X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Wyczekane II kreseczki z grupy 'pierwsze objawy''
Odpowiedz

Wyczekane II kreseczki z grupy 'pierwsze objawy''

Oceń ten wątek:
  • Luna33 Autorytet
    Postów: 1289 223

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co lekarz to opinia 🤷‍♀️ Nie narzekam teraz, bo nie płace za prenatalne 😂

    klz9df9h8o8dolch.png
  • agaga Ekspertka
    Postów: 287 83

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie doprecyzowałan, 145 czyli za niskie. Niestety nie udało mi się iść na to drugie badanie bo okazało się że nie mam w pakiecie a nie chciałam płacić za jakiegoś losowego lekarza.

    Z tą wartością to chodzi o to, że nie mieści się w widełkach dla badań prenatalnych, bo jak czytałam ogólnie w internecie to rzeczywiście nie jest tak źle, ale nie mieści się w normach.

    Mam nadzieję,że może było zaspane z rana bo nie jadłam w sumie nic słodkiego :/ sama nie wiem. Tak się zastanawiam czy te wyniki pappa mnie w ogóle uspokoją jeśli wyjdzie że ok, bo będę ciągle myślała skąd to niższe tetno.

    No i z USG jest większe o tydzień w sumie w stosunku do miesiączki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2021, 14:40

    m3sxs65gvjb9w3j9.png
  • agaga Ekspertka
    Postów: 287 83

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah już sama nie wiem czy iść na jakąś wizytę jeszcze czy już czekać tylko :(

    m3sxs65gvjb9w3j9.png
  • niewyspana Autorytet
    Postów: 1494 359

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie denerwuj się. Za każdym razem na USG będziesz miała sprawdzane tętno dzieciątka, więc będziesz miała to pod kontrolą. :)

    klz9krhm1wqtef7i.png
  • agaga Ekspertka
    Postów: 287 83

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wsparcie ❤️ ogólnie badanie było super, były rączki i paluszki, stopki, wszytsko fajnie tylko przez to serduszko nie mogę się tym cieszyć bo ogarnia mnie stres. Myślę ciągle czy jak maluch spał czy cos to to tętno mogło tak spaść? Albo dlatego że nie jadłam nic słodkiego... I czy mogę ufać sprzętowi mojej lekarki skoro od samego początku jest ok wszystko :/

    m3sxs65gvjb9w3j9.png
  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaga ja bym tak tetnem mocno az sie nie przejmowala, moga byc rozne czynniki tetna, czasem porblem moze byc nawet jakas twoja niewidoczna infekcja.
    Nie obstawialabym odrazu choroby, tak jak luna pisala ona miala wogole wysokie i tez nic to nie znaczylo.
    Jesli wszystko inne wyszlo dobrze to nie ma co sie stresowac.

    Ja mialam badane tetno na prenatalnych tylko w 13t i tyle, juz wiecej nikt nie mierzy tylko sprawdzaja czy jest.
    Po zapytaniu czy moga zmierzyc slysze ze nie bo to nic nie wnosi do badan. 🤷‍♀️

    Tym ze dziecko jest wieksze cale to sie nie przejmuj, bedziesz miala duzego bobasa.

    Moja mala byla malutka caly czas a teraz w 21t wazy 480g 🤣 kluska ! Powinna wazyc max 360g i tez mi sie termin juz przesunal o tydzien wczesniej.
    Takze wielkosc dziecka to nic zlego 😘

    Jesli kosc udowa, przyziernosc nosowa, Nt itp sa wpozadku anserduszko na pograniczu to mysle ze nie ma co sie matrwic? Kiedy idziesz na kolejna wizyte? Moze nie rob calych prenatalnych.
    A moze jedz do szpitala z "bo mnie mocno boli" i niech ci sprawdza tetno to podpytasz jak szybko bije?

    agaga lubi tę wiadomość

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • niewyspana Autorytet
    Postów: 1494 359

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielkość dziecka teraz też nie świadczy o tym, że będzie duże. Rośnie swoim tempem, jak każde, zwłaszcza po 20 tygodniu. No i owulacja niewiadomo w którym była dniu, kiedy zarodek zagnieździł - tydzień różnicy to zwykle taki standard.
    U mnie było zawsze 8 dni, w tym momencie Mała już równa i jest 5. :)

    A w Polsce badanie tętna na każdej wizycie to chyba standard 🤔 Ja miałam na każdej i u każdego lekarza. 😊
    Więc na spokojnie, Agaga, nie panikuj i poczekaj do kolejnej wizyty :)

    klz9krhm1wqtef7i.png
  • agaga Ekspertka
    Postów: 287 83

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marienn wrote:
    Agaga ja bym tak tetnem mocno az sie nie przejmowala, moga byc rozne czynniki tetna, czasem porblem moze byc nawet jakas twoja niewidoczna infekcja.
    Nie obstawialabym odrazu choroby, tak jak luna pisala ona miala wogole wysokie i tez nic to nie znaczylo.
    Jesli wszystko inne wyszlo dobrze to nie ma co sie stresowac.

    Ja mialam badane tetno na prenatalnych tylko w 13t i tyle, juz wiecej nikt nie mierzy tylko sprawdzaja czy jest.
    Po zapytaniu czy moga zmierzyc slysze ze nie bo to nic nie wnosi do badan. 🤷‍♀️

    Tym ze dziecko jest wieksze cale to sie nie przejmuj, bedziesz miala duzego bobasa.

    Moja mala byla malutka caly czas a teraz w 21t wazy 480g 🤣 kluska ! Powinna wazyc max 360g i tez mi sie termin juz przesunal o tydzien wczesniej.
    Takze wielkosc dziecka to nic zlego 😘

    Jesli kosc udowa, przyziernosc nosowa, Nt itp sa wpozadku anserduszko na pograniczu to mysle ze nie ma co sie matrwic? Kiedy idziesz na kolejna wizyte? Moze nie rob calych prenatalnych.
    A moze jedz do szpitala z "bo mnie mocno boli" i niech ci sprawdza tetno to podpytasz jak szybko bije?

    Właśnie umówiłam się na wizytę jutro do swojego ginekologa sprawdzić to serce bo niby nie jest to jakaś tragiczna wartosc, ale poniżej normy i ziarno zostało zasiane i odbiera to cały smak życia.

    Niewyspana, właśnie to że jest większe to myślę że może jednak zaszłam i zagnieżdżenie bylo wcześniej niż myślałam, ale po prostu szybko rośnie.

    Marienn lubi tę wiadomość

    m3sxs65gvjb9w3j9.png
  • niewyspana Autorytet
    Postów: 1494 359

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać jak wypadnie badanie. 🥰

    agaga lubi tę wiadomość

    klz9krhm1wqtef7i.png
  • Karloina Autorytet
    Postów: 2094 813

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Agaga fajnie, ze jednak pójdziesz do lekarza. Sprawdzisz i bedziesz miala 1000% pewności:)
    Ja dzisiaj bylam na zakończeniu roku w przedszkolu. Zegnalam się z grupą. Dostałam mnóstwo kwiatów i gratulacji..bylo pięknie. Dzieciaki są cudowne naprawdę. Dzisiaj rano zrobilam zdjęcie;) naprawdę jestem w szoku ze moj brzuch juz jest taki piękny;)
    A ze złych wiadomości to niestety ataki migreny;/

    https://zapodaj.net/e2089b264114d.jpg.html

    agaga, Hania123 lubią tę wiadomość

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
    3.04- 13+4/ 7,21 cm 👶🏻
  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola piekne zdjecie! 🥰♥️ ja sie musze wkoncu zebrac i cos se porobic... ale to chyba na weekendzie ...
    Naprawde robisz sobie super zdjecia! Fajne pamiatki!
    Wiadac ze kochasz dzieciaczki nawet nie swoje 😂🙈🥰

    Dziewczyny czy wasze zycie na tym etapie tez zaczelo wygladac tak ze notes , dlugopis i lista? Ile czego musze kupic, ile zamowic... ? No przeciez mozg juz paruje 😂
    O koncie nie wspomne ... 🤣

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • Zosia1111 Autorytet
    Postów: 390 130

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dawno mnie nie było, musiałam odpocząć.. . Dziś wracam z pytaniem, czy to już pozytywny test owu?

    https://naforum.zapodaj.net/17165a446809.jpg.html
    https://naforum.zapodaj.net/37a58a2c42c8.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2021, 08:35

    28.08 ⏸️ 10dpo
    30.08 Bhcg 37.87 mIU/ml 12dpo
    1.09 Bhcg 92.98 mIU/ml, prog. 22.04 ng/ml 14dpo
    3.09 Bhcg 228.24 mIU/ml 16dpo
    21.09 człowieczek 0.89 cm z ❤️
    8p3os65gh6w3ylkv.png
  • Marienn Autorytet
    Postów: 2386 1018

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia nie znam sie bo mi nigdy pozytyw nie wyszedl 😂 ale twoj wyglada ze to juz :)

    👩 31l. + 👱‍♂️ 31l.
    ___________________
    Klara <3
    Na świecie od 20.10.2021

    3jvzuay3bzpctkp6.png
  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2393 1944

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosia1111 wrote:
    Hej dziewczyny, dawno mnie nie było, musiałam odpocząć.. . Dziś wracam z pytaniem, czy to już pozytywny test owu?

    https://naforum.zapodaj.net/17165a446809.jpg.html
    https://naforum.zapodaj.net/37a58a2c42c8.jpg.html

    No już. ;)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • agaga Ekspertka
    Postów: 287 83

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie. Chyba się trochę uspokoiłam. Pierwszy pomiar na usg też 145, czyli troszkę za mało, ale z chwilę dzidziul się chyba obudziło bo zaczął prostować nóżki, machać rączkami, pić wody plodowe i potem przy kolejnych pomiarach miał 155, 150 i chyba do 160 dobił. Pani też mówiła że od 14 tyg to tętno zaczyna spadać i norma to 120-150 więc może już zaczął powoli wchodzić w ten okres skoro z USG wyszlo wczoraj 13+3.

    Najważniejsze że to 145 nie było najniższym wynikiem tylko sobie skacze to tętno.vteraz tylko czekać na wyniki pappa :)

    m3sxs65gvjb9w3j9.png
  • Karloina Autorytet
    Postów: 2094 813

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Aga . Pewnie jesteś juz spokojniejsza;)
    Mój lekarz nie mówi mi takich rzeczy. Co wizytę słyszę " serduszko ładnie" on jest takim betonem emocjonalnym. Ale powiedział mi ze on zaesze musi informować o dobrych i złych rzeczach wiec ufam ze jest okej.
    Za dwa tygodnie wybieram sie prywatnie ale tylko dlatego ze mój P tez juz by chciał zobaczyć a nie tylko zdj usg.

    agaga lubi tę wiadomość

    25.👩
    29.👱‍♂️
    Tadzio/SN/3960 Grudniowy chłopiec 👨‍🦰
    Starania o drugie marzenie/ lipiec 2023 🙏
    Styczeń 2024 - pozytywny test ciążowy ⏸️
    6.02 - mamy pęcherzyk 🙊
    14.02- jest serduszko ❤️
    21.02- 1 cm małego człowieka ❤️
    3.04- 13+4/ 7,21 cm 👶🏻
  • agaga Ekspertka
    Postów: 287 83

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karloina, zdecydowanie mi lżej na duchu, lekarka też mówiła że nie mam się co przejmować, czekać tylko na wynik pappy i się nie stresowac. Na prenatalnych lekarz już widział płeć, ale zapisał do koperty. Dopóki nie wyjdą dobre wyniki to nic z tym nie robię narazie :) chociaż czuję że chyba lekarz widział tam chłopaka 🙈

    m3sxs65gvjb9w3j9.png
  • NadziejaUmiera Ekspertka
    Postów: 457 80

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaga fajnie że się wyjaśniło. 😁
    Trzymam kciuki za wynik pappy
    Pamiętam jak sama się stresowalam przed odbiorem. A Ty jakie miałaś przeczucie co do płci?😉

    Marienn ja przez te przeziębienie na razie myślę tylko aby dojść do siebie i zacząć zamawiać i kupować co mi się podoba, potem weryfikować czy mam to co powinnam mieć😂. Na razie nie korzystam z gotowych list itp. Na koniec zostawiamy zakup wózka i fotelika.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2021, 16:58

    Synek <3
    Poród SN 8 października 2021

    atdctgf63k7uacir.png
  • agaga Ekspertka
    Postów: 287 83

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, aa uwierzyłam kolezance wróżce że dziewczynka, w sumie to oboje w to uwierzyliśmy. Nawet jak rozmawialiśmy o imieniu to tylko dla dziewczynki, dla chłopców nic nam się wspólnego nie podobało, raczej by stanęło na jakiś standardowym imieniu tyłu Krzysztof czy Dawid. Mój wręcz powiedział że jak słyszy imiona z list które mu czytałam to on już woli córkę 🙈

    No z tym tętnem to może nie do końca się wyjaśniło ale jakoś mnie uspokoiło, że wchodzi też na wyższe wartości :)

    Jak będą wyniki dobre to pozwolę sobie w końcu coś kupić dla dzidziulka 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2021, 17:20

    m3sxs65gvjb9w3j9.png
  • Alutka128 Autorytet
    Postów: 2739 2300

    Wysłany: 17 czerwca 2021, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz robi tylko USG żeby sprawdzić czy bije serduszko... I nic poza tym. Dzisiaj się dowiedziałam że w Serbii nawet nie robi się połówkowego. Kur*a co za kraj?!. Raczej się zdecyduje na prywatne wizyty może inaczej do tego podchodzą prywatnie...
    Jeszcze tydzień do wizyty... Dobrze że mam ten detektor bo bym chyba na zawał zeszła...

    qb3c2n0aaonxly0p.png
‹‹ 135 136 137 138 139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ