X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie ZOSTAŃ MATKĄ NA DZIEŃ MATKI - MAJOWE TESTOWANIE '19
Odpowiedz

ZOSTAŃ MATKĄ NA DZIEŃ MATKI - MAJOWE TESTOWANIE '19

Oceń ten wątek:
  • ef36 Autorytet
    Postów: 1502 1654

    Wysłany: 18 maja 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    I to harmony to trzeba robić? Czy tylko jak jest zagrożenie? Czy każda powinna?
    Nie trzeba robić i to badanie jest drogie, kosztuje ponad 2tyś. Warto kiedy istnieje ryzyko wady, można też już po teście Pappa jeśli wyszedłby źle. wyniki na spokojnie byłyby przed ewentualną amnio.

    syllwia91 lubi tę wiadomość

    1 x CP
    3 x poronienie (5tc, 6tc, 13tc)
    ANA1 wątpliwe
    Mutacja PAI-1
    12.2020 IVF ostatnie podejście
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 18 maja 2019, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agge wrote:
    A mowilyscie, że to ja jestem chuda 😂 ja noszę przeważnie 36
    Dzisiaj weszłam u rodziców na wagę i stwierdziłam, że oszukuje. Tak mało to ja jeszcze nie ważyłam. Zastanawiam się nawet czy coś mi się nie posypało w organiźmie, bo jem więcej niż mąż, a waga spada. O ile pierwsze 3kg w dół zrzuciłam na remont i przeprowadzkę, to kolejne 2kg zaczynają mnie niepokoić. Przy takim BMI to ja chyba ciąży nie utrzymam 😢

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Ochmanka Autorytet
    Postów: 1466 3962

    Wysłany: 18 maja 2019, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heej!

    Meggs piękny synuś ❤ uwielbiam takie focie🤩

    Sasanka jeżeli to właściwa małpa ( chociaż czym do cholery były te hektolitry krwi.....🤯) to niech kończy już ten cyrk i spada. Idziesz jeszcze na wizytę przed wyjazdem?(coś gdzieś mi świta) myślę że na Zakynthos to co najwyżej się poopalasz na leżaku i żadne inne łóżko (oprócz Waszego wspólnego 😊) nie będzie Ci tam znane. Skoro ufasz swojemu lekarzowi to dobrze, trzymaj się jego.
    Poskładałaś się już??😄
    A mnie trochę męczy to jeżdżenie ale najbardziej to 3tyg. bez leśniczego mnie sponiewierały. Ale w poniedziałek wszystko wraca do normy😀

    Iseko dokładnie tak, miałam na myśli ogródek. Też lubię w nim robić, efekt końcowy sprawia mi ogromną satysfakcję 😃 i tak, masz rację, swoje to zupełnie co innego niż u mamusi😉

    Wow Madziandzia to nieciekawie. No faktycznie musisz zluzować trochę bo się wykończysz. Dobrze że mąż Cię wspiera i masz z kim pogadać face to face. Ale jak coś to my tu zawsze jesteśmy🤗

    Maria to faktycznie lada moment jajko pęknie. Regularne seksy to najlepsza metoda😄 co prawda nie zawsze się da i nie każdy może ale tak jak pisała Malgonia nigdy nie wiadomo kiedy zaskoczy. Upojnych chwil!😉💓💓

    Melevis zobaczysz, zobaczysz amy razem z Tobą - fotka obowiązkowa 😋😊

    Misiaa, ancyska przytulam😔 ale pamiętajcie, 1dc to 1 dzień ciąży!

    MonikA nie żebym szukała czegokolwiek i jakkolwiek ale stres jest najszybszym odchudzaczem a wybacz za stwierdzenie, eldorado to Ty ostatnio nie miałaś. No i wiosna do tego. Najważniejsze żebyś była zdrowa i miała dobre wyniki😙

    Całuje Kochane😚

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2019, 23:14

    Salome, Meggs, Emmainthegarden, Sasanka55, Madziandzia, aeiouy lubią tę wiadomość

    K5IHp2.png

    starania od 09.2018
    **************
    ona: długie cykle, hashimoto, niedoczynność, pai homo
    -euthyrox75, bromergon
    **************
    on: asthenoteratozoospermia> 92% nieruchomych, morfo 3%, żpn II st.
    **************
    10.2019 - 7tc [*]
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 18 maja 2019, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ef, w poprzedniej pracy stresowałam się bardziej i jakoś waga stała w miejscu. W ogóle to mam tendencję do zajadania stresu słodyczami, więc powinnam już wyglądać jak świnka :P
    Od października do kwietnia brałam glucophage, a w cyklu ze stymulacją odstawiłam. Może też miało to jakiś wpływ na spadek wagi 🤔

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 18 maja 2019, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iseko wrote:
    Postanowiłam zaklinać rzeczywistość nowym ciążowym awatarkiem😂 tonacy brzytwy się chwyta😂😂
    Śliczny jest :) Oby przyniósł Ci szczęście!

    Iseko lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 19 maja 2019, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Dzisiaj weszłam u rodziców na wagę i stwierdziłam, że oszukuje. Tak mało to ja jeszcze nie ważyłam. Zastanawiam się nawet czy coś mi się nie posypało w organiźmie, bo jem więcej niż mąż, a waga spada. O ile pierwsze 3kg w dół zrzuciłam na remont i przeprowadzkę, to kolejne 2kg zaczynają mnie niepokoić. Przy takim BMI to ja chyba ciąży nie utrzymam 😢
    A jakie masz bmi? Ja tez mam bardzo małe - 15,8 i wszystko jest ok 😊 lekarz mówi ze maluch wszystko sobie wyciągnie co potrzeba, odżywiam się zdrowo i jem sporo. Taka uroda 😊 tylko podczas starań lekarze zawsze kręcili nosem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2019, 07:36

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 19 maja 2019, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs wrote:
    A jakie masz bmi? Ja tez mam bardzo małe - 15,8 i wszystko jest ok 😊 lekarz mówi ze maluch wszystko sobie wyciągnie co potrzeba, odżywiam się zdrowo i jem sporo. Taka uroda 😊 tylko podczas starań lekarze zawsze kręcili nosem.
    Obecnie 17 :P Pamiętam, że naprotechnolog jak miałam 18 kazała mi przytyć, bo niby 20-22 jest idealne do zajścia i utrzymania ciąży

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Pauliśka Autorytet
    Postów: 1557 2139

    Wysłany: 19 maja 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Obecnie 17 :P Pamiętam, że naprotechnolog jak miałam 18 kazała mi przytyć, bo niby 20-22 jest idealne do zajścia i utrzymania ciąży
    To ja nigdy w życiu nie miałam takiego BMI, zawsze poniżej 18,a mam dwoje dzieci :P myślę, że nie tyle waga ma tu znaczenie co inne parametry, hormony, makro i mikroelementy itp.

    MonikA_89!, agge lubią tę wiadomość

    8p3os65gp79cy9ly.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam

    Monika- a badalas sie na pasozyty? Moja kolezanka bardzo chudła,a okzalo się, ze ma gliste. Dostala leki i już na szczescie wrocila do prawidlowej wagi. Juz wazyla 44kg,przy 165cm

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpadłam pochwalić sie swoim brzucholem. Ktos sobie buduje całkiem pokazny domek. Caly czas jestem minus 2,5kg. A brzuch jak w 20tyg ciazy.
    cd3cc5b541232208med.jpg

    No i zostawiam Wam swoje wiruski. Oby przyniosly szczescie,tym na koniec maja i tym testującym w czerwcu
    %$@^*(€¥₩(*^%#÷/&;:$÷*₩)(^$#÷%&;

    Miłego dnia Kochane. Zajrzę do Was pozniej

    Pati96, MonikA_89!, Malgonia, buba123, Iseko, Magduullina, Tele...79, Karolina, Niecierpliwa..., DzulkaJ, agge, Emmainthegarden, moyeu, Nuch, Kingulla, malamisia, Ochmanka, moni05, Ewelina29, ef36, Ania_85_, szona, Salome, syllwia91, Kittinka83, Malinaa90, Madziandzia, aeiouy lubią tę wiadomość

  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 19 maja 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Obecnie 17 :P Pamiętam, że naprotechnolog jak miałam 18 kazała mi przytyć, bo niby 20-22 jest idealne do zajścia i utrzymania ciąży
    Glupota! Ja nigdy nie doszłam do bmi 18! Cale życie osycylowałam wokół 16 i ani z ciążą ani zajściem nie było jakiś specjalnych problemów. Ale jak nie ma się już do czego przyczepić i znaleźć przyczyny problemu to zawsze sie zgoni na wagę... za mało źle, za dużo również.

    MonikA_89!, agge, Ochmanka lubią tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 19 maja 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczesliwa_mamusia wrote:
    Witam

    Monika- a badalas sie na pasozyty? Moja kolezanka bardzo chudła,a okzalo się, ze ma gliste. Dostala leki i już na szczescie wrocila do prawidlowej wagi. Juz wazyla 44kg,przy 165cm
    Nie badałam. A koleżanka ma jakieś przypuszczenia jak mogła się nimi zarazić? Pasożyty kojarzą mi się z surowym mięsem, a ja takiego nie jadam :P

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 19 maja 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry Dziewczyny. Przepraszam ze tak zniknelam, ale maz mnie zaciagnal na noc muzeow, a jak wrocilam to juz sil nie mialam pisac.

    Z tymi chromosomami jest tak, ze juz chyba ze 3 razy o tym pisalam wiec jak komus sie nie chce po raz enty czytac to niech sobie ominie.

    Zdrowy czlowiek ma 46 chromosomow. 44 z nich magazynuja nasz genotyp a 2 to chromosomy plci. U kobiet to xx a u panow xy. Wszystkie chromosomy wystepuja parzyscie. Przypominaja jakby lutery H.
    W komorkach rozrodczych wystepuje polowa materialu gebetyczbego. Takie h peka i z kazdej pary do komorki rozrodczej trafia taka jedna palka. I dlatego to plemnik decyduje o plci bo od nas zawsze do komorki trafi x.

    Tak wyglada to u zdrowej osoby czyli 99% z Was. U mnie jest troche inaczej bo nie mam 46 chromosomow a 45. Mimo to jestem zdrowa bo ilosc materialu genetycznego sie nue zmienila. Tylko ta palka z 13 i z 14 chromosomu sie skleily.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/264a44d404ab.png

    To jest akurat rysunek mojego brata wiec tu sa chromosomy x i y ale transolokacja jest ta sama.

    I teraz nastepuje podzial tych chromosomow. Moze nastapic jedna z 6 kombinacji:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/7755a54aa2e6.jpg

    Pierwszy przypadek to zupelnie prawidlowy kariotyp, czyli dziecko rodzi sie bez dziedziczenia mohej wady, drugi to taka translokacja jak moja. 4 pozostale to trisomie i monosomie.

    Tak wiec na starcie statystycznie dziecko ma 33% szansy na to by urodzic sie zdrowe.

    I teraz tak - rozne wady genetyczne maja rozny kaliber. Nawet zespol downa moze miec rozny charakter.
    Monosomie sa z zalozenia smiertelne. Materialu genetycznego jest za malo. Dzieci z monosomia sie nie rodza, zarodki umieraja bardzo szybko.
    Dlatego w moim przypadku monosomie juz wykluczam, bo moje Haribo za dobrze wyglada ;)

    No i zostaja jeszcze trisomie. Z zalozenia przyjmuje sie, ze jedyne trisomie z ktorych rodza sie dzieci to 13, 18 i 21 chromosom czyli odpowiednio zespol Patau, Edwardsa i Downa.
    Moze sie zdarzyc kariotym mozaikowy (czyli w roznych komorkach rozny kariotyp) i urodzenie dziecka z trisomia 14 chromosomu, ale jest ono niemal zerowe wiec to juz tez na tym etapie wykluczylam.

    Zostaje wiec opcja ze Haribo jest zdrowy, ma moja transolkacje lub trisomie 13 chromosomu. Kazda z tych opcje w teorii jest rownie prawdopodobna. W praktyce z kazdym dniem opcja chorego dziecka maleje, bo mimo, ze dzieci z Patau sie rodza, to prawdopodobienstwo nawet u mnie wynosi 1%.

    Jesli ktos chce wiedziec dlaczego te dzieci sie nie rodza i czemu nigdy nie widzialyscie takiego dziecka z mama na ulicy odsylam do googla. Takich zdjec juz Wam tu wrzucac nie bede.

    Mam tylko nadzieje, ze rozumiecue czemu poza wielka radoscia z ciazy odczuwam permanentny strach i zycie j zdrowie mojego Misia.
    Ale juz blizej niz dalej..

    JaSzczurek, agge, malamisia, Ochmanka, moni05, MonikA_89!, szona, syllwia91, aeiouy lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 19 maja 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Dzisiaj weszłam u rodziców na wagę i stwierdziłam, że oszukuje. Tak mało to ja jeszcze nie ważyłam. Zastanawiam się nawet czy coś mi się nie posypało w organiźmie, bo jem więcej niż mąż, a waga spada. O ile pierwsze 3kg w dół zrzuciłam na remont i przeprowadzkę, to kolejne 2kg zaczynają mnie niepokoić. Przy takim BMI to ja chyba ciąży nie utrzymam 😢
    Ee, daj spokój. W pierwszą ciążę zaszłam z wagą 43kg przy 170 cm, to duża niedowaga. I ją utrzymałam. Teraz startowałam z wagą 50kg i nadal tyle mam.

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • agge Autorytet
    Postów: 3886 5061

    Wysłany: 19 maja 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Nie badałam. A koleżanka ma jakieś przypuszczenia jak mogła się nimi zarazić? Pasożyty kojarzą mi się z surowym mięsem, a ja takiego nie jadam :P
    Pasożyty ma większość ludzi, a nawet o tym nie wie. Glistę ludzką wykryto nawet u rocznego synka mojej szwagierki i 3-latka koleżanki.
    Dużo ludzi to ma, a jedzenie cukru temu niestety bardzo sprzyja, bo one tym się żywią :P

    Tylko w zwykłym laboratorium rzadko to wychodzi. Jeśli ktoś chce zrobić badanie kału, to najlepiej wysłać do laboratoryjnego, tam dokładnie badają. Jest takie np w Warszawie.

    91bbb8f83b.png

    c62facf3ab.png

    14.07.2015 Emilka, 3270g/56 cm 💕
    30.11.2019 Tomek, 3670g/60 cm 💕
  • Misiaa Autorytet
    Postów: 4858 7428

    Wysłany: 19 maja 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie w niedzielę :) ja od rana na balkonie popijam kawkę aby choć trochę poprawić sobie humor. Dzisiaj z kolei jest pierwsza rocznica śmierci drugiej córeczki..od rana patrzę na jej zdjęcia i wyobrażam sobie jaka śliczna i duża by już była...
    Dziewczyny mam pytanie: czy u Was badanie AMH też jest takie drogie ? Dzwoniłam wczoraj do LuxMedu i mi powiedzieli że koszt to 260zl! Jutro muszę porobić te badania i wstane o 6 żeby podjechać jeszcze w inne miejsca podpytać bo to jest chyba trochę za drogo...

    Magduullina lubi tę wiadomość

    24tc...17.05.2017 córeczka 😇💔
    26tc...02.03-19.05.2018 córeczka 😇💔
    IV.2019 CB
    24tc...11.12.2020 córeczka👼💔
    9tc... VI.2021 😇💔
    05.05.2022 na świecie pojawił się CUD BARTUŚ ❤

    "Wtedy, gdy wydaje mi się, że już nie dam rady
    - przypominam sobie kto mi się przygląda..."
  • ElfiaKsiężniczka Autorytet
    Postów: 3932 6622

    Wysłany: 19 maja 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, ja wtopilam się w wakacyjną atmosferę. Lot samolotem miodzio, aż żal ze trwał tylko dwie godzinki. W Nessebarze przyjemne 25 stopni. Leżę na dachu hotelu i sie opalam.
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8530b3762383.jpg

    Pati96, Kingulla, agge, Tele...79, Emmainthegarden, Karolina, Ochmanka, Nuch, Malgonia, Magduullina, Iseko, Ania_85_, Sasanka55, MonikA_89!, Szczesliwa_mamusia, Salome, Salome, Salome, szona, moyeu, Kittinka83, Madziandzia, aeiouy, Olga_89 lubią tę wiadomość

    https://ovufriend.pl/pamietnik/warto-walczyc,3937.html
  • Emmainthegarden Autorytet
    Postów: 499 563

    Wysłany: 19 maja 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgonia,ja wiem,że tu na forum jest opcja wszytko będzie dobrze,o czym wy gadacie.. :)

    ja niestety swoje widziałam, i wierzę, że będzie dobrze,ale amnio zrobiłam,bo chciałam wiedzieć i - nie ukrywam - podjąć decyzję.

    Małgonia,ja miałam po pappa właśnie ryzyko patau 1:6 i mi ginekolog powiedział,że to na bank widać w prenatalnym usg.
    a u mnie widać nie było.

    moje wyniki pappa i nifty w ogóle były tragiczne. I to amnio rozwiało moje obawy.I syn rzeczywiście jest drobny i ma obniżone napięcie,ale to z powodu zespołu antyfosolipidowego. Na razie oprócz astmy dzieciej nic nie ma..

    Jak ktoś nie ma wskazań jak my,to pewnie powie,po co amnio.
    a jak ktoś ma wskazania,to jednych samo wkłucie za bardzo zestresuje,inne będą uważać ze pewność jest więcej warta.
    kwestia wyboru.

    natomiast błagam,nie mówcie o nifty i harmony, już napisałam dlaczego to wyciąganie kasy
    i powtarzam,moje nifty też było tragiczne - pamiętajcie to tylko statystyka,a dziecko mam zdrowe.

    Małgonia,jak usg prenatalne nic nie pokazuje ,trzeba się cieszyć i już

    ps. i dodam,że oprócz moich tragicznych wyników raz profesor się na usg nie mógł doszukać odpowiedniej kości nosowej. dlla niewtajemniczonych,zespół Downa...
    tak więc to, że mój syn jest wesołym spokojnym pogodnym dzieckiem uważam,że zawdzięcza mojemu optymistyczno -zdrowo-rozsądkowemu podejściu.

    Przyjmowałam,ze może zajść najgorsze,nawet terminacja ciąży,ale do czasu, aż nie będę miała tego czarno na białym zakładałam, że mam zdrową (oprócz zespołu) ciążę,żeby też dziecka nie narażać na wyrzuty kortyzolu..

    wiem,że to trudne,ale matka musi nauczyć się wiele dla dziecka i uważam,że jedną z nich jest NIE oddawanie się panice. zdrowemu dziecku można zaszkodzić wiecznie się zamartwiając. Małgonia, mówię od razu, że to nie do ciebie. :)

    sorki,klawiatura mi padła... :( stąd braki wielkich liter

    muszę wstać od kompa i zaczać sprzątać....eh, że to nie ma końca..

    dziewczyny,które miały ovu 11 maja,kiedy testujecie?

    ElfiaKsiężniczka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgonia, polubiłam za opisanie tego tak przystępnie dla osób, tak jak ja, słabo jeszcze ogarniających :)
    I trzymam kciuki, żeby Twoje maleństwo było absolutnie zdrowe. Cieszę się, że każdy dzień to mniejsze ryzyko :)

    syllwia91 lubi tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 19 maja 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elfia zazdroszcze widokow. Choc pewnie urlopu nieprzyzwoicie by bylo :p

    Emma nie wiem jeszcze co bede robic. Bratowa nie miala nawet pappy. Tez lekarz powiedzial ze nie ma watpliwosci co do zdrowia dziecka na podstawie usg. Dlatego tez mnie cieszy, ze W nic na tym usg niepokojacego nie widzi, z drugiej martwi czemu karty ciazy mi nie zalozyl :/
    Zobaczymy co bedzie. Jutro mam spotkanie z genetykiem. Generalnie amnio do tej pory bralam pod uwage tylko z mysla o terminacji ciazy. Lekarka mnie pocieszala ze nie bede musiala takich decyzji podejmowac, bo natura sama ten problem rozwiaze.

    Koniec biadolenie. Ciesze sie mdlosciami i mysle pozytywnie :)

    Elfik, Emmainthegarden, Ochmanka lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
‹‹ 166 167 168 169 170 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ