X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie WRZEŚNIOWE testowaniw
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE testowaniw

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2018, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wkleje ci listę badań z innego watku
    PO PIERWSZE I – hormony i ginekologia
    w nawiasach podane adnotacje do norm, jeśli nic nie jest napisane to wystarczy, że wynik mieści się w normie
     monitoring owulacji (jakie endo, jakiej wielkości pęcherzyki, kiedy pękają)
     progesteron w 3-5 dc (jak najniższy) i 7-8 dpo (najlepiej ok. 20 ng/ml ale 10-15 też ujdzie)
     LH i FSH w 3-5 dc (wyliczyć stosunek LH/FSH – optymalnie ok. 1)
     estradiol w 3-5 dc, tuż przed owu (ok. 200 na 1 dojrzały pęcherzyk) i 7-8 dpo (min. połowę okołoowulacyjnego)
     prolaktyna 3-5 dc (w połowie normy)
     TSH (poniżej 2,5 a przy Hashi ok. 1)
     AMH 3-5 dc
     homocysteina (pomiędzy 6 a 8)
     kwas foliowy,
     wit B12
     aTPO
     aTG
     testosteron, w 3-5 dc
     androstendion, w 3-5 dc
     17OH progesteron w 3-5 dc
     SHBG w 3-5 dc
     test obciążenia glukozą z 3 pkt pomiarem glukozy i insuliny (insulina jednocyfrowa na czczo, Insulina po 1 h max 50, po 2h max 30 – jeśli więcej dieta i ew meta. Wyliczyć HOMA IR – najlepiej poniżej 1, 1-2 dietka; powyżej 2 meta+dieta)
     profil krzepnięcia (co najmniej aptt, fibrynogen i d-dimery)
     USG TV w 3-5 dc (sprawdzić czy jajniki czyste!);
    PO PIERWSZE II – facet
     badanie rozszerzone nasienia z morfologią
     jeśli u M były jakieś odchylenia od normy w badaniu nasienia (aglutynacja, słaba ruchliwość, itp), to też ASA (z krwi) i test MAR
     HBA czyli wiązanie do hialuronianu
     przy wcześniejszych poronieniach fragmentacja DNA plemnika (jeśli nie było poronień to raczej nie ma sensu robić, ale czasem się zaleca)
    JEŚLI dwa pierwsze punkty są ogarnięte (w miarę możliwości, tzn masz owulacje a parametry nasienia pozwalają na naturalne zapłodnienie) możesz podchodzić do HSG a dalej do IUI jeśli bardzo chcesz (wcześniej nie ma sensu)
    ***UWAGA: do HSG zaleca się wykonanie posiewu na bakterie tlenowe, beztlenowe i grzyby. Warto też wykonać badanie na obecność Mycoplasma, Ureaplasma, Chlamydia (tzw. MUChA), koniecznie met. PCR. W trójpaku/czteropaku wychodzi taniej niż pojedynczo ;)
    PO DRUGIE - geny
     JEŚLI homocysteina, kwas foliowy lub B12 ALBO badania krzepliwości nie mieszczą się w normach to zrób panel badań mutacji na trombofilię z TESTDNA.PL
     badanie kariotypów obojga partnerów (to robiłabym po poronieniach albo w zdecydowanie dalszej kolejności)
    PO TRZECIE – zespół antyfosfolipidowy
     przeciwciała antykardiolipinowe (stwierdzane klasie IgM lub IgG),
     przeciwciała przeciwko β2- glikoproteinie (również wykrywane w klasie swoistości IgM lub IgG),
     antykoagulant toczniowy (LA)
    *jeśli chociaż 1 parametr wyjdzie dodatni, badanie należy powtórzyć po 12 tygodniach
    *w przypadku wcześniejszych poronień wystarczy 1 kryterium laboratoryjne (2x pozytyw) żeby rozpoznać APS
    PO CZWARTE – przeciwciała
     przeciwciała przeciwjądrowe ANA (miano i typ świecenia) – jeśli dodatni, immunoblot dla 16 antygenów
     przeciwciała przeciwplemnikowe ASA (NIE test PCT – bezsensowne badanie),
     przy problemach z owulacją przeciwciała przeciwjajnikowe
     przy wcześniejszych poronieniach – p. przeciw antygenom łożyska
    Punkty od 2 do 4 robiłabym równolegle, w miarę możliwości finansowych 
    Jeśli do tej pory jest wszystko OK, to TERAZ można pokusić się o laparoskopię diagnostyczną i histeroskopię diagnostyczną (to drugie koniecznie z biopsją endo!)
    PO PIĄTE – immunologia cd
     subpopulacje limfocytów (test IMK – najważniejszę to %NK poniżej 12, a cd4/cd8 ok. 1 – szczególnie przy dodatnich ANA)
     ocena równowagi cytokin (test CBA – najważniejsze to, żeby IFN, TNF i IL-2 były nisko, a IL-10 jak najwyżej)
     obecność Helicobacter pylori i Borrelia burgdorferi u obojga partnerów (przeciwciała z krwi)
     przy poronieniach dodatkowo test limfocytotoksyczny LCT
     w dalszej kolejności KIR

  • MalaZnadzieja Przyjaciółka
    Postów: 448 48

    Wysłany: 19 września 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już się zaczynam coraz bardziej martwić myslalam w tym cyklu ze naprawde się udało nigdy nie widziałam żadnych cieni . 7 lat bez anty prowadzilam tylko kalendarzyk a od grudnia staram się z testami owu badaniami obserwacją pęcherzyka i tez dupa

    Starania od 12.2017
    Wysokie TSH
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaZnadzieja wrote:
    ja już się zaczynam coraz bardziej martwić myslalam w tym cyklu ze naprawde się udało nigdy nie widziałam żadnych cieni . 7 lat bez anty prowadzilam tylko kalendarzyk a od grudnia staram się z testami owu badaniami obserwacją pęcherzyka i tez dupa
    Dlatego wkleiłem listę badań, bo tak naprawdę nie znasz jeszcze przyczyny, a eMek zadany?

  • MalaZnadzieja Przyjaciółka
    Postów: 448 48

    Wysłany: 19 września 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tej listy to nie miałam glukozy robionej pozatym wszystkie inne i więcej

    Starania od 12.2017
    Wysokie TSH
  • MalaZnadzieja Przyjaciółka
    Postów: 448 48

    Wysłany: 19 września 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój chłop mógłby pol miasta zaplodnic u niego bardzo dobre wyniki ponad normę

    Aga9090 lubi tę wiadomość

    Starania od 12.2017
    Wysokie TSH
  • MalaZnadzieja Przyjaciółka
    Postów: 448 48

    Wysłany: 19 września 2018, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po powrocie z Majorkę bd u siebie zrobie jeszczw raz wszystkie te badania zobaczymy

    Starania od 12.2017
    Wysokie TSH
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaZnadzieja wrote:
    po powrocie z Majorkę bd u siebie zrobie jeszczw raz wszystkie te badania zobaczymy
    Gdzieś przyczyna musi byc...

  • MalaZnadzieja Przyjaciółka
    Postów: 448 48

    Wysłany: 19 września 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi się też wydaje że nie tylko w samej tarczycy... siostra mojego miala usowana tarczyce wyniki po usunięciu około 28.00 30. A 3 razy w ciągu 2 lat w ciąży była 2 razy usunęła teraz jest już w 9 miesiącu.

    Starania od 12.2017
    Wysokie TSH
  • MalaZnadzieja Przyjaciółka
    Postów: 448 48

    Wysłany: 19 września 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się zastanawiam tez bo ostatnio tak czytalam czy moja waga nie ma tu coś do rzeczy

    Starania od 12.2017
    Wysokie TSH
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaZnadzieja wrote:
    ja się zastanawiam tez bo ostatnio tak czytalam czy moja waga nie ma tu coś do rzeczy
    Czy ja wiem czy waga ma coś do tego, trzeba się zdrowo odżywiać i tez nie dać się zwariować przy tym

  • MalaZnadzieja Przyjaciółka
    Postów: 448 48

    Wysłany: 19 września 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A o wogole nie bierze leków nawet w ciąży (szczerze ona ma na całe życie wy...) az serce boli jak się patrzy na jej syna i jej brzuch

    Starania od 12.2017
    Wysokie TSH
  • MalaZnadzieja Przyjaciółka
    Postów: 448 48

    Wysłany: 19 września 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    staram się jem dużo zdrowo no i łykam witaminki (ważne 48kg)

    Starania od 12.2017
    Wysokie TSH
  • MalaZnadzieja Przyjaciółka
    Postów: 448 48

    Wysłany: 19 września 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anemi nie mam też sprawdzałam. Z 2 mi3siace temu leżałem na ginekologi tam też robili mi dużo badan

    Starania od 12.2017
    Wysokie TSH
  • MalaZnadzieja Przyjaciółka
    Postów: 448 48

    Wysłany: 19 września 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak człowiek się już pomału zaczyna załamywać.

    Starania od 12.2017
    Wysokie TSH
  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 19 września 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa91 wrote:
    Dziekuje za slowa otuchy... najbardziej sie boje tdgo, ze sie nie wybudze... wiem, ze to glupie, bo raczej takich przypadkow jest malo... ale to wlasnie strach przed tym mnie paralizuje... EF36 a jak sie czulas po samym zabiegu?
    33 dc okresu nadal brak.

    To zależy trochę od tego co lekarze planują zrobić. Ja miałam właściwie trzy różne laparoskopie. Po usunięciu torbieli ze śledzony czułam się chyba najgorzej ze wszystkich, ale i tak o niebo lepiej niż przed operacją :)
    Po usunięciu ciąży pozamacicznej całkiem dobrze. Po laparoskopi diagnostycznej zupełnie ok, jakbym nie miała żadnej operacji. Tylko pamiętam że obudziłam się potwornie głodna :)
    Myślę że ryzyko "niewybudzenia" przy laparoskopi jest znikome. To chyba najmniej inwazyja obecnie metoda operacyja. Poinformuj anestezjologa o lekach na które jesteś uczulona, i powiedz mu o swoich obawach.
    Będzie dobrze zobaczysz :)

    Malinowa91 lubi tę wiadomość

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaZnadzieja wrote:
    staram się jem dużo zdrowo no i łykam witaminki (ważne 48kg)
    To chudzinka jesteś :)
    Trochę tu jestem na forum i zauważyłam, że im bardziej się chce tym bardziej wszystko jest przeciw nam. Nie każdy ma takie podejście jak ja.. Mierzenie temperatury, każdy ból jajników i cały czas w głowie "dni płodne, trzeba działać" itp, a ostatnie dwa cykle odpuścilam, myśląc, że się nie uda, no i stała się niespodzianka. A teraz co chwilę jakieś nowe problemy się pojawiają...
    No ale nie o ty chciałam pisać. Te słowa "wyluzuj" też czasem działają jak Płachta na byka ale czasem się udaje

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ef36 co u Ciebie jakie plany?

    ef36 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaZnadzieja wrote:
    Tak człowiek się już pomału zaczyna załamywać.
    I nie ma co się załamywać "kto nie walczy ten nie niańczy", zobaczysz w końcu znajdziesz przyczynę

  • MalaZnadzieja Przyjaciółka
    Postów: 448 48

    Wysłany: 19 września 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wiem serio zawsze mówię w dupie to mam a i tak robię testy chodze do giną chlopa do domu wprowadzam on pracuje w uk albo gdzieś lata po świecie. no i tak ciagle wszystko trza ogarniać. no ale jakoś ciągle mam ta nadzieję że bd te 2 kreski i już zostaną na 9 miesięcy

    Starania od 12.2017
    Wysokie TSH
  • Karolcia89 Autorytet
    Postów: 763 302

    Wysłany: 19 września 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaZnadzieja wrote:
    Karolcia89 a tobie też te wyniki tsh skaczą? ja robię co około 2 tyg. I ta tarczyca skacze raz spada i znow do gory i te anty tpo u mnie wyszło duzo
    Skoro masz wysokie anty tpo, to prawdopodobnie masz Hashimoto. Kiedy tarczyca nie funkcjonuje, ciężko zajść w ciąże. Trzeba ją unormować i wtedy próbować. Tsh przy staraniach powinien być poniżej 2, tak jak koleżanka wyżej napisała. A jak zajdziesz, to trzeba stale kontrolować i ewentualnie zmieniać dawkę, bo bardzo lubi skakać, a wysoki poziom grozi poronieniem.
    Ja biorę letrox, mama wysyła mi z Polski, bo L-thyroxin zle tolerowałam. Półtorej roku temu mimo brania regularnie, tsh miałam 10,7. Ale nie martw się, to wszystko da się uregulować.
    U mnie też chyba coś nie gra, bo też nie mogę znowu zajść :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2018, 14:12

    05.01.2018 Aniołek 7t5d [*]
    21.01.2019 Aniołek 9t6d [*] PJP
    14.06.2019 Aniołek 8t [*] PJP

    Obniżone białko Z
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ