X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie ZOSTAŃ MATKĄ NA DZIEŃ MATKI - MAJOWE TESTOWANIE '19
Odpowiedz

ZOSTAŃ MATKĄ NA DZIEŃ MATKI - MAJOWE TESTOWANIE '19

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już w domu niestety każdy mięsień boli i może boleć nawet miesiąc to zależy... Nawet palce u stóp... Jedna Pani mówiła że to po laparo a inni że po znieczuleniu. Pani rehabilitantka powiedziała że po znieczuleniu, opisała to tak że tak jakby mi znieczulilo od głowy do palców u nóg! Każdy mięsień i samo musi przestać nic na to nie pomoże... I że czasem się tak zdarza. Czasami i akurat mi... Mimo że mialam wcześniej operacje to poprostu tu coś poszło nie tak. Na wypisie mam że prawo jajowod drozny i że zrobiono waporyzacje ognisk endometriozy... Kuźwa tak bardzo nie chciałam tego mieć! Nawet nie wiem z czym to się wiąże... Co to jest itd.....
    O jajniku nie pisze nic ale lekarz mi coś mówil o nim bo generalnie na usg nie widać go za bardzo.... No ale dowiem się we wtorek dokładnie. Ale ta endomenda kuźwa! Wszystko....

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 24 maja 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iseko udanej zabawy :)

    Melevis a jak Ty ta dolna czesc przekladasz? Bede musiala pokombinowac, bo ja z kolei zawsze odcoagam ten pas i w reku trzymam (nie mam prawa jazdy, jezdze jako pasazer)

    Pysia gratulacje.

    Sylwia lepiej juz troszke?
    Rozminelysmy sie z postami ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 17:55

    syllwia91, Iseko lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Melevis Autorytet
    Postów: 1316 4760

    Wysłany: 24 maja 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia zapinam normalnie pas na sucho, czyli nie siedząc na fotelu, siadam na tym pasie i przekładam na siebie tylko tą górną część :)

    sylwia chociaż już znasz swojego wroga...

    Malgonia lubi tę wiadomość

    l22nj48ay1qfqnoi.png
    klz9jw4z9e5d3ouc.png
    qb3cg7rfn0fbukfn.png
    02.2017 [*] 6tc
    01.2019 [*] 10tc
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 24 maja 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melevis moj ciazowy m9zg by nie wpadl na to ;)

    Ochmanka lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Tele...79 Ekspertka
    Postów: 205 429

    Wysłany: 24 maja 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aeiouy wrote:
    Nicierpliwa buuu - cos sie stalo? Ale jezeli potrzebujesz odpoczynku, oczyszczenia glowy, nabrania dystansu - to tak, przerwa dobrze Ci zrobi. Ale jak cos sie stalo - to pisz do nas - zawsze lepiej sie wyzalic a i moze z czyms pomozemy?

    Szczesliwa Mamusia - bylas juz dzis na usg? jak tam? nie znam sie na Pappa itd - ale wierze, ze z Twoim bobo wszystko jest w nalezytym porzadku!

    Magdullina - spelnienia marzen o bobo i nie tylko :) Jeszcze wiecej sil i zdrowka :*

    Syllwia - mam nadzieje, ze te rehabilitacje Ci pomoga! zobacz a jednak cos tam bylo, super, ze sie tego pozbylas!

    Miska - moj M bral profertil, nie pil kawy (teraz juz pije), ograniczyl alko, zaczal sie ruszac i chodzil po domu w dresach bez majtek... nie wiem czy to pomoglo czy nie ale po 3 miesiacach wyniki sie polepszyly! A tez ryczalam jak dowiedzialam sie, ze ma slaba morfologie. Takze moim zdaniem da sie to poprawic! I najlepiej zabrac sie za to od razu, szkoda czasu. Zobacz Reset podpowiedziala Ci tez, ze mozna brac accard i wit C.

    Monika - jak czytalam ten Twoj post - wow az sie poryczalam! Jestes meeega dzielna! nie wiem skad w takim drobnym cialku taka sila?

    Pati - oby to nie bylo nic powaznego. Idziesz do jakiegos lekarza z tym?

    Mama_zuzia - jaka coreczka sliczna!!! wooow:) Chce taka :)

    Tele - chucham i dmucham na te moje zacisniete kciuki za Twoje jutrzejsze testowanie!! Mam nadzieje, ze plamien nadal nie ma?

    Iseko - do dziela! Mam nadzieje, ze M juz wykorzystany ;)

    Szona - dzialajcie nawet i w krzakach :) najwazniejsze to miec plan, tez lubie miec jakis plan, moze nie wszystko zostaje spelnione z tego planu no ale jakos to mi pomaga w funkcjonowaniu.
    A pracy to ja mam tez ogrom teraz... wczoraj na przyklad pracowalam 8-19! z przerwami na siku tylko.... czacha mi dymila!

    Na mojej opasce do mierzenia krokow wczoraj o godz 19 mialam tylko ok 1 tys krokow (akurat pracowalam z domu) - o 21 nalozylam buty i poszlam na spacer! naprawde spalo mi sie super, dobilam do 10 tysi krokow na dzien i bylam z siebie baaardzo zadowolona!

    Buziaki :*

    Na razie żadnych plamień i co za tym idzie?Już sobie narobiłam nadzieję. Prawdę mówiąc to sama nie wiem ile jestem dpo. Flo mi dopiero kilka dni temu zaznaczyło owulacje że miałam w 15dc, testy owu były pozytywne w 12,13 i 14dc. Dziś mam 26dc. Zawsze mam krótkie cykle 24-26dc,więc jutro na 100% powinnam dostać @, no albo zobaczę 2kreski na teście.

    Miska _a, szona, aeiouy, Ania_85_ lubią tę wiadomość

    31 cykl starań, listopad 2017- CB, Styczeń 2018- PJP Euthyrox.
    HBS+ Niskie AMH
    Krótkie cykle ok.24-26dni.
    w sierpniu 2018 laparo,histero i HSG
    Wiek 40lat.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, że tak się wtrace na Wasz wątek ale trzeba zapinac pasy prawidłowo pasy w samochodzie, bo może to się źle skończyć poniżej obrazek
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3a18cd679d9d.jpg

    Ale najlepszym wyjściem jest zakupienie takich specjalnych adapterow do pasów dla kobiet ciężarnych

    "Zapinanie pasów bezpieczeństwa w ciąży jest niezmiernie istotne. Nie dajcie sobie wmówić – że będąc w ciąży nie musicie zapinać pasów, a że przy hamowaniu pasy zagrażają ciąży.
    Jeżeli nie zapniecie pasów bezpieczeństwa i dojdzie do nagłego hamowania, to zagraża to nie tylko Waszej ciąży – ale Waszemu życiu.
    Przyznam się, że nie miałam nakładki na pas bezpieczeństwa, w obu ciążach nie miałam dużych brzuchów – więc nie sprawiało mi to problemu zapiąć się klasycznym pasem, opierając dolny element pasa o talerze biodrowe pod brzuchem.
    Jednak – powiem Wam, że teraz jakbym była w ciąży to raczej bym sobie go zakupiła – nie jest to duży koszt, a jednak zwiększa bezpieczeństwo matki i dziecka.
    Na rynku jest wiele marek tych produktów, nie mam pojęcia, który jest najlepszy – więc nie chcę Wam w ciemno żadnego polecać. Ale ogólnie sam pomysł, aby kobieta w ciąży miała specjalny pas w samochodzie uważam za słuszny – w szczególności dlatego – że tym bardziej będzie motywowana, aby ZAWSZE podczas jazdy mieć pasy zapięte."

    https://m.facebook.com/mamaginekolog/posts/787325014760094

    Edit Melevis przekładając ta dolna część pasa za siebie możesz podczas wypadku wysunąć się dołem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 18:30

    Magduullina, ef36, Ania_85_, Ochmanka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Iseko udanej zabawy :)

    Melevis a jak Ty ta dolna czesc przekladasz? Bede musiala pokombinowac, bo ja z kolei zawsze odcoagam ten pas i w reku trzymam (nie mam prawa jazdy, jezdze jako pasazer)

    Pysia gratulacje.

    Sylwia lepiej juz troszke?
    Rozminelysmy sie z postami ;)


    Trochę lepiej ale zdolowala mnie ta endomenda

  • Melevis Autorytet
    Postów: 1316 4760

    Wysłany: 24 maja 2019, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga sorry, ale jak dla mnie ten pierwszy obrazek w ogóle nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. NIGDY nie udało mi się zapiąć pasa, żeby był tak nisko, bo zawsze tak czy siak podsuwał mi się z powrotem do góry. Tzn jeśli ktoś tak potrafi go zapiąć i przejechać tak kawałek drogi bez ciągłego poprawiania czy podtrzymywania to super, bo tak właśnie powinien być zapięty. Ale jeśli komuś się nie utrzymuje tak jak mi, to zapięcie górnej części wg mnie jest sensownym rozwiązaniem. Oczywiście nikogo nie namawiam na takie zapinanie pasa, bo nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, ale na pewno lepsze niż zapięcie na brzuchu albo nie zapięcie w ogóle.
    A co do cytatu przytoczonego przez Ciebie to nikt nawet nie wspominał o niezapinaniu ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 18:36

    Angelika1313 lubi tę wiadomość

    l22nj48ay1qfqnoi.png
    klz9jw4z9e5d3ouc.png
    qb3cg7rfn0fbukfn.png
    02.2017 [*] 6tc
    01.2019 [*] 10tc
  • Tele...79 Ekspertka
    Postów: 205 429

    Wysłany: 24 maja 2019, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    Jestem już w domu niestety każdy mięsień boli i może boleć nawet miesiąc to zależy... Nawet palce u stóp... Jedna Pani mówiła że to po laparo a inni że po znieczuleniu. Pani rehabilitantka powiedziała że po znieczuleniu, opisała to tak że tak jakby mi znieczulilo od głowy do palców u nóg! Każdy mięsień i samo musi przestać nic na to nie pomoże... I że czasem się tak zdarza. Czasami i akurat mi... Mimo że mialam wcześniej operacje to poprostu tu coś poszło nie tak. Na wypisie mam że prawo jajowod drozny i że zrobiono waporyzacje ognisk endometriozy... Kuźwa tak bardzo nie chciałam tego mieć! Nawet nie wiem z czym to się wiąże... Co to jest itd.....
    O jajniku nie pisze nic ale lekarz mi coś mówil o nim bo generalnie na usg nie widać go za bardzo.... No ale dowiem się we wtorek dokładnie. Ale ta endomenda kuźwa! Wszystko....
    Ja także mam endomendę i wiem że nie jest łatwo,bo po kilku miesiącach znowu powraca,ale kochana bądz teraz dobrej myśli,na chwilę obecną jesteś czysta, masz kilka miesięcy czasu i wierzę że już w najbliższym czasie uda Ci się zaciążyć. A jeżeli chodzi o bóle to bardzo Ci współczuję, mnie na szczęście po laparo nic nie było,ale moja przyjaciółka też bardzo narzekała na bóle mięśni,kości...mówiła że ją nawet włosy bolały, trwało to prawie tydzień.

    31 cykl starań, listopad 2017- CB, Styczeń 2018- PJP Euthyrox.
    HBS+ Niskie AMH
    Krótkie cykle ok.24-26dni.
    w sierpniu 2018 laparo,histero i HSG
    Wiek 40lat.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melevis wrote:
    Aga sorry, ale jak dla mnie ten pierwszy obrazek w ogóle nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. NIGDY nie udało mi się zapiąć pasa, żeby był tak nisko, bo zawsze tak czy siak podsuwał mi się z powrotem do góry. Tzn jeśli ktoś tak potrafi go zapiąć i przejechać tak kawałek drogi bez ciągłego poprawiania czy podtrzymywania to super, bo tak właśnie powinien być zapięty. Ale jeśli komuś się nie utrzymuje tak jak mi, to zapięcie górnej części wg mnie jest sensownym rozwiązaniem. Oczywiście nikogo nie namawiam na takie zapinanie pasa, bo nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, ale na pewno lepsze niż zapięcie na brzuchu albo nie zapięcie w ogóle.
    A co do cytatu przytoczonego przez Ciebie to nikt nawet nie wspominał o niezapinaniu ;)
    Kochana ja nie pisze po złości 😉
    Zapinajac tak pas jak ty zapinasz to można więcej krzywdy narobić przy wypadku. Jest pełno artykułów odnośnie tego jak zapinac bezpiecznie pasy. Ja tylko napisałam co jest bezpieczne, bo Zapinajac tak jak Ty to można dołem wysunąć się, a jeśli Tobie pas się zsuwa to może adapter byłby rozwiązaniem?

    Ochmanka lubi tę wiadomość

  • Melevis Autorytet
    Postów: 1316 4760

    Wysłany: 24 maja 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Kochana ja nie pisze po złości 😉
    Zapinajac tak pas jak ty zapinasz to można więcej krzywdy narobić przy wypadku. Jest pełno artykułów odnośnie tego jak zapinac bezpiecznie pasy. Ja tylko napisałam co jest bezpieczne, bo Zapinajac tak jak Ty to można dołem wysunąć się, a jeśli Tobie pas się zsuwa to może adapter byłby rozwiązaniem?

    Miałam adapter, ale ni cholery w tym nie mogłam dłużej jechać, było mi niewygodnie i uciskało mnie po bokach (z przodu było ok). Z normalnym zapięciem (pas pod brzuchem) było jak pisałam wyżej. Dlatego jak już jadę autem zapinam tylko górę, bo nie wyobrażam sobie nie zapinać wcale. Oczywiście masz rację, że to nie jest najbezpieczniejsza opcja, ale próbowałam na wszystkie możliwe sposoby zapinać pas poprawnie w dwóch poprzednich ciążach, jednak nie potrafię tego zrobić inaczej.

    l22nj48ay1qfqnoi.png
    klz9jw4z9e5d3ouc.png
    qb3cg7rfn0fbukfn.png
    02.2017 [*] 6tc
    01.2019 [*] 10tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melevis to już nie wiem jak ☹️

    Wogóle to serdeczne gratulacje 😘
    i już spadam z Waszego wątku 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 19:07

    Melevis lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tele...79 wrote:
    Ja także mam endomendę i wiem że nie jest łatwo,bo po kilku miesiącach znowu powraca,ale kochana bądz teraz dobrej myśli,na chwilę obecną jesteś czysta, masz kilka miesięcy czasu i wierzę że już w najbliższym czasie uda Ci się zaciążyć. A jeżeli chodzi o bóle to bardzo Ci współczuję, mnie na szczęście po laparo nic nie było,ale moja przyjaciółka też bardzo narzekała na bóle mięśni,kości...mówiła że ją nawet włosy bolały, trwało to prawie tydzień.


    To tak jak u mnie... Od palców u nóg po włosy.. Każdy mięsień.... Miałam 3 operacje wcześniej i po żadnej się tak nie czułam.... A co do mendy to leczy się to jakoś? Ja nie mam bardzo bolesnych miesiączek w sumie

  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski zrobilam test o 18.
    Po dwóch minutach byl taki lekko widoczny cień, jak wróciłam po 30 minutach byla juz taka blada bladziutka kreska.
    Teraz tak, wiem że test po 5 minutach jest już niewiarygodny, ale standardowo zaczynam się nakręcac - bez sensu 😔
    Czy to wszystko nie mogłoby być inaczej 😔
    Wrzucam zdjecie po 30 minutach, byc moze ta druga kreske widze tylko ja 😂

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/035a78d01e40.jpg

    buba123, Magduullina, okularnica91, aeiouy, Szczesliwa_mamusia, Iseko lubią tę wiadomość

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja ją widzę bardzo wyraźnie...
    ale boję się nakręcać...te poczasiaki są chyba jeszcze gorsze niż totalna biel..
    Tobie życzę,żeby okazała się jednak prawdziwą kreseczką!!

    Magduullina lubi tę wiadomość

  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sluzu to mam tyle, że co chwila latam to toalety zeby zobaczyć czy to czasem nie @..

    Magduullina lubi tę wiadomość

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yhym... Zaczynam czuc brzuch @
    .... Kurde sluz jakis leci ze mnie aaaaa ... Dziwne to wszystko mdli mnie normalnie zsiwne przez to wszystko

  • Tele...79 Ekspertka
    Postów: 205 429

    Wysłany: 24 maja 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    syllwia91 wrote:
    To tak jak u mnie... Od palców u nóg po włosy.. Każdy mięsień.... Miałam 3 operacje wcześniej i po żadnej się tak nie czułam.... A co do mendy to leczy się to jakoś? Ja nie mam bardzo bolesnych miesiączek w sumie

    Ja od laparoskopi czyli od 9 miesięcy też nie mam bolesnych @, wcześniej to przez dwa pierwsze dc mdlałam z bólu. Jeżeli Ci bardzo w życiu codziennym będzie przeszkadzać endomenda (silne bóle owulacyjne i okresowe, obfite miesiączki,silne PMS,biegunki,zaparcia...) to niby że można leczyć hormonami,ale to leczenie nie jest dla staraczek.Dieta też jest ważna. Dużo w necie jest na temat endometriozy,poczytaj sobie.
    Magduullina dopóki nie masz @ to jeszcze nic straconego.Trzymam kciuki.

    Magduullina lubi tę wiadomość

    31 cykl starań, listopad 2017- CB, Styczeń 2018- PJP Euthyrox.
    HBS+ Niskie AMH
    Krótkie cykle ok.24-26dni.
    w sierpniu 2018 laparo,histero i HSG
    Wiek 40lat.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tele...79 wrote:
    Ja od laparoskopi czyli od 9 miesięcy też nie mam bolesnych @, wcześniej to przez dwa pierwsze dc mdlałam z bólu. Jeżeli Ci bardzo w życiu codziennym będzie przeszkadzać endomenda (silne bóle owulacyjne i okresowe, obfite miesiączki,silne PMS,biegunki,zaparcia...) to niby że można leczyć hormonami,ale to leczenie nie jest dla staraczek.Dieta też jest ważna. Dużo w necie jest na temat endometriozy,poczytaj sobie.
    Magduullina dopóki nie masz @ to jeszcze nic straconego.Trzymam kciuki.
    Dzieki kochana ale juz glupieje serio tak dzis wzielam te testy i na nie patrzylam dziwne zeby az tyle testow mialo przeklamanie a z drugiej strony boje sie ... Za duzo razy juzbylo a nie bylo z tego nic... :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajsonek wrote:
    Sluzu to mam tyle, że co chwila latam to toalety zeby zobaczyć czy to czasem nie @..
    Powtórz jutro. Ja ją zauważyłam od razu. 😉 dużo śluzu dobry znak. Miałam tak samo 😉😊 kciuki mocne ✊

‹‹ 199 200 201 202 203 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ