X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Wyniki hormonów, polecany ginekolog Śląsk, pomożecie?
Odpowiedz

Wyniki hormonów, polecany ginekolog Śląsk, pomożecie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Wjedzma Autorytet
    Postów: 1191 1083

    Wysłany: 4 maja 2022, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    Nie chcę się wbijać na wątek z prośbą o pomoc, więc zakładam nowy temat. Zrobiłam dzisiaj badania hormonów (5dc) i wyniki, szczególnie prolaktyny, mnie mocno zaniepokoiły.

    https://naforum.zapodaj.net/8265d26aad67.jpg.html
    https://naforum.zapodaj.net/6c12678f98c6.jpg.html

    Czekam jeszcze na wynik AMH, anty TPO, anty TG, testosteronu (chociaż chyba mi zrobili progesteron zamiast testosteronu :/)

    Będę wdzięczna jeśli któraś z Was zerknie i podpowie mi co te wyniki mogą oznaczać, bo do wizyty u lekarza osiwieję. Jednocześnie jeśli macie sprawdzonego lekarza ginekologa/endokrynologa na Śląsku, najlepiej okolice Katowic, to poprosiłabym o namiary.

    Dziękuję <3

    age.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 4 maja 2022, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wjedzma wrote:
    Cześć,

    Nie chcę się wbijać na wątek z prośbą o pomoc, więc zakładam nowy temat. Zrobiłam dzisiaj badania hormonów (5dc) i wyniki, szczególnie prolaktyny, mnie mocno zaniepokoiły.

    https://naforum.zapodaj.net/8265d26aad67.jpg.html
    https://naforum.zapodaj.net/6c12678f98c6.jpg.html

    Czekam jeszcze na wynik AMH, anty TPO, anty TG, testosteronu (chociaż chyba mi zrobili progesteron zamiast testosteronu :/)

    Będę wdzięczna jeśli któraś z Was zerknie i podpowie mi co te wyniki mogą oznaczać, bo do wizyty u lekarza osiwieję. Jednocześnie jeśli macie sprawdzonego lekarza ginekologa/endokrynologa na Śląsku, najlepiej okolice Katowic, to poprosiłabym o namiary.

    Dziękuję <3

    Wyniki tarczycowe są ewidentnie do leczenia. Prolaktyna też do zbicia. Ciekawa jestem badań przeciwciał.

    Ja niestety nie polecę lekarza, bo sama chodziłam do osobnych specjalistów (ginekolog i endokrynolog). Żaden z nich nie miał dwóch specjalizacji.

    EDIT: wlasnie mnie oswiecilo, że jest jedna polecana Pani profesor - Anita Olejek. Ona jest ginekologiem - endokrynologiem. Wiem, że na pewno przyjmuje w szpitalu w Bytomiu i w gabinecie w Będzinie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2022, 17:32

    Wjedzma, golonat lubią tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Wjedzma Autorytet
    Postów: 1191 1083

    Wysłany: 4 maja 2022, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa, dziękuję za odpowiedź. Jak mi wrzucą resztę wyników to podbije posta. Jeśli masz osobno do polecenia ginekologa i endokrynologa ze Śląska to też bym poprosiła o nazwiska, szczególnie ginekologa - niekoniecznie musi być jedna osoba z obiema specjalizacjami. Mój obecny ginekolog stwierdził, że jest pęcherzyk przed owulacją na USG i pozytywne testy owulacyjne, to znaczy że u mnie wszystko jest ok i nie chciał mi dać skierowania na badania :) więc przyda mi się ktoś sprawdzony

    age.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 4 maja 2022, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wjedzma wrote:
    Księgowa, dziękuję za odpowiedź. Jak mi wrzucą resztę wyników to podbije posta. Jeśli masz osobno do polecenia ginekologa i endokrynologa ze Śląska to też bym poprosiła o nazwiska, szczególnie ginekologa - niekoniecznie musi być jedna osoba z obiema specjalizacjami. Mój obecny ginekolog stwierdził, że jest pęcherzyk przed owulacją na USG i pozytywne testy owulacyjne, to znaczy że u mnie wszystko jest ok i nie chciał mi dać skierowania na badania :) więc przyda mi się ktoś sprawdzony

    Ja chodziłam do dr Miłosz Matyja. Młody, ale bardzo ambitny, dzięki niemu zaszłam w ciążę.
    Oprócz tego na swojej drodze spotkałam jeszcze ekstra lekarzy tj. prof. Krzysztof Nowosielski, dr Tomasz Zieliński, dzięki którym dziś jestem szczęśliwa mama. 😊
    Jak mi coś jeszcze wpadnie do głowy to napisze.

    Wjedzma lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Wjedzma Autorytet
    Postów: 1191 1083

    Wysłany: 5 maja 2022, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze raz dziękuję <3

    Dostałam resztę wyników:

    TSH 3.71 mU/l (0.27-4.20)
    FT4 19.87 pmol/l (12-20)
    FT3 7.4 pmol/l (3.1-6.8)
    Anty TPO < 9,0 IU/ml (< 34,0)
    Anty TG 13.7 IU/ml (< 115,0)

    FSH 6.13 lU/l (3.5-12.5)
    LH 11.81 IU/l (2.4-12.6)
    AMH 7.66 ng/ml (1.20-9.05)

    Prolaktyna 1185 mU/l (127-637)
    Estradiol 106.27 pg/ml (12.5-165)
    Progesteron 1.51 ng/ml (0.2-1.5)
    Testosteron 0.25 ng/ml (0,08 — 0,48)

    Żelazo 15.6 nmol/l (6,6 — 25,9)
    Ferrytyna 26 ng/ml (13 — 150)

    Te przeciwciała tarczycowe wyglądają dobrze (chyba). Martwi mnie za to AMH, to nie jest zbyt wysoki wynik jak na 27 lat?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2022, 09:17

    age.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7591 9958

    Wysłany: 5 maja 2022, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest w Katowicach jeszcze jeden ginekolog - endokrynolog Maciej Jeleń 😊 no prolaktyna kosmos, tsh do zbicia, co do tego amh to widzę, że i lh wysokie. A jak obraz usg jajników? Może więcej by powiedziały dziewczyny z PCOS?

    Wjedzma lubi tę wiadomość

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Wjedzma Autorytet
    Postów: 1191 1083

    Wysłany: 5 maja 2022, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    Jest w Katowicach jeszcze jeden ginekolog - endokrynolog Maciej Jeleń 😊 no prolaktyna kosmos, tsh do zbicia, co do tego amh to widzę, że i lh wysokie. A jak obraz usg jajników? Może więcej by powiedziały dziewczyny z PCOS?

    No właśnie na wizytach u różnych ginekologów zawsze słyszałam, że jajniki mam normalne, dlatego zdziwiły mnie te wyniki. Tym bardziej, że cykle mam w miarę regularne (w ciągu ostatniego roku 26-31 dni), waga w normie, wszelkie objawy owulacji typu śluz, wzrost temperatury, pik LH też miałam przez ostatnie 7 miesięcy... W ostatnim cyklu 2 dni przed owu był widoczny pęcherzyk 20 mm, tylko niestety nie miałam możliwości iść po owu sprawdzić czy pękł.

    age.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7591 9958

    Wysłany: 5 maja 2022, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wjedzma wrote:
    No właśnie na wizytach u różnych ginekologów zawsze słyszałam, że jajniki mam normalne, dlatego zdziwiły mnie te wyniki. Tym bardziej, że cykle mam w miarę regularne (w ciągu ostatniego roku 26-31 dni), waga w normie, wszelkie objawy owulacji typu śluz, wzrost temperatury, pik LH też miałam przez ostatnie 7 miesięcy... W ostatnim cyklu 2 dni przed owu był widoczny pęcherzyk 20 mm, tylko niestety nie miałam możliwości iść po owu sprawdzić czy pękł.

    No to teraz pytanie w jakim dniu cyklu robiłaś badania? Bo ten prog i lh mogłyby świadczyć ze jesteś blisko owulacji

    Edit. Już widzę 5dc to dziwne 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2022, 10:45

    Wjedzma lubi tę wiadomość

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Wjedzma Autorytet
    Postów: 1191 1083

    Wysłany: 5 maja 2022, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BuBu90 wrote:
    No to teraz pytanie w jakim dniu cyklu robiłaś badania? Bo ten prog i lh mogłyby świadczyć ze jesteś blisko owulacji

    Edit. Już widzę 5dc to dziwne 🤔

    Tak, robione wczoraj, 5dc.

    Trochę się podłamałam tymi wynikami. Robiłam je z jakąś taką dziwną pewnością, że wszystko będzie w normie i następnym krokiem będzie badanie nasienia partnera, a nie moja dalsza diagnostyka. Tyle dobrze, że nie czekałam z badaniami do tego magicznego roku starań, tak jak większość lekarzy zaleca.

    Umawiam się do tego Macieja Jelenia, bo ma terminy na jutro.

    Martwi mnie też stosunek LH:FSH, bo niby też wskazuje na PCOS. Naprawdę byłabym wdzięczna za podpowiedzi co dalej zbadać, żeby to potwierdzić lub wykluczyć. Po pół roku na forum bardziej ufam Wam, niż lekarzowi z najlepszymi ocenami na necie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2022, 13:09

    age.png
  • Nixta Znajoma
    Postów: 29 8

    Wysłany: 5 maja 2022, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz dość wysokie tsh, też powinno być zbite. Ale Hashimoto raczej nie masz przeciwciała są dobre najlepiej to potwierdzić jeszcze USG tarczycy.
    Ja też raz poszłam do innego ginekologa i on po USG mi mówi, że mam widoczne pcos, a ja w szoku, bo żaden ginekolog mi nic nie mówił, cykle jak w zegarku zrobiłam badania on w szoku, że takie dobre więc odpuściłam temat. Ale u Ciebie po badaniach możliwe jest pcos podobno przy diagnozie są USG+wyniki krwi+objawy jeśli ma się 2 z 3 to już lekarze mówią o pcos. Masz dość Wysokie amh i stosunek lh do FSH powyżej 1,8 , a od 1,5 podejrzewa się pcos. Progresteron jak na początek cyklu też się wydaje mi duży ale ja to mam niedobr więc może to tylko moje odczucie no i prolaktyna w takich ilościach też podobno źle wpływa na drugą część cyklu

    Wjedzma lubi tę wiadomość

    6 CS💕
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7591 9958

    Wysłany: 5 maja 2022, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wjedzma wrote:
    Tak, robione wczoraj, 5dc.

    Trochę się podłamałam tymi wynikami. Robiłam je z jakąś taką dziwną pewnością, że wszystko będzie w normie i następnym krokiem będzie badanie nasienia partnera, a nie moja dalsza diagnostyka. Tyle dobrze, że nie czekałam z badaniami do tego magicznego roku starań, tak jak większość lekarzy zaleca.

    Umawiam się do tego Macieja Jelenia, bo ma terminy na jutro.

    Martwi mnie też stosunek LH:FSH, bo niby też wskazuje na PCOS. Naprawdę byłabym wdzięczna za podpowiedzi co dalej zbadać, żeby to potwierdzić lub wykluczyć. Po pół roku na forum bardziej ufam Wam, niż lekarzowi z najlepszymi ocenami na necie...

    Dr Maciek jest naprawdę spoko 😊 prolaktyna mogła Ci wywalić ze stresu chociaż nie wiem czy aż tak. Trzymam kciuki za wizytę 🤞 natomiast no ja już więcej nie pomogę 😪

    Wjedzma lubi tę wiadomość

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • Wjedzma Autorytet
    Postów: 1191 1083

    Wysłany: 5 maja 2022, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nixta wrote:
    Masz dość wysokie tsh, też powinno być zbite. Ale Hashimoto raczej nie masz przeciwciała są dobre najlepiej to potwierdzić jeszcze USG tarczycy.
    Ja też raz poszłam do innego ginekologa i on po USG mi mówi, że mam widoczne pcos, a ja w szoku, bo żaden ginekolog mi nic nie mówił, cykle jak w zegarku zrobiłam badania on w szoku, że takie dobre więc odpuściłam temat. Ale u Ciebie po badaniach możliwe jest pcos podobno przy diagnozie są USG+wyniki krwi+objawy jeśli ma się 2 z 3 to już lekarze mówią o pcos. Masz dość Wysokie amh i stosunek lh do FSH powyżej 1,8 , a od 1,5 podejrzewa się pcos. Progresteron jak na początek cyklu też się wydaje mi duży ale ja to mam niedobr więc może to tylko moje odczucie no i prolaktyna w takich ilościach też podobno źle wpływa na drugą część cyklu

    Dziękuję za odpowiedź! Właśnie już mi się kiedyś obił o uszy przypadek, że jajniki wyglądały na policystyczne, a badania wykluczyły PCOS. Ciekawa jestem, czy w drugą stronę też jest to możliwe.

    Bubu dziękuję Ci bardzo za odpowiedzi i za kciuki <3 Ja tu jestem takim forumowym stalkerem i sobie podczytuje różne wątki. Zaciskam kciuki i kibicuję każdej z Was <3

    age.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 5 maja 2022, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak jeszcze odnośnie AMH. Badalas w labo na miejscu, czy przewożą próbkę? Bo to też ma znaczenie w przypadku tego badania.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Wjedzma Autorytet
    Postów: 1191 1083

    Wysłany: 5 maja 2022, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    A tak jeszcze odnośnie AMH. Badalas w labo na miejscu, czy przewożą próbkę? Bo to też ma znaczenie w przypadku tego badania.

    Badałam w synevo, szczerze mówiąc to nie wiem czy robią na miejscu czy przewożą, ale wynik był w niecałe 24 h więc wydaje mi się, że na miejscu

    age.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 5 maja 2022, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wjedzma wrote:
    Badałam w synevo, szczerze mówiąc to nie wiem czy robią na miejscu czy przewożą, ale wynik był w niecałe 24 h więc wydaje mi się, że na miejscu

    Proponuję sprawdzić mimo wszystko. Dla przykładu, w Sosnowcu jest kilka punktów diagnostyki, a labo jest jedno. Wyniki zawsze są szybko, niezależnie od tego, czy oddasz krew w punkcie, czy bezpośrednio, a dla AMH ma to znaczenie.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Wjedzma Autorytet
    Postów: 1191 1083

    Wysłany: 5 maja 2022, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Proponuję sprawdzić mimo wszystko. Dla przykładu, w Sosnowcu jest kilka punktów diagnostyki, a labo jest jedno. Wyniki zawsze są szybko, niezależnie od tego, czy oddasz krew w punkcie, czy bezpośrednio, a dla AMH ma to znaczenie.

    Dzięki za podpowiedź, napisałam do nich, zobaczymy co napiszą :)

    age.png
  • Wjedzma Autorytet
    Postów: 1191 1083

    Wysłany: 5 maja 2022, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wjedzma wrote:
    Dzięki za podpowiedź, napisałam do nich, zobaczymy co napiszą :)

    A, dobra, już widzę że jak otworzę sobie to w PDFie to jest napisane gdzie dokładnie robione było badanie. Wygląda na to, że próbka została wysłana do Łodzi

    age.png
  • Marti777 Autorytet
    Postów: 722 651

    Wysłany: 6 maja 2022, 02:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, a czy miałaś kiedyś robioną prolaktyne z obciążeniem? Tak wysoka prolaktyna może wskazywać na guza przysadki wiec dobrze by było go wykluczyć, bo oczywiście to tez może być prolaktyna czynnościowa. U mnie (mam guza przysadki już od 8 lat) nieleczona prolaktyna wywala wysokim tsh i podwyższonym testosteronem, zaburzone są tez wtedy FT3 i FT4. To AMH faktycznie jest dość wysokie i wskazywałoby na PCOS ale najważniejszy jest obraz jajników. Ja wiele lat chodziłam na usg i żaden lekarz nie powiedział mi, ze moje jajniki wyglądają PCOS, a teraz okazuje się, ze tak. Niestety i tu prolaktyna może mieszać, bo może dawać obraz PCOS w usg. Także zrobiłabym dla pewności może usg u innego lekarza i zapytała konkretnie o to PCOS, bo faktycznie AMH jest wysokie i stosunek LH do FSH jest zaburzony. Co do długości i poprawności cykli: ja tez, mimo guza i podwyższonych hormonów, zawsze mam cykle idealne, bez plamien, bez pmsu, mam pik LH, mam śluz płodny itp a mimo wszystko pecherzyki albo nie pękają albo niw rosną albo są zbyt słabe i tu winna jest prolaktyna niestety. Pociesze Cię jedynie, że to się łatwo leczy (polecam od razu dostinex, najmniej ma skutków ubocznych).

    👱🏻‍♀️ 29 lat, starania od 06.2021

    🔻hiperprolaktynemia z mikrogruczolakiem od 2014 roku
    🔻niedoczynność tarczycy
    🔻10 lat temu usunięcie torbieli jajnika

    Wyniki (czerwiec 22):
    PRL: 14 ng - na dostinexie
    TSH: 2,6 IU/ml - (eutyrox 37,5mg)
    Testosteron: 61ng/dl

    Wyniki 3-5dc (marzec 22):
    AMH: 3,25 ng/ml ✅
    FSH: 5,12 mIU/ml ✅
    LH: 5,05 mIU/ml ✅
    DHEA-SO4: 326 ug/dl ✅
    17OHprog: 1,68 ng/ml ✅
    Estradiol: 31,90 pg/ml ✅
    Wit D ✅ Ferrytyna ❌ Wapń ✅

    01/22 prawdopodobnie cb

    26.06 ⏸
    27.06 - beta 175.26, prog 15,94ng
    29.06 - beta 481.42 (175% przyrostu), prog 20ng
    01.07 - beta 1145.57 (137% przyrostu), prog 15,66ng
    05.07 - pęcherzyk ciążowy i żółtkowy
    14.07 - zarodek 6,5mm z widocznym biciem serduszka ❤️
    26.07 - 1,87cm człowieka ❤️
    30.08 - I prenatalne - 6,8cm kijanki
    11.10 - połówkowe - 324g cudownej dziewczynki 💕💕💕
    GP0up2.png
  • Wjedzma Autorytet
    Postów: 1191 1083

    Wysłany: 6 maja 2022, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti777 wrote:
    Hej, a czy miałaś kiedyś robioną prolaktyne z obciążeniem? Tak wysoka prolaktyna może wskazywać na guza przysadki wiec dobrze by było go wykluczyć, bo oczywiście to tez może być prolaktyna czynnościowa. U mnie (mam guza przysadki już od 8 lat) nieleczona prolaktyna wywala wysokim tsh i podwyższonym testosteronem, zaburzone są tez wtedy FT3 i FT4. To AMH faktycznie jest dość wysokie i wskazywałoby na PCOS ale najważniejszy jest obraz jajników. Ja wiele lat chodziłam na usg i żaden lekarz nie powiedział mi, ze moje jajniki wyglądają PCOS, a teraz okazuje się, ze tak. Niestety i tu prolaktyna może mieszać, bo może dawać obraz PCOS w usg. Także zrobiłabym dla pewności może usg u innego lekarza i zapytała konkretnie o to PCOS, bo faktycznie AMH jest wysokie i stosunek LH do FSH jest zaburzony. Co do długości i poprawności cykli: ja tez, mimo guza i podwyższonych hormonów, zawsze mam cykle idealne, bez plamien, bez pmsu, mam pik LH, mam śluz płodny itp a mimo wszystko pecherzyki albo nie pękają albo niw rosną albo są zbyt słabe i tu winna jest prolaktyna niestety. Pociesze Cię jedynie, że to się łatwo leczy (polecam od razu dostinex, najmniej ma skutków ubocznych).

    Cześć, nie miałam nigdy robionej prolaktyny z obciążeniem, to w ogóle jest pierwszy raz w życiu jak badałam hormony. Na pewno poproszę lekarza o skierowanie na te badanie to od razu zrobię krzywą glukozową i insulinową. Co do braku objawów, to wręcz czuje się oszukana przez własny organizm, bo oprócz tego, że jestem wiecznie zmęczona, to naprawdę nigdy nie działo się nic co sugerowałoby, że warto się przyjrzeć swoim hormonom 🤷‍♀️ mam nadzieję że te podejrzenia guza przysadki i pcos się nie potwierdzą. To jest przerażające, że można mieć jajniki wyglądające na policystyczne i przez tyle czasu żaden lekarz nic nie mówi albo po prostu tego nie rozpoznaje 🤦‍♀️ jak tu ufać jakiemukolwiek lekarzowi?

    Mam jeszcze pytanie czy jest sens się starać jeśli te wyniki teraz tak wyglądają. A jeśli jest sens, to czy jest ryzyko, że taka prolaktyna albo te tsh zaszkodzą zarodkowi i dojdzie do poronienia?

    age.png
  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7591 9958

    Wysłany: 6 maja 2022, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać po wizycie. Wiesz my się badamy przez niepowodzenia ale nie wiemy jakie wyniki mają kobiety i mężczyźni, którym się udaje. Mogą być jeszcze gorsze niż nasze a jednak mają dzieci 😊 więc starać się staraj 😊

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ