X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Klinika leczenia niepłodności - jak wybrać najlepsze miejsce, by zdiagnozować i wyleczyć niepłodność

Staracie się o dziecko już od jakiegoś czasu i czujesz, że nadszedł czas na wizytę u lekarza? Zanim udasz się na pierwszą wizytę sprawdź w jaki sposób wybrać odpowiednie miejsce (przygotuj się do wizyty - odpowiedz na nasze pytania!). Stowarzyszenie na rzecz leczenia niepłodności "Nasz Bocian" wspólnie z Ośrodkiem Studiów nad Płodnością Człowiek opracowało praktyczny poradnik “Jak wybrać klinikę leczenia niepłodności"

1. Klinika niepłodności - co konkretnie znajdziemy w poradniku "Jak wybrać klinikę leczenia niepłodności"?

Spis konkretnych wskazówek, którymi warto się kierować podczas wybierania ośrodka specjalizującego się w leczeniu niepłodności. Wskazówki zostały zebrane przez wolontariuszy Linii Pomocy Pacjent dla Pacjenta: opieraliśmy się na własnym doświadczeniu (każdy wolontariusz Linii był kiedyś pacjentem i sam starał się o dzieci), na setkach rozmów odbytych z osobami leczącymi niepłodność, ale też na wiedzy merytorycznej pochodzącej z rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. W Poradniku znajdziemy więc odpowiedź na pytania, na co warto zwrócić uwagę podczas pierwszej wizyty u lekarza, jakie informacje powinniście uzyskać podczas wizyty w klinice i czy leczenie niepłodności musi dużo kosztować? Przybliżamy również zasady działania programu refundacji in vitro, wyjaśniamy gdzie szukać rzetelnych informacji, jak leczyć niepłodność i jak odzyskać kontrolę nad swoim leczeniem. Poradnik jest poprzedzony wstępem prof. Rafała Kurzawy, wybitnego specjalisty w leczeniu niepłodności.

2. Klinika leczenia niepłodności - skąd pomysł na taki poradnik, do kogo jest on skierowany?

Prowadzimy Stowarzyszenie Nasz Bocian od 12 lat i zauważyliśmy, że pytań zamiast ubywać- przybywa. Coraz więcej osób ma problem z poczęciem upragnionego dziecka i czuje się w tej walce samotnie. Sprawy nie ułatwia polskie prawo, które wciąż nie uregulowało zasad leczenia niepłodności. Dlatego wiele osób czuje dezorientację i nie wie, jak odróżnić źródło rzetelne i niezależne od źródła komercyjnego, które może formułować informacje w taki sposób, aby zachęcić nas do odwiedzenia konkretnej kliniki lub skorzystania z określonej procedury. Przygotowaliśmy więc poradnik w pełni "pacjencki", którego celem jest podzielenie się doświadczeniem i wiedzą z osobami będącymi na początku drogi do rodzicielstwa, ale które wiedzą już, że ta droga może być wyboista.

3. Czy za poradnik trzeba zapłacić? W jaki sposób można otrzymać taki poradnik?

Poradnik jest darmowy i można go pobrać w formacie PDF bezpośrednio z naszej strony:

http://www.nasz-bocian.pl/node/42650

Co jakiś czas ogłaszamy też konkursy na naszym fanpage'u na Facebooku lub na stronie portalu www.nasz-bocian.pl i wtedy poradnik w wydrukowanej wersji jest zawsze dołączany do nagród.

Oceń ten wywiad:
(4)

AUTOR:

Anna Krawczyk

Zainteresują Cię również:

Nowa metoda in vitro AIOO® GPS™ - co warto wiedzieć? Zapytaliśmy ekspertów!

Sztuczna inteligencja ma coraz szersze zastosowanie - tym razem została wykorzystana w nowej metodzie IN VITRO AIOO® GPS™. Na czym polega jej skuteczność? Jak dzięki AI proces in vitro może zostać zoptymalizowany, a jego skuteczność zwiększona? Na wszystkie nasze pytania odpowiadają specjaliści z Centrum Badawczo-Rozwojowego Invicta  - dr Damian Drzyzga oraz Krystian Zieliński. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Rewolucja w diagnostyce endometriozy - najczęstsze pytania o test EndoRNA qRT-PCR

Test EndoRNA qRT-PCR niewątpliwie można nazwać rewolucją. Dotychczas nie było dostępnej tak mało inwazyjnej, szybkiej i skutecznej metody diagnostyki endometriozy. Jakie są jego zalety? Komu jest polecany? Jaka jest jego skuteczność? Kiedy jest optymalny czas na wykonanie testu? Na te i inne pytania odpowiedział lek. med. Grzegorz Ziółkowski z Kliniki Invimed. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najczęstsze, trudne pytania o endometriozę podczas starania o dziecko

Endometrioza może skutecznie utrudniać zajście w ciążę. Dlaczego czasami tak trudno spełnić marzenia o macierzyństwie, chorując na endometriozę? Jak walczyć z chorobą i jej objawami, aby na teście ciążowym zobaczyć upragnione dwie kreski? Gdzie szukać pomocy? Na wszystkie pytania odpowiada ekspert - lek. med. Piotr Lachowski z Invimed. 

CZYTAJ WIĘCEJ