X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Monitoring cyklu
Odpowiedz

Monitoring cyklu

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdis wrote:
    mi też w ostatnim cyklu nie pękł, urósł ładnie do 23 mm i się zatrzymało wszystko. Jeśli to się zdarza jednorazowo na jakiś czas to podobno wszystko w normie, jeśli często się powtarza no to jest problem i trzeba stymulować pęknięcie. Być może następny cykl będzie u Ciebie w porządku? A mierzysz temp? U mnie rzeczywiście w cyklu bez ovu wykres był płaski a zawsze skok był, więc mam nadzieję że przytrafiło mi się to jednorazowo


    Poprzedni cykl był w porządku, pęcherzyk pękł ( byłam na monitoringu) jajnik prawy ale po prostu z mężem musieliśmy się nie wstrzelić. Teraz owu była w lewego i też byłam dobrej myśli , ładnie urósł to na pewno pęknie... a tu lipa ... nagle przestaje rosnąć i nie chce pękać :(
    Temperatury nie mierzę .. mąż by mnie udusił ... ciągle lekarze , badania , te forum ... widzę ,że powoli zaczyna mieć dosyć więc nie chcę mu "dowalać" .. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczuszka86 wrote:
    Ja miałam tak w zeszłym cyklu:
    14 dc 11mm
    17dc 12mm
    A w 23 dc ładnie świeżo pękniety pecherzyk
    Ale jak dla mnie to takie mało wartościowe owu było


    Ale jakby nie było rósł ... jeżeli dobrze Cię zrozumiałam . Czy od 17 dc do 23 już miał tylko 12 mm, a jednak pękł ? :)

  • Kaczuszka86 Autorytet
    Postów: 1315 861

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 14-17 dc praktycznie się nie zmienił.lekarz wyrokowal brak owu ale jak poszłam na kontrolę 23dc to było widać że pękł ale wtedy nie ma jak zmierzyć ( był pofaldowany jak fasola i było widać otwór po wypuszczenie jajka
    Ile miał między 17dc a 23 dc to niewiem

    Kea06 lubi tę wiadomość

    mhsv9vvj9veszbog.png
    25.11.2013 [*] 8tc zaśniad częściowy
    23.11.2014 [*] 9tc puste jajo płodowe
    31.10.2015 [*] Ula 22tc niewydolność szyjki
    19.11.2017 nasz największy skarb Norbert <3
  • Kaczuszka86 Autorytet
    Postów: 1315 861

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kea06 wrote:
    Poprzedni cykl był w porządku, pęcherzyk pękł ( byłam na monitoringu) jajnik prawy ale po prostu z mężem musieliśmy się nie wstrzelić. Teraz owu była w lewego i też byłam dobrej myśli , ładnie urósł to na pewno pęknie... a tu lipa ... nagle przestaje rosnąć i nie chce pękać :(
    Temperatury nie mierzę .. mąż by mnie udusił ... ciągle lekarze , badania , te forum ... widzę ,że powoli zaczyna mieć dosyć więc nie chcę mu "dowalać" .. :)

    Jestem na podobnym etapie monitu co ty ładnie,pięknie rosło i nagle lekarz nie wie co jest: czy faldowal się do pęknięcia,kurczyl się czy co tam jeszcze może się zdarzyć. Wyszłam z wieloma pytaniami i tylko skolowana. W piątek idę na kontrole

    Kea06 lubi tę wiadomość

    mhsv9vvj9veszbog.png
    25.11.2013 [*] 8tc zaśniad częściowy
    23.11.2014 [*] 9tc puste jajo płodowe
    31.10.2015 [*] Ula 22tc niewydolność szyjki
    19.11.2017 nasz największy skarb Norbert <3
  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heloł :)

    w piątek odebrałam wynik progesteronu :)
    11,9 ng/ml

    więc chyba OVU była ;-) zobaczymy co powie mój ginekolog :P

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczuszka86 wrote:
    Jestem na podobnym etapie monitu co ty ładnie,pięknie rosło i nagle lekarz nie wie co jest: czy faldowal się do pęknięcia,kurczyl się czy co tam jeszcze może się zdarzyć. Wyszłam z wieloma pytaniami i tylko skolowana. W piątek idę na kontrole


    To tak jak ja ,jeżeli chodzi o skołowanie. Poza gabinetem mogę wywijać mózgiem i mam gotowych mnóstwo pytań jak tylko wejdę jest zacinka, mimo że doktor jest wspaniały , wyluzowany i wesoły. Tak mam. Mąż zaczął mnie wypytywać dlaczego tak się dzieje co to jest ten luf , dlaczego nie zapytałaś itd. i następnym razem powiedział,że wchodzi ze mną i on będzie pytał :P Lekarz już stwierdził,że na pewno nic z tego nie będzie ale mimo tego jeszcze się łudzę :( jak każda spragniona macierzyństwa .. ech ..

  • tyna89 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 5 grudnia 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na wizycie w zeszły czwartek (18dc).
    Tak jak Wam pisałam w 14dc pęcherzyk 12,5mm, wg lekarza owu była ok. 16dc, bo już w czwartek robiąc usg twierdził, że jest po.
    Pytałam, czy przy tak małym pęcherzyku jest szansa, na ciążę.
    Usłyszałam, że jest po owu a on nie wie, ile miał w momencie pęknięcia.
    Jeżeli w ciągu 20dni nie przyjdzie @ mam zrobić test.
    Jeżeli się nie udało, następny cykl z clo, ale bez monitoringu (pewnie dla jego wygody, bo by to wypadało w przerwie międzyświątecznej):-(

  • Druśka91 Przyjaciółka
    Postów: 89 67

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Wczoraj powinna pojawić się @ ale jak do tej pory jej nie ma. Zrobiłam dzisiaj test ciążowy i wyszedł dziwnie. Kreska druga jest ale tylko jej zarys. W środku jest biała. Wcześniej robiłam baaaardzo dużo testów i żaden tak mi nie wyszedł. Nie bardzo wiem co mam myśleć...

    Marikita lubi tę wiadomość

    Aniołek - 8.04.2016 - 10 tydz
    Szymon - 14.03. 2017 - 9 tydz
    Obecnie: Acard, Clexane, Kwas foliowy 5 mg, Duphaston, Witaminy z grupy B, SymvitalMama
    7u22rjjgvtn9wleb.png
  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Druśka91 wrote:
    Hej dziewczyny. Wczoraj powinna pojawić się @ ale jak do tej pory jej nie ma. Zrobiłam dzisiaj test ciążowy i wyszedł dziwnie. Kreska druga jest ale tylko jej zarys. W środku jest biała. Wcześniej robiłam baaaardzo dużo testów i żaden tak mi nie wyszedł. Nie bardzo wiem co mam myśleć...
    zrób jeszcze jeden :)

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej spróbuje i tutaj się zapytać:)Otóż czy zdarzyło sie wam,że nie było ani płymu w zatoce ani ciałka zółtego po owulacji?Moja gin mi dzisiaj powiedziała,że nie zawsze da sie to zobaczyć.Dodam,że dzis jest moj 17dc a prawdopodobna owulacje w 13-14dc.Troche za pozno do niej poszłam,ale byłam pewna ze mi powie czy doszlo do owulacji czy nie a ona z takim tekstem wiec teraz szukam i szukam i nic znalezc nie moge..

  • Druśka91 Przyjaciółka
    Postów: 89 67

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I od początku... Nowy cykl, nowa nadzieja...

    Aniołek - 8.04.2016 - 10 tydz
    Szymon - 14.03. 2017 - 9 tydz
    Obecnie: Acard, Clexane, Kwas foliowy 5 mg, Duphaston, Witaminy z grupy B, SymvitalMama
    7u22rjjgvtn9wleb.png
  • Nadzieja2016 Koleżanka
    Postów: 34 22

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś wie dlaczego pomimo wzrostu temperatury ciała wykres nie wykrył owulacji? Myślałam że jak wzrasta to znaczy że owukacja była. ...

    https://ovufriend.pl/graph/bc3dc989dbb532fc8ed481d1f386f51f

    Nadzieja
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też proszę o interpretację dlaczego tak dziwnie skacze?

  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Druśka91 wrote:
    I od początku... Nowy cykl, nowa nadzieja...
    przykro mi :(

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z tą temperaturą to ciężka sprawa ... bardziej wiarygodne są testy OVU i robienie badania na Progesteron ...

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie zmuła
    po OVU mam torbiel
    dostałam leki antykoncepcyjne
    mają rozbić torbiel
    jak rozbiją to w kolejnym cyklu rozpoczniemy stymulację jajeczkowania
    :-(

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
  • Paulinucha87 Ekspertka
    Postów: 445 99

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marikita wrote:
    Dziewczyny z tą temperaturą to ciężka sprawa ... bardziej wiarygodne są testy OVU i robienie badania na Progesteron ...



    Muszę sie nie zgodzić,że w każdym przypadku tak jest.U mnie progesteron super(gin był pewien,że napewnooo owulacje mam)śluz piękny przejrzysty,bóle owulacyjne no i testy owu w tym czasie pozytywne.W tym cyklu to samo plus temperatura bo juz nie wiedziałam czego sie uczepić i na monitoringu znowu wyszło,że pecherzyk nie urósł ma tylko 10mm w 18dc(cykle mam rowne po 28 dni)Nastepny cykl z clo.
    Także wyuchodzi,że wszystkie znaki na niebie łącznie z temperatura mi mówią,że owulacja była a tu zawsze lipa .

  • Marikita Autorytet
    Postów: 286 134

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinucha87 wrote:
    Muszę sie nie zgodzić,że w każdym przypadku tak jest.U mnie progesteron super(gin był pewien,że napewnooo owulacje mam)śluz piękny przejrzysty,bóle owulacyjne no i testy owu w tym czasie pozytywne.W tym cyklu to samo plus temperatura bo juz nie wiedziałam czego sie uczepić i na monitoringu znowu wyszło,że pecherzyk nie urósł ma tylko 10mm w 18dc(cykle mam rowne po 28 dni)Nastepny cykl z clo.
    Także wyuchodzi,że wszystkie znaki na niebie łącznie z temperatura mi mówią,że owulacja była a tu zawsze lipa .
    OVU możesz mieć, ale pęcherzyki mogą nie pękać ...

    f2w3pc0zmldpbhp7.png
    duphaston, kwas foliowy, acard
    fdd0d780f1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam do Was ekspertek banalne pytanie, ktore nie daje mi spokoju. Mialam dzis monitoring i widzialam pecherzyk, ale lakarka powiedziala mi, ze ovu juz byla i badanie krwi tez na to wskazywalo, ze ovu byla wczoraj. To jakim sposobem moglam na usg dzis widziec pecherzyk? Przeciez nie powinno go byc...

  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciałko żółte różnie wygląda w obrazie usg. Czasami może przypominać wyglądem pęcherzyk. Ja miałam podobną sytuację w ostatnim cyklu.

    Marikita lubi tę wiadomość

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
‹‹ 1130 1131 1132 1133 1134 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ