X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Zdziska i Elbieta
Odpowiedz

Zdziska i Elbieta

Oceń ten wątek:
  • Asha Autorytet
    Postów: 30167 21726

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzia wrote:
    Robila i wyszedl negatyw

    Znowu przeoczylam , dzieki :-(

    135f715c72957d8fe22ac1293c05f629.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shimmer_lip wrote:
    Sylwia nie gniewaj się jeśli temat już był ale wiadomo skąd u Ciebie takie plamienia?

    nie mam o co się gniewać... Nie wiem skąd te plamienia... Miały być około owulacyjne, ale wyszły prawie całomiesięczne... W przyszłym tygodniu idę do gina i bez skierowania na badania nie wyjdę.. A chcę iść przed @ żeby zrobić 3 dnia jakieś tam hormony, nie pamiętam jakie... Pewnie progesteron mam do dupy...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asha wrote:
    A jak dluga masz faza lutealna?

    Nie wiem... Na prawdę nie wiem.. To mój drugi cykl mierzenia tempki.

  • Asha Autorytet
    Postów: 30167 21726

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia87 wrote:
    nie mam o co się gniewać... Nie wiem skąd te plamienia... Miały być około owulacyjne, ale wyszły prawie całomiesięczne... W przyszłym tygodniu idę do gina i bez skierowania na badania nie wyjdę.. A chcę iść przed @ żeby zrobić 3 dnia jakieś tam hormony, nie pamiętam jakie... Pewnie progesteron mam do dupy...

    Progesteron teraz sie robi 7 dnia po owu jak chcesz robic

    135f715c72957d8fe22ac1293c05f629.png
  • kassandra Autorytet
    Postów: 331 121

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny znalazłam cos takiego ....
    Naszym meskim połówką napewno najbardziej spodobałby się punkt 10 hahahaha

    Niepłodność jest problem społecznym, ponieważ wiele małżeństw cierpi z powodu braku potomstwa. Każdy przypadek bezpłodności należy traktować indywidualne. Tak też traktował bezdzietne małżeństwa Ojciec Grzegorz Sroka.

    Ojciec Grzegorz miał wybitny dar pomocy małżeństwom bezdzietnym. Stawiał tylko jeden warunek – musiało to być małżeństwo. Współpracując prawie 20 lat z O. Grzegorzem – początkowo jako student medycyny, a później jako lekarz widziałem setki zdumiewających przypadków, którym nie pomogła medycyna XX i XXI wieku, a pomógł swoimi radami- i jak to oceniam z perspektywy lat- charyzmatem zakonnik z Rychwałdu.

    Nie jestem co prawda lekarzem ginekologiem, jednak wydaje się, że tajemnicą sukcesu (poza moim zdaniem ewidentnym charyzmatem) była informacja jaką O. Grzegorz uzyskiwał od bezpłodnych małżeństw. Każdy lekarz wie, że najważniejszy do wydania właściwej diagnozy jest prawidłowo zebrany wywiad. Czasami wykorzystanie z pozoru mało ważnych informacji może przynieść sukces terapeutyczny. Widząc w jaki sposób O. Grzegorz rozmawiał ze swoimi pacjentami zdaję sobie sprawę z tego, że robił to, co równolegle z nim w USA robili twórcy metody, coraz bardziej popularnej nie tylko w USA ale też w Polsce - metody zwanej naprotechnologią.

    Na podstawie swego ogromnego doświadczenia O. Grzegorz stworzył dla małżeństw mających problemy z posiadaniem potomstwa tzw. zalecenia praktyczne. Sugerował także pewne naturalne substancje, które są w stanie pomóc tymże małżonkom. Pragnę przedstawić te zasady z nadzieją, iż pomogą one komuś osiągnąć szczęście. Chciałbym jednak podkreślić jedną ważną – być może najważniejszą rzecz, którą O. Grzegorz zawsze sugerował małżeństwom korzystających z jego porady. Sugestią tą była modlitwa.

    Być może niektórzy moi koledzy lekarze, czytając te informacje pokiwają z politowaniem głową, ja jednak chciałem zacytować odpowiedź Ojca Grzegorza na moje pytanie: Jak Ojciec szacuje ilu małżeństwom udało się Ojcu pomóc w uzyskaniu upragnionego potomka? Ojciec Grzegorz szacował tą liczbę na kilka tysięcy.

    Pragnę moim kolegom powiedzieć także to, iż w wśród tych dzieci, były również dzieci lekarzy ginekologów i położników. Prezentując zalecenia O. Grzegorza pragnę posłużyć się oryginalnymi sformułowaniami, jakich on używał, aby jak najwięcej tego co mówił chorym trafiło do czytelników. Cytuję te zalecenia prawie wiernie z „Poradnika ziołowego Ojca Grzegorza”.



    Liść melisy 100

    Ziele lebiodki 50

    Kwiat rumianku 50

    Ziele macierzanki 50

    Liść pokrzywy 50

    Ziele dziurawca 50

    Ziele rdestu ptasiego 50

    Owoc niepokalanka 50

    Zioła zmieszać, wsypać łyżeczkę na szklankę wrzątku, naparzać pod przykryciem ½ godz. przecedzić, pić wieczorem (oboje małżonkowie mogą pić napar).

    Zalecenia praktyczne:

    1. Zasięgnąć porady lekarza specjalisty po upływie roku od rozpoczęcia starania się o potomka. (Najlepiej tego znającego się na naprotechnologii- przypis autora). A jeżeli będzie to konieczne wykonać dodatkowe badania – dotyczy to zarówno męża jak i żony.

    2. Rzucić palenie, dotyczy to obojga małżonków, choć kobiecie palenie szkodzi bardziej.

    3. Zaleca się by małżonkowie jedli dużo nasion słonecznika (zawierają witaminę E), kiełki pszenicy i surówki oraz owoce (zwłaszcza te o kolorze czerwonym mp. aronia, porzeczka, borówka czarna, ciemne winogrona). Owoce te zawierają w swoim składzie przeciwutleniacze, które neutralizują wolne rodniki. Można też stosować przeciwutleniająco działającą witaminę C.

    4. Łoże powinno być odpromieniwane (położyć skórę baranią lub koc wełniany).

    5. Oboje małżonkowie powinni stosować miód pszczeli z pyłkiem pszczelim i propolisem. (Ojciec Grzegorz zalecał Bonimel pyłkowo-propolisowy dla żony oraz Bonimel pyłkowo – propolisowy z dodatkiem wyciągu z korzenia żeń-szenia dla męża- przypis autora).

    6. Dobrze mieć pożycie między godziną 2 a 5 rano - to bardzo korzystny czas na poczęcie.

    7. Lepsze jest pożycie gdy oboje małżonkowie są głodni. Są silniejsi.

    8. W miesiącu swego urodzenia kobieta jest najbardziej płodna, najlepiej skorzystać z pożycia pod koniec jajeczkowania.

    9. Dobrze by było poczynać dzieci między nowiem a pełnią księżyca, jeżeli wystąpi jajeczkowanie. Nie poleca się poczęcia na zmniejszającym się księżycu. Dzieci poczęte na „starym”, kończącym się księżycu często są słabe i częściej chorują.

    10. Wygoda życia u żony utrudnia poczęcie i donoszenie ciąży. Żona przed pożyciem powinna być zmęczona, upracowana, głodna (urządzić pranie, sprzątanie, długą meczącą przechadzkę).

    11. Nie sprzyja poczęciu alkohol i powoduje opłakane skutki, nie trzeba tego udowadniać.

    12. Silne nerwice, pragnienie posiadania potomstwa, lęki, przesądy, uprzedzenia, obawy, nieświadomości, nie sprzyjają łatwemu poczęciu.

    13. Tragedie, smutki, płacz, żałość, boleści, kataklizmy sprzyjają poczęciu.

    14. Po klimakterium kobieta nie zachodzi w ciążę (u nas 48-56 lat).

    15. Po pożyciu poczęciowym nie należy mieć kolejnego stosunku. Najmniej przez 8 dni trzeba wstrzymać się od pożycia. Inplantacja następuje dopiero w 6-8 dni od poczęcia. Często pożycie wcześniejsze powoduje trudności w zagnieżdżeniu się zarodka.

    16. Plemnik ma żywotność najczęściej 5-48 godzin. (Ich żywotność zwiększa się gdy w diecie stosuje się produkty z dużą zawartością selenu np. grzyby, brokuły i orzechy brazylijskie. Ruchliwość i żywotność plemników wzrasta także wtedy gdy zmniejsza się stres antyoksydacyjny, dlatego warto stosować zalecenia z pkt. nr 3 - przypis autora).

    17. O ile możliwe, należy często jadać młodą baraninę i owcze sery (nie bryndzę) i mleko.

    18. Żywność ma być zdrowa, naturalna, z dużą ilością mikroelementów, nie zabrudzona chemicznie. Ma zawierać dużo pełnowartościowego białka. Jeść często, a mało.

    19. Raz na tydzień ubić zapłodnione przez koguta jajko z jedną łyżeczką miodu. Posiada dużo witamin i życia. UWAGA: jak rozpoznać, że jajko jest zapłodnione? Można to rozpoznać w ten sposób, że jajko będzie się podświetlać silnym snopem światła. Promienie światła przechodzące przez skorupkę uwidocznią mały ciemny punkt lub plamkę. W odróżnieniu od takiego jajka, jajko niezapłodnione będzie miało jednolity kolor. Jajka takie najlepiej kupować w gospodarstwach wiejskich – czyli z miejsc, gdzie żyją zarówno kury jak i kogut.

    20. Nosić obuwie na średnim obcasie – szpilki szkodzą.

    21. Unikać bielizny osobistej wykonanej z tworzyw sztucznych. Używać mydła: szarego np. biały jeleń (bez dodatków zapachowych), można także do mycia używać Bonidermu czyli Pomady O. Grzegorza. Możliwe do wykorzystania są także mydła dla dzieci. (Mydła takie nie wywołują uczuleń, podrażnień, a zawarte w nich łagodne substancje zapachowe nie wpływają negatywnie na organizm kobiety – przypis autora).

    22. Obojgu małżonkom nie wolno pić wina swojej roboty – zakwasza.

    23. Wzajemna służba sobie, pomoc, zaufanie, delikatność, modlitwa, oddanie, wierność, unikanie stresów sprzyja poczęciu.

    24. Stosować mieszankę ziołową, recepturę której przedstawiamy powyżej.

    25. Poczęciu sprzyja intensywne i długie nasłonecznienie np. pożycie w Tunezji w lipcu lub sierpniu w okresie jajeczkowania.

    a955ed6c3d328059e9acdaf02cabf69f.png
  • Asha Autorytet
    Postów: 30167 21726

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia87 wrote:
    Nie wiem... Na prawdę nie wiem.. To mój drugi cykl mierzenia tempki.

    No to zobacz na poprzednim wykresie ile dni po owu dostalas @

    135f715c72957d8fe22ac1293c05f629.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asha wrote:
    Progesteron teraz sie robi 7 dnia po owu jak chcesz robic

    Progesteron powinno się robić 3 razy w miesiącu żeby mieć cały obraz. 3dc, owu, 7dpo. Tak gdzieś czytałam. Wtedy będzie wiadomo gdzie prog. niedomaga.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asha wrote:
    No to zobacz na poprzednim wykresie ile dni po owu dostalas @

    12 dpo.

  • Asha Autorytet
    Postów: 30167 21726

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia87 wrote:
    Progesteron powinno się robić 3 razy w miesiącu żeby mieć cały obraz. 3dc, owu, 7dpo. Tak gdzieś czytałam. Wtedy będzie wiadomo gdzie prog. niedomaga.

    No ale masz teraz okazje zrobic bo po owu jestes

    135f715c72957d8fe22ac1293c05f629.png
  • Asha Autorytet
    Postów: 30167 21726

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia87 wrote:
    12 dpo.

    No to jeszcze 8 chyba tak? Dzisiaj jest 4?

    135f715c72957d8fe22ac1293c05f629.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asha wrote:
    No ale masz teraz okazje zrobic bo po owu jestes

    No to akurat na przyszły tydzień wyjdzie. Środa dokładnie.

    Asha lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asha wrote:
    No to jeszcze 8 chyba tak? Dzisiaj jest 4?

    3-ci dzisiaj. Kurwa, nie lubię takich długich cykli... To strata czasu..

  • shimmer_lip Autorytet
    Postów: 3456 4962

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kassandra wrote:
    Dziewczyny znalazłam cos takiego ....
    Naszym meskim połówką napewno najbardziej spodobałby się punkt 10 hahahaha

    Niepłodność jest problem społecznym, ponieważ wiele małżeństw cierpi z powodu braku potomstwa. Każdy przypadek bezpłodności należy traktować indywidualne. Tak też traktował bezdzietne małżeństwa Ojciec Grzegorz Sroka.


    25. Poczęciu sprzyja intensywne i długie nasłonecznienie np. pożycie w Tunezji w lipcu lub sierpniu w okresie jajeczkowania.
    Czytałam to :) ale poza piciem ziółek nie stosowałam się :)

    tb73roeqs1ggbdgp.png
  • Asha Autorytet
    Postów: 30167 21726

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia87 wrote:
    3-ci dzisiaj. Kurwa, nie lubię takich długich cykli... To strata czasu..

    Juz niedlugo zostalo :-)

    135f715c72957d8fe22ac1293c05f629.png
  • Asha Autorytet
    Postów: 30167 21726

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shimmer_lip wrote:
    Czytałam to :) ale poza piciem ziółek nie stosowałam się :)

    ;-) i udalo sie????? Sroka bylby zawiedziony ;-)

    kassandra lubi tę wiadomość

    135f715c72957d8fe22ac1293c05f629.png
  • kassandra Autorytet
    Postów: 331 121

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shimmer_lip wrote:
    Czytałam to :) ale poza piciem ziółek nie stosowałam się :)
    a powiedz mi Ty kochana gdzie Ty te ziółka kupiłaś bo on ma strasznie dużo tych ziółek i nie wiem które :(

    a955ed6c3d328059e9acdaf02cabf69f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asha wrote:
    Juz niedlugo zostalo :-)

    Nooooo... Jeszcze 9 dni. :/ 0dash2.gif

    Asha lubi tę wiadomość

  • Asha Autorytet
    Postów: 30167 21726

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Punkt 25 na tej liscie sroki troche sie gryzie z tym co mowia o nie przegrzewaniu plemniorow, no ale ja sie nie znam

    Sylwia87 lubi tę wiadomość

    135f715c72957d8fe22ac1293c05f629.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idę umyć korytarz. Niedługo wrócę :)

    Asha, kassandra lubią tę wiadomość

  • kassandra Autorytet
    Postów: 331 121

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj ten Sroka teraz bedę prać, sprzątać , charowac pić ziólka i mój mnie bedzie nieprzytomna posówał :P

    Sylwia87, Asha, shimmer_lip lubią tę wiadomość

    a955ed6c3d328059e9acdaf02cabf69f.png
‹‹ 664 665 666 667 668 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ