mieli je jeszcze jeden dzień potrzymać. Ale jak zadzwoniłam to powiedzieli, że się jednak nie rozwinęły. 22-go była punkcja, 27-go transfer 5-dniowego Okruszka a 28-go niestety pozostałe 3 zarodki nie dotrwały.

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    Nie nie nie :) On też był 5-dniowy. Pozostałe podobno były "młodsze" i mieli je jeszcze jeden dzień potrzymać. Ale jak zadzwoniłam to powiedzieli, że się jednak nie rozwinęły. 22-go była punkcja, 27-go transfer 5-dniowego Okruszka a 28-go niestety pozostałe 3 zarodki nie dotrwały.

    Właśnie doczytałam, że blastka, edytowałam swój wpis :) Zakręciłam się, sorki :D
    Powiem Ci, że gdybym nie była pewna, że to NIEMOŻLIWE to podejrzewałabym siebie o ciążę, taki mam umysł zaćmiony ostatnio :D rzeczy chowam nie tam gdzie trzeba, zapominam podstawowych rzeczy, a logiczne myślenie poszło gdzieś daleko :D

  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena no właśnie znajoma u tego dr robiła i nie sugerował jej pappa ogólnie jak wyjdzie dobrze to nie wiem czy się zdecyduje ja jestem bardzo panikara i widzę wszystko zawsze w czarnych barwach więc wolałabym sobie tego oszczędzić no ale już niedługo będzie wszystko wiadome, ale nie powiem bo już mam takiego stresa jakbym na egzamin szła

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    never_lose_hope wrote:
    Właśnie doczytałam, że blastka, edytowałam swój wpis :) Zakręciłam się, sorki :D
    Powiem Ci, że gdybym nie była pewna, że to NIEMOŻLIWE to podejrzewałabym siebie o ciążę, taki mam umysł zaćmiony ostatnio :D rzeczy chowam nie tam gdzie trzeba, zapominam podstawowych rzeczy, a logiczne myślenie poszło gdzieś daleko :D
    Na bank poszło sobie razem z moim bo od soboty nie wiem nawet na jakim świecie żyję :D

    never_lose_hope lubi tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    Na bank poszło sobie razem z moim bo od soboty nie wiem nawet na jakim świecie żyję :D

    No to niech się dobrze pobawią przez chwilę i wracają, bo czasem czuję się jak idiotka :D :D
    Ps. Wysłałam zaproszenie na priv, liczę jutro na wiadomość z Twoją betą ;)

    KateHawke lubi tę wiadomość

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    never_lose_hope wrote:
    No to niech się dobrze pobawią przez chwilę i wracają, bo czasem czuję się jak idiotka :D :D
    Ps. Wysłałam zaproszenie na priv, liczę jutro na wiadomość z Twoją betą ;)
    Wyniki pewnie późnym wieczorem. Jak mnie skleroza nie dobije to dam znać :D

    lamka, admiralka lubią tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia życzę Ci, żebyś była kolejnym zapłodnionym muszkieterem <3

    Aksamitna bardzo się cieszę!!

    U mnie nadal cisza, 15dc a owulacji ani widuje ani słychu, żadnych objawów nie mam...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lamcios ja już mam koszmary senne. Śnią mi się igły brrrr... wkurza mnie to że jeszcze nie mam okresu :( wczoraj jedna plamka i tyle. A w piątek mam mieć usg więc mam nadzieję że się waćpanna zjawi..

  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 7 lutego 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    never_lose_hope wrote:
    Czrna dzięki za pamięć :) :)
    To ja Sylwia198808, ze zmienionym nickiem :)
    Nie udzielam się, nie podczytuję nawet, odpoczywam ;) Flo zasygnalizowała, że pytałaś o mnie ;)


    Dalej walczymy, niestety daleko mi do fioletowej strony. Teraz zbieramy siły do drugiego IVF na moich komórkach, to będzie ostatnie na własnych, później już tylko KD. Za kilka dni przyjdzie @ i ruszę z długim protokołem.
    Marzec będzie kluczowym miesiącem dla nas, choć dużych nadziei z nim nie wiążę.. Za dużo kłód pod nogami.
    Ale mamy plan B, a nawet plan C więc nic tylko zbierać siły i hajs :)

    Pozdrawiam Was gorąco, niezmiennie trzymam kciuki za wszystkie i gratuluję zafasolkowanym ;)
    Sylwia dobrze Cię widzieć! :-D Avatarek albo taki sam albo bardzo podobny :-) Zastanawiałam się co u Ciebie słychać. Szkoda że jeszcze do tej pory się nie udało, ale będę zaciskać kciuki by w marcu to się zmieniło! Marzec to mój urodzinowy miesiąc i też na niego liczę ;-) Kurde jakie to niesprawiedliwe, jeden głupi facet na twojej życiowej drodze i tyle komplikacji po nim :-( A jeśli już o nim wspomniałam, to on się doczekał dziecka z obecną partnerką?
    Wpadnij tu w marcu i daj koniecznie znać jak poszło, wsparcie duchowe masz zapewnione :-) Trzymaj się :-*

    never_lose_hope lubi tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia wrote:
    Lamcios ja już mam koszmary senne. Śnią mi się igły brrrr... wkurza mnie to że jeszcze nie mam okresu :( wczoraj jedna plamka i tyle. A w piątek mam mieć usg więc mam nadzieję że się waćpanna zjawi..
    Frelcios dziwne to krwawienie Twoje. Kiedy się dowiesz jaki protokół macie?

  • problemik Autorytet
    Postów: 2866 2513

    Wysłany: 7 lutego 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam problem. 5.02 rano plamienie we wrorek to samo. Myslalam ze dzisiaj cos bedzie a tu znowu kawa z mlekiem :/

    Juz mam wizyte u lekarza zapisana a tu @ nie rozkreca sie :/ Nawet brzuch nie boli. Ale za to piersi jak paczusie ;) :P

    dr9Ip2.png[/url]
    07.2016 Crio :(
    II ICSI - ⛄⛄⛄⛄⛄⛄
    11.2016 et 4tc :(
    02;07;09.2017 crio :(
    11.2017 leczenie immuno
    12.2017 crio ☃☃4tc :(
    III ICSI ⛄⛄
    4.2018 crio :(
    07.2018 pożegnanie z Novum
    10.2018 telefon do OA (tylko tel...)
    07.2021 IV ICSI nowa nadzieja <3
    07.2021 💔🥺
    08.2021 💔🥺
    10.2021💔💔🥺
    12.2021 V ICSI ⛄⛄⛄
    01.2022 ET... czekamy
    7dpt - 27,5
    10dpt - 151
    16dpt - 1478
    27dpt <3
    04.2022 - poznaliśmy płeć - synek <3
    05.2022 - 21tc usg połówkowe 340g <3
    09.2022 💙🤱3500g 55cm zdrowy synek 🥰❤️🍼
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 7 lutego 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    problemik wrote:
    Dziewczyny mam problem. 5.02 rano plamienie we wrorek to samo. Myslalam ze dzisiaj cos bedzie a tu znowu kawa z mlekiem :/

    Juz mam wizyte u lekarza zapisana a tu @ nie rozkreca sie :/ Nawet brzuch nie boli. Ale za to piersi jak paczusie ;) :P

    Wg OF masz 14-ty dpo. Może jutro przyjdzie? Mnie zawsze piersi bolały i wyglądały jak balony od 9-10dpo aż do 1-go dnia okresu... A może wcale nie przyjdzie :D

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
‹‹ 97 98 99 100 101 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ