Pamiętniki IGRZYSKA POCZĘCIA - walka o zdrowie - ciąża postrzegana jako efekt uboczny
Dodaj do ulubionych
1 2 3 4 5

19 sierpnia 2017, 00:47

Dokładnie 5 lat temu wyruszyłam w pewną podróż. Bywało różnie z górki i pod górkę. Droga była kręta, wyboista, ale również gładka i pozbawiona dziur. Każdy z etapów tej wyprawy był ważny, zarówno ten trudny pokonywany w pocie czoła, jak i ten usłany wręcz różami. Moja podróż trwa dalej i mam nadzieję będzie trwała długie lata. Jestem gotowa przyjąć wszelakie jej trudy z jednego prostego powodu nie jestem samotnym podróżnikiem. Dziękuję mojejmu współpodróżnikowi, który wielokrotnie daje mi siłę i wiarę w to że razem damy radę. To dzięki niemu nie boję się ruszyć dalej i wiem że pomimo trudów dnia codziennego czeka mnie wspaniała wspólna przyszłość...

..."Bo w dalszym ciągu kocham bardziej jak wczoraj a mniej jak jutro" i tak od 11 lat

24 listopada 2017, 13:25

Chyba czas na małą aktualizację. Otrzymałam raport badań genetycznych z Wielkiej Brytanii. Po konsultacji ze specjalistą jako źródło problemów wszelakich uznaliśmy moje jelita. Są one w tragicznym stanie. Okazuje się że zaburzenia pracy jelit wpływają bezpośrednio na funkcjonowanie układu hormonalnego oraz co jest oczywistę wchłanianie i metylację. Skupiamy się na uszczelnieniu jelit i likwidację stanu zapalnego. Jestem na diecie eliminacyjnej glutenu laktozy i oczywiście z niskim IG.

Ginekolog na ostatniej wizycie w październiku dopatrzył się w endometrium polipopodobnych cieni i przepisał nam antybiotyk w celu wyleczenia infekcji, która mogła dawać taki obraz. Następna kontrola w kwietniu. Mój organizm przez urlop się rozregulował w 200 % cykl trwał 60 dni jeśli uznać mocniejsze plamienie za miesiączkę jestem w 15 dniu nowego cyklu i dopiero przedwczoraj jest czysto. Cóż pozostaje czekać i wierzyć że terapia przyniesie skutki przedewszytskim zdrowotne - ciążę traktujemy aktualnie jako efekt uboczny leczenia.


leki i suplementy
metformina 2000 mg na dobę
letrox 0,5 tabletki
neltrexon 4,5 mg
bromergon 1 tabletka
metylokobalamina (wit b12 metylowana)
folian - NIE KWAS FOLIOWY !!!
Fosfatydylocholina
Berberyna
grzyby Reishi
debutir 2x dziennie
niepokalanek
wiesiołek
omega 3 DHA
resveratrol
l-arginina
ogromne ilości probiotyków
koenzym q10 (ubiquinol)
niacyna
curcumina
siemię lniane

w cyklach staraniowych: od owulacji heparyna

w razie ciąży włączyć JOD odstawić bromka

W razie pytań służę pomocą.

25 listopada 2017, 18:06

Porada
“Mam problemy z moimi jelitami. Czy mogę urodzić zdrowe dziecko?”

Prokreacja w rozumieniu genetycznym jest przekazaniem informacji charakteryzowanej przez odpowiedni układ genów przekazywanych przez rodziców, jej segregacją i zapisaniem na nowo w odpowiedni sposób. Każdy element, który zniekształca, ogranicza, wstrzymuje ten proces jest ryzykiem pojawienia się dziecka z wadą genetyczną opartą o zmianę materiału genetycznego dziecka, jego nadmierną wrażliwością tytułem błędów metylacyjnych i immunologicznych. Problemy z jelitami są takim dysfunkcyjnym procesem, który warto “wyleczyć” najpierw, by nie był czynnikiem ryzyka potem.

Zacznijmy od przypomnienia czym jest IBD i IBS.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nieswoiste_zapalenia_jelit
Nieswoiste zapalenie jelit (ang. inflammatory bowel disease, IBD) – grupa przewlekłych chorób zapalnych przewodu pokarmowego, głównie jelita grubego lub cienkiego.
Najczęstszymi chorobami z tej grupy są choroba Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Należą do nich również:
kolagenowe zapalenie jelit
eozynofilowe zapalenie żołądka i jelit
choroba Behçeta
niedokrwienne zapalenie jelita grubego

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_jelita_dra%C5%BCliwego

Zespół jelita drażliwego, zespół jelita nadwrażliwego (łac. colon irritabile; ang. Irritable Bowel Syndrome, w skrócie IBS) – przewlekła (trwająca przez co najmniej trzy miesiące) idiopatyczna choroba przewodu pokarmowego o charakterze czynnościowym charakteryzująca się bólami brzucha i zaburzeniami rytmu wypróżnień, nieuwarunkowana zmianami organicznymi lub biochemicznymi.

Teraz czym jest celiakia i wrażliwość na gluten:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Celiakia
Celiakia, glutenozależna choroba trzewna, enteropatia z nadwrażliwości na gluten – choroba uwarunkowana odpowiedzią immunologiczną organizmu wywołaną przez gluten i związane z nim prolaminy, występująca u osób genetycznie predysponowanych. Charakteryzuje się obecnością objawów klinicznych zależnych od glutenu, obecnością w surowicy przeciwciał specyficznych dla choroby trzewnej, HLA-DQ2 i/lub DQ8 oraz enteropatią[1].

Nieprawidłowa reakcja immunologiczna polega na nadmiernej odpowiedzi układu odpornościowego na grupę białek zbożowych, zwanych prolaminami, a dokładniej na pochodzące z nich frakcje: gliadynę (w pszenicy), sekalinę (w życie), hordeinę (w jęczmieniu)[2]. Istnieją sprzeczne dane co do wyłączania owsa (aweniny) z diety[3], ponieważ wiele badań wskazuje na jego bezpieczeństwo[4][5]. Owies jest bezpieczny dla 95% pacjentów z chorobą trzewną, jeśli nie jest skażony domieszką innych niedozwolonych ziaren[6]. Należy zaznaczyć, że gluten nie jest w stanie wywołać tej choroby, a jedynie ujawnić jej obecność.
http://www.celiakia.pl/nadwraliwo-na-gluten/

Nadwrażliwość na gluten to te przypadki nietolerancji glutenu, w których w oparciu o badania diagnostyczne wykluczono celiakię (negatywny wynik przeciwciał) oraz alergię na pszenicę (brak podwyższonego poziomu IgE) oraz w których praktycznie brak jest zaniku kosmków jelitowych, a pomimo tego spożycie glutenu (najlepiej sprawdzone podczas prowokacji) powoduje niepożądane objawy u pacjenta.

Schorzenie dotyczy głównie osób dorosłych i charakteryzuje się wystąpieniem jednego lub najczęściej wielu objawów, wśród których najczęstsze to :
ból brzucha – w 68% przypadków
wysypka, egzema – 40%
bóle głowy – 35%
uczucie ciągłego zmęczenia – 35%
splątanie – 34%
biegunka – 33%
wzdęcia – 25%
zaparcia – 20%
anemia- 20%
drętwienie i bolesność kończyn – 20%
osłabienie/omdlenia – 20%
pieczenie w przełyku – 15%
nudności i wymioty – 15%
uczucie przelewania w jelitach – 10%
zapalenie języka – 10%
Objawy te pojawiają się zwykle w ciągu kilku dni lub godzin po spożyciu żywności zawierającej gluten. Wstępne badania amerykańskie wskazują, że zaburzenie to może dotyczyć aż 6% populacji. Zatem wydaje się pewne, że nadwrażliwość na gluten jest znacznie częstsza niż celiakia.

Wiemy zatem czym są problemy jelitowe w ich “najczęstszym wydaniu”. Jak odnieść się zatem do pytania z tytułu tego wpisu?
Po pierwsze jeżeli mam takie problemy to musze się przygotować do ciąży. Po drugie muszę odpowiednio przygotować moje jelita do tego stanu. Na koniec muszę zrobić wszystko by dziecko urodziło się z odpowiednią mikrobiotą.

Zacznijmy od końca tą informacją: gdy Twoje dziecko rodzi się wcześniej lub przez cięcie zadbaj o jego prawidłową mikrobiotę. Zaraz po urodzeniu Twoja mikrobiota powinna być podana dziecku w różny sposób…ale powinna to być Twoja, a nie nabyta w szpitalu. Wychodzi się tutaj z założenia, że matczyna jest zawsze najlepsza. W ten sposób z pewnością chronisz dziecko przed głównie celiakią i wrażliwością na gluten.

http://pediatrics.aappublications.org/content/125/6/e1433?sso=1&sso_redirect_count=1&nfstatus=401&nftoken=00000000-0000-0000-0000-000000000000&nfstatusdescription=ERROR%3a+No+local+token


Źródło: http://www.zespoldowna.info/mam-problemy-z-moimi-jelitami-czy-moge-urodzic-zdrowe-dziecko.html

13 lutego 2018, 13:42

60 cykli za nami - kawał czasu.

W kwietniu rozszerzamy diagnostykę o immunologię, ponieważ genetyk dopatrzyła się mutacji w tym zakresie. Generalnie potwierdziła słowa mojego tajnego eksperta w dziedzinie ganetyki ale dodała kilka rzeczy od siebie. Powiedziała mi też, że jestem ciekawym przypadkiem klinicznym ponieważ część wyników genetycznych nie potwierdza się z rzeczywistością np mam dwa silne geny otyłości i była w ogromnym szoku jak jej powiedziałam ile ważę (a ostatnio jeszcze schudło mi się więc 57,7kg to raczej nie jest nadwaga). Mówi że to bardzo rzadki przypadek, że ludzie z tym genem w 99 % są grubi noi mam gen odpowiedzialny za słaby łeb do alko a ja raczej mam mocną głowę

13 lutego 2018, 13:48

Badania do wykonania:

przeciwciała p/ plemnikowe
alloMLR
immunofenotyp
KIR,
test cytotoksyczny
mikroflora bakteryjna

Wiadomość wyedytowana przez autora 9 czerwca 2018, 01:10

9 czerwca 2018, 01:10

Czas się odezwać...

Immunologia wyszła całkiem nie źle. Ana ujemne, przeciwciała w porządku, NK na zadowalającym poziomie. W październiku trochę szczególowiej podejdziemy do tematu. Odwiedzimy prawdopodobnine Łódź - prof. Malinowski.

Doktorek sugeruje laparo lub histero w październiku jeśli nic się nie wydarzy przez te 4 cykle które przed nami. Dlatego trzęsąc dupą przed ingerencją w me ciało inne niż pytong męża wzięłam się w garść. Trzymam dietę, leki biorę wzorowo do tego zero używek i widać małe światło w tunelu. Wygląda na to że Lady owulacja mnie nawiedziła a przynajmniej znaki na niebie i ziemi na to wskazują. Śluz wzorowy, skok temp widoczny, ból owulacyjny, test idealnie pozytywny - no jaram sie jak Joanna D`ark bo to u mnie rzadkość - serio :D

mogłoby coś się zadziać bo nie uśmiecha mi się dobić do 100 cyklu a już dawno za półmetkiem

28 sierpnia 2018, 22:34

Ja to już nawet nie wiem który to cykl. Został nam miesiąc do urlopu. 3.10 czeka mnie laparoskopia. Jedziemy aż do Rzeszowa do dr Ulmana. Jest ponoć najlepszym specem, zobaczymy mam nadzieję że to coś pomoże.

Próbujemy wcisnąć się do dr Kuźnika na konsultacje. To chyba ostatnia instancja do której możemy się zgłosić. Oby coś mądrego wymyślił.

Moje cykle się w miarę uspokoiły odkąd trzymam dietę i łykam metę. Homocysteinę zbiłam na 7 w 4 miesiące (w kwietniu miałam 18) także gites. Reszta wyników też spoko oczywiście po za kwasem foliowym który wy.ebany w kosmos jest. Do sprawdzenia w Polandii.

6 grudnia 2018, 23:37

https://ciazooporna.music.blog/ za Waszą namową zaczęłam pisać bloga :) to takie początki początków ale zapraszam :)

8 grudnia 2018, 18:35

https://ciazooporna.music.blog/2018/12/06/swieta-swieta-magia-swiat-rad-i-pytan/

Kto się nie może doczekać tych cudownych spotkań rodzinnych przy wielkim stole, w pobliżu lśniącej choinki i łypiącego z półmiska karpia? Tych wszechobecnych wymownych spojrzeń, szeptów za plecami, litościwego poklepywania po plecach lub dobrych rad. Każdy kto zmaga się z problemem niepłodności zna to nad wyraz dobrze. To kwintesencja tego magicznego czasu jakim jest Boże Narodzenie...

zapraszam na nowy wpis :)
https://www.facebook.com/Ci%C4%85%C5%BCooporna-1005042699682891/?modal=admin_todo_tour
https://www.instagram.com/resistant_to_pregnancy/

Wiadomość wyedytowana przez autora 9 grudnia 2018, 01:12

9 grudnia 2018, 14:41

https://ciazooporna.music.blog/2018/12/09/starania-za-granica-czyli-jak-nie-narzekac-na-opieke-w-polsce/

Starania za granicą czyli cudze chwalicie swego nie znacie...

11 grudnia 2018, 15:32

https://ciazooporna.music.blog/2018/12/11/insulinomenda-czyli-zazdrosnica-insulina-sfochowane-komorki-i-wielosezonowa-oponka/

Nowy wpis o insulinooporności, a właściwie pierwszy z trzech wpisów :) Na dniach ukaże się również filmik o zaburzeniach metabolicznych i skutkach działania metforminy na kanale Orcia you tube. Gorąco zapraszam :)

https://www.facebook.com/Ci%C4%85%C5%BCooporna-1005042699682891/?modal=admin_todo_tour

15 grudnia 2018, 11:11

Macie już prezenty dla najbliższych? Zapraszam na mojego bloga gdzie znajdziecie 5 uniwersalnych pomysłów na prezenty - nie tylko na święta.

https://ciazooporna.music.blog/2018/12/15/5-bezcennych-i-uniwersalnych-prezentow-pod-choinke/

20 marca 2019, 22:07

wszystkich ciekawych co u mnie zapraszam na bloga i na kanał you tube Ciążooporna :)
https://www.youtube.com/channel/UCEc2UOewSHZ0VFrzNcl3enQ?view_as=subscriber
1 2 3 4 5
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego